Офшор у США: чи можливо не платити податки в США легально? Або що таке Disregarded Entity?

Час читання: 14 хвилин

З міфом про штати-офшори ми розібралися ще коли говорили про податкову систему США. Але виявляється “офшор” може існувати не на рівні штату, а на рівні компанії.

Сьогодні розберемося що таке Disregarded Entity або юридична особа, яка не є юридичною особою для податкової служби США. Як вони працюють, які податки все-таки платять, розберемо їх переваги (відкрию невеликий секрет: їх більше) і недоліки.

Заінтриговані? Тоді починаємо.

Що таке Disregarded Entity

Почнемо з того, що загальноприйнятого перекладу на українську для цього поняття немає. Зустрічаються переклади “прозора” компанія (мається на увазі “прозора” для системи оподаткування), компанія, яка не враховується при оподаткуванні, ігнорована сутність або неврахована сутність (особа). У нашому матеріалі ми назвемо їх “ігнорована організація”, маючи на увазі, що такі юридичні особи ігноруються (не враховуються) податковою службою США щодо федеральних податків.

Отже, Disregarded Entity (ігнорована організація) – це бізнес-структура, що складається з однієї особи, яка не обкладається податком окремо від її власника. На практиці це означає, що бізнес не зобов’язаний подавати власну податкову декларацію, а замість цього його власник повідомляє про прибуток бізнесу у своїй особистій декларації. Це тому що IRS (податкова служба США) “ігнорує” той факт, що власник і бізнес відокремлені один від одного.

Тут важливо зауважити, що Disregarded Entity це не окрема організаційно-правова форма (або тип компанії), а лише податкова класифікація. На структуру компанії це не впливає і та ж компанія, яка вважається ігнорованою організація, може легко запросити зміна такої класифікації та почати платити податки за іншою схемою.

Ще такі організації називають “юридичними особами без статусу юридичної особи”. Але важливо розуміти, що так говорять лише щодо податків, у всіх інших питаннях вони такі ж юридичні особи, як і інші компанії.

Якщо зараз це здається складним і заплутаним, то це лише тимчасово. Трохи нижче ми все розберемо в деталях і навіть з прикладами.

Які суб’єкти можуть вважатися Disregarded Entity

А ось тут вже все просто – найпоширеніший тип бізнесу, який може вважатися Disregarded Entity – Single-Member LLC (SMLLC, LLC з одним учасником). Існують ще дочірня компанія S-корпорації (QSub subsidiary) та інвестиційний фонд нерухомості (Real Estate Investment Trust (REIT), які теж можуть мати статус Disregarded Entity. Але це дуже специфічні форми організації бізнесу недоступні для нерезидентів, тому розглядати їх в цьому матеріалі ми не будемо.

Отже, створюючи LLC з одним учасником, ви за замовчуванням будете вважатися ігнорованою організацією.

Як це виглядає на практиці: наприклад, ваше LLC заробило 40 000 $. У разі Disregarded Entity прибуток бізнесу переходить в податкову декларацію його власника. Відповідно ви, як власник, оподатковуєте 40 000 доларів через вашу особисту податкову декларацію (т.зв. Додаток C).

Створюючи Single Member LLC, ви за замовчуванням зважаєте Disregarded Entity, якщо не перейдете на систему оподаткування як корпорація і т.п.

Давайте розбиратися далі.

А що з приводу індивідуальних підприємців?

Попри те, що індивідуальні підприємці (sole proprietors) також отримують прибуток від своєї комерційної діяльності, яку показують в їх особистих податкових деклараціях, вони не класифікуються як Disregarded Entity, тому що вони не реєструються в якості окремої юридичної особи у своєму штаті.

А що з приводу multiple-member LLC?

LLC з декількома учасниками від початку трактуються податковою службою США як партнерства.

Відносно США важливо розуміти таку штуку: податкова служба США в принципі ігнорує LLC як податкову структуру. Так, LLC є юридичною структурою і отримує правовий захист, заснований на правилах штату, в якому вона зареєстрована. Але податковий режим і юридичний захист для LLC в США це різні речі.

Оскільки LLC не є податковою класифікацією, IRS має надати вам податкову класифікацію за замовчуванням. Тому LLC з одним учасником класифікуються податковою як Disregarded Entity і платять податки через декларацію засновника. А LLC з декількома учасниками спочатку визнаються партнерством і платять податки як партнерства, доки не змінюють свою юридичну класифікацію.

Трошки заплутано, але ніхто і не обіцяв, що податки в США – це просто. 🙂

Бізнес з обома членами подружжя: особливий випадок

Цікаво відзначити, що в штатах з законами про спільну сумісну власність, де чоловік (дружина) також вказані як співвласники LLC, вони все одно можуть кваліфікуватися як Disregarded Entity, а не партнерство.

IRS називає це кваліфікованим спільним підприємством (Qualified Joint Venture) і це дозволяє подружжю подавати два додатки C, розділяючи чистий дохід від їх LLC на дві декларації. Але така можливість доступна лише для пар, за умови:

 • LLC зареєстровано в штаті з законами про спільну сумісну власність
 • Якщо двоє членів подружжя є єдиними власниками LLC
 • Якщо бізнес не обкладається податком як корпорація

Для яких штатів діє така можливість? На сьогодні лише для дев’яти:

 • Аризона
 • Каліфорнія
 • Айдахо
 • Луїзіана
 • Невада
 • Нью-Мексико
 • Техас
 • Вашингтон
 • Вісконсин

Тільки 9 штатів США підтримують закон про спільну сумісну власність, який дає можливість подружжю бути співвласниками SMLLC і показувати доходи від бізнесу в своїх особистих деклараціях (50/50, кожен член подружжя у своїй).

Як Disregarded Entity платять податки? (у випадку резидентів США)

Отже, якщо резидент США є власником SMLLC і він не змінив свою податкову класифікацію з моменту створення компанії, то він платить податки, так само як і індивідуальний підприємець.

Основний податок, який повинен враховуватися неврахованими організаціями – податок на прибуток, розмір якого залежить від вашої податкової категорії.

На практиці все це виглядає досить просто. Резидент США вказує свої загальні комерційні доходи, витрати і прибуток в Додатку C, який заповнюється у Формі 1040 Індивідуальна податкова декларація в США.

Важливо правильно ставитися до ділової документації, тоді проблем з податками не виникне. Необхідно вести записи про всі доходи та витрати, пов’язані з вашим SMLLC (відстежувати банківські депозити, а також зберігати квитанції та записи ділових операцій). Крім того, якщо у резидента США є домашній офіс, він повинен стежити за будь-якими відповідними витратами та показувати їх у формі 8829 (Expenses for Business Use of Your Home).

Приклад. У резидента США є LLC, де він єдиний учасник і за рік він заробив 30 000 доларів, витративши 5 000 на витратні матеріали, інструменти. Крім того, за той же рік він заробив ще 30 000, працюючи за контрактом з неповною зайнятістю в місцевій компанії. У Додатку С до індивідуальної податкової декларації 1040 він покаже загальний чистий дохід в розмірі 55 000 доларів (25 000 від LLC і ще 30 000 від роботи в місцевій компанії).

SMLLC і ідентифікаційний номер роботодавця EIN

Часто виникає питання: чи потрібно власнику Single Member LLC отримувати ідентифікаційний номер роботодавця?

У разі резидента США відповідь – ні. Для сплати податків резиденти США можуть використовувати свій номер соціального страхування (SSN).

Резиденту США доведеться отримати EIN тільки в разі, якщо:

 • Він захоче відкрити банківський рахунок для LLC
 • Найняти працівників
 • Відкрити рахунок в платіжній системі (наприклад Payoneer)
 • Або у нього виникнуть зобов’язання з акцизного податку

Оскільки форма SS-4 не має спеціального поля для Disregarded Entity, щоб правильно її заповнити потрібно чітко розуміти свій податковий статус. Резидентам США варто скористатися цією інструкцією.

А зараз перейдемо до найголовнішого і розглянемо варіант володіння SMLLC у випадку нерезидента США – більш цікавий для нас варіант.

Кожна форма на сайті IRC має детальну інструкцію, але іноді простіше проконсультуватися з податковим консультантом, щоб не потонути в нетрях застережень і уточнень і не наробити помилок.

Disregarded Entity у володінні нерезидентів США

І ось в цьому випадку, на питання: чи потрібно власнику Single Member LLC отримувати ідентифікаційний номер роботодавця (EIN, його ще називають “федеральним ідентифікаційним податковим номером”), відповідь буде вже ствердною – так, потрібно.

Чому так? Зараз розповімо.

Для нерезидентів США, які володіють SMLLC все злегка ускладнилося після реформи 2017 року. C 1 січня 2017 року, всі Single Member LLC з іноземним капіталом, які не є юридичними особами (тобто Disregarded Entity), тепер розглядаються як корпорації відповідно до федеральних вимог до звітності, що подається в IRS.

Важливо: це не означає, що LLC платить податки, як корпорація, просто вони надають інформацію в податкову службу США, як корпорація.

До податкової реформи (тільки) американські корпорації з хоча б одним власником не з США, у якого у володінні було не менше 25% корпорації або іноземні корпорації, що займалися торгівлею в США, повинні були подавати форму IRS 5472. Іноземні компанії з одним учасником, які працюють як Disregarded Entity (SMLLC) були звільнені від цієї вимоги.

Тепер Disregarded Entity у володінні нерезидентів повинні щорічно подавати форму 1120 (U.S. Corporation Income Tax Return) і форму 5472, що входить до складу 1120. Ця вимога стосується наступних типів компаній:

 • Single-Member LLC, яка виступає в ролі Disregarded Entity і належить нерезиденту США або іноземній компанії
 • Single-Member LLC, яка знаходиться в іноземній власності і оподатковується як корпорація
 • Multi-Member LLC, яка оподатковується як корпорація і має як мінімум 1 іноземного власника, якому належить 25% або більше частки LLC

Наш випадок (Disregarded Entity у володінні нерезидента США) описується першим пунктом, значить, ми подаємо форми 5472 і 1120. Мета форми 5472 і цих нових правил – запобігти ухиленню іноземців від сплати податків в США і закрити деякі дірки, які раніше існували в податковому кодексі.

І ось ми дісталися до того, з чого почали розділ: у вашого LLC повинен бути EIN для подачі форми 5472 і форми 1120.

Перед тим, як ми розглянемо яка інформація повинна подаватися SMLLC в разі власника нерезидента США, варто вказати хто саме вважається нерезидентом (Non-Resident Alien, NRA) за версією податкової служби.

Отже, ви є іноземцем/нерезидентом, якщо ви НЕ є жодним з перерахованих нижче:

 • Громадянин США
 • Постійний мешканець США (тобто власник “грін-карти”), або
 • Ви прожили в США достатньо часу, щоб пройти “Тест істотної присутності”.

Якщо ви задовольняєте будь-якій з трьох вищеперелічених умов, то прибуток, отриманий через вашу LLC, буде автоматично обкладатися податком в США.

Зміст форм 5472 і 1120

Форма 1120 слугує титульною сторінкою вашої звітності, у випадку нерезидента заповнюється частково і містить лише базову ідентифікаційну інформацію, а не прибуток і податкові відрахування, як у випадку повної податкової декларації.

У формі 5472 ви вказуєте лише три основних фінансових показників:

 • Вартість активів LLC на кінець податкового року.
 • Суму грошових коштів, переказаних від власника, який не є громадянином США, в LLC в поточному податковому році.
 • Суму грошових коштів, переказаних від LLC до власника, який не є громадянином США, в податковому році.

На жаль, відправити ці форми в електронному вигляді неможливо. Ви повинні або відправити їх поштою, або факсом в IRS, використовуючи наступну адресу:

Internal Revenue Service
1973 Rulon White Blvd.
M/S 6112, Attn: PIN Unit
Ogden, Utah 84201

До податкової реформи 2017 роки тільки американські корпорації з іноземним власником, які займалися торгівлею в США, повинні були подавати форму IRS 5472. Зараз ця вимога стосується і SMLLC з власником нерезидентом США.

Отримання EIN нерезидентом

Чи може нерезидент США отримати EIN без SSN (номера соціального страхування) або ITIN (індивідуальний ідентифікаційний номер платника податків)? ТАК!
Але зробити це ви можете лише поштою або факсом. Якщо захочете отримати EIN онлайн – тоді вам знадобиться ITIN.

Щоб подати заяву на отримання EIN, вам необхідно заповнити форму SS-4 “Application for Employer Identification Number” (Заява на отримання ідентифікаційного номера роботодавця).

Для отримання EIN вам знадобляться три речі:

 • Назва компанії;
 • Юридична адреса в США;
 • Короткий опис основної комерційної діяльності та основного продукту або послуги, які компанія буде пропонувати або продавати.

Крім подачі звітів до податкової, EIN використовується для відкриття комерційного банківського рахунку в США для LLC, найму співробітників, отримання ліцензій. EIN вашого LLC також буде використовуватися для реєстрації облікових записів в Amazon FBA, eBay, Youtube, Google AdSense, Paypal, Shopify, Stripe і багатьох інших.

Декларація 1040NR

Залежно від безлічі факторів (тип бізнесу, податковий статус, країна, в якій ви проживаєте, і податкові угоди США), вам може знадобитися подати 1040NR Nonresident Alien Income Tax Return (податкову декларацію іноземців-нерезидентів).

Наприклад, якщо ваша LLC володіє лише нерухомістю для особистого користування, яка не приносить доходу або протягом року ви не отримували інвестиційного доходу, вам не потрібно подавати форму 1040NR. Хоча в цьому питанні багато нюансів, що виходять за рамки даного матеріалу і ми рекомендуємо вам проконсультуватися з податковим експертом.

Чи має LLC, яка належить нерезиденту, податкові зобов’язання в США?

І ось ми підібралися до головного питання. Відповідь на нього залежить від поняття “присутності в США” і економічного змісту вашого бізнесу (economic substance, nexus).

Зараз спробуємо пояснити, що мається на увазі.

1. Як іноземець-нерезидент, ви оподатковуєтесь в США прибуток від бізнесу, якщо ви “займаєтеся торгівлею або бізнесом у Сполучених Штатах” (“engaged in a trade or business in the United States“, скорочено “ETBUS”).

А тепер найцікавіше:

2. Ви маєте статус ETBUS тільки в тому випадку, якщо вірні дві умови:

 • У вас є, принаймні, один “залежний агент” в США. Залежні агенти – це співробітники або компанії, які працюють виключно на вас.
 • І цей залежний агент робить щось істотне для розвитку вашого бізнесу в США. Суто адміністративні посади не підпадають під це правило.

3. Нарешті, ви оподатковуєтесь лише в тому випадку, якщо (крім статусу ETBUS) ви працюєте в США через “постійне представництво” (наприклад, офіс або інше постійне місце ведення бізнесу).

Якщо ви не відповідаєте цим умовам, ваш бізнес (автоматично) не підлягає оподаткуванню в США.

Навіть якщо LLC отримує прибуток в США, пропонуючи послуги або продаючи продукти в США, цей прибуток не оподатковується в США.

Ще раз: підприємці, які не є громадянами США, можуть продавати товари в США, не сплачуючи податки в США

Для когось це може звучати дивно або революційно, але так і є. Зараз ми розберемо це на прикладі того ж Amazon-бізнесу.

Отже, ви громадянин України, але живете, наприклад, в Таїланді або на Балі. У вас є LLC в США, яка визнається податковою службою як Disregarded Entity.

Товар ви виробляєте в Китаї і доставляєте в США прямо в Fulfillment центри Amazon, які зберігають його на своїх складах, пакують та доставляють ваші товари мешканцям США. Маркетинг, виробництво, закупівля товару здійснюється менеджментом, який знаходить поза межами США.

Чи повинні ви платити податок з прибутку, отриманого від таких продажів? НІ!

В цьому випадку Amazon виступає в ролі незалежного агента. У нього власний бізнес, ви лише один з мільйонів його клієнтів. Amazon, в першу чергу, працює на себе, а не на вас.

Але і це ще не все. Ви не ведете бізнес в США, вас немає в країні – ви займаєтеся бізнесом поза межами США, фізично ви на Балі або в Таїланді. Статус ETBUS ви не набуваєте, у вас немає постійного представництва в США – значить і податок з прибутку від Amazon-бізнесу ви платити не повинні.

Тут важливо розуміти, що мова йде про федеральний податок на прибуток (Federal income taxation). Але це не означає, що у вашій LLC не буде податкових зобов’язань на рівні штату (як приклад можна привести sales tax). Про багаторівневу податкову систему США ми вже писали в нашому блозі.

Важливо пам’ятати: не платити податок в США, не означає, що його не потрібно платити взагалі. Це означає що його потрібно платити в країні, податковим резидентом якої ви є.

Плюси та мінуси Disregarded Entity

Почнемо з того, що завдяки правилам Economic Substance (Nexus) ваше LLC може бути звільнене від сплати федеральних податків, таке підприємство ідеально підходить для наступних цілей:

 • Дропшиппінгу
 • Продажу цифрових товарів
 • Amazon FBA бізнесу
 • Фрілансу
 • Консалтингових послуг

Також можна виділити наступні плюси від SMLLC для нерезидента США:

 1. Відносна простота податкової звітності. Подається кілька форм 5472 + 1120 і (при необхідності) декларація 1040-NR.
 2. Банківський рахунок в США. Це істотно спрощує приймання платежів від клієнтів/покупців з США і підключення до служб обробки платежів.
 3. Наявність правового захисту. Відповідальність вашого бізнесу захищена. Тільки LLC, а не ви безпосередньо, несе відповідальність, якщо хтось подасть в суд.
 4. Доступ до ринку США. Покупці з США люблять купувати у продавців з США. Маючи LLC з адресою в США, ви будете виглядати, так само як будь-який інший продавець в Америці.
 5. Доступ до фінансів в США. Американська LLC може отримати доступ до кредиту або від самого Amazon, або від американського банку, або з інших джерел.

До мінусів Disregarded Entity у володінні нерезидентів можна віднести:

 1. Складна процедура відкриття LLC і банківського рахунку. Всі процедури для нерезидентів виглядають трохи складніше, ніж для жителів США, вимагають більшої кількості документів, розуміння тонкощів і уваги до деталей.
 2. Наявність певних рамок, в яких ви будете вести свій бізнес, щоб зберегти статус Disregarded Entity і не набути статусу ETBUS.
 3. Складніше залучення інвестицій. Ще один недолік полягає в тому, що може бути складніше отримати гроші від інвесторів, оскільки вони (в основному) не звертають уваги на SMLLC. Більшість інвесторів вважають за краще мати справу з C-corporation, які можуть випускати різні типи акцій і дозволяють легше отримувати дивіденди.

Як стати Disregarded Entity?

Відповідь проста: зареєструйте LLC з одним учасником в обраному вами штаті. В одному з наступних матеріалів ми детально розберемо реєстрацію Single Member LLC в одному або декількох штатах. Підпишіться на оновлення блогу, щоб нічого не пропустити.

Як змінити податкову класифікацію з Disregarded Entity на щось інше?

Якщо вам не потрібно більше бути не ігнорованою організацією, ви можете надіслати запит на зміну вашої податкової класифікації, використовуючи форму 8832 або форму 2553. Від виду форми, яка заповнюється, залежить як саме ви хочете обкладатися податком.

Якщо ви хочете, щоб ваша LLC обкладалася податком як корпорація або партнерство – використовуйте форму 8832 (Entity Classification Election). Якщо хочете, щоб вас оподатковували як S-корпорацію (нерезиденти США не можуть використовувати цю форму компанії), ви використовуєте форму 2553 (Election by a Small Business Corporation).

Як змінити поточну податкову класифікацію на Disregarded Entity

Так, це можливо, але IRC не в захваті від постійних змін податкових класифікацій, тому ввела певні обмеження. Якщо ви переключаєте свою податкову класифікацію з корпоративної назад на оподаткування як Disregarded Entity, у більшості випадків ви можете це зробити лише 1 раз на п’ять років.

Винятки можуть бути тільки, якщо:

 • Ви обрали свій корпоративний податковий статус при створенні юридичної особи
 • Змінилися 50% або більше відсотків власників вашого бізнесу

Для переходу на Disregarded Entity використовується форма 8832

На закінчення

Підсумувати хочемо відповіддю на питання, яке поставлено в назві статті: чи можливо не платити податки в США легально? Так можливо. Для цього достатньо зареєструвати Single Member LLC на нерезидента. Податковою службою США компанія буде вважатися Disregarded Entity, а якщо керувати компанією з-за кордону, не маючи постійного представництва в країні і залежних агентів (тобто не набувати статусу ETBUS) – то вона буде цілком легально звільнена від федеральних податків США.

Але не забувайте: не платити податок в США, не означає, що його не потрібно платити взагалі. Його потрібно платити в тій країні, податковим резидентом якої ви є на цей час.

Сподіваємося, що наш матеріал буде корисним і коли ви будете створювати LLC в США, зможете вибрати правильну податкову класифікацію. Якщо у вас залишилися питання – задавайте їх у коментарях або запишіться на консультацію в формі під статтею.

Хочемо нагадати, що компанія 4B надає цілий ряд послуг в США: реєстрація компаній в СШАреєстрація ТМ в США і патентний пошук в США. Звертайтеся, з радістю проконсультуємо та допоможемо розібратися у всіх тонкощах виходу на американський ринок.

корисні матеріали в нашому блозі

Офшори та їх актуальність у сучасному корпоративному світі

За консервативними оцінками, в офшорах заховано 12-15% світового ВВП, вважають у Boston Consulting Group. Чи можна собі уявити сучасний бізнес без використання офшорів? Звісно!  Не маємо жодного сумніву, що офшори й надалі будуть активним гравцем на полі бою міжнародного бізнесу, але правила гри змінюються. Підписання Україною конвенції MLI (яка дозволяє в деяких випадках уникнути подвійного […]

читати далі
Навіщо реєструвати нерезидентам авторські права у США?

Авторське право покликане захищати форму висловлювання твори і не поширюється на ідеї, теорії, принципи, методи, процедури, процеси, системи, способи, концепції, відкриття, навіть якщо вони виражені, описані, пояснені, проілюстровані у творі. Ідеї не підлягають захисту засобами інтелектуальної власності, а методи, процедури, процеси, системи, засоби охороняються як об’єкти промислової власності. Згідно з міжнародними нормами, авторське право виникає […]

читати далі
За який термін до реєстрації патента можна розкривати інформацію про винахід, продукт, послугу

Бізнес, що розвивається, на певному етапі перестає задовольнятися реєстрацією торгових марок, копірайтом або отриманням патентів на різні дизайни. Патенти на винаходи є потужним інструментом створення нових конкурентних переваг з низки причин: Однак, за очевидності переваг для бізнесу в отриманні патентів на винаходи, на рівні малих та середніх підприємств рішення подати патентну заявку, як правило, приходить […]

читати далі