Реєстрація компанії в США: податкова система США у всіх деталях

Час читання: 18 хвилин

Продовжуємо розбирати тему: реєстрація компанії в США. Розглянувши переваги США, як країни для ведення бізнесу, переваги та недоліки покупки готового бізнесу або франшизи, перейдемо до наступного пункту: податкова система США.

“У США дуже складна система оподаткування”, “В американських податках неможливо розібратися” і т.д. і т.п. Так, система оподаткування США відрізняється від звичної нам і так – вона складна, але розібратися в ній цілком можливо. Хоча б на рівні, достатньому для прийняття рішення відкрити бізнес в США. Спробуймо розкласти все по поличках.

Податкова система США є трирівневою. Оподаткування діє на: федеральному рівні, рівні штату та місцевому рівні (податки округу або навіть міські податки).

Децентралізація органів влади США і її вплив на оподаткування

Через високий ступінь децентралізації, федеральні податки та податки штату повністю відокремлені один від одного.

Тобто федеральний уряд не має права втручатися на оподаткування штату, при цьому кожен штат має власну податкову систему, яка відрізняється від систем інших штатів. Ось чому важливо правильно вибрати штат для реєстрації компанії, але про це більш детально будемо говорити в частині №5.

Потрібно також розуміти, що в межах штату може існувати кілька юрисдикцій, які також можуть стягувати податки. В якості адміністративних утворень в США існує майже 85 тисяч районів, що підпадають під юрисдикцію місцевих органів влади. Майже всі штати розділені на графства, в них існує приблизно 20 тисяч муніципалітетів.

Графства, муніципалітети та тауншипи (специфічні територіальні утворення) мають свої органи управління і можуть формувати власний бюджет, вводити податки та реалізовувати різні дії щодо забезпечення надходжень до нього.

Ще одна важлива деталь, яку потрібно розуміти: в США діє принцип паралельності. Це означає, що один і той же дохід, може обкладатися на різних рівнях. Ставки податків на рівні штатів менше, ніж на федеральному рівні.

Федеральні податкиПодаток на прибуток фізичних осіб (Federal Income Tax)
Корпоративний податок (Corporate Income Tax)
Мита (Customs Duties)
Акцизні збори (Excise Tax)
Податок на спадщину та дарування (Gift Tax)
Відрахування в фонд соц. страхування (Social insurance taxes)
Регіональні податкиПодаток на прибуток фізичних осіб (Individual Income Taxes)
Корпоративний (Corporate Income Tax)
Податок з продажів і використання (Sales and Use Taxes)
Акцизні збори (Excise Tax)
Податок на автотранспорт (Transportation Taxes)
Майновий податок (Property Taxes)
Місцеві податкиПодаток на прибуток фізичних осіб (Individual Income Taxes)
Корпоративний (Corporate Income Tax)
Податок на спадщину та дарування (Gift Tax)
Майновий податок (Property Taxes)

Як бачите, якщо взяти всі три рівні оподаткування, то паралельно стягуються 3 прибуткових податків для фізичних осіб, 3 корпоративних податків (федеральний, регіональний і місцевий), 2 податки на майно. Але не поспішайте лякатися, зараз послідовно у всьому розберемося і почнемо з першого рівня – федерального.

Федеральний рівень оподаткування в США

Федеральний рівень оподаткування вважається в США першим і обов’язковим для всіх компаній. Важливо зауважити, що при реєстрації компанії в США, вона автоматично НЕ стає на податковий облік за фактом свого виникнення.

Нова компанія самостійно повинна здійснити постановку на податковий облік, відправивши відповідну заяву в регіональний податковий офіс (ми розберемо це питання досить детально, коли будемо говорити про процедуру реєстрації компанії). Це повинно бути виконано ДО початку діяльності компанії.

І ось тут зверніть увагу на один цікавий нюанс: якщо в американської компанії за звітний рік не було операцій – вона може подавати порожню звітність. Виняток – LLC з одним власником, такі компанії звіт можуть не подавати.

У 2017 році основним джерелом податкових надходжень були податки на прибуток громадян (федеральні, регіональні та місцеві). Податок на прибуток з підприємств склав всього 7%. І якщо Вам, дивлячись на цю діаграму, здається, що США вичавлює до нитки своїх громадян, то це помилкове враження. Більш ніж половина від суми доходів бізнесу в США “зашито” саме в індивідуальних податки, як податок на доходи власників бізнесу і т.п.

Хто контролює оподаткування в США?

Функцію контролю за податковими зборами здійснює Податкове управління США (Internal Revenue Service, IRS), яке було створено ще в 1862 році та є частиною Міністерства фінансів США. З кількістю співробітників трохи меншим за 80 000 (за станом на 2015 рік) IRS обробляє щорічно більш як 240 млн податкових декларацій.

За останні роки Податкове управління пережило кілька великих збоїв IT-систем у 2016 і 2018 роках, тому у 2019 було розпочато одне з наймасштабніших і дорогих IT-оновлень. Його загальна вартість складе 2,7 млрд доларів. Чи ефективно працює управління і чи варто витрачених на його утримання грошей? Судіть самі: на збір 100$ податків в США витрачається всього 48 центів.

Якщо у американської компанії за звітний рік не було операцій, потрібно подавати порожній звіт. Виняток – LLC з одним власником.

У структуру Податкового управління США входять:Центральний податковий комісаріат (Вашингтон)7 регіональних управлінь62 податкових округів

До завдань центрального комісаріату входить управління регіональними управліннями та розробка податкових програм, а також контроль за їх реалізацією.

На місцеві податкові округи покладено завдання зі збору бюджетних надходжень, контроль їх обсягу та виявлення порушників податкового законодавства.

Ухилення від сплати податків в США – серйозний злочин, покаранням за яке може стати арешт майна або навіть тюремне ув’язнення.

Ще один цікавий факт: IRC щільно співпрацює в Федеральним бюро розслідувань, а також Європолом та Інтерполом. Інформація про банківські перекази та одноразові виплати готівкою на суми понад 10 000 $ відправляється в місцеві відділення ФБР. Це дозволяє успішно боротися з терористичними погрозами, наркотрафіком та кіберзлочинністю.

Також в США є спеціальний податковий суд, в роботі якого теж є свої особливості. Наприклад, якщо Ви не згодні з об’ємом податкових відрахувань, то повинні спочатку сплатити необхідну суму податків і всі штрафи, а тільки потім надати документальне підтвердження права на податкові пільги та знижки. Після того як Ви виграєте справу, Вам буде виплачена компенсація.

Вашому бізнесу необхідна компанія в США, але важко розібратися у всіх нюансах: податки, вибір типу компанії, вибір штату для старту бізнесу і т.п.? Прямо зараз зареєструйтеся на безкоштовну консультацію від експертів 4B та дізнайтеся все про особливості реєстрації бізнесу в США, вартість і терміни виконання послуги.
Замовте консультацію прямо зараз!

Регіональні та місцеві податки в США

У кожному штаті, паралельно з федеральної податкової системою, діє власна, при цьому кожен штат (як об’єкт федерації) має досить широке коло податкових повноважень.

Попри те, що кожен штат має право встановлювати власні податки, така нормотворчість обмежується двома положеннями Конституції США:

 • Штати на своєму рівні не мають права вводити податки на зовнішню торгівлю і зовнішньоекономічні операції (це можливо виключно на федеральному рівні);
 • Податки, які введені в дію цим штатом, можуть діяти виключно в межах юрисдикції штату, що теж цілком логічна і зрозуміла вимога.

На практиці США влади штатів і місцевих утворень (округів, муніципалітетів і навіть міст) можуть скористатися своїм правом і встановити власні податки на прибуток фізичних осіб, податки на прибуток корпорацій, податки з продажу, податки на використання (use tax). Рівень ставок таких податків значно нижче, ніж для відповідних податків на федеральному рівні.

Також до податкових повноважень регіональних і місцевої влади відносяться податки з активів, що знаходяться в межах їх юрисдикції. До них можуть відноситись податки на майно організацій, податки на майно фізичних осіб і податки на землю.

Окрема група податків відноситься до використання природних ресурсів. У нафто- і газовидобувних штатах діють податки на видобуток корисних копалин (severance tax), а, наприклад, в штатах Східного узбережжя діють податки з доходів від вирубки лісу.

Ми не будемо дуже глибоко занурюватися в податкову систему на місцевому рівні, але пройдімось по переліку основних податків, які існують в США.

Основні податки, що стягуються в США

Податок на прибуток для фізичних осіб в США

Цей вид податків є основним джерелом доходів як федерального уряду, так і уряду штату (37% від доходів уряду штату у 2017 році).

43 штати стягують індивідуальні податки на прибуток: 41 у вигляді податку на заробітну плату і прибуток, а ще 2 (Нью-Гемпшир і Теннессі) тільки у вигляді податку на дивіденди та процентний дохід.

9 штатів мають фіксовану ставку податку, а 33 штати стягують податок на прибуток за прогресивною східчастою шкалою і кількість цих ступенів відрізняється для різних штатів. Найбільше таких ступенів на Гаваях – 12.

Працює прогресивна податкова система досить цікаво. Щоб зрозуміти як саме розгляньмо приклад, з якого стануть зрозумілі всі нюанси.

До прикладу, Ви самотній парубок, який проживає в Каліфорнії і Ваш річний дохід становить 50 000 $ (що дуже мало для цього штату, але сума взята для спрощення розрахунків). Прогресивна шкала для визначення розміру прибуткового податку для одиноких людей в Каліфорнії виглядає ось так:

Оподатковуваний дохідСтавка податку
$0 – $970010%
$9700 – $3947512%
$39475 – $8420022%
$84200 – $16072524%
$160725 – $20410032%
$204100 – $51030035%
$510300 +37%

Якщо Ви думаєте, що для доходу в $ 50000 ставка прибуткового податку складе 22%, то помиляєтеся. Розрахунки будуть трохи складнішими.

 • Для перших $ 9700 з Ваших $ 50000 ставка податку складе 10% і Ви заплатите $ 970.
 • Для наступного діапазону доходу від $ 9700 до $ 39475, а це сума в $ 29775, ставка податку становитиме вже 12% і Ви заплатите $ 3573;
 • У наступному діапазоні Ви вже не дотягуєтесь до загальної суми доходів в $ 84 тисячі, тому 22% -ним податком буде обкладатися тільки різниця між $ 50 000 і $ 39475. База оподаткування для цього діапазону складе $ 10525, а розмір виплат: 10525 * 0.22 = $ 2315,5
 • Щоб визначити повний обсяг прибуткового податку залишилося скласти всі частини, отримані на кожній зі ступенів: 970 + 3573 + 2315.5 = $ 6858,5. Тобто в нашому випадку ефективна податкова ставка склала не 22%, а всього 13,7%.

На карті, підготовленій порталом Tax Foundation, показані розміри максимальних ставок прибуткового податку по штатах. Найвищі ставки в штатах Нью-Джерсі, Каліфорнія, Нью-Йорк і на Гаваях. У Вайомінгу, Південній Дакоті, Флориді, Неваді та на Алясці податок на прибуток фізичних осіб на регіональному рівні відсутній.

Як бачите, нічого складного. Достатньо заглибитись в тему лише один раз і все стає на свої місця. Важливо запам’ятати ще один нюанс: шкала зі ступенями доходів і податкових ставок може відрізнятися в рамках одного штату для одиноких людей, сімейних пар, які представляють спільну податкову декларацію, і сімейних пар, які представляють податкову декларацію від імені кожного з членів сім’ї.

Корпоративний податок в США

Розмір ставки корпоративного податку також відрізняється в різних штатах і в основному становить близько 19,7% від доходів регіонального уряду.

Всього 44 штати стягують корпоративний податок, його ставка варіюється від 2,5% в Північній Кароліні до 12% в Айові.

Штати Невада, Огайо, Техас і Вашингтон використовують податки з валових надходжень замість податку на прибуток (вважається, що цей вид податків економічно менш обґрунтований, ніж корпоративні податки на прибуток).

Південна Дакота і Вайомінг – єдині штати, які не обкладають податком корпоративний дохід або валовий дохід підприємств. Запам’ятайте назви цих штатів, ми ще до них повернемося неодноразово

Ще пару важливих моментів, які стосуються корпоративного податку:

 1. Компанії-резиденти США при обчисленні прибутку, який підлягає оподаткуванню, враховують дохід, який отримують не тільки на території США, але і за межами країни.
 2. Іноземні компанії, які отримують дохід на території США, оподатковуються за прогресивною шкалою, аналогічно саморозміщуваним компаніям. Даний дохід включає відсотки, дивіденди, роялті та орендні платежі. Знизити ставки оподаткування може угода про уникнення подвійного оподаткування. Така угода діє між США і більш ніж 60 країнами, включаючи Україну, Білорусь, Грузію, Росію, Молдову, країни Балтії, Ізраїль та інші.

На карту нанесені розміри ставок корпоративного податку США, зображення підготовлено проектом Tax Foundation.

Феномен бізнесу в США: корпорації не платять податки

І ось ми підібралися до найцікавішого моменту: дуже часто компанії в США уникають сплати корпоративних податків. Відмінне знання податкових законів дозволяє таким компаніям майстерно йти від сплати податку.

В ході аналізу діяльності ряду компаній зі списку Fortune 500, яке було проведено у 2018 році, виявилося, що 60 прибуткових американських компаній не доплатили податків на загальну суму майже в $ 80 млрд. Серед цих компаній опинилися Facebook, Amazon, Google, Apple, Uber та інші. Ці компанії не тільки знаходять лазівки, щоб не платити податки, частина з них цілком успішно претендують на отримання податкових пільг.

Наприклад, прибуток Amazon у 2018 році виріс до $ 11,2 млрд, а це майже вдвічі більше ніж в попередньому році. Знаєте скільки корпорація заплатила прибуткового податку? 0 $ і ні центом більше. Як це їй вдалося? Все просто: вони реінвестували свій прибуток у наукові дослідження, в нерухомість, а також роздали своїм співробітникам додаткові фінансові винагороди. Все це дозволило корпорації отримати податкові пільги.

Завдяки лазівкам в податковому законодавстві, такі величезні корпорації як Amazon можуть зовсім не платити податків, реінвестуючи прибуток у розвиток бізнесу та нові технології.

Податок з продажів в США (Sales Tax) і податок на використання (Use Tax)

Податок з продажів – це певний аналог звичного нам ПДВ, непрямий податок, яким обкладається споживач при купівлі товару або послуги. Він може стягуватися як на рівні штату, так і на місцевому рівні. Часто від нього звільняються харчові продукти, комунальні послуги, одяг, друковані видання та предмети першої необхідності. У кожного штату є свій список товарів, які звільняються від sales tax.

Станом на 2020 рік 45 штатів і округ Колумбія стягують податок з продажів. Місцеві податки з продажів збираються додатково ще в 38 штатах.

У п’яти штатах податок з продажів відсутній: це штати Аляска, Делавер, Монтана, Нью-Гемпшир і Орегон. Але потрібно зауважити, що Аляска дозволяє стягувати на своїй території місцеві податки з продажів.

Нижче в таблиці наведено 5 штатів, де комбінована ставка податку з продажів (ставка податку штату + ставка місцевого податку) найвища і 5 штатів, де вона найнижча.

Найвища середня сукупна ставка Sales Taxx %Найменша середня сукупна ставка Sales Tax %
Теннессі9,53Аляска1,76
Луїзіана9,52Гаваї4,44
Арканзас9,47Вайомінг5,34
Вашингтон9,21Вісконсин5,46
Алабама9,22Мен5,50

Податок з продажів вважається найбільш прозорим з усіх податків США, його не потрібно обчислювати та сплачувати окремо, його розмір вказаний в кожному чеку, який супроводжує покупку.

З огляду на те, що податок з продажів застосовується тільки до покупок в межах кордонів штату, то коли мова заходить про використання, зберігання або іншу форму споживання товарів, куплених за межами штату, в цьому випадку застосовується податок на використання (use tax). Зазвичай він виникає при здачі майна в оренду або при покупці великих речей та використанні їх на території штату (автомобіль або обладнання, які будуть використовуватися в межах штату).

На карту США нанесені середні сукупні ставки податку з продажів за станом на початок 2020 року. Зображення підготовлено проектом Tax Foundation.

Податок на нерухомість не існує на федеральному рівні, а стягується на рівні штату, округу, міста або навіть району. При цьому податки на нерухомість можуть серйозно відрізнятися.

Наприклад, нормальною може бути ситуація, коли сусідні будинки, приблизно рівні за площею, що належать до різних районів, обкладаються різними податковими ставками. Причина може бути в тому, що в одному районі основний податковий тягар може бути зміщений на велике підприємство, а в іншому на жителів району.

На розмір ставки оподаткування може впливати і вартість житла. Зовсім необов’язково що райони з дорожчим житлом будуть платити більше податків. Ситуація нерідко може бути протилежною.

А ще потрібно відзначити той факт, що ставки податків на нерухомість можуть відрізнятися не тільки між штатами, а й в рамках одного штату. Ось ще один приклад: в штаті Джорджія відносно невисокі податки на нерухомість. Середній розмір зборів в центрі штату становить $ 560, при цьому в передмісті Атланти він підскакує до $ 2760.

Середні податки на нерухомість, сплачені по округах 2017 рік (оцінка за 5 років). Як бачите, найвищі податки платяться в густонаселених районах великих міст.

У 2019 проект USA Today провів дослідження та оцінив розмір податку на нерухомість в різних штатах. Вони взяли за основу дані Інституту земельної політики Лінкольна і провели оцінку податку за ефективною ставкою для домовласників. Ось що з цього вийшло:

Штати з високими ефективними ставками податку на нерухомість %Штати з низькими ефективними ставками податку на нерухомість %
Нью-Джерсі2,35Гаваї0,27
Іллінойс2,3Алабама0,43
Нью-Гемпшир2,15Луїзіана0,4
Коннектикут1,97Делавер0,54
Вісконсин1,96Вашингтон, округ Колумбія0,56
Техас1,9Південна Кароліна0,57
Небраска1,85Західна Вірджинія0,58
Мічиган1,78Вайомінг0,61

Оподаткування приросту капіталу є одним з найбільш спірних питань в державних фінансах всіх розвинених країн і США тут не виняток. Відносно високі ефективні податкові ставки на доходи від капіталу, особливо в корпоративному секторі, можуть перешкоджати інвестиціям і економічному зростанню в цілому.

У разі США доходи від приросту капіталу включаються до оподатковуваного прибутку американських юридичних осіб. При визначенні розміру такого доходу в розрахунок можуть прийматися тільки капіталізовані збитки.

Наприклад, якщо резидент США вклав у свій бізнес $ 5000, а пізніше продав компанію за $ 75000, то різниця в $ 70 000 і буде вважатися приростом капіталу (capital gain) і обкладатися податком. Але якщо в цей же період він продав ще одну свою компанію за $ 50 000, в яку раніше вклав $ 100 000, то така операція буде вважатися збитком капіталу (capital losses). Оподаткуванню підлягатиме різниця між capital gain в $ 70 000 і capital losses в розмірі $ 50 000.

Капітальні активи, як правило, охоплюють все, чим людина володіє і що використовує для особистих цілей, для задоволення або для інвестицій, включаючи акції, облігації, будинки, автомобілі, ювелірні вироби та витвори мистецтва.

Важливо звернути увагу на ще одну особливість цього виду податків: якщо актив утримувався упродовж року мінімум, а потім продавався з метою отримання прибутку, він класифікується як короткостроковий прибуток на капітал і оподатковується як звичайний дохід. Якщо ж актив перед продажем утримувався більше одного року, то дохід від такого продажу класифікується як довгостроковий приріст капіталу.

Ставки на дохід від довгострокового капіталу складають 0%, 15% і 20%, але межі оподатковуваного прибутку залежать від того, хто подає декларацію: особи, які не перебувають у шлюбі, сімейні пари (подають спільні декларації), голова домогосподарства або організації та трасти.

Корпоративний податок є першим сучасним податком в США і був він введений в далекому 1909 році

Акцизи в США

У США акцизи не відрізняються одноманітністю ставок і існують як на федеральному рівні, так і на рівні штатів. Акцизи можуть існувати як для громадян і в цьому випадку вони включаються у вартість товару, так і для компаній, наприклад, зайнятих у сфері видобутку природних копалин.

Всі штати стягують податок на різні види палива за своїми власними ставками. Вони встановлюються в центах з галона палива. Також на рівні штатів збираються акцизи на спиртні напої. В одних ці податки встановлюються у відсотках від обсягу гуртового або роздрібного продажу, в інших – ставки виражені в доларах з галона напою і різняться в залежності від його міцності.

Кількість акцизів постійно зростає. Так, з появою моди на електронні сигарети, деякі штати ввели акциз на рідину для вейпінга, а з початком легального продажу марихуани в ряді штатів було введено відповідний акциз.

Акцизні платежі на рідини для електронних сигарет – одні з найбільш “молодих” податків в США, поряд з податками на продаж марихуани.

Якщо говорити про акцизи для американських корпорацій, то акцизними вважаються податки, що сплачуються компаніями з видобутку природних копалин: нафти, газу, вугілля, лісу.

Інші податки

Ми не будемо наводити повний список різних видів податків, які стягуються в США, це досить довгий список і іноді там зустрічаються такі кумедні штуки, як податок на гральні карти, куплені в Алабамі, 6% податок від вартості татуювання, що діє в Арканзасі (платить той, кому зробили татуювання) або 5% збір в Іллінойсі з продажу цукерок, що не містять муку. Розглянемо більш звичні податки, які зустрічаються в США.

Кожен штат стягує ліцензійні збори. Їх щороку сплачують юридичні особи за право займатися певними видами діяльності на території даного штату. У загальному обсязі податкових надходжень штатів їх частка становить приблизно 6%.

Деякі штати, наприклад, Каліфорнія, стягують податок на ділову активність. Податок включає два елементи: оподаткування загального річного обороту підприємства в межах від 1 до 2,5%, і податок на фонд заробітної плати. У Каліфорнії податок становить 1,6%.

Податкові пільги та податкові кредити

Попри різноманіття податків, що існують в США, а також на багаторівневий контроль за їх сплатою – в країні з’являється все більше число громадян, які звільняються від сплати податків завдяки пільгам.

Особливо сильно число легальних неплатників податків збільшилася після реформи 1986 року, яка подвоїла розмір особистого звільнення від податків, а також ввела нові форми податкового кредитування: кредит на зароблений дохід, дитячий кредит, кредит на освіту і т.п.

На графіку показаний відсоток неплатників податків в США (тобто тих платників податків, які повинні платити нульовий податок на прибуток після отримання податкових кредитів і відрахувань) з 1950 по 2016 рік.

Один із прикладів податкових пільг: можливість використовувати частину будинку в якості офісу для комерційної діяльності й тим самим зменшити податкову звітність на суму витрат на домашній офіс.

Широко застосовуються в США і такі програми як American Opportunity Tax Credit (“податковий кредит можливостей”) – податковий кредит для батьків в перші 4 роки навчання дитини. Деякі штати видають податкові кредити на навчання дітей в початковій і середній школах (як правило вони діють при навчанні дитини в державних школах штату).

Велика увага в США приділяється пільгам для індивідуальних інвесторів, які вкладають гроші в інноваційний бізнес. Для інвесторів, звичайна ставка оподаткування приросту капіталу яких дорівнює 15%, реальна становить лише 7,5%.

Традиційно однією з найбільш “пільгових” сфер бізнесу є фермерські господарства. У посушливі роки деяким господарствам вдається звести податкову базу до нуля.

В одному з таких матеріалів ми ще торкнемося теми податкових пільг і кредитів, а зараз розглянемо останнє питання в розрізі теми “оподаткування в США” – податкова реформа Дональда Трампа.

Податкова реформа Дональда Трампа

Уряд Дональда Трампа ініціював найбільший перегляд Податкового Кодексу США починаючи з 1980-х років. Ідея була красивою: припинити відтік робочих місць за кордон, зменшити податки для середнього класу і тим самим зробити його життя кращим.

Ключовий момент реформи: зменшення податку на прибуток корпорацій з 35% до 21%. Цей план Сенату США був затверджений в грудні 2017 року. Ухвалення нового варіанту Податкового Кодексу чимось нагадала голосування у Верховній Раді України: 400 сторінок тексту правок роздали за кілька годин до голосування. Крім того, частина правок була вписана вручну і їх було навіть важно прочитати.

Видання The Wall Street Journal влітку 2017, популяризуючи реформу Трампа, приводило показові приклади в форматі “до/після”, як стягуються податки зараз, і що буде після введення нового Кодексу в дію. Ось один приклад:

Учитель Том, отримуючи $ 50 000 і згідно з чинним Кодексом платить $ 5 474 податків. Після змін в податковому законодавстві його податки знизяться на $ 914 (17%) згідно з планом Білого Дому і на $ 1140 (20%) згідно з планом Сенату.

Головне досягнення податкової реформи Трампа – зниження податку на прибуток корпорацій 35% до 21%, але і воно критикується деякими експертами. Вважається, що це може призвести до дефіциту федерального бюджету

А що вийшло по факту?

Правки в остаточну версію документа вносилися аж до останніх хвилин перед голосуванням і це не могло закінчитися нічим хорошим.

Наприклад, виявилося, що до 2017 року ті, хто заробляють в діапазоні $ 50 000 – $ 70. 000 на рік, платитимуть на 4 мільярди доларів більше податків ніж зараз. У той час як для власників доходів понад мільйон доларів на рік, податки впадуть на 5 мільярдів.

Що принесла податкова реформа Трампа для США: 2 роки потому

Зниження ставки податку на прибуток корпорацій з 35% до 21% збільшує шанси США “перетягнути” до себе бізнес з інших країн. До цієї реформи США не дуже добре виглядали на тлі інших країн ОЕСР.

Хоча ставка корпоративного податку на прибуток в США ТЕПЕР набагато нижче, ніж була раніше, ставки багатьох країн (22 країни ОЕСР) залишаються ще нижчими. Нова сукупна ставка корпоративного податку в США, що дорівнює 25.7%, залишається вищою за середній показник по ОЕСР (23.8% відсотка).

Попри покращену привабливість США як країни для ведення корпоративного бізнесу, зниження ставки корпоративного податку на прибуток називають однією з можливих причин збільшеного федерального бюджету США.

Ще один позитивний момент реформи: зменшення податку на повернення в країну доходів від діяльності компаній за кордоном. З 35% він знизився до 15,5% для готівкових коштів і до 8% для безготівкових. Очікується, що це дозволить інтернет-компаніям вивести гроші з офшорів і повернути їх в США за зниженою податковою ставкою.

Нове законодавство закріпило акцизний податок на рівні 20% для товарів, вироблених за кордоном і не оподатковуваних податком в США. Така норма ставить у дуже незручне становище закордонній компанії, що працюють в США: наприклад, компанії, які отримують з-за кордону компоненти та вузли для обладнання, що збирається в США.

Реакція на податкові реформи Трампа на регіональному рівні всередині США

2018 і 2019 роки були неспокійним в податковому відношенні періодом в історії США. У відповідь на серйозний перегляд федеральної системи стягнення податку на прибуток фізичних та юридичних осіб в грудні 2017 року, штати провели останні два роки, реагуючи на серйозні зміни федеральної політики.

У 35 штатах основні податкові зміни набрати чинності з 1 січня 2020 року. Ось тільки невелика частина цих змін:

 • Арканзас, Теннессі та Массачусетс знижують свої ставки індивідуального прибуткового податку;
 • У штаті Орегон буде введено новий податок на корпоративну діяльність (CAT), який представляє собою змінений податок на валову виручку (GRT);
 • П’ять штатів внесуть зміни в податки на нерухомість. У Коннектикуті, Міннесоті, Вермонті та Нью-Йорку збільшаться пільги з податку на майно, а ось Гавані пощастить менше – там податок на нерухомість зросте;
 • Податкова база Коннектикуту буде розширена коштом додаткових споживчих товарів і послуг, а ось податкова база Вірджинії, навпаки стане менше.
 • Шість штатів (Арканзас, Мериленд, Міссурі, Нью-Гемпшир, Нью-Мексико і Теннессі) внесуть різні зміни в систему стягнення корпоративного прибуткового податку.

У відповідь на податкові ініціатив Дональда Трампа, уряди всіх штатів почали реформи своїх систем оподаткування. У 35 штатах зміни набирають чинності з 1 січня 2020 року.

Детальніше зі змінами, які вступлять в систему оподаткування різних штатів США з 1 січня 2020 можете ознайомитися на сайті Tax Foundation за посиланням >>

Замість висновку до частини №3

Першим податком, який був введений в США став податок на нерухомість, прийнятий ще в 1797 році. Але як ми бачимо, система оподаткування США дотепер в “живому” стані: постійно змінюється, реформується. Крім того, багатьма фахівцями вона визнається як надмірно складна і зарегульована.

Проте ринок США – один з найбільш платоспроможних і привабливих у світі, а значить є сенс спробувати його завоювати. Відкриваючи компанію в США, Вам зовсім не обов’язково вдаватися в усі деталі податкової системи цієї країни. На ринку досить багато професіоналів, які можуть взяти на себе податкове супроводження Вашого бізнесу. Однією з таких компаній, є 4В. З нами Ви зможете зосередитися на виробництві, маркетингу та продажу, а всю рутину ми візьмемо на себе.

Всерйоз задумалися про реєстрацію компанії в США? Прямо зараз зареєструйтеся на безкоштовну консультацію експертів 4B та дізнайтеся все про особливості реєстрації бізнесу в США, вартість і терміни виконання послуги.
Замовте консультацію прямо зараз!

У наступних частинах ми ще повернемося до теми оподаткування в розрізі вибору кращих штатів для ведення бізнесу. А в наступній частині ми поговоримо про різні організаційно-правові форми бізнесу.


Рубрикатор матеріалів на тему реєстрації компанії в США

корисні матеріали в нашому блозі

Форма BE-12 Survey Forms for 2022

Подібно до Олімпійських ігор, які проводяться кожні чотири роки, кожні п’ять років Бюро економічного аналізу США (BEA) вимагає від усіх американських юридичних осіб, що перебувають у іноземній власності (неважливо, це Single Member LLC чи корпорація), заповнити і подати форму BE-12. Що ж таке BE-12?  Це обов’язкове опитування у формі звіту, яке проводить Бюро економічного аналізу […]

читати далі
Як отримати патент на винахід в Україні. Частина 1

Чим далі, тим швидшим стає процес технологічних змін: нові пристрої, нові методи, нові речовини, нові способи виконання звичайних завдань. Штучний інтелект кінець кінцем! Зараз не проходить дня, щоб десь не з’являлись нові технологічні продукти. І в умовах постійно зростаючої конкуренції патентування своїх винаходів – важливий інструмент боротьби за ринкові ніші і можливість забезпечити своєму бізнесу […]

читати далі
Як зареєструвати торгову марку у Великобританії

За даними урядового порталу Великобританії, кількість заявок на реєстрацію торгових марок у цій країні стрімко збільшується рік у рік. Якщо у 2016 році кількість охочих захистити свій бренд становила всього 65 710 осіб, то у 2021 році їх було вже 196 639. Експерти пояснюють таку тенденцію насамперед виходом Великобританії з Євросоюзу, про що свідчить велика […]

читати далі