Документи американської компанії: відповідаємо на питання Amazon-підприємців

Час читання: 9 хвилин

В одній з Facebook-груп, присвячених Amazon-бізнесу нам було поставлене наступне питання:

Які документи зобов’язаний / може надати реєстратор компанії в разі запиту підтверджувальних документів з боку Amazon?

Буквально недавно зіткнулася з ситуацією, коли Амазон перевів мій акаунт з професійного на індивідуальний, прямо перед отриманням товару. Щоб повернутися, мені довелося пройти процедуру реєстрації знову. Я маю на увазі заповнення всіх полів, які заповнюються при первинній реєстрації акаунту.

Мені пощастило, у мене не запросили документи на компанію. Деяким щастить менше. І ніхто не застрахований від того, що Амазон вирішить влаштувати якусь чергову перевірку.

До останнього моменту я була впевнена, що якщо все зареєстровано “по білому”, то проблем з наданням документів не виникне. Тому дуже цікаво, які все ж документи може надати реєстратор.

Отже, сьогодні розбираємося в документах для американської компанії та наведемо приклади цих документів, в залежності від організаційно-правової форми компанії.

Компанія в США: коротко про процес реєстрації

Володіти компанією в США це вже далеко не мрія, а повсякденна реальність. Бізнес розвивається настільки стрімко, що ті, хто ще не вийшов на американський ринок, втрачають шанси значного примноження свого капіталу.

Хоч ринкове середовище там більш конкурентне, але надає набагато більше можливостей, ніж вітчизняне. Тому й не дивно, що підприємці все частіше звертають свою увагу на цю країну. Сьогодні ми розглянемо з вами практичну ситуацію, коли ви прийняли вольове рішення стати володарем компанії в USA. Поїхали!

Перше, на що потрібно звернути увагу – це організаційно-правова форма Вашого підприємства в США. Їх існує безліч, але особливу увагу ми звернемо лише на 2 основні:

  1. LLC або ж Limited Liability Company.

Останні роки впевнено набирають свою популярність, і не дивлячись на те, що держава всіляко намагається змінити перевага в сторону Corporation (знизили корпоративний податок з 35% до 21%), підприємці не поспішають відходити від улюблених LLC в формі Partnership.

  1. Corporation (C-Corp).

Існує ще S-Corp, але ми не будемо сьогодні акцентувати на ній увагу, оскільки це варіант не для нерезидентів і тема для окремої розмови.

Припустимо, що Ви зважили всі «За» і «Проти» і вирішили зареєструвати LLC в штаті Флорида. Як буде виглядати цей процес?

Послідовність реєстрації компанії у Флориді

Спеціально не пишемо “послідовність реєстрації компанії в США”, тому що штат від штату може трохи відрізнятися по послідовності, основним рекомендаціям та зовнішньому вигляду документів.

  1. Необхідно визначитися з організаційно-правовою структурою компанії. Ми вже докладно розбирали питання структури компанії в інших матеріалах нашого блогу: рекомендуємо подивитися матеріал з оподаткування компаній в США для нерезидентів та статтю за вибором організаційно правової форми компанії в США..
  2. Вибрати назву компанії. Надалі ім’я компанії можна змінити, але це зайва метушня з документами, тому краще з першого разу все зробити правильно. А для цього перевірити ім’я на милозвучність (для американського вуха), пошукати компанії з подібним ім’ям в Google і перевірити доменні імена. Рекомендуємо також перевірити ім’я по базі Управління по патентах і товарних знаків США (USPTO) і в базі даних Департаменту штату Флорида..
  3. Зареєструвати компанію. Залежно від обраної організаційно-правової форми, процедура буде відрізнятися. Для LLC документи подаються в Florida Department of State Division of Corporations, а для корпорацій в Florida Department of State Division of Corporations.
  4. Отримати федеральний ідентифікаційний номер роботодавця (EIN).
  5. Відкрити рахунок компанії.
  6. Отримайти необхідні бізнес-ліцензії та дозволи. На вебсайті Департаменту бізнесу і професійного регулювання Флориди є інформація про ліцензування бізнесу у Флориді і також є список видів бізнесу, які потребують спеціального ліцензування. За ліцензіями вам може знадобитися звертатися в різні організації. Наприклад, за ліцензією на ресторанну діяльність вам доведеться звертатися в Florida’s Department of Business & Professional Regulation (DPBR), а для торгівлі сільськогосподарською продукцією – у Florida’s Department of Agriculture & Consumer Services (DACS).
  7. І останнє: рекомендуємо ознайомитися з локальними вимогами та правилами. Муніципальна влада округу або міста, де зареєстрований ваш бізнес, може мати власні вимоги до основної діяльності вашої компанії.

Як ви можете помітити процес, в цілому, не складний, але вимагає знання багатьох особливостей ведення бізнесу в США. Тому, рекомендуємо проходити весь цей процес разом з професіоналами – це буде і швидше, і, як показує практика, дешевше.

А тепер розгляньмо які саме документи будуть супроводжувати реєстрацію бізнесу в США (на прикладі реєстрації компанії у Флориді).

Документи американської компанії: приклади

Перший крок – це реєстрація компанії в реєстрі штату. Але спочатку Ви повинні придумати кілька варіантів назв для своєї майбутньої фірми, оскільки вона не повинна збігатися з назвою вже наявної компанії. Як же перевірити, чи вільно Ваше назва? В цьому Вам допоможе сайт Secretary of State. Це офіційний державний сайт, на якому ви можете легко перевірити всю необхідну інформацію, наприклад, Secretary of State штату Делавер

Зверніть увагу: набір документів американської компанії залежать не тільки від організаційно-правової форми компанії, але дуже часто, і від того, в якому штаті вона зареєстрована

Тепер, коли ви переконалися, що все добре і ваша назва компанії вільна, то можете приступати до процесу реєстрації компанії. Ми радимо довіритися професіоналам своєї справи та не займатися реєстрацією самостійно.

Приклад Certificate of Formation, який видається при реєстрації компанії в штаті Делавер

Після того як Ви надасте всю необхідну інформацію, процес реєстрації буде запущений і, через кілька днів компанія вже буде показуватися в реєстрі. А значить, що можна зайти за посиланням вище, знайти свою компанію в реєстрі та подивитися перший документ, який отримує компанія – Certificate of Formation (в разі штату Delaware) або Articles of Organization (в разі реєстрації в Wyoming або Florida) з офіційною відміткою Secretary of State. Те, який саме документ ви отримаєте з цих двох переліченних – залежить від штату реєстрації.

Приклад Articles of Organization, який видається при реєстрації компанії в штатах Вайомінг або Флорида

Також, у кожної компанії повинен бути документ, на підставі якого вона працює – аналог Статуту, для LLC – Operating Agreement, для Корпорації – Bylaws.

Приклад Operating Agreement – це аналог Статуту компанії, який діє у випадку реєстрації LLC в США

Приклад Bylaws – аналога Статуту компанії, який діє в разі реєстрації C-corporation в США

Наступний важливий пункт – отримання EIN (податкового номеру компанії). Це обов’язкова частина реєстрації компанії в США, тому що без цього номера ви просто не зможете легально вести бізнес.

Employer Identification Number – ідентифікаційний номер роботодавця (EIN), це унікальний номер, який присвоюється кожному бізнесу Американським Федеральним податковим управлінням, використовується для ідентифікації підприємства. Федеральний уряд та багато державних і місцевих органів користуються ідентифікаційним номером для ідентифікації організації.

Приклад Ідентифікаційного номера роботодавця (EIN), який використовується для ідентифікації вашої компанії Федеральним урядом

Замість висновків

Ми коротко розповіли вам основні моменти реєстрації компанії в США, але хочемо ще поділитися помилками, які виникають в цьому процесі.

В першу чергу потрібно не забувати, що в США дати пишуться не так, як заведено у нас, а «мм.дд.рр.».

Також ми зіткнулися з тим, що деколи треба не просто знати свій EIN number, а також мати офіційний документ, який завжди можна надати при потребі. Він називається Confirmation Letter або ж Tax Letter. Наша компанія неодноразово надавала допомогу в отриманні вищевказаного документа, так що Ви завжди можете звертатися до нас за допомогою.

Ну і, звичайно ж, не забувайте про те, що команда 4B завжди готова допомогти вам з реєстрацією та обслуговуванням компаній в США. Якщо у Вас з’явилися додаткові питання – Ви завжди можете запитати безплатну консультацію, натиснувши на кнопку, розташовану під цією статтею.

корисні матеріали в нашому блозі

Офшори та їх актуальність у сучасному корпоративному світі

За консервативними оцінками, в офшорах заховано 12-15% світового ВВП, вважають у Boston Consulting Group. Чи можна собі уявити сучасний бізнес без використання офшорів? Звісно!  Не маємо жодного сумніву, що офшори й надалі будуть активним гравцем на полі бою міжнародного бізнесу, але правила гри змінюються. Підписання Україною конвенції MLI (яка дозволяє в деяких випадках уникнути подвійного […]

читати далі
Навіщо реєструвати нерезидентам авторські права у США?

Авторське право покликане захищати форму висловлювання твори і не поширюється на ідеї, теорії, принципи, методи, процедури, процеси, системи, способи, концепції, відкриття, навіть якщо вони виражені, описані, пояснені, проілюстровані у творі. Ідеї не підлягають захисту засобами інтелектуальної власності, а методи, процедури, процеси, системи, засоби охороняються як об’єкти промислової власності. Згідно з міжнародними нормами, авторське право виникає […]

читати далі
За який термін до реєстрації патента можна розкривати інформацію про винахід, продукт, послугу

Бізнес, що розвивається, на певному етапі перестає задовольнятися реєстрацією торгових марок, копірайтом або отриманням патентів на різні дизайни. Патенти на винаходи є потужним інструментом створення нових конкурентних переваг з низки причин: Однак, за очевидності переваг для бізнесу в отриманні патентів на винаходи, на рівні малих та середніх підприємств рішення подати патентну заявку, як правило, приходить […]

читати далі