Реєстрація компанії в США: У якому штаті краще реєструвати компанію?

Час читання: 12 хвилин

Коротко нагадаємо: ми вже встановили, що найкраще (для нерезидента) відкривати в США компанію в формі LLC або C-Corporation. Перед тим як ми перейдемо до детального опису процедури реєстрації, нам залишилося визначитися в якому з 50 штатів, одного федерального округу і 5 територій це краще зробити.
Для цього ми використовуємо знання, в тому числі податкової системи США, про яку говорили раніше.

Але для початку розберемося в декількох помилках які добре прижилися. Наприклад, в США, не 52 або 51 штат, як дехто вважає, а рівно 50. 48 з них розташовані між Канадою і Мексикою, а Гаваї та Аляска “на відшибі”. Вашингтон або федеральний округ Колумбія (Washington D.C) не є штатом або містом – це територія, а також політичний центр США.

Крім штатів і округу Колумбія в США є ще населені та безлюдні території. До населених відносять: Пуерто-Ріко, Американські Віргінські острови, Американське Самоа, Гуам та Північні Маріанські острови.

Чи є в США штати-офшори?

Офшори в США – ще одна цікава тема, по якій в мережі є багато інформації (і обіцянок відкрити в США офшорну компанію). Перед тим як розібратися, який саме штат буде більш комфортним для Вашого бізнесу, давайте коротко пройдемося і по ній.

Для початку необхідно згадати, про те, як виглядає податкова система США. Як ми писали раніше – вона трирівнева і податок на прибуток (Income tax) стягується на двох з них:

 • На федеральному рівні;
 • На рівні штату.

Розуміючи це, легко розвіяти популярну оману про те, що в США є офшорні штати. Це не так. Незалежно від штату реєстрації, Ви, як індивідуальний підприємець або Ваша компанія зобов’язані платити федеральний податок на прибуток. На цьому рівні оподаткування всі мають однакові обов’язки, хоча і методи розрахунку податків для приватних осіб і корпорацій, звичайно ж, відрізняються.

Не дозволяйте вводити себе в оману: офшорних штатів в США немає. Незалежно від штату реєстрації всі компанії зобов’язані платити Income Tax на рівні федерації (федеральний податок на прибуток)

Тепер що стосується податку на прибуток який сплачується на рівні штату: він дійсно скасований в декількох штатах. Наприклад, податок на доходи корпорацій не стягується в Неваді та Вайомінгу. Чи означає це, що варто відкривати корпорацію саме в цих штатах – ні і ми трохи далі по тексту розберемо чому саме. У тій же Неваді один з найвищих податків з продажів (8%) – треба ж штату з чогось жити.

Якщо говорити про податок на доходи фізичних осіб, то штатів, де вони скасовані набагато більше: Аляска, Флорида, Південна Дакота, Техас, Вашингтон і раніше згадані Вайомінг та Невада. Чи означає це, що в цих штатах можна відкривати LLC з одним учасником або LLC в формі партнерства? Можливо, але давайте по черзі все розберемо. Саме час перейти до розгляду питання про найбільш “зручні” штати для реєстрації компанії.

Чим темнішим кольором пофарбована територія штату, тим вище там ставка індивідуального податку на прибуток на рівні штату. Карта підготовлена ​​дослідницькою компанією Tax Foundation

У якому штаті краще реєструвати компанію, якщо Ви збираєтеся отримувати громадянство США?

Вибір штату для реєстрації компанії визначається не тільки набором податків, які потрібно буде платити та розмірами ставок, але й багатьма іншими факторами, про які зараз поговоримо. Але для початку важливе правило, яке потрібно враховувати, якщо Ви плануєте згодом отримати посвідку на проживання, а потім і громадянство США. Звучить воно так:

Відкривати компанію в США краще в тому штаті, де Ви плануєте жити (після отримання посвідки на проживання або громадянства США) і звідки будете керувати своїм бізнесом. Навіть якщо Ваш бізнес на 100% зосереджений онлайн – в більшості випадків відкривати компанію краще в штаті проживання.

Є поодинокі випадки, коли це правило може не спрацювати, але в більшості ситуацій потрібно діяти саме за цим сценарієм: відкривати компанію там, де живеш і/або звідки керуєш бізнесом.

Наприклад, Ви живете в сонячній і теплій Каліфорнії, але раніше вже відкрили LLC в Неваді. І ось Вам знадобиться ліцензія для гуртового продажу в рідній Каліфорнії, яка є одним з 9 штатів, які не приймають сертифікати для продажу, видані в чужих штатах. Тобто живучи в Каліфорнії, Ви не зможете займатися продажами в цьому штаті, маючи тільки LLC в Неваді, Вайомінгу або на Алясці. В цьому випадку у Вас буде декілька варіантів розвитку ситуації.

Перший варіант: Вам знадобиться зареєструвати своє підприємство в Каліфорнії як Foreign LLC (ми розглядали це поняття в минулому розділі). Процедура не складна, але … тепер у Вас 2 LLC, Ви повинні сплачувати 2 федеральних податки на дохід, Ви повинні подавати 2 річних звіти, а це зайві документи та витрати.

Інші варіанти не краще:

 • Ліквідувати підприємство в Неваді та відкрити LLC в Каліфорнії (в цьому випадку воно буде Domestic LLC для цього штату);
 • Перенести підприємство з одного штату в інший (процедура conversion або re-domestication).

Як бачите, всі варіанти не ідеальні, тому що пов’язані з банківськими рахунками, оновленням адрес, оновленням реєстрації в Податковій службі США (IRS) і т.п.

Так, це один з окремих випадків, але ми сподіваємося, що він досить чітко показує те, як важливо правильно, виходячи з потреб бізнесу і планів на його розвиток, вибрати штат для реєстрації компанії.

Якщо Ви плануєте імміграцію в США, то вибір штату для реєстрації компанії в більшості випадків очевидний – це штат, де Ви плануєте жити і звідки будете керувати своїм бізнесом. У нерезидентів США вибір куди багатшим.

У якому штаті краще реєструвати компанію нерезиденту США?

За великим рахунком для нерезидента відкриті всі шляхи і реєструвати компанію можна в будь-якому з 50 штатів, але деякі з них дійсно можуть бути більш “привабливими”. Які саме? Щоб це визначити знову почнемо з податків.

Щорічно проект Tax Foundation публікує так званий “Рейтинг податкового клімату штатів США” в якому вказуються найкращі та найгірші штати виходячи з підходу до стягування податків, їх різноманітності на рівні штату та ставок цих податків.

Індекс податкового клімату штатів США

Чи можна довіряти рейтингу від Tax Foundation?

Ми вважаємо, що так. Tax Foundation – це незалежна організація, яка займається дослідженням в області оподаткування з 1937 року. На її дані посилаються практично всі авторитетні бізнес-видання, тому не вірити їм причин немає.

Зі звітом, який містить всю методологію розрахунку рейтингів штатів в залежності від податків, Ви можете знайти
за цим посиланням >> , а інтерактивну карту дослідження можна подивитися тут >> . Щоб не перевантажувати матеріал зайвою інформацією можемо сказати, що в розрахунку рейтингу штату враховуються як корпоративні, так і індивідуальні податки, а також податки з продажу, податок на нерухомість і “податки з безробіття” (unemployment insurance taxes).

TOP 10 штатів США для реєстрації LLC або C-Corporation

Ось як виглядає ТОР-рейтинг, що складається з 10 штатів США, в яких найкращий податковий клімат для ведення бізнесу. Наведемо дані за останні 2 роки, щоб стало зрозуміло – рік від року картина істотно не змінюється.

Номер в рейтингу2020 рік2019 рік
1ВайомінгВайомінг
2Південна ДакотаПівденна Дакота
3АляскаАляска
4ФлоридаФлорида
5МонтанаМонтана
6Нью-ГемпширНевада
7НевадаНью-Гемпшир
8ОрегонЮта
9ЮтаОрегон
10ІндіанаІндіана

Чи означає це, що в перелічених штатах найнижчі податки? Ні, основні податки, які беруть участь в дослідженні, в цих штатах стягуються, але деякі можуть бути відсутні.

Вайомінг, Невада і Південна Дакота не мають ні корпоративного, ні індивідуального податку на прибуток. На Алясці немає індивідуального податку на прибуток та податку з продажів на рівні штату. У Нью-Гемпширі, Орегоні та Монтані – немає податку з продажів.

Давайте коротко розглянемо штати, представлені в таблиці, щоб зрозуміти як вони заслужили своє місце в ТОР10. Крім податків, додатково наведемо рівень безробіття (параметр U-3, відсоток безробітних від загальної кількості працездатного населення штату, за даними Бюро Статистики Праці США), а також розмір середньої ставки на майно (за даними консалтингової компанії SmartAsset).

Вайомінг – “штат рівноправності”

Американці називають Вайомінг “штатом рівноправності” не тільки тому, що його девіз “Рівні права” (Equal Rights). Цей штат серед іншого, відомий ще й тим, що в 1869 році жінки Вайомінгу, вперше в США, отримали право голосу.

Вайомінг – штат з найкомфортнішим податковим кліматом в США як для фізичних осіб (зокрема LLC) так і для корпорацій. У чому секрет? Ось він:

 • Ставка корпоративного податку: 0%
 • Ставка індивідуального податку на прибуток: 0%
 • Ставка податку з продажів: 4%
 • Середня ефективна ставка податку на майно: 0.61% (в середньому по США – 1.19%)
 • Рівень безробіття: 3.5%

Всерйоз задумалися про реєстрацію компанії в США? Прямо зараз зареєструйтеся на безкоштовну консультацію експертів 4B та дізнайтеся все про особливості реєстрації бізнесу в США, вартість і терміни виконання послуги.

Замовте консультацію прямо зараз!

Південна Дакота

 • Ставка корпоративного податку: 0%
 • Ставка індивідуального податку на прибуток: 0%
 • Ставка податку з продажів: 4.5%
 • Середня ефективна ставка податку на майно: 1.32%
 • Рівень безробіття: 3.5%

Аляска

Штат, який виживає за рахунок нафтовидобувних компаній, може дозволити собі низький рівень податкових ставок, але через своє розташування це не найкраще місце для бізнесу. Але з персоналом тут може не виникнути проблем – в штаті один з найвищих рівнів безробіття.

 • Ставка корпоративного податку: 9.4%
 • Ставка індивідуального податку на прибуток: 0%
 • Ставка податку з продажів: 0% (але на місцевому рівні муніципалітети можуть піднімати його до 7%)
 • Середня ефективна ставка податку на майно: 1.19%
 • Рівень безробіття: 6.1%

Квітуча Флорида або “штат пенсіонерів”

Перші іспанські завойовники, які висадилися на півострові, назвали підкорені землі “квітучою землею”, саме так з іспанської перекладається “florida”. Але американці все частіше називають цей штат “штатом пенсіонерів”, тому що багаті (і не дуже) літні американці, з’їжджаються до Флориди, щоб провести в теплі півдня свою старість.

Флорида – один з найпопулярніших штатів для імміграції, оскільки на рівні штату там немає податку на прибуток, тільки франшизний податок в розмірі 167$ в рік.

У США передбачені високі податки на нерухоме майно, оскільки Флорида часто страждає від різних стихійних лих, у них є пільга до 50 000$ на податок володіння нерухомістю. Багато хто розглядає Флориду для реєстрації майбутнього бізнесу з метою переїзду в США.

 • Ставка корпоративного податку: 5.5%
 • Ставка індивідуального податку на прибуток: 0%
 • Ставка податку з продажів: 6%
 • Середня ефективна ставка податку на майно: 1.02%
 • Рівень безробіття: 3.1%

Ось так виглядає карта, яка показує десятку “кращих” (сині) і “гірших” (темно-сірі) штатів для реєстрації та ведення бізнесу в США у 2020 році на думку Tax Foundation

Монтана

 • Ставка корпоративного податку: 6.75%
 • Ставка індивідуального податку на прибуток: від 1% до 6.9% в залежності від доходу
 • Ставка податку з продажів: 0%
 • Середня ефективна ставка податку на майно: 0.87%
 • Рівень безробіття: 3.5%

Нью-Гэмпшир

У цьому штаті діє додатковий податок на підприємницьку діяльність (Business Enterprise Tax), який був спочатку встановлений в розмірі 0,75% від податкової бази вартості підприємства. Згодом він неодноразово знижувався і з грудня 2019 становить вже 0.6%.

 • Ставка корпоративного податку: 7.9%
 • Ставка індивідуального податку на прибуток: 0% (5% на дивіденди)
 • Ставка податку з продажів: 0%
 • Середня ефективна ставка податку на майно: 2.19%
 • Рівень безробіття: 2.6%

Невада

У цьому штаті щорічно реєструються тисячі нових компаній, але за штатом закріпилася погана слава через велику кількість шахрайських компаній, які були там зареєстровані. Один з останніх скандалів 2019 року: ряд компаній, зареєстрованих в Неваді, виманював у гравців популярної комп’ютерної гри Fortnite реквізити банківських карт в обмін на віртуальну ігрову валюту.

 • Ставка корпоративного податку: 0%
 • Ставка індивідуального податку на прибуток: 0%
 • Ставка податку з продажів: 6.85% (на місцевому рівні до 8.26%)
 • Середня ефективна ставка податку на майно: 0.77%
 • Рівень безробіття: 4%

Цікавий факт: в США в останні роки закріпився стереотип, що в Неваді реєструються в основному компанії, замішані в різного роду шахрайства. Цьому сприяли гучні скандали в ЗМІ, пов’язані з компаніями з Невади

Орегон

В останні роки Портленд стає одним зі швидко зростаючих бізнес-центрів. Цьому сприяє сприятлива податкова політика і десяте місце за рівнем виживання стартапів. Все це спричинило стрімке зростання цін на житло як в самому Портленді, так і його околицях.

 • Ставка корпоративного податку: 6.6% на перший мільйон $, 7.6% на доходи понад мільйон $
 • Ставка індивідуального податку на прибуток: від 5% до 9.9% в залежності від доходу
 • Ставка податку з продажів: 0%
 • Середня ефективна ставка податку на майно: 1.27%
 • Рівень безробіття: 3.8%

Юта

У 2016 році видання Business Insider присвоїв Юті третє місце за щільністю стартапів: 93.5 на 1000 компаній. А ще в Юті один з найвищих показників освіти в країні.

 • Ставка корпоративного податку: 5%
 • Ставка індивідуального податку на прибуток: 5%
 • Ставка податку з продажів: 4.7% (6.85% для Солт-Лейк-Сіті)
 • Середня ефективна ставка податку на майно: 0.67%
 • Рівень безробіття: 2.6%

Індіана

 • Ставка корпоративного податку: 6% (до 2021 року буде знижена до 4.9%)
 • Ставка індивідуального податку на прибуток: 3.23% + невелика ставка податку округу до 0.021%
 • Ставка податку з продажів: 7%
 • Середня ефективна ставка податку на майно: 0.87%
 • Рівень безробіття: 3.4%

Нікого не забули?

Саме таке питання виникає в цьому місці у тих, хто раніше вже цікавився темою реєстрації компанії в США. Так, все вірно, ми нічого не сказали про Делавер – одну з найпопулярніших юрисдикцій в США для реєстрації корпорацій.

Делаверу ось уже кілька років поспіль не вистачає зовсім трохи, щоб потрапити в ТОР10 рейтингу штатів по податковому клімату, але штат твердо тримається на 11 місці (до скасування у 2018 році податку на нерухомість на рівні штату, в рейтингу він не підіймався вище 16 місця). Не дарма ж 66% американських компаній зі списку Fortune 500 зареєстровані саме в цьому штаті.

66% американських компаній зі списку Fortune 500 зареєстровані саме в Делавері. Є свої Делаверські компанії і у Дональда Трампа, і у Хілларі Клінтон, і у багатьох інших заможних американців.

Делавер – “перший штат” США

Делавер часто називають “першим штатом”, тому що він першим з 13 колоній ратифікував Конституцію США і сталося це 7 грудня 1787 року.

Делавер є дуже популярним штатам для багатьох корпорацій. Якщо Ви зібралися реєструвати C-corporation, то обов’язково придивіться саме до цього штату.

Однією з переваг Делаверу є відсутність податку на прибуток на рівні штату. Передбачений інший податок – так званий франшизний податок (він є фіксованим) в розмірі 300$/рік (сума може змінюватися в залежності від оборотів компанії та виду діяльності).

Але величезні корпорації вибирають саме штат Делавер через судову систему штату, яку навіть називають “Делаверский корпоративний щит”. Закони штату Делавер забезпечують найкращий захист особистих активів власників бізнесу від кредиторів.

У Делаверу є окремий суд, який називається Суд Канцелярії (Court of Chancery). Його судді мають великий досвід у вирішенні ділових суперечок, а в штаті накопичена найбільша база судових прецедентів в країні. В сумі це дозволяє вирішувати навіть дуже складні господарські суперечки швидко (протягом тижнів, а не років) і максимально «прозоро».

У разі подальшого продажу бізнесу компанія в Делавері буде безсумнівно плюсом, оскільки американці дуже добре знають цей штат, розуміють які і в якій кількості повинні платити податки, яких необхідно шукати бухгалтерів. Можна сказати, що Делавер є самим «зрозумілим» штатом щодо управління компанією для самих американців.

У штату Делавер є спеціальний суд Court of Chancery, який розглядає господарські спори. Завдяки великій базі судових прецедентів, суперечки вирішуються в рази швидше, ніж в будь-якому іншому штаті

Давайте резюмуємо і перерахуємо плюси реєстрації компанії в штаті Делавер:

 • Добре розвинена судова система та окремий суд для швидкого вирішення господарських спорів;
 • Гнучкість в підходах до структури корпорації. Наприклад, акціонери та директори можуть бути нерезидентами штату і навіть США. Також Делавер дозволяє одній людині бути і директором, і акціонером, і посадовою особою корпорації (в інших штатах це повинні бути 3 різні людини);
 • Конфіденційність. За необхідності Ви можете не розкривати імена директорів компанії;
 • Інвестори довіряють компаніям з Делаверу.
 • Податкові переваги. Наприклад, якщо Ваш бізнес не веде справ в Делавері, то і не платить податок на прибуток на рівні штату.
 • А ще в штаті немає податку на нематеріальний дохід, що робить його ідеальним для компаній, які володіють торговими марками та отримують роялті від їх використання.

Все це робить Делавер привабливим місцем для реєстрації корпорації, але може не мати особливого значення при реєстрації малого бізнесу.

Зі списком “хороших” штатів ми визначилися, а хто ж увійшов до списку “поганих”?

TOP 10 штатів США, в яких НЕ варто реєструвати компанію

Хочемо нагадати, що мова йде про індекс податкового клімату. Цей антирейтинг не означає, що не можна розглядати ці штати в якості юрисдикції для реєстрації компанії. Цілком можливо, що потреби конкретного бізнесу можуть сприяти реєстрації компанії саме в цих штатах. Тим більше що за своїм географічним розташуванням вони більш привабливі, ніж та ж сама Аляска.

Номер в рейтингу2020 рік
41Луїзіана
42Айова
43Мериленд
44Вермонт
45Міннесота
46Арканзас
47Коннектикут
48Каліфорнія
49Нью-Йорк
50Нью-Джерсі

Ну і для того, щоб картинка була більш зрозумілою, наведемо ті ж характеристики за ставками оподаткування, податку на нерухомість і безробіття, які ми наводили для “гарних” штатів. Для прикладу візьмемо Каліфорнію.

Каліфорнія

 • Ставка корпоративного податку: 8.84%
 • Максимальна ставка індивідуального податку на прибуток: 13.3% (для доходів понад мільйон $)
 • Ставка податку з продажів: 7.25%
 • Середня ефективна ставка податку на майно: 0.79%
 • Рівень безробіття: 4.1%

Як бачите, Каліфорнія займає одне з останніх місць в рейтингу податкового клімату США, але це не заважає їй бути місце реєстрації таких відомих корпорацій як Apple, Google і Hewlett-Packard.

Каліфорнія займає одне з останніх місць в рейтингу підприємницької привабливості від Tax Foundation, але, наприклад, в рейтингах інших компаній ситуація виглядає інакше: №9 в рейтингу WalletHub і №23 в рейтингу Business Insider.

Чи може змінитися рейтинг штатів?

Так звичайно. Різких і критичних змін чекати не доводиться, але податкова система США еволюціонує, кожен штат прагне бути привабливим для бізнесу. При цьому уряд штатів не хоче втрачати надходження до бюджету і намагається не зачіпати інтереси громадян. Тому еволюція відбувається дуже повільно.

Якщо взяти той же Делавер, то у 2018 році уряд штату визнав експеримент з підвищенням податку на нерухомість на рівні штату провальним і зовсім його скасував. Це дозволило Делаверу піднятися в загальному рейтингу з 16-го на 11 місце.

На карті темним кольором позначені штати, в яких відсутній корпоративний податок на прибуток, а зеленим ті, в яких цей податок постійно знижується, починаючи з 2012 року. Наприклад, в Міссурі ставка цього податку була знижена з 6.25% до 4%.

Замість висновку: вибір залежить від потреб бізнесу

Рейтинг Tax Foundation з переліком “гарних” і “поганих” штатів для старту бізнесу далеко не єдиний. Наприклад, у 2019 році компанія WalletHub склала власний рейтинг, в першу 30-тку якого не потрапили ні Вайомінг, ні Делавер, а в першій десятці опинилися такі штати, як Техас, Джорджія і Каліфорнія, які далеко не ідеальні для нерезидентів США.

Не забувайте про просту істину: скільки людей – стільки й думок. Важливо пам’ятати про те, що варто орієнтуватися на потреби власного бізнесу і свої життєві цілі. Якщо Ви хочете з часом перебратися в США, через бізнес-імміграцію, то краще відкривати компанію там, де плануєте жити після переїзду.

Ще один важливий момент: вирішуючи в якому штаті відкрити бізнес, Ви можете орієнтуватися не тільки на податки та бізнес-клімат, а й інші чинники. Ось кілька прикладів:

 • Найдешевша робоча сила в США в штатах Західний Арканзас та Міссісіпі, а найдорожча в Нью Джерсі та Мериленді;
 • Найдешевша оренда офісів в Айові та Північній Дакоті, а найдорожча і Юті та Род-Айленді;
 • Саме освічене населення в Массачусетсі (41% населення штату має диплом бакалавра) і Колорадо, а на найнижчих позиціях за освітою знаходяться Західна Вірджинія і Міссісіпі.

Ви можете орієнтуватися на абсолютно будь-які показники, які важливі саме для Вашого бізнесу.

Якщо говорити про наші рекомендації, то для відкриття C-Corporation ми б рекомендували розглянути такі штати як Вайомінг та Делавер, а для LLC – Флориду і той же Вайомінг. Ці штати дають відмінні можливості для реєстрації компаній нерезидентами США + вартість реєстрації/обслуговування компаній в цих штатах одна з кращих.

Саме на прикладі цих трьох штатів ми розглянемо процедуру реєстрації C-Corp і LLC у наступних частинах нашого матеріалу по реєстрацію бізнесу в США. А якщо Вам необхідна консультація з вибору кращої юрисдикції під потреби Вашого бізнесу – заповнюйте форму та надсилайте нам, наші експерти вийдуть на зв’язок і допоможуть зробити правильний вибір.

В наступній частині матеріалу ми будемо детально розглядати процедуру реєстрації LLC в США, на прикладах Флориди та Вайомінгу.

Рубрикатор матеріалів на тему реєстрації компанії в США

корисні матеріали в нашому блозі

Wish – нова e-commerce платформа. Для кого потенційно цікава та як з нею працювати?

Wish – нова платформа, що продає 1,7 мільйона товарів на день. Різноманітні функції реклами, постійна підтримка продавців та реальна можливість продавати на весь світ – все це чекає на продавців Wish вже зараз.

читати далі
Попередній пошук за ТМ: Чи не зайве витрачання грошей?

Навіщо, в принципі, проводити такий попередній пошук по ТМ? По-перше, важливо зазначити, що власники торгових марок мають повну монополію на вже зареєстровану ТМ. А отже схожі марки можуть отримати відмову в реєстрації.

читати далі
Альтернативні способи захисту порушених прав на торговельні марки в мережі Інтернет: UDRP, UA-DRP та інші

Розбираємо Єдину політику розгляду спорів щодо доменних імен (UDRP) та інші альтернативні процедури вирішення доменних спорів. А також приклади недобросовісного використання чужого зареєстрованого позначення в якості домену.

читати далі