Як відкрити компанію LLC (ТОВ) у штаті Флорида

Як зареєструвати компанію у Флориді. Повний гайд

Час читання: 15 хвилин

Реєстрація власної компанії в США відкриває низку переваг для підприємців-нерезидентів. Також своя компанія суттєво спрощує продажі на ринку Сполучених штатів, зокрема уможливлює торгівлю на найбільших майданчиках електронної комерції. 

Наприклад, Walmart працює лише з американськими юридичними особами, Etsy теж наразі не співпрацює з резидентами України, тож створення компанії у США – обов’язкова умова для продажів на цьому маркетплейсі. Amazon US хоч і надає можливість торгувати фізичним особам, але після досягнення річного доходу в $200-300 тис. зареєструвати компанію все одно доведеться.  

Коли виникає необхідність створити компанію в США, важливо визначитися, в якому штаті зробити це найкраще. У цьому матеріалі поговоримо про реєстрацію компанії у Флориді, переваги цього штату для ведення бізнесу, а також про особливості місцевого оподаткування та процедуру відкриття банківського рахунку.

Бізнес у Флориді: 5 переваг Сонячного штату для підприємців

Флорида – один зі штатів США, розташований на однойменному півострові, що омивається Мексиканською затокою та Атлантичним океаном. Це місце славиться мальовничими пляжами, відомими у всьому світі музеями та культурними центрами, а також величезними перспективами ведення бізнесу. У чому переваги для підприємців? Розбираємось далі.

 1. Розвинена економіка

За даними Бюро економічного аналізу США, дохід на душу населення у Флориді у 2022 році становив $63 597, а це більше за аналогічний показник у 2021 році на 2,4 %. Особистий дохід штату в той же період склав $1 414 698, що виводить Флориду на четверте місце по країні.

Ще один факт, який свідчить про квітучу економіку штату, – зростальний ВВП. У 2022 році реальний ВВП штату зріс на 4 %. За цим показником Сонячний штат також посідає четверте місце у США.

 1. Лояльна система оподаткування

Флорида – один із дев’яти штатів США, у якому не стягується прибутковий податок. До того ж тут порівняно невисока комбінована ставка податку з продажів – 7,01 %. Для порівняння, у деяких штатах, серед яких Аризона, Канзас, Міссурі та Невада, ставка цього податку перевищує 8 %. Є в США і територіальні одиниці, де податок з продажів становить понад 9 %. Це Теннессі, Вашингтон, Луїзіана, Арканзас і Алабама.

Докладніше про систему оподаткування Флориди ми поговоримо в одному з наступних розділів цієї статті.

 1. Привабливість для інвестицій

Останнім часом дедалі більше приватних інвесторів зацікавлені в грошових вкладеннях у бізнес Флориди. Підтвердженням цьому може слугувати рейтинг штатів, привабливих для компаній, складений відомим у США телеканалом новин у сфері бізнесу – CNBC. Згідно з ним, Флорида перебуває на п’ятому місці за доступом до капіталу – за цим показником штату присвоєно найвищу оцінку А.

 1. Вигідне географічне положення

Флориду називають комерційним перехрестям США. Саме цей штат служить головними воротами на ринки Латинської Америки та Карибського басейну. Таким чином, відкриття компанії у Флориді дасть змогу з часом легко розширити свою цільову аудиторію.

 1. Відносна економічність ведення бізнесу

Невірно вважати, що фінансові витрати на ведення бізнесу обмежуються реєстрацією компанії та відкриттям рахунку юридичної особи у банку. Після початку роботи підприємця очікують витрати на закупівлю, оплату орендованих приміщень, комунальних послуг та багато іншого. Ресурс APPROVE.COM, який спеціалізується на контролі бізнес-витрат компанії, склав рейтинг найвигідніших штатів США для ведення бізнесу з урахуванням основних витрат, і Флорида в ньому посіла восьме місце.

Ми вважаємо, що цих аргументів достатньо, щоб вибрати для реєстрації Флориду. Далі обговоримо, які види юридичних осіб можна відкрити в цьому штаті.

Partnership, Limited Liability Company чи Corporation? Робимо правильний вибір

Підприємці, які вже ведуть бізнес в Україні, знають, що в нашій країні можна зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю, приватне або публічне акціонерне товариство та приватне підприємство. Але в США і, зокрема, у Флориді, ситуація дещо інша. 

Тут можна відкрити індивідуальне підприємство, кілька видів товариств, компанію з обмеженою відповідальністю або акціонерне товариство. Пропонуємо розібратися, що собою являє кожна з цих юросіб і яку з них краще обрати для старту бізнесу за кордоном.

Організаційно-правова форма підприємстваВизначення та особливості компанії
Індивідуальне підприємство (Sole Proprietorship)Цей тип компанії передбачає володіння та управління бізнесом самотужки, без участі партнерів. У ведення бізнесу як індивідуальний підприємець є свої переваги та недоліки. До перших належить простий документообіг та оподаткування. До других – особиста відповідальність ІП у разі фінансових проблем чи судових розглядів із компанією.
Повне товариство (General Partnership)Це форма підприємства, при реєстрації якої двоє та більше фізичних чи юридичних осіб виступають співвласниками компанії. При цьому її власником вважається генеральний партнер, який є ініціатором заснування компанії. До переваг такої організаційно-правової форми належить проста процедура реєстрації та відкриття банківських рахунків, низькі витрати, мінімальні вимоги до ведення бізнесу.
Командитне товариство (Limited Partnership)Основна відмінність командитного товариства від повного полягає в тому, що воно передбачає наявність генерального та обмеженого партнерів. Перший має необмежену відповідальність та приймає управлінські рішення. Другий, як правило, не бере участі у веденні бізнесу, а лише інвестує кошти для досягнення бізнес-цілей. Також він захищений обмеженою відповідальністю.
Компанія з обмеженою відповідальністю (LLC або Limited Liability Company)Це специфічна для Сполучених Штатів організаційно-правова форма підприємства, що характеризується обмеженою відповідальністю їхніх власників. Іншими словами, якщо таке підприємство має борги, суд може стягнути їх виключно з компанії, а не з її засновників або акціонерів.

Оскільки реєстрація компанії цього типу переважна для ведення бізнесу в США, зупинимося докладніше на її перевагах трохи згодом.
Акціонерне товариство (Corporation)Це одна з форм організації бізнесу у США, яка виступає самостійним суб’єктом, який веде свою діяльність незалежно від її власників. Відповідальність такої компанії суворо обмежена майном підприємства, а її існування може бути припинено лише за рішенням суду або якщо таке рішення ухвалять її акціонери відповідно до чинного статуту. Зазвичай акціонерне товариство реєструють, тому що така організаційно-правова форма підприємства сприяє залученню інвесторів, що дозволяє скористатися перевагами корпоративного оподаткування та банківського обслуговування.

Як ми вже згадали вище, переважна організаційно-правова форма для реєстрації у Флориді – LLC або Limited Liability Company. Розглянемо детально вимоги щодо її відкриття, а також поговоримо про вигоди реєстрації компанії такого типу.

Як відкрити LLC у Флориді? Основні вимоги до засновників

 • У LLC має бути мінімум один засновник.
 • Засновниками можуть бути резиденти та нерезиденти США.
 • Зареєструвати компанію такого типу можуть фізичні та юридичні особи.
 • Обов’язковою є наявність юридичної адреси.
 • Допускається існування номінальних (формальних) директорів та учасників.
 • Стандартний розмір статутного капіталу – $50 000, але його сплата необов’язкова.
 • Інформація про реального власника не потрібна.
 • Документація підприємства може зберігатися будь-де.
 • Валютного контролю немає.
 • Засновники-фізособи повинні надати паспорти (внутрішній для резидентів та закордонний для нерезидентів). Якщо компанію реєструють юрособи, до переліку додаються документи компанії: протокол та дозвіл на відкриття дочірньої компанії.

Зверніть увагу: Якщо ви плануєте зареєструвати LLC у Флориді, знаходячись в Україні, знадобиться тільки закордонний паспорт та адреса прописки, у нотаріальному засвідченні документів не потрібно.

Як бачите, процес заснування американської компанії може бути досить складним, тому зручніше з цією метою звернутися до професіоналів. Юристи компанії 4B надають допомогу на всіх етапах реєстрації бізнесу в США – від підготовки необхідного пакета документів до допомоги з фінансуванням.

Переваги відкриття LLC

Компанія з обмеженою відповідальністю користується заслуженою популярністю у підприємців завдяки тому, що вона є своєрідним гібридним підприємством, яке поєднує гнучкість товариств і захищеність корпорацій. До основних переваг цієї форми організації бізнесу відносять:

 1. Незалежність від власників. LLC – самостійна юридична особа, яка веде свою діяльність незалежно від засновників. Така компанія може:
 • звертатися до суду від свого імені;
 • купувати та використовувати рухоме та нерухоме майно;
 • укладати договори;
 • інвестувати кошти та давати їх у борг;
 • відповідати на звернення від партнерів, які стосуються виконання будь-яких зобов’язань перед ними.
 1. Обмежена відповідальність учасників. Відповідальність засновників LLC обмежена сумою, яку вони вклали у бізнес.

Зверніть увагу: У деяких ситуаціях суд може ігнорувати існування LLC, тобто обмежена відповідальність її учасників не є абсолютною. Наприклад, юридична особа може бути проігнорована, якщо компанія була використана для вчинення протиправних дій, якщо учасник домінував у компанії та не розглядав її як самостійну юрособу, та в інших випадках на розсуд. У деяких штатах ігнорування LLC передбачено на законодавчому рівні. Однак відсутність у законі відповідного положення не заважає судам ігнорувати компанію через певні дії її учасників.

 1. Необмежений час існування (при дотриманні відповідних умов). Limited Liability Company залишатиметься активною в реєстрі та матиме статус Good Standing лише за умови, що ви щорічно сплачуєте Annual Report. Якщо пропустити хоча б один платіж – через рік компанія стане неактивною. Також LLC може припинити свою діяльність у разі настання обставин, зазначених у статуті, за рішенням суду або одностайною згодою учасників. Зміна учасників через смерть, вихід на пенсію або з іншої причини не тягне за собою розпуск компанії.
 1. Різні варіанти управління. Попри те, що згідно із законом контролювати діяльність Limited Liability Company мають її учасники, у статуті чи операційній угоді можна передбачити можливість управління компанією менеджерами, які можуть не бути учасниками LLC.
 1. Наскрізне оподаткування. Такий тип оподаткування означає, що всі податкові статті, включаючи прибуток, збитки, кредити тощо, передаються від підприємства її учасникам. Тобто всі члени LLC повинні повідомити податкову службу про свою частку кожної податкової статті та сплатити податки за індивідуальною ставкою. Іншими словами, компанія з обмеженою відповідальністю не оподатковується як юридична особа.

Зверніть увагу: Частка податкових статей необов’язково має бути прямопропорційною частці власності учасника в компанії.

Реєстрація LLC – чудовий варіант для підприємців-нерезидентів, які планують вивести свій бізнес на ринок США. Звертайтеся до юристів 4В, щоб відчути на собі всі переваги роботи в США як компанія з обмеженою відповідальністю.

Етапи реєстрації компанії у Флориді на прикладі LLC

Створення компанії в Сполучених Штатах – не такий складний процес, як може здатися, на перший погляд, особливо, якщо звертатися по професійну допомогу. Експерти 4B пройдуть з вами весь шлях до заснування бізнесу і нададуть комплексну юридичну підтримку на кожному етапі. 

Далі детальніше розглянемо особливості цієї процедури:

Етап #1. Вибір назви

Найменування підприємства має бути унікальним, тобто не утримуватись у реєстрах зареєстрованих компаній. Також воно не може містити в собі вказівку на вид діяльності, що підлягає ліцензуванню (Bank, Insurance, College тощо). Назва має бути написана на латиниці та може закінчуватись на L.L.C., LLC, Ltd. Company, Ltd.Co., Limited Co.

Етап #2. Створення статуту

Цей документ дозволяє офіційно оформити ваше підприємство. Він повинен включати таку інформацію:

 • Назва та адреса LLC.
 • Ім’я та адреса реєстраційного агента.

Для довідки: Законодавство Флориди вимагає, щоб у LLC був реєстраційний агент із фізичною адресою у штаті. Саме він нестиме відповідальність за отримання юридичних документів від імені компанії.

 • Інформація про управлінську структуру підприємства, тобто дані про те, хто контролюватиме діяльність компанії – її учасники чи менеджери.

Зверніть увагу: Подати статут для реєстрації компанії можна онлайн на сайті Державного департаменту Флориди або поштою.

Етап #3. Отримання EIN

EIN, або ідентифікаційний номер роботодавця, який потрібний для взаємодії з податковою службою. Також отримання цього номера дозволяє наймати співробітників у штат, відкрити банківський рахунок для юридичної особи, забезпечує захист від індивідуальної відповідальності підприємця та зводить до мінімуму ризик викрадення ваших особистих даних.

Для отримання EIN необхідно подати заявку на офіційному сайті податкової служби США (IRS), поштою, факсом і навіть у телефонному режимі.

Зверніть увагу: Для подання заявки онлайн у заявника має бути дійсний ідентифікаційний номер платника податків (SSN, ITIN).

Етап #4. Створення операційного договору

Створення операційного договору, або операційної угоди, необов’язкове у Флориді, хоч і настійно рекомендується. Цей документ охоплює порядок володіння та функціонування підприємства, включаючи фінансові питання та інші правила та положення. Його мета – керування внутрішніми бізнес-процесами таким чином, щоб вони відповідали потребам учасників підприємства.

Етап #5. Отримання ITIN

Індивідуальний ідентифікаційний номер платника податків (ITIN) – це номер, який видається податковою службою США (IRS) підприємцям, які сплачують податки у Сполучених Штатах, але не мають права на отримання номера соціального страхування. Він видається іноземцям-резидентам та іноземцям-нерезидентам та використовується ними для подання податкової декларації до IRS.

Для його отримання вам потрібно виконати кілька кроків:

 1. Заповнити форму IRS W-7, в якій вказати своє ім’я, прізвище, поштову адресу, адресу за кордоном та дані про народження.
 1. Додати до заяви нотаріально засвідчені копії документів, що підтверджують особу та іноземний статус.
 2. Подати заявку особисто або поштою до призначеного Центру допомоги платникам податків Податкового управління США.

Після цього вам буде надано ITIN – як правило, розгляд заявки та присвоєння номера займає близько семи тижнів.

Як відкрити банківський рахунок для юридичної особи?

Відкрити банківський рахунок для LLC можна у будь-якій банківській організації Флориди. Для підвищеної конфіденційності можна вибрати невеликий банк, однак у великих фінансових організацій досвід відкриття рахунків для компаній різних типів більший, тому процедура пройде швидше і простіше.

Зверніть увагу: У банках Флориди можна відкрити рахунок також для анонімної LLC, у статуті якої не вказана інформація про її власника. Процедура нічим не відрізнятиметься від стандартної. Все, що вам потрібно – це повідомити співробітника банку, що ваше ім’я не значиться в реєстраційних документах.

Відкриття рахунку у банках Флориди відбувається у кілька етапів:

 1. Підготовка пакета документів. Більшість організацій вимагають:
 • статут LLC;
 • операційну угоду;
 • EIN;
 • два типи посвідчення особи (хоча б в одному з них має бути фотографія).
 1. Вибір банку. Як вже згадувалося вище, ви можете відкрити рахунок для своєї LLC у будь-якому банку Флориди. Однак слід враховувати той факт, що для обслуговування в SBB (Small Business Banks) ви повинні бути громадянином США, тому для підприємців з України ці організації в більшості випадків не підійдуть.
 1. Відкриття рахунку. Зібравши всі вищезгадані документи та визначившись із банком, ви можете звертатися для відкриття бізнес-рахунку. Плюс для підприємців-нерезидентів, які не мешкають на території США, у тому, що зробити це можна віддалено.

Експерти компанії 4B впевнені, що надійний банк – гарантія безпеки вашого бізнесу. Тому наші юристи готові надати вам комплексну допомогу у відкритті рахунку в закордонних банках і платіжних системах.

Види діяльності, що підлягають ліцензуванню у США

Залежно від характеру вашого бізнесу, для його ведення вам знадобляться додаткові дозволи та ліцензії. У США існує два типи ліцензій:

 • спільна бізнес-ліцензія, яку у деяких штатах необхідно мати всім підприємствам, незалежно від сфери їхньої діяльності;
 • професійна ліцензія, яка потрібна тільки LLC, що працюють у певній галузі.

Що стосується Флориди, раді вам повідомити, що загальна бізнес-ліцензія в цьому штаті не потрібна. А от якщо ви працюєте в певній галузі, оформити професійну ліцензію все ж таки доведеться. Серед таких галузей: Архітектура та дизайн інтер’єру, Будівельна індустрія, Косметологія, Сільськогосподарська праця, Готельно-ресторанний бізнес тощо. З повним переліком видів діяльності, які підлягають обов’язковому ліцензуванню, ви можете ознайомитися на сайті MyFloridaLicense.

Також для деяких сфер бізнесу у Флориді може знадобитися федеральна ліцензія. З приводу її оформлення необхідно зв’язатися із відомством, яке відповідає вашому виду діяльності:

Вид діяльностіВідомство, відповідальне за видачу ліцензії
Перевезення тварин, рослин чи біотехнологій за межі штатуДепартамент сільського господарства
Імпорт чи експорт продуктів тваринного походженняСлужба охорони риби та дикої природи
Теле- та радіотрансляціяФедеральна комісія зі зв’язку
Виробництво та роздрібний продаж алкоголюБюро з податків та торгівлі тютюном
Виробництво та продаж вогнепальної зброї, боєприпасів або вибухових речовинБюро алкоголю, тютюну, вогнепальної зброї та вибухових речовин
Морські вантажоперевезенняФедеральна морська комісія
Авіаперевезення людей чи вантажівФедеральна авіаційна адміністрація

Питання звітності та податків у Флориді

Компанії з обмеженою відповідальністю, зареєстровані на території Флориди, зобов’язані сплачувати такі податки:

 1. Федеральний податок, ставка якого залежить від рівня доходу компанії:
 • $0 – $9 525: 0%
 • $9 526 – $38 700: 12%
 • $38 701 – $82 500: 22%
 • $82 501 – $157 500: 24%
 • $157 501 – $200 000: 32%
 • $200 001 – $500 000: 35%
 • $500 001+: 37% 
 1. Податок із продажу, комбінована ставка якого становить 7,01%.
 1. Залежно від характеру своєї діяльності, LLC може оподатковуватися іншими податками, які існують у цьому штаті. Серед них податок на послуги зв’язку, податок на нематеріальне особисте майно тощо.

Зверніть увагу: У Флориді не стягується податок штату на приріст капіталу та податок на доходи фізичних осіб. Однак, якщо засновники LLC вибрали принцип оподаткування, властивий корпорації, доходи будуть оподатковуватись корпоративним прибутковим податком.

Якщо засновники LLC не є резидентами США, вони не повинні сплачувати жодних спеціальних податків у штаті. Однак не варто забувати про свої податкові зобов’язання у країні проживання. Наприклад, в Україні доход, отриманий з-за кордону, оподатковується за ставкою 18%. Додатково доведеться сплатити військовий збір, який становить 1,5%.

Також до 1 травня кожного року, наступного за роком створення вашої компанії, ви зобов’язані подавати річний звіт до Департаменту штату Флорида. Він використовується для оновлення даних про LLC у державному реєстрі.

Несвоєчасне подання звіту спричиняє додаткові фінансові витрати підприємця. Якщо стандартне мито за його подачу (до 1 травня) складає $138,75, то якщо ви подасте його пізніше (до третьої п’ятниці вересня), заплатити доведеться вже $538,75.

Якщо такий звіт зовсім не буде подано у встановлений законом термін, Державний департамент Флориди в адміністративному порядку розпустить LLC.

Зверніть увагу: Цей вид звітності не містить жодної фінансової інформації про компанію, у тому числі тут не вказуються її доходи. Такі дані повідомляються виключно в IRS.

Підіб’ємо підсумки

Реєстрація компанії у Флориді – відмінний варіант для підприємців-нерезидентів, які планують вийти на міжнародну бізнес-арену. Щоб розпочати роботу в цьому штаті, виконайте кілька кроків:

 • Визначтеся з типом компанії, яку ви хочете відкрити. Здебільшого краще зупинитися на LLC.
 • Придумайте для свого підприємства унікальну назву.
 • Створіть статут компанії та операційну угоду.
 • Отримайте EIN та ITIN.
 • Відкрийте банківський рахунок в одній із фінансових установ Флориди.

З усіх питань, які стосуються реєстрації компанії, оподаткування LLC у США або відкриття рахунку в американських банках, краще проконсультуватися з фахівцями. Юристи компанії 4B готові надати вам комплексні послуги із супроводу вашого бізнесу в процесі його виходу на міжнародний ринок.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі