Що таке LLC у США для ведення бізнесу в Америці

Що таке LLC у США? Особливості використання для міжнародного бізнесу

Час читання: 12 хвилин

Підприємці, які хочуть вивести свій бізнес на міжнародну арену, часто вибирають для цього США – країну величезних можливостей та відкритих перспектив. Розвитку успішного бізнесу в державі сприяє стабільна політична ситуація, економіка, що процвітає, і лояльне ставлення уряду до підприємців-нерезидентів.

Тут можна вибрати оптимальну організаційно-правову форму підприємства та зареєструвати її у штаті, який пропонує максимально вигідні умови ведення діяльності. Як визначитись, який варіант підходить саме вам?

У цьому матеріалі ми поговоримо про один із видів компаній, доступних до відкриття у Сполучених Штатах – LLC. Розглянемо її переваги та недоліки порівняно з іншими юридичними особами, а також проаналізуємо, в якому штаті найкраще зареєструвати таку компанію.

Що таке LLC в Америці?

Підприємці, які раніше не стикалися з реєстрацією компанії в Сполучених Штатах, можуть не знати, що означає LLC, адже це популярна в США організаційно-правова форма юридичної особи. Абревіатура розшифровується як Limited Liability Company, що найближче відповідає російськомовній назві «Товариство з обмеженою відповідальністю».

Limited Liability Company – це приватна компанія в США, яка має такі характеристики:

 • відповідальність учасників обмежена вкладом кожного їх у статутний капітал;
 • ведення бізнесу здійснюється від імені LLC, що виступає самостійною юридичною особою, а не від імені її власників;
 • діяльність підприємства регулюється операційною угодою – документом, у якому прописано порядок володіння та управління компанією, особливості її функціонування;
 • реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю доступна фізичним та юридичним особам.

ТОВ у США розглядають як гібридну освіту, яка поєднує в собі окремі риси корпорацій, партнерств та індивідуальних підприємців. Така форма організації бізнесу відмінно підходить для компаній з одним власником, але може використовуватися для підприємств та з великою кількістю власників.

Особливості оподаткування LLC у США для власників-нерезидентів

Перед тим, як говорити про податки, які мають сплачувати власники-нерезиденти LLC у США, вважаємо за доцільне коротко описати загальні особливості оподаткування таких компаній.

Приватні компанії з обмеженою відповідальністю у США за замовчуванням відрізняються наскрізним оподаткуванням. Це означає, що прибуток, збитки та інші податкові статті компанії проходять через особисті податкові декларації її учасників і вони сплачують податки як фізичні особи. Таким чином, LLC не оподатковується як юридична особа.

Однак при реєстрації ТОВ його власники можуть вибрати інші варіанти структури компанії й, як результат, системи оподаткування:

 1. LLC оподатковується як індивідуальний підприємець (Sole Proprietorship). Такий варіант підходить для single member LLC – компанії з одним власником.
 2. Компанія з обмеженою відповідальністю сплачує податки як партнерство. У цьому випадку компанія також не обкладається корпоративним податком – все податкове навантаження лягає на учасників LLC.
 3. Оподаткування за типом S Corp. Такий підхід також запобігає подвійному оподаткуванню шляхом того, що податки на прибуток від підприємницької діяльності розглядаються як особисті податкові зобов’язання власників LLC.
 4. ТОВ оподатковується як C Corp. Цей підхід до оподаткування LLC принципово відрізняється від описаних вище. У цьому випадку компанія оподатковується як юридична особа, причому особисті та ділові активи власників підприємства поділяються.

Попри те, що оподаткування на кшталт C Corp може мати деякі переваги для бізнесу, наприклад, економію податків шляхом бізнес-вирахувань, найчастіше підприємці воліють сплачувати податки за моделлю партнерства.

Отже, ми з’ясували, що компанії з обмеженою відповідальністю, які оподатковуються на кшталт партнерства, не сплачують корпоративний податок на прибуток. Натомість учасники LLC зобов’язані сплатити ПДФО. Його розмір залежить від суми доходу та становить від 10 до 37 %.

Зверніть увагу: У США деякі штати не стягують ПДФО. Їх лише дев’ять: Аляска, Флорида, Невада, Нью-Гемпшир, Південна Дакота, Теннессі, Техас, Вашингтон та Вайомінг. Таким чином, у цих штатах LLC буде оподатковуватись прибутковим податком, тільки якщо при реєстрації було обрано оподаткування за типом C Corp.

Описане вище стосується всіх власників ТОВ в Америці незалежно від того, чи виступають вони резидентами країни. Що ж до підприємців-нерезидентів, крім сплати податків у місці ведення бізнесу, їм варто пам’ятати й про збори до скарбниці своєї країни. Розглянемо оподаткування LLC, започаткованої нерезидентом з України.

Припустимо, один з учасників товариства з обмеженою відповідальністю отримав дохід, рівень якого передбачає ставку ПДФО у розмірі 12 %. Оскільки в Україні дохід від LLC оподатковуватиметься за ставкою 18%, підприємцю доведеться доплатити ще 6%, а також військовий збір 1,5%.

Зверніть увагу: Щоб подати в IRS інформацію про свої доходи, учасники LLC повинні заповнити форму 1065 – аналогічну до тієї, яку подають для звіту партнерства.

Переваги реєстрації LLC у США

LLC – краща форма організації бізнесу у Сполучених Штатах. Чому підприємці роблять вибір саме на користь таких компаній, розбираємося далі.

 1. Гнучка управлінська структура. Товариством з обмеженою відповідальністю у США можуть керувати не тільки його власники, а й менеджер – це визначають на етапі формування бізнесу і вказують в операційній угоді. У компаніях такого типу немає ради директорів, тут не потрібне проведення обов’язкових зборів.

Якщо порівнювати структуру управління LLC з C Corp, у другому варіанті вона жорсткіша і формалізована. Керує корпораціями обов’язково директор, також ця форма власності передбачає проведення регулярних зборів.

 1. Обмежена відповідальність учасників. Як ми вже згадували, власники LLC несуть відповідальність у рамках свого внеску до статутного капіталу. Це захищає підприємців від втрати власного майна у разі фінансових проблем у компанії.

Для порівняння, якщо ви вирішите зареєструвати Sole Proprietorship, то нестимете індивідуальну фінансову відповідальність за діяльність компанії.

 1. Можливість перетворення на підприємство іншої організаційно-правової форми. LLC – оптимальний формат ведення бізнесу для компаній, які не зацікавлені у венчурних інвестиціях, оскільки подібні фонди надають перевагу вкладенню грошей у корпорації. Однак якщо у підприємства з’явиться необхідність залучення капіталу, власники можуть з легкістю перетворити компанію з обмеженою відповідальністю в C Corp.

Трансформація корпорації в ТОВ також можлива, проте її механізми не настільки відпрацьовані, як у випадку з LLC, тому процес буде більш тривалим та витратним.

 1. Варіативність оподаткування. Вище ми вже описували принципи оподаткування товариства з обмеженою відповідальністю. Перевага полягає в тому, що власники LLC можуть вибрати найкращий варіант залежно від свого рівня доходів. Річ у тім, що доходи юридичних осіб оподатковуються за ставкою 21%, тоді як ставка ПДФО відрізняється від 10 до 37%. Тому після перевищення певного рівня доходів компанія може перейти на оподаткування типу C Corp і знизити своє податкове навантаження.

Зверніть увагу: Щоб змінити тип оподаткування, підприємцю необхідно подати форму 8832 «Вибір класифікації організацій» до Міністерства фінансів.

Щодо корпорацій, всі вони за умовчанням підлягають подвійному оподаткуванню – спочатку стягується корпоративний прибутковий податок, а після виплати дивідендів – так званого розподілу прибутку компанії – акціонери мають сплатити ПДФО. Як варіант, корпорація може перейти на оподаткування типу Corp S, але тут одне істотне «але». Для цього компанія має суворо відповідати певним вимогам. Серед них – наявність в акціонерів громадянства чи резидентства США. Тому такий варіант для іноземних підприємців не підходить.

Якщо ви вирішили, що оподаткування LLC в США та інші характеристики компаній з обмеженою відповідальністю оптимально підходять для вашого бізнесу, доцільно заздалегідь ознайомитись із деякими недоліками подібних підприємств.

Мінуси реєстрації ТОВ у США

Товариства з обмеженою відповідальністю є дуже зручними для ведення бізнесу в США і користуються популярністю в цій державі. У багатьох штатах саме на LLC припадає левова частка всіх чинних компаній. Наприклад, в Делавері їх кількість у 2022 році перевищувала 73%. Попри всі переваги для підприємця, така форма підприємства має і деякі недоліки:

 1. Високі податки для ТОВ із гарним рівнем доходу. Якщо розподілений дохід учасників компанії з обмеженою відповідальністю перевищить $44 726, вони сплачуватимуть прибутковий податок за ставкою 22%. Чим вищий дохід, тим вища ставка ПДФО – ми вже згадували, що вона може сягати 37 %. Таким підприємствам доводиться трансформуватися у корпорації, які оподатковуються за ставкою 21%.
 2. Складність передачі прав власності. Для додавання нових учасників LLC або зміни частки володіння вже наявних членів має бути отримано схвалення всіх учасників компанії. У корпорації процедура передачі права власності набагато простіша – чинним акціонерам достатньо продати частину акцій третій особі.
 3. Значні витрати на утримання компанії. Якщо порівнювати товариство з обмеженою відповідальністю з індивідуальним підприємством або партнерством, то для нього в США передбачено більше зборів. Так, у багатьох штатах підприємцю доведеться сплатити збір за річний звіт, податок на франшизу та інші.

Для довідки: За своєю суттю податок на франшизу – це плата за можливість вести бізнес у конкретному штаті. Його розмір відрізняється від локалізації, деякі ж територіальні одиниці взагалі його не стягують.

Розглянувши всі плюси та мінуси LLC у США, можна сказати, що переваги такої форми підприємства переважують її недоліки. Роблячи вибір між ТОВ та корпорацією, важливо правильно оцінити свої плановані доходи, щоб не витратити невиправдано багато на податки.

Як вибрати штат для реєстрації ТОВ?

Отже, ви визначились, що ТОВ – оптимальна для вас організаційно-правова форма підприємства. Тепер головне – не помилитися з вибором штату, де ви реєструватимете компанію. Роблячи вибір, обов’язково звертайте увагу на такі критерії:

 • лояльність оподаткування;
 • витрати на утримання компанії;
 • конфіденційність LLC;
 • інші особливості кожного штату.

Для довідки: Під конфіденційністю LLC мається на увазі відсутність необхідності розкривати особу власників компанії в процесі ведення бізнесу.

Ми пропонуємо порівняти сім штатів, які найчастіше обирають для розвитку бізнесу підприємці-нерезиденти.

Вайомінг

 • Податок з продажу у штаті становить 0 % за умови відсутності продажів з його території. Якщо вони є, підприємцю доведеться сплатити 4 %. Податок на франшизу стягується у розмірі $60 або 0,02% вартості активів на території штату.
 • За створення компанії з обмеженою відповідальністю у Вайомінгу доведеться заплатити $100. Також власникам LLC у цьому штаті слід щорічно сплачувати мито за подання декларації Департаменту бізнесу державного секретаря – його розмір становить $60.
 • У штаті гарантується повна конфіденційність для LLC.
 • Крім вигідних умов оподаткування, Вайомінг має й інші переваги для підприємців:
  • найкраще законодавство у сфері захисту активів;
  • відмінні можливості бізнес-кредитування та залучення інвестицій;
  • проста процедура перенесення ТОВ з іншого штату в Вайомінг – це доступно не в усіх штатах, наприклад, у Неваді такої можливості немає.

Делавер

 • У штаті немає податку з продажу. Франшизний збір складає $300. Прибутковим податком оподатковуються лише доходи, отримані США – якщо ви ведете бізнес поза країнами, цей податок не стягується.
 • Створення LLC обійдеться у Делавері дещо дорожче, ніж у Вайомінгу – $140. Плата за подання річного звіту тут становить $25.
 • Всім компаніям з обмеженою відповідальністю надається повна конфіденційність.
 • До інших особливостей штату, які є незаперечними перевагами для ведення бізнесу, можна віднести:
  • привабливість для інвесторів;
  • наявність судів, що спеціалізуються на корпоративних справах;
  • гнучкі вимоги до власників – одна людина може виступати одночасно у ролі директора, акціонера та посадової особи.

Прочитайте докладніше про створення LLC у цьому штаті у нашій статті «Як зареєструвати компанію у Делавері. Повний гайд».

Каліфорнія

 • Ставка податку з продажу у всьому штаті складає 7,25%, але в деяких районах може додатково стягуватися окружні податки в розмірі від 0,10% до 1,00%. Щоб законно вести бізнес у Каліфорнії, підприємцю доведеться сплатити податок на франшизу у розмірі $800.
 • Збір за реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю у Каліфорнії становить $70, також державному секретареві доведеться регулярно платити $20 за подання річного звіту.
 • Конфіденційність LLC у Каліфорнії не така безмежна, як у Делавері та Вайомінгу. Тут при подачі Statement of Information – інформаційної угоди про реєстрацію нової компанії – необхідно вказувати дані менеджера чи учасників, а також агента ТОВ. Щоб цього уникнути, доведеться найняти професійних номінальних менеджерів та корпоративних агентів та вказати їх дані для збереження анонімності.
 • Каліфорнію варто розглядати як місце для реєстрації ТОВ завдяки таким особливостям штату:
  • простота подання податкової декларації та наявність податкових пільг;
  • надійний захист особистих активів;
  • зручна процедура реєстрації, управління та адміністрування компанії.

Флорида

 • Комбінована ставка податку з продажу складає 7,01%, а ось податок на франшизу тут не стягується, і це є суттєвою економією для підприємців.
 • Плата за створення нової компанії з обмеженою відповідальністю у Флориді становить $125 і складається з реєстраційного збору у розмірі $100 та комісії реєстраційному агенту $25. За подання річного звіту доведеться заплатити $138,75, а у разі прострочення його надання ця сума збільшиться до $538,75.
 • У цьому штаті можливе створення анонімної компанії. Також лояльно ставляться до таких ТОВ банки – процедура відкриття рахунку для компанії, у документах якої не вказано інформацію про її власників, нічим не відрізняється від обслуговування звичайних компаній.
 • До інших переваг створення LLC у Флориді відносяться:
  • економічність ведення бізнесу;
  • розвинена економіка штату;
  • привабливість для інвесторів;
  • вигідне географічне розташування штату.

Детальніше про особливості ведення бізнесу у Флориді ви можете прочитати у нашому матеріалі Як зареєструвати компанію у Флориді. Повний гайд».

Нью-Джерсі

 • Поточна ставка податку з продажу в штаті складає 6,625 %, при цьому продаж деяких товарів – наприклад, харчових продуктів, одягу та ліків – звільнено від цього податку. Податок на франшизу не стягується.
 • Мито за реєстрацію LLC у Нью-Джерсі становить $125, а подання річного звіту коштуватиме $75.
 • Якщо ви хочете зареєструвати анонімну компанію, цей штат вам не підійде – його державний секретар вимагає обов’язково вказувати імена та адреси учасників ТОВ.
 • Нью-Джерсі вартий вашої уваги як штат для реєстрації LLC завдяки таким перевагам:
  • перспективний ринок праці;
  • надійний захист персональних активів;
  • гнучкість у питаннях володіння компанією з обмеженою відповідальністю.

Нью-Йорк

 • Підприємцям, які зареєструють ТОВ у Нью-Йорку, доведеться сплатити податок із продажу за ставкою 4%. Також тут стягується податок на франшизу, розрахувати який набагато складніше, ніж в інших штатах. У Нью-Йорку передбачено розрахунок податку чотирма способами: від чистого прибутку компанії, мінімального оподатковуваного доходу, інвестиційного капіталу підприємства або застосовується фіксований мінімальний податок. Компанії повинні розрахувати суму податку на франшизу кожним із зазначених способів та сплатити найбільшу суму.

Враховуючи такі складності системи оподаткування Нью-Йорка, рекомендуємо звернутися за консультацією у цій сфері до професіоналів. Експерти компанії 4В готові надати вам кваліфіковану допомогу з питань міжнародного податкового планування.

 • За реєстрацію компанії з обмеженою відповідальністю у Нью-Йорку підприємець має заплатити $200. Також у штаті кожні два роки необхідно подавати звіт, сплативши при цьому $9.
 • Законодавство Нью-Йорка не допускає приховування інформації про власника компанії.
 • До безперечних переваг відкриття товариства з обмеженою відповідальністю у цьому штаті можна віднести:
  • потужну економіку;
  • велику кількість найкращих світових університетів, які випускають висококваліфіковані кадри;
  • сильну підтримку бізнесу у вигляді спеціальних ресурсів та організацій – наприклад, тут є Корпорація економічного розвитку, яка, серед іншого, займається питаннями фінансування, навчання та розвитку бізнесу.

Техас

 • З підприємців Техасу стягується податок з продажу за ставкою 6,25%, що дещо більше, ніж в середньому по країні (5,7%). Податок на франшизу в Техасі сплачують лише компанії, дохід яких перевищує $1 230 000. Його ставка залежить від сфери бізнесу і становить від 0,331% від загального доходу.
 • Створити компанію з обмеженою відповідальністю коштуватиме дорожче, ніж в інших розглянутих штатах – тут доведеться заплатити реєстраційний збір у розмірі $300.
 • Місцеве законодавство не дозволяє створювати анонімні ТОВ на території штату Техас.
 • Вам варто замислитись про реєстрацію компанії з обмеженою відповідальністю в Техасі завдяки таким перевагам штату:
  • підтримка бізнесу з боку держави – наприклад, у штаті існує сайт Державного секретаря, де представлені корисні ресурси та перелік послуг для початківця бізнесу та стартапів;
  • сильна економіка;
  • економічність ведення бізнесу – у штаті відсутні будь-які щорічні збори.

Для реєстрації LLC у будь-якому штаті США звертайтесь до юристів компанії 4B. Ми проведемо повний аналіз вашого бізнесу, допоможемо визначитися з місцем створення підприємства та надамо підтримку у юридичних та фінансових питаннях.

Якому бізнесу доцільно відкривати LLC?

Щоб підприємцю було простіше визначитися, який тип компанії є оптимальним для бізнесу, пропонуємо топ індустрій, для яких реєстрація LLC підійде якнайкраще.

Торгівля на Amazon

Теоретично Amazon US надає продавцям можливість працювати як фізична особа, але на практиці підприємці зі Східної Європи часом стикаються з деякими складнощами:

 • Маркетплейс може прискіпливо ставитись до прийому документів фізичних осіб з України та інших країн, вимагати додаткову інформацію та в результаті все одно відмовити в реєстрації.
 • Продавцю, який працює на торговому майданчику як фізособа, доведеться заплатити «податок на Google» – вид ПДВ, обов’язковий для всіх компаній-нерезидентів. Детальніше про цей податок ви можете прочитати в нашому матеріалі «Податок на Amazon (GAFA) в Україні».

Щоб уникнути цих складнощів, краще зареєструвати компанію на старті й оптимально для цього підійде LLC. Така форма організації бізнесу пропонує вигідне оподаткування, гнучку управлінську структуру, а також проста у створенні та адмініструванні.

Надання послуг

Багато компаній, які працюють у сфері надання послуг, відносяться до представників малого та середнього бізнесу. Для таких підприємців важливими є всі переваги товариства з обмеженою відповідальністю. Вони цінують захищеність особистих активів, нижчі витрати на створення та утримання бізнесу, ніж у випадку з корпораціями, а також гнучкість управління такими підприємствами.

Dropshipping

Якщо ви працюєте у сфері дропшипінгу, реєстрація LLC буде оптимальним вибором для вашої діяльності. Ця бізнес-структура дозволить завоювати довіру цільової аудиторії та підвищити впізнаваність вашого бренду, адже вона має набагато більший авторитет, ніж, наприклад, індивідуальний підприємець. Інші переваги заснування LLC, як-то податкові пільги, гнучкість та обмежена відповідальність, також є важливими для дропшиперів.

Підіб’ємо підсумки

LLC у США – специфічна для цієї держави форма організації бізнесу, яка передбачає обмежену відповідальність своїх власників. До переваг створення такої компанії належать:

 • Гнучка управлінська структура.
 • Захищеність індивідуальних активів учасників.
 • Можливість перетворення на підприємство іншої організаційно-правової форми.
 • Варіативність оподаткування.

Однак, якщо ваша компанія виходить на високий рівень доходів, краще задуматися про перехід на іншу організаційно-правову форму підприємства – корпорацію. Це допоможе зменшити податкове навантаження.

Визначившись із типом компанії, залишилося вибрати штат її реєстрації. При розгляді наявних варіантів враховуйте податкову політику кожної територіальної одиниці, витрати на заснування та утримання бізнесу, економічну ситуацію, можливість створення анонімної компанії та інші особливості штату.

Щоб створити ТОВ у США швидко та без зайвих турбот, звертайтеся до експертів 4B. Ми надамо вам комплексну підтримку на кожному етапі – починаючи від підготовки пакета документів та закінчуючи питаннями оподаткування та банківського обслуговування.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі