Як відкрити компанію в штаті Делавер

Реєстрація компанії в безподатковому штаті США Делавері

Час читання: 15 хвилин

Виведення бізнесу на міжнародний ринок відкриває перед українськими підприємцями багатообіцяльні перспективи. Це дає змогу збільшити оборот, розширити клієнтську базу, посилити імідж бренду і, як результат, істотно підвищити дохід. Багато компаній обирають для розвитку своєї діяльності США – країну з надійною багатогалузевою економікою, доступом до капіталу, потужною інфраструктурою та сприятливим середовищем для бізнесу. 

Якщо ви визначилися, що хочете розвивати свій бізнес у США, вам залишилося ухвалити ще одне важливе рішення – у якому штаті зареєструвати компанію. Щоб зробити правильний вибір, слід враховувати місцеве податкове законодавство, рівень економіки конкретної територіальної одиниці, вартість ведення бізнесу, доступ до інвестицій та інші фактори.

У цій статті ми поговоримо про переваги відкриття компанії у Делавері, особливості оподаткування та банківського обслуговування в штаті, вимоги до підприємців та ліцензування бізнесу.

Переваги реєстрації компанії у штаті Делавер  

Про те, що Делавер – чудовий вибір для старту міжнародного бізнесу, свідчать багато фактів. Наприклад, саме в цьому штаті зареєстровано понад 60 % компаній зі списку Fortune 500. Загалом же в Делавері було створено близько 1,4 мільйона юридичних осіб.

Розглянемо основні переваги цього штату для ведення бізнесу, які роблять його настільки популярним серед початківців та успішних підприємців.

 1. Привабливість для інвесторів. Багато інвесторів, у тому числі венчурні фонди та інвестори-ангели, воліють вкладати гроші в компанії, створені саме в Делавері. Для деяких із них реєстрація в інших штатах може бути серйозною підставою відмовити у фінансуванні.

Для довідки: Ангели-інвестори, або бізнес-ангели – це інвестори, які вкладають гроші в малий бізнес і, крім фінансової підтримки, надають початківцям допомогу в зростанні та розвитку. Венчурні фонди – інвестиційні фонди, що спеціалізуються на роботі з підприємствами з високим ступенем ризику.

 1. Посильне податкове навантаження. Почнемо із найважливішого факту для підприємців з України: нерезиденти штату не сплачують податок на доходи фізичних осіб. Крім того, тут не оподатковуються акції, власники яких не проживають на території Делаверу. Якщо ж компанія має велику кількість оголошених акцій, вона отримає значні податкові пільги.

Про решту податків, передбачених у штаті Делавер, детальніше поговоримо пізніше.

 1. Високий рівень конфіденційності бізнесу. Делавер – один із небагатьох штатів, які не вимагають від засновників компанії вказівки своїх даних у реєстрах, які перебувають у вільному доступі на державних інтернет-ресурсах.

Якщо говорити про делаверські корпорації, їхня внутрішня інформація також максимально захищена. Наприклад, для отримання доступу до бухгалтерських книг акціонеру компанії доведеться зробити запит за участю місцевого адвоката і розгляду справи в судах Делаверу. Настільки складна процедура зазвичай змушує відмовитися від ідеї ознайомитися із записами корпорації без серйозної на те причини.

 1. Юридична захищеність. У цьому штаті існують суди, які спеціалізуються на розгляді позовів у корпоративних справах. Наприклад, The Delaware Court of Chancery – Делаверський канцелярський суд – вважається вищим національним форумом для розв’язання спорів, що стосуються корпорацій та інших комерційних організацій Делаверу.

Наявність таких вузькоспеціалізованих судів дозволяє підприємцям бути впевненими, що справи, пов’язані з їхнім бізнесом, розглядатимуть кваліфіковані юристи. Ще один плюс – наявність безлічі прецедентів, які можна використовувати при ухваленні рішень у нових справах.

 1. Гнучкі вимоги до засновників. У Делавері дуже гнучкий підхід до прав та обов’язків учасників або акціонерів компанії. Наприклад, тут дозволено, щоб одна людина виступала директором, акціонером та посадовцем. Тоді як у більшості інших штатів для заміщення цих позицій потрібно як мінімум три особи.

Нам здається, варто прислухатися до інтуїції засновників найбільших світових компаній з рейтингу F500 і вибрати для створення юридичної особи Делавер. Юристи 4B готові надати вам комплексні послуги з налаштування вашого іноземного бізнесу, включно з реєстрацією компанії, її супроводом та бухгалтерією.

Які компанії у Делавері доступні для реєстрації?

Найпоширеніші типи компаній у Делавері: корпорації типу S, C та компанії з обмеженою відповідальністю (Limited Liability Company, LLC). Розглянемо особливості цих організаційно-правових форм підприємств.

Форма організації бізнесуХарактеристики компанії
S Corporation (S-Corp, корпорація типу S)Це юридична структура, організована таким чином, що її доходи, збитки та інші податкові статті переходять від компанії до учасників. Останні вказують свою частку кожної статті у податковій декларації та сплачують ПДФО. Перевага такого підходу полягає в тому, що він дозволяє корпораціям уникнути подвійного оподаткування.
C Corporation (C-Corp, корпорація типу С)Це окрема юридична особа, яка може здійснювати угоди від свого імені та належить акціонерам компанії. Перевага цієї організаційно-правової форми бізнесу полягає в тому, що акціонери захищені обмеженою відповідальністю. Тобто, у разі будь-яких правових дій проти C-Corp, вони не зможуть втратити більше, ніж вклали в купівлю її акцій. Їхнє особисте майно при цьому залишається недоторканним. Є корпорації типу С і свій недолік. Він полягає в тому, що її доходи схильні до подвійного оподаткування. Спочатку оподатковується прибуток компанії як юрособи, а після розподілу прибутку між акціонерами вони повинні сплатити податок на доходи фізичних осіб.
Limited Liability Company (LLC, компанія з обмеженою відповідальністю)Це організаційно-правова форма підприємства, котрій, як й у випадку з C-Corp, властива обмежена відповідальність учасників. Особливістю LLC є те, що її членами можуть бути не тільки фізичні особи, але і юридичні, включаючи корпорації, інші LLC, іноземні компанії тощо.
Реєстрація таких компаній має низку переваг, які ми пропонуємо більш детально обговорити далі.

Зверніть увагу: Іноземець, який не є резидентом Сполучених Штатів, не може володіти S Corporation. Тому, якщо ви плануєте відкрити компанію в Делавері, доведеться обирати між LLC і C-Corp.

Чому LLC – оптимальний вибір для розвитку бізнесу у Делавері?

Враховуючи те, що підприємці часто не можуть визначитися, чому віддати перевагу – Limited Liability Company або C Corporation, пропонуємо розглянути переваги LLC у контексті порівняння цих двох типів організаційно-правових форм підприємств.

 1. Податкове навантаження

Основний акцент у цьому питанні варто зробити на тому, що LLC, на відміну від корпорацій типу C, не піддаються подвійному оподаткуванню. Чому так відбувається, ми пояснювали у попередньому розділі. Крім цього, компанії з обмеженою відповідальністю не сплачують у Делавері федеральний та місцевий податок на прибуток, тоді як C Corporation оподатковується цим податком.

 1. Керування компанією

Вимоги законодавства штату до управління LLC не такі суворі, як у випадку з C-Corp. На чолі компанії з обмеженою відповідальністю можуть стояти не тільки її засновники, а й призначений менеджер. У корпорації типу C обов’язково має бути рада директорів, яку обирають акціонери компанії.

Ще один плюс LLC – відсутність потреби у будь-яких зборах, тоді як у випадку з корпорацією обов’язково щорічно проводити збори акціонерів та відповідним чином оформлювати протокол засідання.

 1. Гнучкість перетворення

Limited Liability Company – оптимальний вибір для організацій, які не планують залучати інвестиції венчурних компаній або бізнес-ангелів. Якщо ж надалі ситуація зміниться і необхідність у їхньому фінансуванні з’явиться, Делавер надає можливість легко перетворити LLC на C-Corp. Тоді як зворотна трансформація хоч у теорії й можлива, але здійснюється рідко, а її процес чітко не сформульований.

За даними, наданими офіційним ресурсом штату DELAWARE.GOV, серед усіх юридичних осіб, що були зареєстровані в Делавері у 2022 році, 73,7 % становлять саме LLC. Хочете долучитися до їхнього числа? Звертайтеся до експертів компанії 4B – ми допоможемо визначитися з типом бізнесу, який підходить саме вам, і зареєструвати юридичну особу швидко та без проблем.

Вимоги до реєстрації компанії у Делавері

Як і в кожному штаті, у Делавері існують певні вимоги до засновників LLC, які мають бути дотримані для успішної реєстрації компанії. Ось основні з них:

 • Кожна LLC, зареєстрована в Делавері, має мати фізичну адресу. Наприклад, офісна будівля, приміщення в житловому будинку, адреса за межами штату – головне, щоб це не була абонентська скринька.
 • Кожна LLC повинна мати реєстраційний агент у штаті.
 • У цьому штаті немає обов’язкових вимог до розміру статутного капіталу. Запропонована сума становить $1000.
 • Національність та резидентство засновників компанії не мають значення.
 • Документи компанії, зареєстрованої в Делавері, можуть зберігатися будь-де – на розсуд учасників.
 • LLC може займатися у штаті будь-яким законним бізнесом.
 • Дозволено існування номінальних учасників LLC.
 • Після створення юридичної особи засновник зобов’язаний надати державному секретареві Сертифікат реєстрації.

Як бачите, вимоги штату Делавер до компаній з обмеженою відповідальністю є досить лояльними. Це ще одна причина популярності таких підприємств.

6 кроків до створення компанії у штаті Делавер

Незалежно від того, чи плануєте ви реєструвати компанію в Делавері самостійно, чи вирішите довірити це професіоналам, вам необхідно знати, які етапи доведеться пройти для старту бізнесу. Розглянемо кроки, необхідні для створення компанії на прикладі LLC.

 1. Придумайте назву компанії

Визначаючись із назвою підприємства, враховуйте деякі вимоги штату:

 • Унікальність без повторів найменувань вже зареєстрованих у штаті компаній.
 • Відсутність слів та абревіатур, через які вашу організацію можна сплутати з державними установами. Наприклад, заборонені слова: Держдепартамент, ФБР, Казначейство та ін.
 • Відсутність слів, що вказують на вид діяльності, що підлягає обов’язковому ліцензуванню без отримання відповідної ліцензії. До таких відносяться: Банк, Страхування, Коледж тощо.
 • Обов’язкова наявність фрази «limited liability company» або однієї з її абревіатур – LLC, L.L.C.

Для перевірки унікальності вибраної назви рекомендуємо виконати пошук компаній штату Делавер на сайті Державного департаменту.

Зверніть увагу: Оскільки в сучасну цифрову епоху жоден бізнес не обходиться без присутності в Інтернеті, крім оригінальності самого найменування, важливо перевірити, чи доступне ім’я вашої компанії як вебдомен. Навіть якщо створення вебресурсу не входить у ваші найближчі плани, ви можете купити URL-адресу, у такий спосіб закріпивши за собою право її використання надалі.

Ще одна порада від експертів – вибирайте назву, яка асоціюватиметься у потенційних клієнтів із родом вашої діяльності. Це зробить його доступнішим для пошуку аудиторією.

 1. Виберіть реєстраційного агента

Як ми вже писали вище, це обов’язкова вимога штату під час реєстрації компанії будь-якого типу, у тому числі LLC. Реєстраційний агент – своєрідний посередник між вашим бізнесом та державою, який несе відповідальність за отримання юридичних документів, урядової кореспонденції та інших повідомлень на ім’я вашої компанії.

Агентом можете виступати ви самі, ваш партнер чи співробітник спеціальної агентської служби. Головне, щоб він відповідав певним вимогам:

 • вік від 18 років;
 • наявність фізичної адреси у Делавері;
 • доступність у робочий час за вказаною адресою.

Найчастіше компанії обирають послуги спеціалізованих агентств, адже це дозволяє захистити конфіденційність, позбутися тимчасових витрат на подібну діяльність та скоротити ризики завдяки досвіду професійних реєстраційних агентів.

 1. Надайте Свідоцтво про створення (Certificate of Formation)

Для відкриття компанії в Делавері необхідно подати Свідоцтво про створення до Державного департаменту. Зробити це можна онлайн на державному порталі штату або ж заповнивши форму та надіславши її за адресою:

Delaware Division of Corporations

401 Federal St.

Suite 4

Dover, DE 19901.

Ця форма виглядає так:

 1. Створіть статут компанії

Цей документ повинен містити в собі назву та адресу компанії з обмеженою відповідальністю, ім’я та адресу реєстраційного агента, а також інформацію про те, хто керуватиме підприємством – його засновники або призначені менеджери.

 1. Складіть операційну угоду

Цей етап необов’язковий у Делавері, але таку угоду рекомендується скласти. Документ містить інформацію про права власності на LLC та порядок роботи організації. Надалі він допоможе уникнути конфліктів між засновниками компанії.

 1. Отримайте EIN та ITIN

EIN, або ідентифікаційний номер роботодавця – код, який видається податковою службою США (IRS) та використовується для ідентифікації юридичної особи та відстеження її податкової документації. Його отримання дозволить вам:

 • відкривати корпоративні рахунки у банках Делаверу;
 • взаємодіяти із податковою службою;
 • наймати співробітників у компанію.

Для отримання EIN ви можете подати заявку онлайн або ж завантажити відповідну форму, заповнити її та надіслати за адресою:

Служба внутрішніх доходів

Кому: EIN Operation

Цинциннаті, Огайо 45999

Факс: (855) 641-6935

Ця форма виглядає так:

Підприємці, які сплачують податки у США, але не мають права на номер соціального страхування, мають отримати в IRS Індивідуальний ідентифікаційний номер платника податків – ITIN. Для цього слід заповнити форму W-7 на ресурсі IRS.GOV та разом з документами, що підтверджують особу та статус іноземця, подати до Податкового управління Сполучених Штатів.

Фахівці 4B готові супроводжувати вас на всіх етапах створення компанії у штаті Делавер. Зв’яжіться з нами для отримання консультації вже зараз.

Як відкрити корпоративний банківський рахунок у Делавері?

Відкриття бізнес-рахунку у банку Делаверу – обов’язкова умова для компаній, які планують вести фінансову діяльність на території штату. Спочатку розглянемо, які документи для цього потрібні (на прикладі LLC):

 • Посвідчення особи з фотографією – паспорт або посвідчення водія.
 • Свідоцтво про створення.
 • Статут компанії.
 • Операційна угода.
 • Ідентифікаційний номер роботодавця (EIN)
 • Документ про дозвіл банківських операцій.

Для довідки: Документ про дозвіл банківських операцій – корпоративна форма, в якій зазначені повноваження членів LLC щодо банківських операцій. Наприклад, вона містить інформацію про те, хто може підписувати чеки, давати гроші у позику та приймати інші банківські рішення. Цей документ зазвичай узгоджується на перших зборах членів LLC.

Іноді у банку можуть вимагати додатковий пакет документів. Наприклад, під час подання заявки на отримання кредиту може знадобитися надати Certificate of Good Standing – документ, виданий канцелярією державного секретаря Делаверу. Він підтверджує гарну репутацію компанії у штаті.

Банки Делаверу переважно вимагають особистої присутності клієнта для відкриття бізнес-рахунку. Це може становити серйозну проблему для клієнтів, які ведуть свій бізнес з-за кордону. Однак вихід із цієї ситуації є – ви можете довірити третій особі відкрити банківський рахунок від вашого імені.

Але є й гарні новини. По-перше, зареєструвавши компанію у Делавері, вам необов’язково обслуговуватись у фінансовій установі цього штату – ви можете обрати банк у будь-якому штаті США. Це дає підприємцям певну свободу.

По-друге, перед вибором банку ви можете зв’язатися з його представниками електронною поштою та заздалегідь обговорити всі деталі обслуговування. Це дозволить максимально прискорити процес відкриття рахунку та не витрачати час на особисте відвідування кількох банківських установ.

Ліцензування бізнесу

Щоб легально працювати у Делавері, підприємцю доведеться отримати бізнес-ліцензію на ведення бізнесу у цьому штаті – її видає Податкове управління штату. Такому ліцензуванню підлягають усі компанії, незалежно від сфери їхньої діяльності. Зазвичай бізнес-ліцензія видається на рік, але після першого року компанії отримують можливість оформити її на три роки.

Зверніть увагу: Збір за отримання бізнес-ліцензії становить $75 і не змінюється відповідно до терміну, на який вона оформляється. Тобто, за трирічну ліцензію підприємцю доведеться заплатити $225.

Залежно від вашої діяльності, вам може знадобитися оформлення додаткових професійних ліцензій. Наприклад, додатковому ліцензуванню підлягають такі галузі бізнесу:

 • виробництво та продаж алкогольних напоїв;
 • банківська справа;
 • будівництво та архітектура;
 • освіта;
 • захист навколишнього середовища;
 • ліки.

З повним переліком індустрій, які передбачають отримання професійних ліцензій, ви можете ознайомитись на офіційному ресурсі штату DELAWARE.GOV.

Делавер – штат без податків. Правда чи вигадка?

Delaware називають безподатковим штатом – розбираймося, чи дійсно це так у випадку з LLC.

Податок на прибуток

Якщо засновники делаверської LLC – нерезиденти США і не ведуть свою діяльність на території країни, вони не платять прибутковий податок. Цим податком оподатковуються тільки доходи, отримані в Сполучених Штатах.

Однак не слід забувати, що компанія з обмеженою відповідальністю відрізняється наскрізним оподаткуванням, тобто не сплачує податки сама по собі – їх зобов’язані сплатити члени LLC у вигляді податку на доходи фізичних осіб. Враховуючи той факт, що члени LLC, які не є громадянами США, також рідко виступають і її податковими резидентами, вони легко можуть досягти зниження ефективної податкової ставки до 0%.

Для порівняння: C-Corp у Делавері обкладається федеральним прибутковим податком за ставкою 21 %. До того ж з компаній такого типу стягується податок на прибуток у розмірі 8,7 %.

Франчайзинговий податок, або замовлення франшизи

Делавер – один зі штатів, де до всіх юридичних осіб застосовується податок на франшизу. За своєю суттю це збір, який стягує штат за можливість володіти підприємством на своїй території.

Цей податок для LLC складає $300 і сплачується щорічно до 1 червня за попередній рік. Якщо не внести потрібну суму у строк, встановлений законом, підприємцю буде нараховано штраф у розмірі $200 та пеня 1,5 % від загальної суми заборгованості та штрафних санкцій на місяць.

Підіб’ємо підсумки

Делавер – один з найпривабливіших штатів США для ведення бізнесу, в тому числі нерезидентами. Delaware corporations – це пріоритетні компанії для інвестицій з точки зору венчурних фондів і бізнес-ангелів. Власники LLC, створених у цьому штаті, можуть розраховувати на суттєві податкові пільги, просту процедуру реєстрації та гнучкість в управлінні.

Для реєстрації компанії у Делавері виконайте кілька кроків:

 • Придумайте назву компанії.
 • Виберіть реєстраційного агента.
 • Надайте Свідоцтво про створення до Державного департаменту.
 • Створіть статут компанії.
 • Складіть операційну угоду.
 • Отримайте EIN та ITIN.

Щоб швидко і без зайвих проблем створити компанію в Делавері, звертайтеся до юристів компанії 4B. Ми допоможемо зареєструвати юридичну особу, розібратися з тонкощами місцевого оподаткування та банківського обслуговування. Звертайтеся до наших експертів за консультацією – та починайте трансформацію свого бізнесу просто зараз.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі