Як відкрити LLC в США. Повний гайд. Частина 1

Час читання: 6 хвилин

LLC в США може бути одним з кращих рішень для створення юридичної особи для підприємців-нерезидентів. LLC забезпечують доступ до всіх переваг юрисдикції, таким як банківська справа, обробка платежів і хороша репутація, при збереженні відносно низької податкової ставки при відносно невисоких вимогах з боку державних органів.

Сьогодні ми розберемо процес реєстрації LLC в США, для прикладу візьмемо Вайомінг. Розповімо про нюанси, на які варто звернути увагу. У нашому блозі ми досить часто доторкаємося теми американських компаній, тому в статті буде багато посилань на інші наші матеріали.

А почнемо ми з того, що коротко перерахуємо переваги компанії в США, більш повно ми розглядали це питання в статті “Чому американські компанії такі привабливі для бізнесу?”

Переваги США як юрисдикції

Є багато вагомих причин для роботи через бізнес, зареєстрований в США. Серед них:

 • Хороша репутація американських компаній
 • Прийнятні ціни на реєстрацію та обслуговування бізнесу
 • Низькі бар’єри для входу на ринок
 • Надійний доступ до гарної банківській системі і обробки платежів
 • Сприятлива податкова система

При цьому LLC легко і просто зареєструвати. Якщо ви впевнені в своїх силах і добре розбираєтеся в особливостях правової системи США, то можете навіть обійтися без допомоги юриста і протягом тижня пройти всі необхідні процеси. У США запуск LLC вам обійдеться від 500 $ (якщо все робити самостійно). Для порівняння: аналогічна компанія в Канаді вам обійдеться не менше ніж в 2000 доларів.

Переваги LLC (в порівнянні з іншими типами компаній)

Якщо ж говорити про переваги саме LLC, то можна виділити наступне:

1. Обмежена особиста відповідальність

У разі США, якщо ви є індивідуальним підприємцем або партнерством, ви і ваш бізнес юридично є одним і тим же «обличчям». Борги вашого бізнесу – це також ваші особисті борги. І якщо вашого ділового партнера або співробітника звинуватять в халатності, ваші особисті активи можуть виявитися під загрозою.

LLC обмежує цю особисту відповідальність, тому що LLC юридично відділена від своїх власників. LLC несуть відповідальність за своїми боргами і зобов’язаннями, і хоча ви можете втратити гроші, вкладені в компанію, особисті активи, такі як ваш будинок і банківський рахунок, не можуть бути використані для стягнення боргів по бізнесу. Ваші особисті активи також захищені, якщо до працівника, ділового партнера або самому бізнесу пред’являть позов за недбалість.

Менше відповідальність, менше паперової роботи, менше податків – все це робить LLC надзвичайно популярними в США, а також часто стає вибором нерезидентів, які бажають вести бізнес в Північній Америці

2. Менше паперової роботи

Корпорації також пропонують обмежену відповідальність, але вони повинні дотримуватися певних вимог, які можуть не підходити для невеликого неформального бізнесу. Наприклад, корпорації (зазвичай) повинні проводити щорічні збори акціонерів, складати річні звіти і виплачувати щорічні внески державі. Вони також, як правило, пред’являють суттєві вимоги до ведення документації.

Навпаки, LLC не зобов’язані проводити щорічні збори і, як правило, не зобов’язані вести великий облік.

3. Податкові переваги LLC

Коли справа доходить до оподаткування, LLC виявляються в кращому становищі, тому що Вони по суті не мають своєї власної федеральної податкової класифікації, але можуть приймати податковий статус індивідуальних підприємців, партнерств, S-корпорацій або C-корпорацій.

Податкова служба автоматично класифікує LLC як товариства або індивідуальні підприємства, в залежності від того, чи є у них один або кілька власників. Це означає, що LLC завжди можуть скористатися перевагою «наскрізного» оподаткування, при якому LLC не платить податки LLC або корпоративні податки. Нижче поговоримо про це трохи ширше.

4. Гнучкість володіння

Наприклад, S-корпорації користуються наскрізним оподаткуванням, але у них є кілька обмежень на володіння. Наприклад, вони не можуть мати більше 100 акціонерів, не можуть включати іноземних акціонерів і не можуть мати акціонерів-корпорацій. LLC надають наскрізне оподаткування без будь-яких обмежень за кількістю і типом власників.

5. Гнучкість управління

Корпорації мають фіксовану структуру управління, яка складається з ради директорів, яка спостерігає за політикою компанії, і посадових осіб, які ведуть повсякденну діяльність. Власники, також відомі як акціонери, повинні щорічно зустрічатися для обрання директорів і ведення інших справ компанії.

LLC не зобов’язані використовувати цю формальну структуру, і у власників LLC є більше можливостей вибору способу ведення бізнесу і прийняття рішень.

6. Гнучкий розподіл прибутку

LLC володіють гнучкістю в способі розподілу прибутку між своїми власниками, і від них не потрібно розподіляти її порівну або відповідно до відсотків володіння.

Наприклад, дві людини можуть мати рівні інтереси в LLC, але вони можуть погодитися, що один з них отримає більшу частку прибутку, тому що він або вона вклали більше грошей або праці на етапі запуску бізнесу.

Податкові зобов’язання власників-нерезидентів

В рамках даного матеріалу ми не будемо глибоко занурюватися в питання оподаткування для компаній, організованих нерезидентами США. Настійно рекомендуємо ознайомитися з двома матеріалами з цієї теми, які представлені в нашому блозі:

Зараз же хочемо зауважити, що США можуть бути одним з кращих податкових притулків у світі. Якщо брати ті ж Single-Member LLC в США, що працюють у форматі “неврахованих організацій”, відкриті нерезидентом США, то вони можуть допускати отримання доходу, який повністю не обкладається податком.

LLC залишаються найпопулярнішим типом компанії в США. В даному випадку використана статистика по новоствореним підприємствам (штат Делавер, 2020).

Така модель може бути зручною для різних бізнесів, наприклад:

 • Консультації та інші персональні послуги;
 • Дропшиппінг;
 • Продаж цифрових продуктів;
 • Amazon FBA бізнес;
 • Фріланс (коли ви працюєте з замовниками з США).

В цілому LLC – це наскрізна або прозора для оподаткування організація. Це означає, що LLC не обкладається податком безпосередньо. Замість цього податкові зобов’язання бізнесу “переходять” до власників (учасників) LLC, які вони закривають через свої особисті податкові декларації.

У тих випадках, коли з боку США немає податкових зобов’язань, і якщо власник є податковим резидентом іншої країни, ніяких податків для сплати НЕ буде (мова про федеральний податок на прибуток).

LLC в США має відповідати трьом критеріям, щоб не обкладатися федеральним податком на прибуток в США:

 1. На 100% належати нерезидентам США (фізичним або юридичним особам).
 2. Не мати присутності в США або економічного змісту
 3. Дохід не повинен бути “ефективно пов’язаний”

Про те, хто вважається нерезидентом (Non-Resident Alien, NRA) за версією податкової служби США ми говорили докладно в статті Офшор в США: чи можна не платити податки в США легально?

Як приклад бізнесу, дохід якого не підлягає оподаткуванню на федеральному рівні, в цій статті ми наводили приклад Amazon-бізнесу. Для кращого розуміння наведемо його ще раз.

Отже, іноземний підприємець використовує Amazon для продажу товарів на ринку США. Він використовує сервіс Fulfillment by Amazon (FBA) для виконання своїх замовлень. Весь маркетинг і закупівлі управляються онлайн нерезидентом США, який працює з України або Таїланду.

Постачальник товарів відправляє вантажі прямо на склади Amazon, де співробітники Amazon переупаковують товари і відправляють їх клієнтам по всій території США. В цьому випадку Amazon діє як незалежний агент з мільйонами інших таких же підприємців-клієнтів. Amazon в першу чергу працює не на іноземного підприємця, а на себе.

Отже, можемо вважати, що за визначенням IRS іноземний підприємець не “займається торгівлею або бізнесом в США”. Отже, він не підлягає оподаткуванню доходу від продажу товарів на федеральному рівні в США.

Вибір штату для реєстрації LLC

При реєстрації LLC у вас є вибір між будь-яким з 50 штатів США. Для нерезидента з LLC, яке розглядається як “неврахована організація”, частина відмінностей між штатами нівелюється, тому що стає менш важливою ставка федерального прибуткового податку, яку ви платити не будете.

Однак залишаються інші критерії, які можна розглядати:

 • Вартість створення LLC: одноразовий внесок, який виплачується державі за створення вашої компанії.
 • Щорічний податок на франшизу: постійна плата, що виплачується державі за підтримку відповідності та доброї репутації вашого LLC. Несплата цього збору може привести до вирішення штату про розформування вашого LLC.
 • Анонімність: невелика кількість штатів пропонує анонімні LLC, в яких власники компанії публічно не розголошуються.
 • Інші закони і постанови: в деяких штатах закони щодо бізнесу сприятливіші, ніж в інших. Наприклад, у Вайомінгу дуже складно подавати в суд на компанії, що робить його досить привабливим місцем для LLC, що створюється нерезидентом.

У США існує кілька рейтингів по визначенню кращого штату для ведення бізнесу. Наприклад, в рейтингу від CNBC в 2021 перемогла Вірджинія. Це зовсім не означає, що цей штат підійде для нерезидента і для відкриття LLC.

Про деякі аспекти щодо вибору найкращого штату для ведення бізнесу ми говорили раніше в матеріалі: У якому штаті реєструвати компанію, рекомендуємо переглянути цю статтю. А зараз скажемо пару слів про анонімність, тому що з цього питання часто виникає багато помилок.

Який штат краще для створення анонімного LLC

Анонімні LLC дозволені тільки в чотирьох штатах і так співпало, що ці ж юрисдикції відносяться до штатів з найбільш легкими і найбільш економічно вигідним процесами реєстрації.

Вайомінг, Делавер і Нью-Мексико дозволяють вам створювати LLC, при цьому ваше ім’я не підлягає розголошенню. Майте на увазі, що ці LLC, звичайно, не є анонімними на 100%. Зареєстрований агент завжди повинен знати, хто стоїть за LLC, і зобов’язаний розкривати цю інформацію державі за запитом.

 1. Делавер не вимагає вказувати імена членів і менеджерів LLC. Але існує вимога вказівки зареєстрованого агента, а також засновника / організатора. Для забезпечення повної конфіденційності необхідно наймати сторонніх постачальників цих послуг.
 2. Нью-Мексико не збирає ніякої інформації про членів/менеджерів LLC. Також повністю відсутні річні звіти, збори або податки. Як і в Делавері, для забезпечення повної конфіденційності вам будуть потрібні незалежні постачальники послуг.

І ще одне зауваження, яке знижує рівень анонімності. Якщо ви захочете зареєструватися для отримання EIN, який вам знадобиться для банківських операцій і обробки платежів, вам доведеться розкрити всю свою інформацію в IRS (Податкову Службу США). Однак ця інформація не розголошується.

В наступній частині матеріалу ми детально і покроково розберемо план реєстрації LLC в США, які документи необхідно подавати і скільки часу займає вся процедура.

корисні матеріали в нашому блозі

Офшори та їх актуальність у сучасному корпоративному світі

За консервативними оцінками, в офшорах заховано 12-15% світового ВВП, вважають у Boston Consulting Group. Чи можна собі уявити сучасний бізнес без використання офшорів? Звісно!  Не маємо жодного сумніву, що офшори й надалі будуть активним гравцем на полі бою міжнародного бізнесу, але правила гри змінюються. Підписання Україною конвенції MLI (яка дозволяє в деяких випадках уникнути подвійного […]

читати далі
Навіщо реєструвати нерезидентам авторські права у США?

Авторське право покликане захищати форму висловлювання твори і не поширюється на ідеї, теорії, принципи, методи, процедури, процеси, системи, способи, концепції, відкриття, навіть якщо вони виражені, описані, пояснені, проілюстровані у творі. Ідеї не підлягають захисту засобами інтелектуальної власності, а методи, процедури, процеси, системи, засоби охороняються як об’єкти промислової власності. Згідно з міжнародними нормами, авторське право виникає […]

читати далі
За який термін до реєстрації патента можна розкривати інформацію про винахід, продукт, послугу

Бізнес, що розвивається, на певному етапі перестає задовольнятися реєстрацією торгових марок, копірайтом або отриманням патентів на різні дизайни. Патенти на винаходи є потужним інструментом створення нових конкурентних переваг з низки причин: Однак, за очевидності переваг для бізнесу в отриманні патентів на винаходи, на рівні малих та середніх підприємств рішення подати патентну заявку, як правило, приходить […]

читати далі