Частина 2. Відкриття рахунку з відвідуванням США і рахунку для LLC

Час читання: 9 хвилин

У першій частині матеріалу ми розібрали особливості банківської системи США, її плюси і мінуси, а також розібрали питання відкриття рахунку в США онлайн за допомогою платіжних систем. Хоча, напевно, правильніше буде говорити не “відкриття рахунку”, а “отримання банківських реквізитів США”.

Сьогодні ми розберемо питання відкриття рахунку (на цей раз повноцінного банківського рахунку) в США з відвідуванням країни. Поговоримо про те, які банки найбільш лояльні до нерезидентів і розберемо питання відкриття рахунку для LLC, яким керує нерезидент.

Нещодавно ми випустили великий матеріал по візами в США, тому окремо на візах зупинятися не будемо, відразу перейдемо до основної теми статті.

Відкриття особистого рахунку з відвідуванням США

Якщо у вас є можливість поїхати в США по ESTA (безвіз в США) або по одній із віз, то у вас не повинно виникнути особливих труднощів з відкриттям особистого рахунку. Але важливо пам’ятати кілька моментів.

Вимоги банків часто не так чітко визначені, як того хотілося б. Ви можете отримати різні вимоги від різних співробітників одного і того ж банку. І, нарешті, остаточне рішення про відкриття вам рахунку – це завжди на розсуд банку або індивідуального менеджера по роботі з клієнтами.

Ще одна складність банківської системи США полягає в тому, що не всі співробітники банку добре навчені і можуть не бути знайомі з політикою свого банку щодо нерезидентів.

Також майте на увазі, що якщо ви маєте намір відкрити банківський рахунок без SSN або ITIN, мінімальний депозит може бути набагато вище, ніж зазвичай, іноді він може перевищувати 10 000 доларів.

Тепер про те, на які банки варто звертати увагу.

Онлайн-банки зазвичай не підходять для нерезидентів. Їх варіанти рахунків з високим відсотком зазвичай призначені тільки для громадян США. Вони навіть бувають не надто доброзичливі по відношенню до громадян США, які живуть за кордоном, не кажучи вже про нерезидентів.

Кредитні спілки теж виключені. Зазвичай вони невеликі і місцеві, і вони не особливо відкриті для нерезидентів, які бажають відкрити рахунки в зарубіжних банках.

А ось більші банки мають меншу схильність до ризиків, ніж дрібні місцеві банки або кредитні спілки, що робить їх більш лояльними до ризикових клієнтам, включаючи нерезидентів. Проблеми з десятком або сотнею рахунків? Для великого банку це не питання життя і смерті, у них тисячі інших рахунків, і вони можуть досить легко продовжити роботу.

Місцеві банки можуть закрити ваш рахунок, просто тому, що порахують ваші зв’язки зі штатом (де вони знаходяться) недостатніми. Для них це є достатнім приводом. Більші банки не так параноїдально ставляться до дотримання вимог, як невеликі банки, і зазвичай мають більший функціонал.

Станом на 2021 відомо, що такі банки можуть відкрити рахунок для нерезидентів без SSN (але з ITIN):

 • Bank of America
 • Chase Bank
 • Wells Fargo

Іноді в мережі зустрічається інформація, що TD Bank також досить лояльний до нерезидентів, але наш досвід підтверджує зворотнє. Вдавалося відкрити рахунки у відділеннях TD Bank у Флориді і Массачусетсі, але незабаром банк їх закривав. Можна спробувати щастя в відділеннях цього банку в інших штатах, але велика ймовірність, що історія буде повторюватися.


Банки США досить часто змінюють свою політику і якщо вони були лояльними до нерезидентів кілька років тому, це не означає, що ситуація не змінилася. У будь-якому випадку, відкриваючи рахунок в США, варто орієнтуватися на великі банки.

Які документи потрібні для відкриття рахунку

Перед візитом в банк обов’язково зателефонуйте до відділення і уточніть, які документи вам потрібно мати при собі. Зазвичай вам буде потрібно наступний набір документів:

 • 2 документи, які засвідчують вашу особу (закордонний паспорт або водійське посвідчення міжнародного зразка)
 • Підтвердження адреси
 • Номер телефону в США
 • ITIN (необов’язково, але дуже бажано)
 • Номер соціального страхування (якщо ви маєте право працювати в США)
 • Ідентифікаційна картка іноземця
 • Форма IRS W-8BEN (податкова форма, яку заповнюють особи, які не є громадянами США і не проживають на території США, якщо хочуть отримати податкову пільгу при отриманні доходів від компаній, зареєстрованих в США)
 • Лист про добру репутацію від вашого іноземного банку

Не забувайте, що будь-які юридичні документи, відправлені з-за кордону, повинні бути завірені штампом апостиля.

У деяких випадках банк може прийняти іноземне підтвердження адреси. В інших – ні і вони просять рахунок за комунальні послуги в США.

У вас також повинен бути доступ до номера телефону в США.

Наявність ITIN може значно спростити процес (як ми обіцяли раніше, в одній з найближчих статей ми розповімо як його оформити).

По-перше, адреса в вашому ITIN-документі може служити вашим підтвердженням адреси. По-друге, при наявності ITIN, банк, як правило, більше не розглядає вас як нерезидента.

Bank of America

Bank of America вважається одним з найбільш дружніх до іноземців банків в нашому списку. Зазвичай вони дозволяють вам відкрити рахунок в якості нерезидента як для особистого, так і для комерційного використання, якщо ви часто відвідуєте США для роботи або навчання. Але потрібна особиста зустріч в одному з відділень банку в США.

До особливостей банку можна віднести те, що для доступу до інтернет-банкінгу, вам знадобиться ідентифікаційний номер платника податків (ITIN).

Збори та умови також різняться в залежності від штату, в якому ви подаєте заявку в Bank of America, але щомісячна плата за обслуговування та мінімальні початкові депозити дуже низькі для всіх їх варіантів.

Комісія за закордонні транзакції становить 3%, але у них є багато міжнародних банкоматів-партнерів, які допоможуть вам уникнути додаткових зборів за зняття готівки при знятті готівки за кордоном.

Bank of America – очолює всі рейтинги лояльності до нерезидентам.

Wells Fargo

Wells Fargo – третій за величиною банк в США за розміром активів. Загальні активи Wells Fargo за квартал, що закінчився 31 грудня 2020 року, склали 1 955,163 млрд доларів. Як фінансова установа він пропонує повний спектр банківських, страхових, інвестиційних, іпотечних, споживчих та комерційних фінансових послуг.

80% зарубіжних клієнтів банку до недавнього часу перебували в Латинській Америці, адже банку не потрібно було підтверджувати адресу в США, він відкривав рахунки навіть по карті Matricula (посвідчення особи, видане урядами Мексики, Аргентини або Гватемали).

Wells Fargo був заснований в 1852 році. Останнім часом банк зосередився на консолідації та ліквідації філій, однак він як і раніше має найбільшу кількість звичайних філій серед інших банків у країні.

Крім скорочення філій в США, Wells Fargo почав згортати свою діяльність поза США, включаючи рахунки для нерезидентів. Чим це закінчиться поки незрозуміло, будемо стежити за новинами. Процес почався в січні 2021 і займе (за запевненням керівництва компанії) 9 місяців. Причина: бажання спростити бізнес і зосередитися на обслуговуванні клієнтів, які в основному проживають в Сполучених Штатах.

В залежності від відділення в Wells Fargo у вас можуть не вимагати ITIN для відкриття рахунку, але цю інформацію можуть запросити пізніше, тому краще його отримати.

Ще одна особливість банку: обов’язково повідомте співробітнику банку, що ви хочете налаштувати міжнародні платежі з онлайн-банкінгу (якщо вони вам дійсно потрібні). За замовчуванням ви зможете проводити платежі тільки всередині США, відкрити опцію міжнародних платежів в онлайн-банкінгу можна тільки при особистому відвідуванні відділення.

Зв’язатися з банком можна з-за кордону, для цього використовуйте номер телефону вказаний на цій сторінці

Про Chase Bank ми поговоримо нижче, коли будемо розбирати рахунки для LLC.

Відкриття бізнес-рахунків (для LLC)

Відкрити рахунок для американської LLC значно простіше, ніж особистий, але і тут є свої особливості і банки-фаворити.

 1. Перш ніж відкривати банківський рахунок US LLC, переконайтеся, що ваша LLC схвалена і має номер EIN.
 2. У більшості випадків вам потрібно буде відвідати США для відкриття рахунку для своєї LLC. При виборі банку орієнтуйтеся на ті, які дозволяють використовувати адресу реєстрації вашої LLC в якості адреси при відкритті рахунку.
 3. Оскільки у всіх банків різна політика, найважливіше – зателефонувати заздалегідь і попросити поговорити з менеджером філії.
 4. Повідомте їм, що у вас є LLC в США, ви не є резидентом США і у вас немає SSN або ITIN.
 5. Попросіть їх надати перелік документів, необхідний для відкриття облікового запису, і зробіть докладні записи.
 6. Запитайте менеджера філії, чи можете ви відправити їм по електронній пошті свої документи, щоб вони розглянули їх перед тим, як відвідати відділення їх банку.
 7. Якщо все в порядку, запитайте менеджера філії, чи можете ви призначити зустріч з ним, щоб відкрити рахунок. Це набагато краще, ніж просто прийти в банк.
 8. Розраховуйте на те, що вам доведеться залишитися в США як мінімум на 1-2 тижні на той випадок, якщо виникнуть які-небудь затримки або додаткові вимоги з боку банку, які вам треба буде владнати, щоб відкрити свій банківський рахунок.

Wells Fargo входить в трійку найбільших банків США. Нещодавно він почав внутрішні реформи з метою поліпшити обслуговування всередині США. Як це позначиться на лояльності банку до нерезидентам – поки не зрозуміло.

Документи, необхідні для відкриття банківського рахунку US LLC

Списки вимог різних банків можуть відрізнятися, тому (ще раз нагадуємо) телефонуйте і запитуйте ДО відвідування банку.

 • LLC approval (в залежності від штату реєстрації це може бути: Articles of Organization, Certificate of Organization, or Certificate of Formation))
 • EIN Confirmation Letter (CP575) або EIN Verification Letter (147C) від податкової служби США
 • LLC Operating Agreement
 • 2 форми ідентифікації особистості (закордонний паспорт і водійське посвідчення)

Додатково можуть знадобитися:

1. Підтвердження адреси.

У деяких банках ви можете використовувати адресу своєї LLC, зазначену в ваших державних документах і листі EIN від IRS. Однак іншим банкам можуть знадобитися договір оренди, рахунок за комунальні послуги або телефонний рахунок.

2. Номер телефону в США

Наявність номера телефону в США дозволить банку більш комфортно вести з вами справи.
Ви можете купити американську SIM-карту при відвідуванні країни або отримати цифровий телефонний номер, який переадресує дзвінки на ваш мобільний телефон.

3. Beneficial Ownership (бенефіціарне володіння)

У 2018 році набрало чинності правило по боротьбі з фінансовими злочинами (FinCEN) про “Customer Due Diligence Requirements” (Вимоги належної перевірки клієнтів).

Це правило (також назване Правилом бенефіціарного володіння) вимагається для всіх банків, які відкривають комерційні банківські рахунки. Вони повинні визначити справжніх власників бізнесу, перш ніж зможуть відкрити рахунок в банку.

Банк надасть вам форму Declaration of Beneficial Ownership (декларації про бенефіціарні володіння), яку необхідно заповнити, перш ніж вони відкриють ваш рахунок.

4. LLC Banking Resolution

Banking Resolution – це документ, в якому описується, які учасники LLC мають право відкривати банківський рахунок. Банк надасть вам власну форму рішення, тому вам не потрібно готувати її заздалегідь.

З нюансами розібралися, тепер наведемо кілька прикладів банків, зручних для нерезидентів, власників LLC з реєстрацією в США.

Mercury

Mercury – це американський продукт, створений як банківське рішення для технологічних стартапів. Гарна новина полягає в тому, що вам не потрібно фізично знаходитися в Сполучених Штатах, щоб відкрити у них бізнес-рахунок, так як ви можете зробити це віддалено з будь-якої країни (крім кількох країн, що знаходяться під санкціями).

А ще Mercury дозволяє вам використовувати адресу вашого зареєстрованого агента (вашого офісу) в якості адреси LLC для відкриття рахунку.

Плюси сервісу Mercury:

 • немає щомісячної плати
 • немає мінімального залишку
 • немає комісій за транзакцію
 • немає прихованих комісій
 • ви можете заробляти відсотки на свої вклади
 • ви можете відправляти і отримувати чеки
 • страхування рахунку від FDIC на суму до 250 000 доларів

Для відкриття рахунку в Mercury вам знадобиться наступна інформація:

1. Документи, що підтверджують існування LLC
Залежно від штату реєстрації компанії вам знадобиться Articles of Organization, Certificate of Organization або Certificate of Formation

Завірені копії документів можна завантажити онлайн.

2. Ідентифікаційна інформація
Паспорт нерезидента США, телефон і інша контактна інформація

3. Адреса LLC
В якості адреси ви можете використовувати адресу офісу LLC або адресу вашого зареєстрованого агента

4. Ідентифікаційний номер роботодавця (EIN)
В цей пункт входять такі форми:

 • Затверджена форма SS-4 із зазначенням EIN. При подачі заявки на отримання EIN факсом, IRS відправить вам факсом SS-4, де буде вказаний ваш номер EIN.
 • Лист з підтвердженням EIN (CP 575). Також отримується від податкової служби США.
 • Лист про підтвердження EIN (147C) – це ще один офіційний лист від IRS, який можна використовувати як доказ (замовлення цього листа безкоштовно).

5. Заповнена заявка Mercury і підтвердження вашої email адреси.
Після відправки заявки, адресу потрібно буде підтвердити, клікнувши на посилання в листі від Mercury.

Додатково потрібно буде включити двофакторну аутентифікацію для безпеки вашого облікового запису, додати будь-яких членів вашої команди (якщо необхідно) і вибрати адресу, для надсилання поштою дебетової картки.

Термін розгляду заявки 1-2 тижні. За фактом відкриття рахунку на емейл прийдуть необхідні підтвердження і інструкції.

Важливий момент при подачі заявки: краще заявити, що ви будете вести справи з американськими компаніями, якщо це запитають, інакше Mercury можуть не схвалити ваш обліковий запис.

Chase Bank – ще один великий банк США, лояльний до нерезідетів, а також вибір один з кращих, для відкриття бізнес-рахунку для LLC.

Chase Bank

Chase for Business – відмінний вибір для великого і малого бізнесу від одного з найвідоміших банків в США – Chase Bank.

На жаль, тут ви вже не зможете повністю відкрити рахунок віддалено (виключенням можуть бути зроблені під час пандемії в залежності від обсягу вашого бізнесу і наявності у вас ITIN або SSN). Але почати реєстрацію можна онлайн.

Особливість банку: щоб уникнути комісій за обслуговування рахунку, вам потрібен мінімум 2000 доларів на балансі.

У Chase є досить великий вибір бізнес-кредитних карт з усілякими винагородами за поїздки. А ще, маючи їх бізнес-рахунок, можна відкрити особистий рахунок на нерезидента і зв’язати їх разом.

На закінчення

Відкрити рахунок в США для нерезидента стає складніше з кожним роком. Частина банків закривають послуги для негромадян США, частина ускладнює умови відкриття рахунків і збільшує вимоги по мінімальним депозитах. Ось один із прикладів: з недавнього часу Chase Bank і Wells Fargo Bank не приймають договір оренди житла, як підтвердження адреси в США.

Але на сьогоднішній день все реально, хоч і складно. Ситуація змінюється досить швидко, тому ми рекомендуємо моніторити політики роботи великих банків США з нерезидентами. Ось список банків, на які варто звернути увагу на майбутнє:

 • Bank of America
 • Wells Fargo
 • Citibank
 • JPMorgan Chase Bank
 • TD Bank
 • PNC Bank
 • Capital One
 • HSBC

На даний момент лише деякі з них ведуть справи з нерезидентами, але все може змінитися. Крім того, залишається надія на розвиток Фінтех-сервісів як Wise, Payoneer, запуск Zenus Bank і інших сервісів, які стануть відмінною заміною традиційним банкам.

А ще хочемо розвіяти один стійкий міф, що, відкриваючи рахунок в США, можна відразу отримати кредитну карту. Це не так, навіть для карти з кредитом в 300 $ потрібно мати кредитну історію. Поки її немає, ви отримаєте тільки дебетову карту.

Команда 4В буде моніторити питання рахунків в США для нерезидентів і ми плануємо оновлювати і доповнювати цей матеріал, тому є сенс додати його в закладки і підписатися на оновлення нашого блогу.

Якщо вам потрібна консультація з реєстрації компанії в США і відкриття бізнес-рахунків в США – заповнюйте форму внизу і наші фахівці проконсультують вас і підберуть найкращий варіант виходячи з потреб вашого e-commerce бізнесу.

корисні матеріали в нашому блозі

Як вийти на європейський Амазон. Частина 3: тонкощі розміщення та реклами товару, оптимізація лістингів та правила маркетплейсу

Попередня стаття від експертів 4В «Як вийти на європейський Амазон. Частина 2: Підготовка, логістика товару та початок продажів» ми розповіли про те, які обов’язки з’являються у продавця після реєстрації компанії. Також торкнулися теми логістики та захисту інтелектуальної власності. Однак питання про просування товарів та правила роботи на платформі залишилося відкритим. Саме про це і йтиметься […]

читати далі
Як вийти на європейський Амазон. Частина 2: Підготовка, логістика товару та початок продажу

У нашій попередній статті «Як вийти на європейський Амазон. Інструкція» ми детально розповіли, у чому полягає вигода освоєння європейського ринку Amazon. Ми розібралися, чим відрізняється торгівля на Amazon US та EU, і надали деякі рекомендації щодо вибору товару та створення облікового запису. У другій частині цього матеріалу поговоримо, що чекає продавця після реєстрації компанії та […]

читати далі
Все про бізнес у польщі — від реєстрації компанії до податків та звітів. Частина 1

В попередній статті ми детально розглянули, які переваги для ведення бізнесу дає створення юридичної особи в Польщі. А також які організаційні форми доступні для іноземців і як обрати серед них оптимальну. Але як відкрити компанію? Читайте нашу статтю, щоб дізнатися, які основні кроки необхідно зробити і які документи  необхідно буде підготувати. Як відкрити фірму у […]

читати далі