Doing Business As (DBA) в LLC: друге ім'я для компанії США

Що таке DBA в LLC? Коли та як додати у власну компанію?

Час читання: 15 хвилин

Що означає DBA? Під поняттям Doing Business As (DBA) мається на увазі будь-яке найменування компанії, яке відрізняється від її юридично зареєстрованої назви. Воно часто використовується підприємцями, які ведуть діяльність у кількох напрямках, але бажають обмежитися реєстрацією однієї Limited liability company (LLC). 

У цьому матеріалі ми порівняємо переваги та недоліки відкриття окремої компанії та додавання імені DBA, а також обговоримо особливості та процедуру реєстрації DBA в LLC.

Окрема LLC vs DBA: переваги та недоліки для бізнесу

Limited liability company – одна з найпопулярніших організаційно-правових форм підприємства у Сполучених Штатах. Одразу варто зазначити, що в жодному штаті США не існує закону, який би забороняв мати підприємцю кілька LLC. Однак наскільки це доцільно? Розберімося, що до чого.

Переваги реєстрації окремих LLC для реалізації різних бізнес-ідей:

 1. Захищеність активів. Фінанси кожного вашого підприємства будуть поділені між собою. Це означає, що банкрутство одного з них жодним чином не торкнеться інших. Таке рішення може бути особливо актуальним, якщо ви запускаєте новий продукт і не хочете, щоб ваш основний, вже стабільний бізнес наражався на ризик.
 1. Гнучкість оподаткування. Як ми вже писали у нашому матеріалі про особливості використання LLC для ведення міжнародного бізнесу, однією з переваг таких підприємств є можливість вибору принципу оподаткування. Заснувавши для різних напрямів діяльності окремі компанії, ви зможете обрати для кожної з них оптимальний варіант оподаткування – партнерство, C Corp чи S Corp.

Зверніть увагу: S Corp – форма ведення бізнесу, недоступна для підприємців-нерезидентів США. Відповідно й оподаткування за принципом таких компаній для іноземних громадян не передбачено.

 1. Широкий спектр можливостей для засновників. Якщо ви зареєструєте кілька LLC, то можете залучити інвестиції в конкретний проєкт. Також будь-які дії з компанією здійснити буде простіше, наприклад, її продаж.
 1. Варіативність структури та управління. Кожна окрема компанія може мати свою унікальну структуру, а також мати різну кількість учасників.

На перший погляд, створення окремої компанії з обмеженою відповідальністю – оптимальний вихід для підприємців, які займаються не одним видом діяльності. Однак є в такої практики й свої недоліки:

 1. Ймовірність виникнення внутрішніх конфліктів. Володіння кількома LLC часом спричиняє деякі юридичні труднощі. Наприклад, їх власнику може бути складно не обмежувати інтереси однієї юридичної особи при просуванні другої.

Також широко обговорюються проблеми конкуренції між компаніями, що належать одному власнику, та отримання особистої вигоди від своєї діяльності.

Наприклад, якщо ви володієте магазином одягу та фабрикою з його виготовлення, то можете укласти договір про продаж у цьому магазині товарів власного виробництва. Таким чином, отримаєте особисту вигоду. У багатьох штатах до подібних конфліктів інтересів ставляться лояльно, якщо отримано згоду всіх учасників обох компаній.

 1. Додаткові складності ведення бізнесу. Декілька LLC у власності зобов’язують підприємця відкривати для кожної з них окремий банківський рахунок, подавати відповідну кількість річних звітів та податкових декларацій.

До того ж для кожної компанії з обмеженою відповідальністю доведеться скласти окрему операційну угоду.

 1. Збільшення витрат. Крім тимчасових витрат на подання річного звіту, на власника кількох компаній чекає збільшення витрат, адже за це в США стягується мито. Не безкоштовні також послуги з відкриття та ведення рахунку у фінансовій установі.

Ще підприємцю доведеться заплатити реєстраційний збір стільки разів, скільки компаній він створює.

Щоб уникнути вищезазначених складнощів, багато власників різних напрямів бізнесу надають перевагу реєстрації окремого LLC утворення DBA. Переваги такого формату ведення діяльності:

 1. Можливості індивідуального брендингу. Додавши у свою LLC DBA, ви зможете просувати кожен товар або послугу під окремими брендами, запускати для них різні рекламні кампанії, орієнтуватися на різну цільову аудиторію (ЦА).

Що означає ДБА для компанії? Це можливість створення унікального бренду, логотипу і слогана для кожного товару або послуги. Як результат – впізнаваність на ринку і підвищення рівня продажів.

 1. Ефективний неймінг. Допустимо, ви займаєтеся продажем подарунків та зареєстрували компанію під назвою «Магазин подарунків LLC». З ним ви навряд чи зможете виділитися серед конкурентів. Привернути увагу ЦА допоможе ім’я DBA. «Магазин скарбів», «Happy Day», «Галерея радості». Звучить цікавіше, чи не так?
 1. Гарантія конфіденційності. Якщо в маркетингових кампаніях продукту є ваше справжнє ім’я, приготуйтеся до нескінченного потоку рекламних буклетів, листівок і телефонних дзвінків. До того ж не від клієнтів, а з неактуальними пропозиціями про співпрацю, спробами продати що-небудь тощо.

Doing Business As дасть вам змогу залишитися інкогніто для широкої громадськості, тим самим зберігши ваш час і спокій.

Зверніть увагу: Не варто працювати під псевдонімом без реєстрації DBA. У більшості штатів це заборонено і може спричинити судові позови від клієнтів зі звинуваченням у шахрайстві або державні штрафні санкції.

Якщо ви перебуваєте на етапі ухвалення рішення щодо реєстрації імені DBA, важливо знати не тільки про переваги такого підходу до ведення бізнесу, а й про його недоліки:

 1. Відсутність ексклюзивних прав на назву. Не варто плутати Doing Business As з торговою маркою (ТМ). DBA не дає вам жодних прав на використовувану назву або логотип, тому інші компанії зможуть законно скористатися вашим креативом в особистих цілях.

Рекомендація від експерта: Попри те, що реєстрація ТМ дещо дорожча, ніж DBA, краще все ж таки задуматися про офіційне оформлення прав на назву вашої компанії. Це дозволить захистити інтелектуальну власність та уникнути фінансових та репутаційних втрат.

 1. Складнощі в обслуговуванні. Процедура обслуговування DBA залежить від юрисдикції, в якій ви працюєте. У деяких штатах є вимога реєструвати псевдонім у кожному окрузі, де ви плануєте вести бізнес. Також друге ім’я доведеться продовжувати кожні 1-3 роки. Це може стати досить трудомістким процесом, навіть якщо все відбувається онлайн на спеціалізованому порталі.
 1. Відсутність правового захисту. Створюючи компанію з обмеженою відповідальністю, ви можете бути впевнені, що ваші особисті активи надійно захищені. Адже відповідальність власників LLC обмежена їх вкладом у компанію, чого не можна сказати про осіб, які зареєстрували DBA. Навіть офіційно оформлений псевдонім не вбереже ваше майно у разі отримання судового позову.

Варто відзначити, що всіх недоліків оформлення DBA можна уникнути. Подбайте про чіткий поділ особистих та професійних активів, зареєструйте псевдонім вашої компанії як ТМ і суворо дотримуйтесь всіх процедур реєстрації та обслуговування другого імені. Також доцільно звернутися за допомогою додавання DBA до професіоналів. Юристи 4В будуть раді супроводжувати вас на всіх етапах реєстрації. Зупинимося на них детальніше.

Процедура реєстрації DBA в LLC

Процедура реєстрації торговельного найменування, як ще називають DBA, залежить від штату, де ви ведете свій бізнес. В одних юрисдикціях вам доведеться реєструвати друге ім’я у кожному муніципалітеті чи окрузі, де ви плануєте працювати, в інших – лише на рівні штату.

Самі етапи реєстрації схожі на всій території Сполучених Штатів. Вони включають:

Етап #1. Попередня перевірка доступності DBA у потрібному штаті

Законодавство США забороняє використовувати торгові найменування, які раніше вже були зареєстровані іншими компаніями. Тобто схожих назв не повинно бути в записах державного секретаря конкретного штату.

Наприклад, якщо ви хочете зареєструвати DBA у Техасі, необхідно зв’язатися з держсекретарем за номером, вказаним на офіційному порталі штату, або надіслати запит електронною поштою.

Зверніть увагу: Попередня перевірка не дає 100% гарантії, що вашу заявку буде прийнято держсекретарем. Тому не слід сплачувати мита до одержання остаточного рішення.

Етап #2. Подання заявки на реєстрацію імені DBA

Залежно від юрисдикції, де ви ведете діяльність, вам необхідно звернутися до відповідного органу на рівні міста, округу чи штату, заповнити заявку та надати необхідні дані та документи:

 • юридична назва компанії з обмеженою відповідальністю;
 • федеральний ідентифікаційний номер роботодавця (EIN);
 • номер соціального страхування та/або податковий ідентифікатор штату;
 • найменування, яке ви хочете зареєструвати як DBA.

Подати заявку можна в офісі державного секретаря чи іншої організації, яка займається реєстрацією підприємств. Альтернатива особистого відвідування офісу – заповнення онлайн-форми.

Етап #3. Публікація інформації про реєстрацію DBA у місцевій пресі

Деякі штати вимагають від власників LLC після додавання торговельного найменування опублікувати цю новину в місцевих ЗМІ. Про те, чи є така необхідність у вашій юрисдикції, проконсультуйтеся з вашим юристом.

Вітаємо! Тепер ви можете отримати сертифікат про реєстрацію DBA і використовувати всі його переваги для розвитку своєї компанії.

Особливості додавання DBA в LLC

Щоб реєстрація DBA пройшла успішно, вам необхідно заздалегідь ознайомитись із деякими тонкощами цього процесу:

 • У торговому найменуванні не можна використовувати абревіатури Corp, Inc тощо.
 • У деяких штатах для додавання DBA вам доведеться довести репутацію своєї компанії.
 • Не існує обмежень щодо того, скільки імен компанії ви можете зареєструвати.
 • Подання заявки на реєстрацію DBA платне – розмір мита залежить від штату.

Ще раз звертаємо вашу увагу, що вимоги до реєстрації DBA в різних юрисдикціях відрізняються. Тому обов’язково проконсультуйтеся з юристом, перш ніж запускати бізнес під псевдонімом.

Підіб’ємо підсумки

Сподіваємося, цей матеріал надав вам вичерпну відповідь на запитання, навіщо власникам LLC реєструвати друге ім’я у США. Говорячи коротко, це дасть змогу підприємцю:

 • розвивати окремий бренд для кожного продукту;
 • привернути увагу ЦА за допомогою ефективного неймінгу;
 • зберегти свою конфіденційність.

Додавання DBA – чудова альтернатива реєстрації окремої LLC. Все ще сумніваєтесь? Звертайтеся до експертів компанії 4B. Ми проаналізуємо особливості вашого бізнесу та підберемо для вас найкращий варіант!

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі