Як відкрити LLC в США. Повний гайд. Частина 2 – Блог 4B

Як відкрити LLC в США. Повний гайд. Частина 2

Час читання: 6 хвилин

У першій частині статті по реєстрації LLC в США ми розглянули переваги США як юрисдикції, а LLC як одну з найбільш “зручних” форм компанії для ведення бізнесу в Північній Америці. Доторкнулися питання оподаткування компанії в разі якщо власник нерезидент США, а також підняли питання анонімності.

Сьогодні підемо далі і розберемо етапність реєстрації LLC в США. І хоч ця стаття і не є повноцінною юридичною консультацією (це був дисклеймер, якщо хто не помітив), але отриманої інформації буде цілком достатньо, щоб розібратися в більшості нюансів і побачити картину реєстрації LLC в США цілком.

Покроковий план реєстрації LLC в США

Почнемо з кроку №1 – вибору штату. Цій темі в нашому блозі присвячена окрема стаття, з якої рекомендуємо ознайомитися: “У якому штаті реєструвати компанію?”

Крок 1. Вибір штату

Зазвичай рекомендується створювати LLC в штаті, де немає податків штату, тому вам потрібно буде платити тільки федеральні податки США. Але може скластися ситуація, що вам необхідно відкрити офіс або ви збираєтеся в майбутньому жити в певному штаті, тоді вам необхідно буде створити LLC саме в цьому штаті.

В цілому не проблема відкрити LLC в одному штаті, а після переїзду в США на ПМЖ (наприклад) оселитися в іншому штаті. Але в такому випадку вам потрібно буде реєструвати компанію в якості foreign LLC і наймати зареєстрованих агентів в декількох штатах.

Однак, якщо у вашого бізнесу немає потреби мати фізичні офіси в США (наприклад для того ж Amazon-бізнесу), зазвичай рекомендується створювати LLC в штаті без податків штату. Рекомендуємо розглянути варіант відкриття LLC в Делавері або Флориді.

Рекомендуємо придивитися до Вайомінгу, так як в ньому діють закони, сприятливі для іноземців, більш низькі збори за реєстрацію та річні збори, а також немає державних, особистих, корпоративних податків або податків на приріст капіталу.

Крок 2. Вибір назви для LLC

У кожному штаті є свої правила щодо того, які імена дозволені для LLC. В цілому вам необхідно дотримуватися таких правил:

 • Ваше ім’я має включати фразу “limited liability company” або одне з її скорочень (LLC або L.L.C.).
 • Ваше ім’я не може містити слів, які можуть сплутати вашу LLC з державною установою (ФБР, Казначейство, Державний департамент і т. д.).
 • Заборонені слова (наприклад, bank, college, academy) можуть зажадати додаткових документів та ліцензованої особи, такої як лікар або юрист, щоб бути частиною вашого LLC.
 • Ваше ім’я має відрізнятися від будь-якого існуючого бізнесу в штаті.

Як ми вказали: у кожного штату бувають свої вимоги. Наприклад, для Вайомінгу Державний секретар штату вимагає додаткової перевірки імен, які починаються з літери “A”, за якою слідує пробіл або розділовий знак, містять спеціальні символи або написані іншою мовою, крім англійської. Інші правила нейминга компаній для Вайомінгу ви можете знайти за цим посиланням >>

Вибираючи ім’я для компанії, пам’ятайте, що воно повинно бути унікальним для даного штату. А ще краще відразу перевірити наявність вільного домену під обране ім’я.

І ще один важливий аспект: перевірте доступність URL-адреси домену для обраного імені. Навіть якщо ви не плануєте створювати веб-сайт сьогодні, ви можете купити домен, щоб інші не могли його отримати, а сайтом зайнятися через роки.

Крок 3. Найм зареєстрованого агента

Зареєстрований агент повинен бути обраний для створення LLC в більшості штатів США і призначається при створенні вашої компанії.

Більшість штатів вимагає, щоб кожна LLC призначила зареєстрованого агента. Ваш зареєстрований агент повинен бути резидентом штату, в якому ви ведете бізнес, або корпорацією, уповноваженою вести бізнес в цьому штаті. Наприклад, для Вайомінгу наявність зареєстрованого агента – обов’язкова вимога.

Що таке зареєстрований агент? Зареєстрований агент – це фізична або юридична особа, яка відправляє і отримує юридичні документи від вашого імені. Ці документи включають офіційну кореспонденцію таку як судові повістки і документи, які ваш зареєстрований агент отримає і надішле вам.

Для LLC, що створюється нерезидентами, зареєстрований агент це ще і зручно, адже ви будете мати фізичну адресу в штаті вашого бізнесу, який буде доступний в робочий час для отримання різного роду повідомлень.

Чи можете ви самі, співробітники вашого підприємства або навіть друзі, виступати в ролі зареєстрованого агента. Так! Але потрібно відповідати кільком вимогам. Ось тільки деякі з них (в різних штатах можуть існувати додаткові вимоги):

 • Бути старше 18 років
 • Мати фізичну адресу в штаті, де реєструється LLC
 • Бути доступним (особисто) в робочий час

Крок 4. Власне реєстрація LLC в державних органах штату

Щоб офіційно зареєструвати LLC, вам необхідно подати документи Державному секретарю потрібного вам штату. Залежно від штату, такий документ може називатися трохи по різному: Articles of Organization, Certificate of Formation або Certificate of Organization. Але як би він не називався, суть його однакова – він описує організаційну структуру вашого бізнесу.

Якщо говорити про Вайомінг, то щоб зареєструвати LLC в цьому штаті, вам необхідно подати статут (Articles of Organization) Державному секретарю штату Вайомінг. Форму документа можете завантажити за цим посиланням >>

Якщо ви самі не перебуваєте в США, то подачу документів до Секретаріату штату краще доручити зареєстрованому агентуореним підприємствам (штат Делавер, 2020).

Крім Articles of Organization, ви повинні подати також Consent to Appointment by Registered Agent (Згода на призначення зареєстрованого агента), яка включена до форми документа для штату Вайомінг, посилання на який ми привели в попередньому абзаці.

Якщо ви перебуваєте в США – можете подати документи поштою. Якщо хочете реєструвати компанію не залишаючи територію України або РФ – кращим рішенням буде використання послуг зареєстрованого агента в США. Вартість подачі заявки поштою: 100$, а адреса для відправки документів наступна:

Wyoming Secretary of State
2020 Carey Avenue
Suite 700
Cheyenne, WY 82002

Крок 5. Створення операційної угоди LLC

Для штату Вайомінг цей пункт можна пропустити, створення операційної угоди в цьому штаті не є обов’язковою (на відміну від Каліфорнії, Делавера, Міссурі і Нью-Йорка, де це обов’язкова вимога). Але, в цілому, це хороша практика при створенні LLC.

LLC Operating Agreement (операційна угода) – це юридичний документ, що визначає право власності та операційні процедури компанії. Цей документ ми згадували в числі інших в матеріалі: Документи американської компанії: відповідаємо на питання Amazon-підприємців

Чому воно може бути важливим? Комплексна операційна угода гарантує, що ролі всіх власників бізнесу визначені, і знижує ризик конфлікту в майбутньому. Вона також структуровано описує процес прийняття фінансових і функціональних рішень.

Найчастіше операційна угода LLC – це контракт на 10-20 сторінок, який встановлює керівні принципи і правила для LLC. LLC Operating Agreement чимось схоже на установчий договір, який регулює діяльність корпорації.

Ось приклад розділів, які можуть бути включені в LLC Operating Agreement:

 1. Частка власності кожного члена LLC, виражена у відсотках
 2. Обов’язки і право голосу членів
 3. Схема обов’язків і повноважень учасників
 4. Розподіл прибутку і збитків між учасниками
 5. Правила проведення зборів і голосування
 6. Питання, пов’язані з управлінням LLC
 7. Положення про викуп і купівлі-продажу, коли учасник хоче піти і продати свою частку (пункт повинен також включати варіант, що станеться в разі смерті учасника)

Важливий момент: операційна угода – це внутрішній документ, який ви повинні зберігати для подальшого використання, вона не повинна подаватися в державні органи штату (якщо це не потрібно додатково, як у випадку Каліфорнії, Міссурі і Нью-Йорка).

Крок 6. Отримання EIN

EIN (Employer Identification Number, ідентифікаційний номер роботодавця) – це дев’ятизначний номер, який присвоюється податковою службою США (IRS), щоб допомогти ідентифікувати підприємства для цілей оподаткування. По суті, це номер соціального страхування для бізнесу.

Ще EIN іноді називають федеральним ідентифікаційним номером роботодавця (Federal Employer Identification Number, FEIN) або федеральним податковим ідентифікаційним номером (Federal Tax Identification Number, FTIN).

EIN необхідний для:

 • Відкриття комерційного банківського рахунку
 • Реєстрації в податковій США для сплати податків
 • Найму співробітників

Ви можете отримати EIN безкоштовно в IRS. Отримання EIN – це простий процес, який можна закрити використовуючи факс, пошту або заповнивши заявку онлайн, якщо маєте SSN.

Форму для отримання EIN можна відправити поштою або факсом. Сама процедура отримання ідентифікаційного номера роботодавця – безкоштовна.

Так як ви нерезидент США, то у вас немає ідентифікаційного номера платника податків, а значить ви повинні будете заповнити форму SS-4 «Заява на отримання ідентифікаційного номера роботодавця» з веб-сайту IRS.

Ця форма призначена для іноземних заявників, які хотіли б почати бізнес в США, але не мають номера соціального страхування (SSN) або існуючої фізичної адреси.

Якщо ви захочете заповнити заявку на отримання EIN онлайн, то можете скористатися цим посиланням >>, але враховуйте, що форма працює в будні з 7:00 ранку до 22:00 по Eastern Standard Time.

Якщо плануєте відправляти форму SS-4 факсом, скористайтеся цим номером:
Fax: (304) 707-9471 (outside the U.S.)

Для відправки поштою, ця адреса:
Internal Revenue Service
Attn: EIN International Operation
Cincinnati, OH 45999

Крок 7. Відкриття рахунку для LLC

Фактично це останній і, мабуть, найскладніший крок у реєстрації LLC.

Чому це може бути складно? Після посилення заходів з протидії відмиванню грошей в США діє правило know your client (KYC), яке вимагає вашої особистої присутності в банку при відкритті рахунку. А це в свою чергу пов’язане з поїздкою в США.

Якщо з яких-небудь причин онлайн-рахунки, такі як PayoneerMercury або Wise (TransferWise), вас не влаштовують – готуйтеся до поїздки в США.

Кілька важливих моментів:

 • Відкрити бізнес-рахунок в банку для вашої компанії можна після того, як ви закінчите реєстрацію LLC і отримаєте свій EIN.
 • Банківський рахунок вашого LLC не обов’язково відкривати в тому штаті, в якому зареєстрована компанія, але відділення банку повинне бути присутнім в цьому штаті.
 • У різних банків можуть бути різні вимоги до документів, для відкриття рахунку для LLC, створеного нерезидентом. Тому вам потрібно буде заздалегідь зателефонувати в банк, щоб переконатися, що у вас є всі необхідні документи.

Багато нюансів по відкриттю рахунку в США ми розписали в циклі статей в нашому блозі тут >> і тут >>. Зверніть увагу на ці матеріали, вони можуть направити вас в потрібне русло.

І останнє про що варто поговорити в ключі реєстрації LLC – вимоги до звітності вашої компанії.

Звітність LLC, організованої нерезидентом

Існують три основні вимоги до подачі документів, які стосуються LLC з одним учасником, що належить іноземним власникам.

 1. Форма 5472 + 1120
 2. FBAR
 3. 1040NR

Варто врахувати, що в 2017 році в США була проведена велика податкова реформа, в ході якої були значно розширені вимоги до подачі документів, а також збільшені штрафи за неподання або неправильну їх подачу.

До податкової реформи, тільки американські корпорації з хоча б одним власником 25% не з США, або іноземні корпорації, здійснюючі торгівлю в США, повинні були подавати форму IRS 5472. Іноземні компанії з одним членом, LLC в форматі “неврахованих організацій” були звільнені від цієї вимоги .

З 2018 року власники LLC, які не є громадянами США, також повинні подавати форму 5472.

Технічно, американське LLC має подавати цю форму лише в тому випадку, якщо воно брало участь в “звітних транзакціях”. Але на жаль, податкове законодавство США визначає цей термін занадто широко, тому в більшості випадків краще заповнити форму. Тим більше, що відмова в поданні або неправильна її подача тягне за собою потенційний штраф в розмірі до 25000 доларів США.

Про призначення, зміст та адресу для подачі форм 5472 + 1120 ми вже детально говорили в матеріалі
Офшор в США: чи можна не платити податки в США легально? Або що таке Disregarded Entity?

Якщо на вашу LLC відкритий рахунок в іноземному банку – ви повинні будете подавати звіт FBAR.

Коротко про інші звітності.

Foreign bank account report (FBAR, звіт про рахунок в іноземному банку) подається тільки в разі якщо на вашу LLC відкритий рахунок в іноземному банку.

Важливий момент: навіть якщо ваша Single Member LLC працює як “неврахована організація” – згідно з Розділом 31 Кодексу США така компанія як і раніше вважається юридичною особою США і підпорядковується зобов’язаннями по звітності FBAR

Що стосується звітності за формою 1040NR, тто вона залежить від безлічі факторів (тип бізнесу, статус вашої податкової декларації, країна, резидентом якої ви є, наявність податкових угод США). Вам може знадобитися подати 1040NR (U.S. Nonresident Alien Income Tax Return) і отримати ITIN (рекомендуємо ознайомитися з матеріалом Що таке ITIN номер США і як його отримати з-за кордону).

Наприклад, якщо ваша LLC працює як “неврахована організація” (Disregarded Entity), то податки компанії “перекочовують” в вашу особисту декларацію, а значить ви зобов’язані подавати форму 1040NR.

Висновки

Що можна сказати про американські LLC?

Проста і адаптивна бізнес-структура подібних компаній ідеально підходить для багатьох малих підприємств. У той час як і корпорації, і LLC пропонують своїм власникам обмежену особисту відповідальність, власники LLC також можуть скористатися податковими пільгами LLC, гнучкістю управління і мінімальними вимогами до ведення документації та звітності.

Незважаючи на те, що для опису реєстрації LLC в США нам знадобилося написати дві статті і дати багато виносок на інші матеріали блогу – сама процедура реєстрації компанії не така складна. Так, як і в будь-якій справі тут є багато нюансів і особливостей, багато моментів потрібно тримати в голові, а іноді для вирішення певного кола завдань потрібен досвід. Але в цілому – процес логічний і ми сподіваємося, що змогли описати його досить зрозуміло.

Якщо у вас виникнуть додаткові питання, потрібна буде допомога у виборі штату, оформленні документів для реєстрації LLC (або корпорації) або отримання EIN або ITIN, допомога у відкритті рахунків з США – заповнюйте форму внизу, замовляйте консультацію та наші експерти проконсультують вас і підберуть краще рішення для ваших бізнес-завдань.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі