Як відкрити компанію в штаті Вайомінг | Блог 4В.UA

Особливості реєстрації компанії у Вайомінгу від А до Я

Час читання: 15 хвилин

США – країна безмежних бізнес-можливостей. Це величезний ринок, де свого клієнта може знайти підприємець з будь-якої сфери діяльності. Якщо ви розвиваєтеся у напрямку e-commerce, зверніть увагу на стабільне зростання купівельної спроможності американців. За результатами досліджень, за останнє десятиліття цей показник збільшився з $11,3 трлн до $17,5 трлн, тобто на 55%. Сфера послуг взагалі визнана в Сполучених Штатах самою швидкозростаючою – її середньорічний темп зростання становить 20 %.

Якщо ви зацікавлені у розширенні бізнесу на іноземний ринок, США – саме та держава, на яку варто звернути увагу. Тут ваш чекають податкові пільги, проста процедура реєстрації компанії, мінімальні вимоги до власників підприємств та багато іншого. У наших минулих статтях ми вже писали про тонкощі відкриття компанії у Делавері та Флориді. Сьогодні ж пропонуємо поговорити про реєстрацію юридичної особи у Вайомінгу – ще одному штаті, де підприємці-нерезиденти знайдуть максимальну підтримку з боку держави.

Переваги Вайомінгу для власників бізнесу

Вибираючи штат для реєстрації компанії, необхідно враховувати багато нюансів. Серед них – особливості оподаткування, рівень конфіденційності бізнесу та захищеності активів, вимоги до засновників компанії, складність процедури реєстрації юрособи та багато іншого. Що стосується Вайомінгу, цей штат – один з найлояльніших у всіх вищезазначених питаннях. Пропонуємо до вашої уваги 5 аргументів на користь того, щоб зареєструвати компанію у Вайомінгу.

 1. Сприятливий податковий клімат

За даними ресурсу Statista, 2022 року Вайомінг зібрав лише $2,44 млрд податкових надходжень, посівши передостаннє місце в загальному рейтингу штатів за цим показником після Аляски. Для порівняння: податкові надходження лідера рейтингу, Каліфорнії, за той самий звітний період становили $280,83 млрд, а друге і третє місце посіли Нью-Йорк і Техас із сумами $117,98 млрд і $82,26 млрд відповідно.

З огляду на податкову політику штату такі цифри цілком логічні. Тут не стягується місцевий корпоративний прибутковий податок та ПДФО, податки на інвентар, франшизу, професію та ПДВ. Податок із продажу тут хоч і існує, але його сукупна ставка одна з найнижчих у США – 5,22%. Це дійсно небагато, якщо порівнювати Вайомінг із Луїзіаною, Теннессі, Арканзасом та Вашингтоном, де ставка перевищує 9 %.

Крім того, що підприємці Вайомінгу і так звільнені від сплати багатьох податків та зборів, вони можуть розраховувати на деякі податкові пільги. Наприклад, тут існує поняття звільнення з продажу у виробництві. Це означає, що якщо ви займаєтеся продажем або здаванням в оренду техніки, яка використовується у виробничих процесах, податок з продажу або використання платити не доведеться. Також не оподатковується споживання електроенергії на виробництві.

Зверніть увагу: Вайомінг очолює рейтинг State Business Tax Climate Index, складений аналітичним центром Tax Foundation – провідною податковою організацією США. При його формуванні враховується кількість передбачених у штаті податків та їх ставки.

 1. Високий рівень конфіденційності та захисту активів

Реєструючи компанію у Вайомінгу, ви можете бути впевнені, що ваші активи будуть надійно захищені місцевим законодавством. Навіть якщо корпорація або ТОВ мають борги перед кредиторами, вони не зможуть змусити власників бізнесу продати активи. Також тут доступне створення анонімної компанії, тобто інформація про її власників гарантовано не міститиметься в реєстрі штату.

 1. Проста процедура реєстрації

Штат не висуває жодних специфічних вимог до підприємця, який хоче зареєструвати на його території юридичну особу. У тому числі створити компанію може нерезидент Сполучених Штатів. Зручно, що для реєстрації бізнесу не обов’язково відвідувати офіс державного секретаря штату особисто – зробити це можна онлайн на сайті організації. Також засновники-іноземці можуть зовсім не відвідувати територію США.

Якщо вам все ж таки зручніше оформити заявку на реєстрацію офлайн, зверніться до зазначеної установи, де вам нададуть усі необхідні для заповнення форми та підкажуть, як уникнути зайвих корпоративних формальностей та бюрократії.

Щоб із реєстрацією компанії у Вайомінгу не виникло проблем, рекомендуємо довірити це професіоналам. Юристи компанії 4B візьмуть на себе підготовку та подання потрібних документів і супроводжуватимуть ваш бізнес під час подальшої діяльності.

 1. Відсутність вимог до мінімального статутного капіталу та кількості акцій

Це означає, що розпочати бізнес у Вайомінг можна, внісши на корпоративний банківський рахунок $1. У багатьох штатах до розміру статутного капіталу висуваються жорсткіші вимоги.  

Корпорації дозволено випускати необмежену кількість акцій, обмінювати їх на будь-яку цінність або випустити акції без номінальної вартості та встановити її пізніше.

 1. Низькі витрати на створення та обслуговування

У штаті відносно невеликі розміри реєстраційного збору та мита за подання річного звіту. Окрім економії на цій статті витрат, підприємці можуть виграти коштом численних програм, спрямованих на стимулювання бізнесу, або спробувати отримати грант на розвиток своєї справи. Також у штаті розвинена система корпоративного кредитування.

 1. Мобільність бізнесу

У цей штат легко перенести бізнес з будь-якої іншої юрисдикції США, зберігаючи при цьому податковий ідентифікаційний номер, дату заснування або реєстрації компанії.

 1. Проста процедура передачі прав власності

Якщо говорити про корпорацію, для передачі права власності достатньо буде здійснити продаж акцій, а зміна її власника жодним чином не вплине на існування чи діяльність підприємства.

Компанії, які можна зареєструвати у Вайомінгу

Залежно від того, які цілі ставить перед собою підприємець, йому необхідно обрати організаційно-правову форму підприємства для ведення бізнесу. Наприклад, для залучення інвестицій підійде корпорація, а для швидкого старту з мінімумом формальностей – товариство з обмеженою відповідальністю. Пропонуємо вашій увазі повний перелік типів компаній, які можна зареєструвати у Вайомінгу.

Організаційно-правова форма підприємстваОсобливості компаній 
Товариство з обмеженою відповідальністю (Limited Liability Company)Компанія, яка веде свою діяльність як окрема юридична особа, незалежно від своїх засновників. Характеризується високим рівнем захищеності особистих активів учасників завдяки їхній обмеженій відповідальності.Виступає переважною організаційно-правовою формою підприємства у США завдяки простій процедурі створення, щодо невеликих витрат на реєстрацію та утримання, а також вигідному оподаткуванню.
Акціонерне товариство або корпорація (Corporation)Такі компанії також ведуть свою діяльність як незалежні юридичні особи та відрізняються обмеженою відповідальністю засновників. На відміну від ТОВ, тут жорсткіші вимоги до управління – наприклад, обов’язкове проведення щорічних зборів акціонерів та складання за його підсумками детальної звітності. 
Зверніть увагу: У Вайомінгу власники корпорацій не зобов’язані проводити загальні збори акціонерів
Доходи корпорації, на відміну ТОВ, двічі оподатковуються. Однак для Вайомінгу це неактуально, адже, як ми писали вище, цей штат не стягує корпоративного прибуткового податку та ПДФО.Існує два типи корпорацій, доступних для реєстрації в США – S-Corp та C-Corp. Перші найкращі для резидентів та громадян країни, але недоступні для нерезидентів. Таким чином, підприємці з України можуть претендувати лише на відкриття корпорації на кшталт С.
Повне партнерство (General Partnership)Компанія, в якій присутні два і більше партнери з необмеженою відповідальністю за боргами підприємства. Усі вони можуть ухвалювати управлінські рішення.Подібні компанії легко створити, до їх засновників висувається мінімум вимог. Також вони характеризуються відносно низькими витратами та простотою банківського обслуговування.
Партнерство з обмеженою відповідальністю (Limited Partnership)Основна відмінність від повного партнерства – наявність генеральних і обмежених партнерів. Перші, як і у випадку з General Partnership, вирізняються необмеженою відповідальністю та уповноважені ухвалювати управлінські рішення. Другі не беруть участі в управлінні компанією, переважно займаються інвестиціями для досягнення бізнес-цілей, а їхня відповідальність обмежена вкладеною в бізнес сумою.

Найкраще рішення для підприємця-нерезидента – реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю, або LLC. Розбираємось, чому це так.

Переваги створення Limited Liability Company у Вайомінгу

 1. Обмежена відповідальність учасників. На відміну від General або Limited Partnership створення товариства з обмеженою відповідальністю гарантує своїм засновникам повну захищеність особистих активів. Це означає, що у разі виникнення у підприємства боргових зобов’язань або навіть судових розглядів відповідальність його засновників обмежена сумою, яка була інвестована у бізнес.
 2. Гнучкість структури. У Вайомінгу існує можливість створити класичну LLC або Series LLC – компанію з обмеженою відповідальністю, яка може бути розбита на підрозділи – серії. У кожного може існувати своя бізнес-мета, активи, корпоративний рахунок у банку. У цьому обмежена відповідальність всіх учасників зберігається.
 3. Мінімум формальностей. Вимоги до ведення бізнесу LLC є менш суворими, ніж корпорацією. Компаніями такого типу можуть керувати не лише її власники, а й менеджер. Також тут немає потреби проводити регулярні збори засновників та вести детальну звітну документацію за їх результатами. Все, що потрібно від засновників підприємства – щорічно подавати звіт та сплачувати відповідні збори, про які поговоримо пізніше. Цього достатньо, щоб компанія була активна у реєстрі та мала статус Good Standing.

Всі перераховані вище переваги реєстрації LLC разом з вигідною системою оподаткування штату робить Вайомінг оптимальним місцем для старту вашого міжнародного бізнесу. Звертайтесь для створення юридичної особи у США до компанії 4B – наші юристи допоможуть вам зареєструвати LLC швидко та без зайвих проблем.

Етапи реєстрації компанії на прикладі ТОВ

Весь процес створення юридичної особи у Вайомінгу можна розділити на три етапи: підготовка до подачі заявки, безпосередньо реєстрація компанії та оформлення необхідної податкової та фінансової документації. Підготовчий етап включає вибір назви фірми та пошук реєстраційного агента. Для реєстрації компанії у Вайомінгу з України необхідно підготувати та подати свідоцтво про створення LLC. Після того, як юрособа буде створена, слід отримати EIN та створити операційну угоду. Розберемо кожен із цих кроків докладніше.

Вибір назви фірми

Визначаючись із найменуванням для своєї майбутньої компанії з обмеженою відповідальністю, насамперед переконайтеся в його доступності. Інакше кажучи, вам необхідно перевірити, що назва унікальна – не значиться в реєстрі Вайомінгу. Для цього варто скористатися інструментом перевірки на офіційному ресурсі штату. Крім унікальності, до назви ТОВ висувається ще одна вимога – вона має містити абревіатуру, що вказує на тип підприємства: L.L.C., LLC, Ltd. Company, Ltd.Co., Limited Co.

Зверніть увагу: Якщо ви визначилися з назвою компанії, але не плануєте реєструвати її негайно, то можете забронювати обране найменування терміном на 120 днів. Для цього необхідно подати заявку на резервування та сплатити збір у розмірі $60.  

Пошук реєстраційного агента

Залучення реєстраційного агента – обов’язкова умова для всіх підприємців, які хочуть зареєструвати ТОВ у Вайомінгу. До його обов’язків входить отримання кореспонденції на ім’я компанії. Теоретично їм може бути сам засновник компанії або його партнери, але для нерезидентів це дуже проблематично, адже серед інших вимог до агента – наявність реєстраційної адреси в США. Тому найчастіше у цій ролі виступають співробітники спеціалізованих компаній.

Створення Certificate of Formation (свідоцтва про створення)

Це установчий документ LLC, який створює та подає до офісу державного секретаря штату реєстраційний агент. Він містить всю інформацію про підприємство, а також дані самого агента. Перевагою при реєстрації компанії у Вайомінгу виступає можливість подати документи онлайн.

Зверніть увагу: Якщо ви вибрали онлайн-формат подання заявки на реєстрацію юрособи, вам необхідно сплатити реєстраційний збір за допомогою платіжної картки. Якщо ви звертаєтеся в офіс державного секретаря особисто, доведеться здійснити оплату за допомогою банківського чека або грошового переказу.

Примітно те, що реєстрація онлайн, як правило, проходить швидше, ніж після подачі паперових документів. У другому випадку вона може зайняти до 15 днів і прискорити процес неможливо.

Отримання EIN

EIN, або ідентифікаційний номер роботодавця – це код, який надається всім підприємцям США та необхідний для повноцінної роботи фірми. Він відкриває можливість сплачувати податки, обслуговуватись у банківських установах та наймати співробітників. Отримати EIN можна у податковій службі США – IRS.

Зверніть увагу: LLC з одним учасником – єдиний виняток із правил: замість EIN вони можуть використовувати номер соціального страхування SSN.

Створення операційної угоди

Операційна угода – це документ, який регулює внутрішній устрій компанії з обмеженою відповідальністю. Його створення у Вайомінгу необов’язково, але рекомендується. Воно має містити максимально докладну інформацію про обов’язки та повноваження учасників, що дозволяє уникнути спірних ситуацій надалі.

Також для повноцінного ведення бізнесу у Вайомінгу компанії необхідно буде відкрити корпоративний банківський рахунок. Поговоримо про те, як це зробити далі.

Як відкрити корпоративний рахунок у банках Вайомінгу?

Для відкриття корпоративного рахунку у банку Вайомінгу вам знадобляться такі документи:

 • сертифікат про створення;
 • операційна угода;
 • свідоцтва про членство у ТОВ;
 • EIN.

Слід врахувати, що банківські установи Вайомінгу суворо дотримуються закону про боротьбу з відмиванням грошей (AML) і дотримуються процедури «Знай свого клієнта» (KYC). Вона полягає в тому, що особистість усіх засновників LLC, частка яких у компанії становить понад 25%, має бути підтверджена.

Якщо для резидентів США все просто – їм для проходження верифікації достатньо посвідчення особи та SSN – для іноземних підприємців процедура трохи складніша. Щоб не відвідувати США особисто лише для відкриття рахунку, їм потрібно записати відео тривалістю від шести секунд, на якому добре видно зовнішність власника, та надати посвідчення особи.

Підприємці, які працюють у деяких галузях, можуть отримати відмову у банківському обслуговуванні на території Вайомінгу. Щоправда, перелік цих галузей дуже специфічний та обмежений. До них відносяться:

 • азартні ігри;
 • виробництво канабісу та тютюнових виробів;
 • криптовалюта;
 • кредитування.

Такі підприємства змушені обслуговуватись в альтернативних організаціях – наприклад, кредитних спілках.

Зверніть увагу: У Вайомінгу користуються популярністю Wells Fargo, Chase та Bank of America – розгляньте їх для обслуговування вашого бізнесу в першу чергу.

Компанія 4В може не тільки зареєструвати компанію у Вайомінгу, але й надати допомогу у відкритті банківського рахунку для вашого підприємства. Звертайтеся до наших юристів та забудьте про будь-які складнощі зі стартом вашого іноземного бізнесу.

Ліцензії, необхідні для ведення бізнесу

Відразу варто зазначити, що, на відміну від багатьох інших штатів, у Вайомінгу немає вимоги щодо отримання стандартної бізнес-ліцензії, тобто дозволу на ведення бізнесу в штаті. Але, залежно від виду вашої діяльності, може знадобитися професійна ліцензія. Ось деякі галузі, для яких це необхідно:

 • сільське господарство;
 • захист навколишнього середовища;
 • охорона здоров’я;
 • безпека;
 • транспортні послуги;
 • гірничодобувна промисловість;
 • виробництво та продаж алкогольної продукції;
 • теле- та радіомовлення і т.д.

У Вайомінгу повинні отримати ліцензію компанії, які використовують у своїх назвах спеціальні терміни – наприклад, «коледж», «банк», «траст». Такі слова автоматично вказують на приналежність організації до галузі, що підлягає ліцензуванню.  

Також усім компаніям, які за родом своєї діяльності планують збирати з клієнтів податок з продажів і щокварталу сплачувати його в штат, необхідно отримати Сертифікат на перерахування податку з продажів (Sales Tax Certificate).

Зверніть увагу: За подання заявки на отримання будь-якої потрібної ліцензії необхідно заплатити певний збір – враховуйте цю статтю витрат при плануванні свого бізнесу.

Таким чином, щоб легально працювати на території Вайомінгу, після створення ТОВ насамперед визначте, чи потрібно вам ліцензувати свій бізнес. Якщо розібратися в цьому питанні самостійно складно, можна звернутися до Ділової Ради Вайомінгу – спеціальної організації, що допомагає компаніям-початківцям. Наступним етапом буде реєстрація в Департаменті доходів штату.

Якщо ваше підприємство попадає під категорію тих, яким ліцензія необхідна, подайте заяву на її одержання до відповідного органу. Наприклад, щодо ліцензії на продаж алкогольних напоїв слід звертатися до Відділу з продажу спиртних напоїв штату Вайомінг.

Особливості оподаткування та звітності у Вайомінгу для нерезидентів США

Ми вже згадували вище, що у Вайомінгу не стягується корпоративний прибутковий податок штату та ПДФО. Однак підприємцям, які зареєстрували тут свою компанію, доведеться все ж таки платити федеральний прибутковий податок за ставкою 30% на доходи, отримані на території США. Щоб сплатити цей податок, нерезиденту слід заповнити форму 1040-NR – її можна завантажити на сайті податкової служби IRS.GOV.

Крім цього, всім компаніям з обмеженою відповідальністю у штаті, починаючи з другого року своєї діяльності, необхідно подавати щорічний звіт. 

Юристи компанії 4B спеціалізуються на міжнародному податковому плануванні. Звертайтеся до нас з питання оптимізації бізнесу і дізнайтеся, як знизити своє податкове навантаження.

Підіб’ємо підсумки

Вайомінг має сприятливий клімат для підприємців-нерезидентів. Тут мінімальні вимоги до засновників, більш ніж лояльна система оподаткування, високий рівень захищеності активів. Також у цьому штаті є можливість створити анонімну компанію та відносно низькі витрати на створення та утримання підприємства.

Якщо ви вирішили скористатися перевагами реєстрації компанії у Вайомінгу, зверніться до професіоналів для супроводу вашого бізнесу на всіх етапах його заснування в США. Компанія 4В готова надати допомогу в таких питаннях:

 • подання заявки на реєстрацію юридичної особи;
 • банківське обслуговування підприємства;
 • оподаткування підприємства;
 • отримання Sales Tax Certificate та подальше обслуговування клієнтів.

Звертайтеся щодо консультації – ми з радістю відповімо на всі ваші запитання.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі