Як відкрити рахунок у банку Польщі для компаній

Відкриття корпоративного рахунку у польському банку

Час читання: 12 хвилин

За даними Спілки підприємців та роботодавців Польщі (ZPP), 2022 року українці зареєстрували в цій країні 17 457 компаній, з яких 14 258 активно працювали на кінець календарного року. Сплеск ділової активності громадян України у сусідній державі триває і зараз – те ж джерело говорить про 13 117 підприємств, створених лише за перші п’ять місяців 2023 року.

Така статистика доводить популярність Польщі як юрисдикції для бізнесу серед наших земляків. Для повноцінної роботи на території цієї держави підприємцям не обійтися без відкриття корпоративного рахунку у банку Польщі. У матеріалі мова піде про те, хто може це зробити, особливості процедури, а також альтернативи класичному банківському обслуговуванню.

Переваги відкриття рахунку для компанії у польському банку

Згідно з офіційною статистикою, у Польщі діє 30 комерційних банків, 503 кооперативні банки та 35 філій іноземних фінансових установ. Законодавство цієї країни не перешкоджає відкриттю корпоративних рахунків нерезидентами, що дає їм певні переваги:

 1. Робота в країні зі стабільною економікою. За даними Eurostat, на які посилається польський інтернет-портал Obserwator Finansowy, динаміка зростання ВВП Польщі істотно випереджає показники інших європейських країн, включно з тими, що входять до складу ЄС. Економіка цієї держави вирізняється відносною стабільністю навіть у періоди всесвітньої кризи, що дуже сприятливо для розвитку бізнесу.
 2. Доступ до міжнародних фінансових операцій. Відкривши рахунок у польському банку, ви зможете працювати з компаніями по всьому світу. Зокрема банки Польщі підтримують здійснення платежів за допомогою систем SWIFT і SEPA.
 3. Поліпшення репутації компанії. Польські банки проводять обов’язкову процедуру pre-approval – попередню перевірку клієнта перед отриманням дозволу на відкриття рахунку. Тому наявність реквізитів у фінансовій установі цієї країни стане доказом надійності компанії для інвесторів та клієнтів.
 4. Отримання повного спектра банківських послуг. Після укладання договору з банком іноземці можуть користуватися всіма можливостями, доступними резидентам. До їх послуг зручні мобільні програми для інтернет-банкінгу, високий рівень безпеки коштів та особистих даних, доступ до фінансів 24/7, різні типи рахунків (розрахунковий, ощадний тощо).
 5. Відносно лояльний комплаєнс. Банки європейських країн дуже вимогливі до клієнтів-нерезидентів. Зокрема, до них висувають вищі вимоги при проходженні процедур KYC і AML. Однак Польщу можна назвати відносно лояльною в цьому питанні. Якщо ваш бізнес легальний і ви надасте повний пакет необхідних документів, пройти перевірку можна без додаткових умов.

Для довідки: Процедури KYC та AML відрізняються в різних країнах Європи. У деяких державах пройти їх з метою відкриття корпоративного банківського рахунку може бути справді складно. Наприклад, в Італії передбачено сім додаткових рівнів перевірки ризиків. В Іспанії біометрична автентифікація обов’язково включає Liveness Detection – підтвердження реальності клієнта за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

 1. Висока швидкість відкриття корпоративного рахунку. З огляду на лояльність банківських перевірок та стандартний перелік необхідних документів відкрити рахунок у польському банку виходить досить швидко – весь процес займає не більше двох тижнів.
 2. Безпека грошових заощаджень. Якщо ви плануєте використовувати не лише поточний, а й депозитний корпоративний рахунок у банку Польщі, ваші заощадження будуть під надійним захистом Фонду гарантування банківських вкладів – BFL. Ця організація гарантує відшкодування вкладів у польських злотих на суму, еквівалентну €100 000.

Важливо: Для отримання компенсації ваш банк має бути учасником системи страхування вкладів.

Для підготовки необхідних документів, проходження необхідних перевірок і безперешкодного відкриття рахунку в польському банку звертайтеся до експертів 4B. Ми допоможемо зробити це швидко і просто.

Хто може відкрити корпоративний рахунок у банку Польщі?

Якщо український підприємець хоче відкрити банківський рахунок у Польщі, то йому необхідно відповідати деяким вимогам:

 • Бути власником компанії, зареєстрованої в одній із країн Євросоюзу. Крім того, важливо мати певні бізнес-інтереси безпосередньо у Польщі. При цьому наявність резидентства країни не грає ролі.
 • Довести зв’язок свого підприємства з Польщею. Як підтвердження підійдуть контракти з польськими постачальниками чи клієнтами.
 • Описати діяльність своєї компанії. Обов’язкова умова – вказати фактичний та/або прогнозований обіг коштів на території республіки.
 • Презентувати організаційну структуру підприємства. Управління та координація процесів на вашому підприємстві мають бути повністю прозорими.
 • Не мати зв’язків з підсанкційними державами. Насамперед перевіряється відсутність ділових відносин з росією та білоруссю.

Щодо переліку типів компаній, які можуть відкрити рахунок у польському банку, він досить великий. Це можуть бути комерційні підприємства будь-якої організаційно-правової форми:

 • Spółka cywilna – партнерство або просте товариство;
 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – товариство з обмеженою відповідальністю;
 • Spółka akcyjna – акціонерне товариство;
 • Spółki osobowe: spółka jawna, partnerska, komandytowa, komandytowo-akcyjna – повне, професійне, командитне та командитне акціонерне товариство;
 • типи компанії, доступні для реєстрації в інших країнах ЄС.

Також іноземці можуть відкрити корпоративний рахунок, якщо вони є засновниками інвестиційних фондів, благодійних організацій, технологічних стартапів тощо.

Для укладення договору про банківське обслуговування нерезидент має бути готовим надати такі документи та відомості (на прикладі компанії, зареєстрованої в Польщі):

 • статут організації;
 • перелік зацікавлених сторін;
 • зразок підпису директора;
 • виписка з KRS;
 • свідоцтва про отримання NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej, або ІПН) та REGON (код, який присвоюється Rejestr Gospodarki Narodowej – Реєстром суб’єктів народного господарства);
 • посвідчення особи директора та бенефіціарів компанії, а також їх адреси в країні проживання;
 • заповнена анкета банку.

Якщо компанія оформлена не в Польщі, документи, що надаються у фінансову установу, мають бути перекладені польською мовою та апостильовані. На місцеві компанії це правило не поширюється.

Проблеми, з якими може зіткнутися іноземець під час відкриття рахунку у польському банку

Недостатній досвід співпраці з фінансовими структурами, перша спроба вийти на міжнародний ринок, та й просто брак часу на розв’язання організаційних питань – все це може спричинити певні проблеми при відкритті корпоративного рахунку в Польщі. Про найпоширеніші з них та способи їх уникнути поговоримо далі.

 1. Необхідність особистої присутності. Для відкриття корпоративного рахунку в банку Польщі клієнту-нерезиденту потрібно особисто бути присутнім у відділенні – зробити це онлайн не вийде. Проблему можна вирішити, надавши повноваження діяти від вашого імені офіційному представнику компанії – довіреній особі.
 2. Вимога надати додаткові документи. Деякі банки, окрім пакета основної документації, можуть запросити для відкриття рахунку додаткові документи. Наприклад:
  • документ, що підтверджує джерело походження коштів, що зараховуються на рахунок – ним може бути контракт, інвойс тощо;
  • доказ місця проживання – договір оренди, рахунок за комунальні послуги та ін.;
  • друге посвідчення особи – права водія, ID-карта.
 3. Додаткові умови для нерезидентів у деяких банках. Деякі фінансові установи для відкриття корпоративного рахунку вимагають обов’язкову наявність посвідки на проживання та номери PESEL у директора та бенефіціарів компанії. Тому важливо наперед уточнювати вимоги конкретного банку.

Зверніть увагу: PESEL обов’язково потрібно оформити ще на етапі реєстрації польської компанії. Крім того, що цей номер допоможе отримати необхідні банківські послуги, він також знадобиться під час реєстрації у реєстрі бенефіціарів, KRS (Державному судовому реєстрі Польщі) та для підпису фінансового звіту підприємства. Детальніше про реєстрацію юридичної особи у Польщі читайте в одному з раніше опублікованих матеріалів.

 1. Непередбачені витрати на банківське обслуговування. Банки Польщі стягують щомісячну комісію за ведення рахунку та всі послуги, що додатково надаються. Їхня сума варіюється в залежності від фінансової установи, де ви плануєте відкрити рахунок, тому уточнювати тарифи краще заздалегідь.
 2. Відмова в обслуговуванні нерезидентів. Попри те, що більшість банківських установ Польщі дозволяють відкривати корпоративні рахунки іноземним громадянам, є й ті, які таких клієнтів не обслуговують. Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, вивчіть альтернативи та виберіть інший банк.
 3. Мовний бар’єр. Не у всіх банках Польщі є співробітники, які володіють іноземною мовою – хоча б англійською. Тому якщо ви відвідали країну для укладення банківського договору особисто і не знаєте польської мови, заздалегідь подбайте про допомогу перекладача. Якщо ж рахунок відкриватиме представник компанії, краще, щоб він був польськомовним.
 4. Помилки у документах чи заявці для відкриття рахунку. Усього одна неправильно вказана цифра в ідентифікаційному номері або документ, що не відповідає вимогам конкретного банку, можуть спричинити остаточну відмову в обслуговуванні.

Допомогти уникнути перерахованих вище проблем вам допоможуть юристи компанії 4B. Відкриття рахунків українцями для польських компаній – одна зі сфер, в якій ми спеціалізуємося.

Процедура відкриття рахунку у польському банку

У цьому розділі ми поетапно розглянемо процес відкриття рахунку у банку Польщі та розберемося, як зробити це максимально вигідно та швидко.

 1. Виберіть відповідну банківську установу. Враховуючи той факт, що далеко не всі польські банки обслуговують іноземців, спочатку варто поцікавитися, чи надає обрана фінансова установа таку послугу. Після цього уточніть вимоги щодо документів для нерезидентів. У деяких банках Польщі вам не відкриють рахунок без номера PESEL або документа, що підтверджує законність перебування в країні (проживання, візи тощо). Ще один важливий момент – доступні іноземцям послуги. Заздалегідь подумайте, що потрібно вашому бізнесу, і уточніть, чи можливі такі операції в цьому банку. Наприклад, може йтися про відкриття депозиту, оформлення корпоративної кредитної картки. Не забудьте поцікавитись тарифами на обслуговування.
 2. Підготуйте потрібний пакет документів. Ми вже говорили про перелік документів, які необхідно надати засновнику компанії чи його законному представнику для відкриття банківського рахунку у Польщі. Єдине, що варто згадати, – краще звернутися за допомогою у цьому питанні до професіоналів. Юристи компанії 4B допоможуть зібрати всі необхідні документи, коректно заповнити заявку на відкриття рахунку та отримати реквізити максимально швидко.
 3. Відвідайте банк особисто або відкрийте рахунок через довірену особу. На жаль, відкрити рахунок у банку Польщі онлайн не вийде – для заповнення заявки вам доведеться відвідати країну особисто або уповноважити відкрити рахунок представника компанії, оформивши нотаріальну довіреність.
 4. Пройдіть процедури KYC (Know Your Customer) та AML (Anti Money Laundering). Вам доведеться надати додаткове посвідчення особи та документи, що підтверджують джерело походження ваших коштів, щоб банк міг виключити будь-які варіанти шахрайства.
 5. Отримайте договір про обслуговування та реквізити рахунку. Після того як банк перевірить усі надані документи й ваша компанія буде схвалена як клієнт, ви або ваш представник отримає на руки договір та реквізити рахунку.

Яку інформацію потрібно надати банку для відкриття корпоративного рахунку?

Для відкриття бізнес-рахунку в польському банку надайте наступне:

 • ім’я та прізвище особи, яка відкриває рахунок;
 • юридичну назву підприємства;
 • країна походження засновника та юрисдикція, де зареєстрована компанія;
 • контактні дані засновника чи уповноваженої особи: адрес, номер телефону, e-mail;
 • номер PESEL (обов’язково не у всіх банках);
 • серія та номер посвідчення особи людини, яка звернулася до банку;
 • джерело походження коштів;
 • згоду на спілкування з фінансовою установою.

Також може бути запитана додаткова інформація щодо бенефіціарів або деталей діяльності підприємства.

Платіжні системи як альтернатива дистанційному відкриттю рахунку

Оскільки в польських банках для нерезидентів не передбачено можливості відкриття банківського рахунку онлайн, а відвідати країну не завжди виходить, можна розглядати альтернативу класичному банківському обслуговуванню. Ця альтернатива – міжнародні платіжні системи. Робота з ними відкриває перед підприємцями певні переваги:

 • Отримання реквізитів International Bank Account Number (IBAN), рівноцінних тим, які ви отримали б у банку.
 • Можливість відкриття рахунку онлайн зі збереженням усіх можливостей, незалежно від країни, резидентом якої ви є.
 • Захищеність фінансових операцій, яка досягається завдяки використанню новітніх технологій шифрування даних та дотримання міжнародних протоколів безпеки.
 • Висока швидкість проведення платежів – багато систем заявляють про можливість здійснення грошових переказів за лічені хвилини.
 • Низькі комісії, порівняно з класичними банківськими установами.
 • Лояльні вимоги до клієнтів.

Наведемо приклад найпопулярніших платіжних систем, доступних у тому числі й користувачам з України.

Payoneer

Payoneer – міжнародна платіжна система зі штаб-квартирою у Нью-Йорку, яка пропонує своїм клієнтам швидкі, надійні та вигідні платежі. З нею співпрацюють відомі світові маркетплейси, а її послугами користуються мільйони клієнтів.

Ключові можливості Payoneer:

 • відкриття віртуальних рахунків у місцевих валютах різних країн;
 • функція запиту платежів, які можна здійснити за допомогою банківського переказу, картки чи електронного чека;
 • виведення коштів на банківський рахунок;
 • оплата ПДВ без додаткових зборів;
 • можливість онлайн-оплат та зняття готівки у банкоматах;
 • цілодобова мультимовна служба підтримки користувачів.

Ця платіжна система позиціонує себе як глобального партнера у сфері e-commerce. Тому, якщо ви працюєте в цій галузі, послуги Payoneer допоможуть вам наростити клієнтську базу та збільшити рівень продажів.

Paysera

Якщо ви проживаєте в Україні та плануєте вести бізнес у Польщі, то можете відкрити рахунок у Paysera – платіжній системі, яка пропонує своїм клієнтам відкрити рахунок IBAN, аналогічний тому, що доступний у класичних банках. Ця система також буде чудовим варіантом для ринку електронної комерції завдяки широкому функціоналу:

 • збір платежів для онлайн-магазинів – оплати можна здійснювати за допомогою картки, SMS-повідомлення або через інтернет-банкінг;
 • обмін валют за вигідним курсом;
 • онлайн-торгівля золотом;
 • швидкі та вигідні грошові перекази;
 • оформлення безконтактної картки Visa з можливістю її прив’язки до Apple Pay, Google Pay або Samsung Pay;
 • система продажу квитків на заходи;
 • зручний мобільний застосунок для максимального комфорту користувачів;
 • підтримка платежів в онлайн та офлайн точках продажу.

Система пропонує відкриття рахунку для компанії безкоштовно, що допоможе вам уникнути додаткових витрат при старті бізнесу.

Wise

Ця платіжна система підтримує відкриття міжнародних рахунків у 160 країнах, у тому числі й у Польщі, та співпрацює зі світовими торговими майданчиками. Наприклад, за даними самої компанії, Wise довіряють свої фінанси понад 30 тисяч продавців Amazon.

Серед можливостей системи:

 • безпечні грошові перекази завдяки використанню технології двофакторної аутентифікації, зберігання грошей у надійних фінансових структурах та посиленій увазі до боротьби з шахрайством;
 • надсилання платежів без прихованих комісій з конвертацією валют за вигідним обмінним курсом;
 • відкриття дебетової картки для бізнес-цілей з можливістю встановлення лімітів на грошові транзакції та отримання кешбеку;
 • інтеграція зі стороннім програмним забезпеченням, у тому числі для бухгалтерського обліку;
 • можливість роботи з різними валютами в одному обліковому записі;
 • масове надсилання платежів.

Система обіцяє своїм клієнтам шестиразову економію, порівняно з обслуговуванням у класичних банках. Не проґавте цей шанс використати свої гроші для розвитку бізнесу, а не сплати комісій фінансовим установам.

Revolut

Revolut не можна назвати платіжною системою як вищеописані сервіси. Це інноваційний онлайн банк, який пропонує віддалене обслуговування своїм клієнтам. Він відкриває такі можливості для бізнесу:

 • відкриття мультивалютного рахунку;
 • швидкі грошові перекази з можливістю відстеження як реального часу;
 • надсилання коштів на банківський рахунок або картку, а також цифрові гаманці;
 • безкоштовні перекази між користувачами системи;
 • відкриття корпоративних фізичних та віртуальних карт;
 • валютообмінні операції із підтримкою форвардних контрактів, що знижує валютні ризики;
 • приймання платежів, зокрема за платіжними посиланнями;
 • інструменти аналітики для контролю витрат та прибутку;
 • створення рахунка-фактури;
 • інтеграція з системами, що використовуються в компанії.

Передові технології та функції Revolut дозволяють оптимізувати ваш бізнес та скоротити витрати на банківське обслуговування.

Підіб’ємо підсумки

Польща – одна із кращих юрисдикцій для реєстрації компанії та відкриття корпоративного рахунку для українських громадян. Це дозволяє їм вийти на міжнародний ринок, працювати в країні зі стабільною економікою, бути впевненими в надійності банківської системи та збереження своїх фінансів.

Щоб відкрити корпоративний банківський рахунок у польському банку, необхідно зробити кілька кроків:

 • Виберіть відповідну банківську установу.
 • Підготуйте потрібний пакет документів.
 • Завітайте до банку особисто або відкрийте рахунок через довірену особу.
 • Пройдіть процедури KYC (Know Your Customer) та AML (Anti Money Laundering).
 • Отримайте договір про обслуговування та реквізити рахунку.

Як альтернативу класичному банківському обслуговуванню можна розглядати міжнародні платіжні системи та інноваційні онлайн-банки.

Компанія 4B пропонує комплексні послуги з відкриття та супроводу вашого рахунку в іноземних банках або платіжних системах. Ми допоможемо з вибором фінансової установи, підготуємо потрібний пакет документів та у разі потреби виступимо офіційним представником вашої компанії.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі