Особливості оподаткування компаній в США – Блог 4B.ua

Особливості оподаткування компаній в США: що потрібно знати нерезидентам

Час читання: 7 хвилин

Відкриваючи бізнес за кордоном, завжди потрібно звертати увагу на дві складові: податковим резидентом якої країни буде бізнес, і податковим резидентом якої країни буде власник. Розуміння цих речей дає можливість уникнути складнощів в оподаткуванні, переплат, штрафів, а значить – повноцінно використовувати “кровно зароблені”.

Розглянемо детально питання оподаткування підприємств в США і доходів від таких компаній нерезидентами.

Податкова система США: загальна інформація

Тема податків в США є, мабуть, однією з найбільш значних і об’ємних. І ось чому: податкова система США має трирівневу структуру і вражає кількістю нормативів. Податки необхідно сплачувати на трьох рівнях:

  • федеральному;
  • регіональному (рівень штату);
  • місцевому.

Особливістю США є те, що федеральні податки і податки штату повністю відокремлені один від одного. Федеральний уряд не має права втручатися в оподаткування штату. Кожен штат має власну податкову систему, яка відрізняється від систем інших штатів. У кожного штату свої правила, свої вимоги, навіть форма звітності, яка подається до податкових органів, іноді відрізняється.

До податків на місцевому рівні відносяться податки на нерухомість, також такі податки застосовуються до фізичних осіб, які проживають в тому чи іншому районі.

Податки в США для e-commerce бізнесу

Два основних види податків США, з якими найчастіше стикаються e-commerce підприємці:

  • податок на прибуток (income tax);
  • податок з продажів (sales tax).

Лише кілька штатів не стягують податок з продажу (вони на карті позначені сірим). Чим темніший колір штату – тим більший розмір має комбінація локального податку з продажу та податку з продажів, який стягується на рівні штату.

Базові ставки податку з продажів різняться в залежності від штату. Їх розмір варіюється від 0% до 7,25% і максимально може сягати 13,5% з урахуванням додаткових податкових зборів. Sales Tax стягується з покупця, однак обов’язок зі збору цього податку, як правило, лежить на продавцеві.

Гарна новина полягає у тому, що в моделі збору sales tax за останні кілька років відбулися серйозні зміни: великі маркетплейси США почали самі збирати цей податок.

Так, на сьогоднішній день онлайн гігант Amazon збирає sales tax самостійно в 41 штаті з 45 можливих (в яких існує цей податок).

Для Amazon підприємців це досить зручно: sales tax не потрібно адмініструвати збирати, платити бухгалтерові – про все подбає маркетплейс.

Тепер, відносно податку на прибуток, або ж income tax. Даний податок стягується з чистого прибутку (саме прибуток – остаточний об’єкт оподаткування). Його розмір буде залежати від типу компанії і форми оподаткування.

“Офшорні” штати для ведення бізнесу

Звертаючись до нас за послугами з відкриття компанії в США, клієнти часто запитують про те, які штати є офшорами. Тут потрібно пояснити, що офшорні або повністю безподаткові штати – це міф.

Звідки ж взялася ця поширена помилка? Вся справа в тому, що в США є ряд штатів, а саме Аляска, Флорида, Південна Дакота, Техас, Вашингтон, Вайомінг, Невада і Делавер, в яких не стягується податок на прибуток на рівні штату.

Але навіть якщо відсутні податки на рівні штату, то на федеральному або місцевому рівні вони присутні (і тут саме час згадати про трирівневу систему оподаткування США).

Крім того, в деяких штатах замість податку на прибуток може бути присутнім якийсь інший податок. Наприклад, в Делавері є така хитрість: колись вони зробили “хід конем” – прибрали податок на прибуток на рівні штату, і у них його по суті немає. Але замість нього ввели інший податок, який називається “франшизний податок”. Він фіксований – 300 доларів та сплачується щорічно.

Офшорні штати в США – міф. Навіть якщо в штаті не стягується податок на прибуток на рівні штату, то значить він присутній на федеральному рівні або замінений іншим податком.

Типи компаній в США, які доступні для реєстрації нерезидентами

Для нерезидентів в США доступні два типи компаній. Перший – це LLC, і другий – це корпорація типу C, скорочено – C-corp.

С-corporation

С-corporation – це юридична особа, яка сплачує податок на прибуток на рівні штату та податок на прибуток на рівні федерації. Спочатку корпорація виплачує корпоративний податок на прибуток корпорації, а потім її акціонери також на двох рівнях платять податок на дохід.

Найчастіше цей тип компанії вибирають великий бізнес або IT стартапи. Майже всі великі американські корпорації, включаючи Google і Apple – це C-corp. І навіть якщо Вашому бізнесу ще далеко до Apple, то все одно варто подумати про організацію бізнесу саме у вигляді C-Corporation.

Чому? Відповідь проста: гроші. Якщо на якомусь етапі розвитку компанії Вам знадобиться додаткове фінансування, то потрібно пам’ятати, що інвестори більш охоче працюють з C-corp, ніж LLC або іншими типами бізнесу.

Найвідоміші компанії США, як правило, це C-corporation. Але трапляються й винятки, наприклад, відома по всьому світу Domino’s Pizza – це LLC.

А тепер докладніше про податки корпорації.

На сьогоднішній день всі корпорації типу С платять податок на прибуток за стандартною ставкою – 21%. Даний податок сплачується один раз на рік за результатами річної податкової декларації. Після сплати даного податку, можна виплачувати собі дивіденди.

Податки C-corporation у випадку власників-нерезидентів

Так як дивіденди отримані нерезидентом США, то з них повинні виплачуватися податки в країні, резидентом якої є власник С-корпорації. Залежно від того, резидентом якої країни є власник бізнесу, розмір податків може варіюватися від 15 до 30%. Для резидентів України, Росії, Білорусі – це 15%. Таким чином, сукупно необхідно заплатити 36% з прибутку.

Між Росією і США, а також між Україною і США підписано угоди про уникнення подвійного оподаткування.. Суть цієї угоди полягає в тому, що не можна з однієї суми прибутку два рази платити податки. Тобто, якщо підприємець заплатив податок з дивідендів в США, він може відняти цю суму з податків, які зобов’язаний платити у себе в країні.

В Україні ставка податку на дивіденди, отримані від іноземних компаній, була зменшена два роки тому. Якщо раніше вона становила 18%, то тепер – 9%. Цей податок на дивіденди платити вже немає необхідності, так, як його уже сплачено в США (ми сплатили 15%).

В Україні є ще військовий збір – 1,5%, ось його-то оплатити потрібно обов’язково. Відповідно, готуємо, подаємо декларацію, вказуємо суму доходу, платимо військовий збір.

У схожа Росії ситуація. До того ж прийнятий там Закон про КІК зобов’язує резидентів Росії повідомити податкову про відкриття іноземної компанії і щороку подавати звітність за доходами, отриманими від такої компанії. Штрафи за неподання звітності істотні.

В Україні закон про КІК був підписаний Президентом 21 травня 2020 роки (Закон №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України относительно Вдосконалення адміністрування податків, Усунення технічних та логічніх неузгодженостей у податковому законодавстві»).

Зараз в Україні відбувається “нормалізація” ринку і підприємці починають замислюватися про розкриття інформації про свої іноземні компанії, хоча процеси ці дуже неактивні. Ще зберігається ймовірність, що введення правил (і штрафів) КІК буде перенесено на 2022 рік.

Отже, С-корпорація характеризується тим, що необхідно сплатити податок двічі: перший раз на рівні корпорації – 21%, другий раз, коли виплачуються дивіденди. Якщо країною резиденції власника бізнесу не підписано угоду з США про уникнення подвійного оподаткування, тоді з цих дивідендів доведеться заплатити податок в третій раз.

Limited Liability Company

Limited Liability Company (LLC, або компанії з обмеженою відповідальністю) – вдало поєднує в собі переваги оподаткування на рівні власників (як у партнерств), і обмежену відповідальність учасників (як у випадку корпорацій).

Цікавий факт: якщо корпорація реєструється тільки як корпорація, і оподатковуватися буде як корпорація, то у LLC є варіанти для вибору. Маючи компанію, зареєстровану як LLC, при постановці на облік у податковій для отримання податкового номера, можна вибрати форму оподаткування – як партнерства, або як корпорація.

На мій погляд, найпростіша і зручніша форма – це LLC з одним власником, так званий single member LLC, або “прозора” форма. У чому її зручність? Маючи одного власника, компанія не буде платити податок, його сплатить фізична особа, яка володіє цією компанією. Прибуток компанії вважається доходом фізичної особи.

Розберемося детальніше. Якщо ви вибрали форму компанії – LLC з одним власником, то податок необхідно сплатити на рівні штату та федерації. Ставка податку прогресуюча: чим більша сума доходу, тим більший податок. Отриманий прибуток LLC є доходом фізичної особи. Фізична особа, в залежності від суми доходу, заплатить податок від 10% до 37%. Нерезиденту США, що володіє LLC, необхідно раз на рік подавати декларацію 1040NR.

Власник американського LLC (резидент України), заплативши 15% податку на дохід в США, буде змушений доплатити ще 3% в Україні, тому що у нас ставка податку на 3% вище, ніж в США. Якщо власник резидент Росії – нічого доплачувати не доведеться, ставки податку в Росії і США однакові.

Податки LLC у випадку власника нерезидента

Тепер давайте розглянемо податки тієї країни, резидентом якої є власник.

Необхідно розуміти, що дохід від LLC не є дивідендами, тому для податкових резидентів України він буде обкладатися за ставкою 18% плюс 1,5% військовий збір.

Приклад: припустимо, власник LLC отримав прибуток до $ 50000, тоді в США необхідно заплатити податок 15%. Податкова ставка в Україні – вище, 18%. Тому, декларуючи даний дохід, податковий резидент України повинен доплатити 3% плюс військовий збір. Якщо ж мова йде про податкові резидентах інших країн, наприклад Росії або Білорусі, то у них ставка 13%, доплачувати не потрібно.

Мене часто запитують: «А ми чули, що якщо у нас single member LLC (LLC з одним власником), то в США ми можемо взагалі не платити ніяких податків. Це вірно?».

Так, дійсно, така можливість є. Amazon-підприємці, які отримують дохід виключно з Amazon можуть подавати не податкову форму 1040NR, а 1120 і доповнення до неї 5472. Це форми, в яких власник LLC повідомляє американську податкову про те, що користується певним правилом і має право не платити податок в США . Але, тут важливим моментом є те, що він зобов’язаний сплатити даний податок в країні свого резидентства.

На сьогодні між Україною і США поки немає обміну податковими даними (точніше, він односторонній, з України в США). Деякі подають цю форму в США, а у себе в країні даний дохід не декларують. Важливо усвідомлювати, що такі дії є порушенням податкового законодавства.

Крім того, якщо власник бізнесу отримує дохід від американської компанії і подає форму 1120, необхідно врахувати, що податкова країни резидента може розрахувати даний податок, як податок на доходи фізичної особи і зібрати його не з прибутку, а з усієї суми. Це є дуже важливим моментом. Тому, рекомендую використовувати LLC з одним власником і подавати форму 1040 в США.

Декларувати ці доходи в Україні чи ні? Я рекомендую декларувати.

Обмін податковою інформацією

Поки що ні Payoneer, ні американські банки не беруть участі в податковому обміні, але світ дуже сильно змінюється. Не так давно швейцарські банки вважалися найнадійнішими, тому що вони нікому не видавали жодної інформації про своїх власників.

Ще років п’ять тому можна було відкрити не іменний, а номерний банківський рахунок. А зараз все це змінилося. В Європі вже повноцінно йде обмін податковими даними. Європейські країни з Росією обмінюються податковою інформацією. В Україні, такий обмін поки частковий, але це питання недалекого майбутнього.

Як довго США буде залишатися острівцем конфіденційності – невідомо.

Висновки

Отже, щоб краще запам’яталося – штатів-офшорів в США немає.

Якщо ж говорити про те, який тип компанії вибрати в США нерезиденту, то Вам доведеться вибирати з двох доступних типів C-Corporation и LLC.

Що краще? Єдиної відповіді немає і бути не може. Все визначається структурою Вашого бізнесу, кількістю коштів, партнерів та планами на майбутнє. Особливості кожного з типів компаній зведені в таблицю нижче.

C-CorporationLLC
Кому підходить?Ідеальна для стартапів, які планують залучення інвестицій. Для середніх і великих компаній.Для невеликих підприємств.
Хто керує?Рада директорів.Компанією керують особи з числа засновників.
Чи можливий вибір форми оподаткування?Ні, оподатковуються за ставками корпоративного податкуТак, для нерезидентів може бути в формі партнерства.
Як сплачуються податки?Подвійне оподаткування: компанія платить податок з доходу, а акціонери з податок на дивіденди або розподілений прибуток.Одинарное оподаткування (персональне). Засновники сплачують податок з прибутку, але LLC може обкладатися і як C-Corporation (за вибором).
Що до звітності?Звітність корпорації регулюється державою. Річна звітність в державні та фіскальні органи.Сама звітність простіше, крім того річна звітність в державні і фіскальні органи може подаватися поштою або навіть в електронній формі.
Як відбувається управління?Обов’язкові засідання ради директорів з веденням протоколу засідань.Протоколювання і реєстрація змін (збори засновників необов’язкові).

Хочу зробити акцент на одній важливій речі: не лякайтеся складнішої звітності в C-Corporation. Всі ці ради директорів, акції, реєстри не такі страшні, як можуть здаватися на перший погляд. Важливо розуміти, що C-Corporation може набагато простіше залучити додаткове фінансування (а на ринку США це вкрай важливо). Крім того, всі великі компанії і стартапи, або починали як C-corp або зараз працюють, як корпорації.

Захочете підкорити Америку і відкрити власний бізнес в США – звертайтеся. Експерти 4В вникнуть в Вашу задачу та плани, порадять який тип компанії вибрати і підберуть штат з найкращими можливостями. Замовляйте консультацію з реєстрації компанії в США і ми відповімо на всі Ваші запитання.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі