Відкрити рахунок у Чорногорії для європейських компаній

Відкриття банківського рахунку в Чорногорії для європейських компаній

Час читання: 15 хвилин

Чорногорія – одна з небагатьох європейських країн, яка не входить до ЄС, але використовує євро як національну валюту. Тому клієнти місцевих банків та інших фінансових установ під час міжнародних переказів і розрахункових операцій зі своїми партнерами з Європи значно економлять на конвертації валют. Але як відкрити рахунок у банку в Чорногорії українському чи європейському підприємцю?

Експерти 4В підготували детальну відповідь на це питання, а також виділили для вас переваги, проблеми та етапи процедури отримання реквізитів чорногорського банку.

Хто може відкрити корпоративний рахунок у банку Чорногорії?

Банківський сектор Чорногорії досить розвинений. Він налічує близько 13 приватних банків, які надають свої послуги як для місцевих, так і для іноземних юридичних осіб. Чорногорські фінансові установи пропонують обслуговування компаніям із різних бізнес-напрямків:

 • роздрібна, гуртова та електронна торгівля;
 • виробництво, експорт та імпорт товарів;
 • IT-послуги та аутсорсинг;
 • інвестиційна діяльність;
 • фінансові послуги;
 • благодійність та інші.

Цікавий факт. У Чорногорії існує низка видів бізнес-діяльності, через які банк може відмовити корпоративному клієнту у відкритті рахунку. Наприклад, підприємства із забороненими у Європі формами праці, виробники озоноруйнівних речовин, і навіть підприємства, які використовують землі корінних громадян без їх згоди.

Таким чином, відкрити рахунок у Чорногорії можуть будь-які закордонні компанії-нерезиденти, у тому числі великі міжнародні корпорації, які отримують прибутки з різних джерел. При цьому важливо, щоб ваша робота не підпадала під обмежені на території країни види діяльності та відповідала кільком ключовим вимогам, на яких ми докладно зупинимося нижче.

Які переваги дає відкриття корпоративного рахунку в Чорногорії для підприємців?

Реєстрація корпоративного розрахункового рахунку в одному з чорногорських банків – це привабливе рішення для підприємців із різних бізнесових галузей з низки причин: 

 • Реєстрація розрахункового рахунку компанії без її фізичної присутності. Наприклад, зареєструвати рахунок в Естонії, якщо ваш бізнес не має там фізичної присутності, не вийде. У Чорногорії ж вам необов’язково мати офіси, виробничі або комерційні приміщення, щоб отримати обслуговування в одному з місцевих банків.
 • Можливість дистанційного відкриття корпоративного розрахункового рахунку. Ви можете отримати банківські реквізити віддалено, без обов’язкової поїздки до Чорногорії для підписання документів. Все, що вам необхідно – звернутися до компанії 4В, яка стане вашою довіреною особою під час відкриття рахунку.
 • Високий рівень безпеки. Банківська система Чорногорії зазнала змін, спрямованих на підвищення безпеки вкладників та відповідність європейським стандартам. Тому банки країни мають високий рівень довіри серед місцевих та іноземних підприємців.
 • Доступність мультивалютних операцій. Практично всі чорногорські банки працюють із системами для проведення міжнародних переказів SWIFT і SEPA. Тому країна чудово підходить для підприємств з великими оборотами та потребою в міжбанківських транзакціях і розрахункових операціях.
 • Стабільність та надійність банківських послуг. Чорногорія тісно співпрацює з Міжнародним Валютним Фондом (МВФ), Світовим банком та Європейським банком реконструкції та розвитку. Все це приваблює іноземних інвесторів, завдяки чому забезпечується стабільність роботи банківської системи.

Зверніть увагу. Офіційна валюта Чорногорії – євро, тому корпоративні клієнти банків отримують можливість проводити фінансові розрахунки з країнами з Європейської економічної зони без додаткових конвертацій або плати за обслуговування валютного рахунку.

Чи можуть нерезиденти відкрити рахунок для компанії в Чорногорії?

Для іноземних юридичних осіб-нерезидентів чорногорські банки надають усі ті самі послуги, що й для місцевих підприємців. Тому для отримання корпоративних реквізитів бізнесменові з іншої держави не потрібно реєструвати філію своєї компанії в Чорногорії або мати резидентство цієї країни.

Таким чином, іноземні підприємці-нерезиденти можуть відкривати корпоративні рахунки в банках Чорногорії. При цьому є можливість вільно управляти коштами, розподіляти активи компанії, проводити міжнародні транзакції та віддалено керувати фінансовими потоками.

Які проблеми можуть виникнути під час відкриття рахунку у банку Європи?

Привабливість європейського рахунку для підприємств пояснюється низкою переваг, включаючи збереження фінансових активів та спрощення мультивалютних операцій. Без наявності розрахункового рахунку ваша компанія не зможе розпочати роботу, а оскільки для схвалення заявки співробітники європейських банків проводять ретельну перевірку вашої бізнес-діяльності, то можуть виникнути деякі труднощі.

Розберемо основні проблеми, з якими стикаються іноземні юридичні особи під час відкриття європейського рахунку:

 • Фізична присутність. Традиційно європейські банки вимагають надати докази, що ваш бізнес має фізичну присутність на території країни, де ви хочете відкрити рахунок. 
 • Ретельна перевірка документації. Багато банків у Європі уважно вивчають діяльність потенційного клієнта та вимагають пакет документів, щоб переконатися у законності його діяльності.
 • Особиста присутність. Відкриття європейського рахунку онлайн доступно далеко не у всіх європейських фінансових установах. Найчастіше для підписання договору з банком потрібна ваша особиста присутність (або вашої довіреної особи).
 • Подвійна перевірка прибутків. Щоб протидіяти відмиванню грошей та іншим видам фінансового шахрайства, європейські банки проводять ретельну подвійну перевірку джерел прибутку вашого підприємства. Тому схвалення заявки на відкриття рахунку може розтягнутися в часі.
 • Обмежений спектр послуг. Закордонні фінансові установи можуть виставляти для корпоративних рахунків ліміти на кількість та розмір транзакцій. Тому важливо пояснити цю обставину ще на етапі вибору банку.

Мінімізувати або уникнути проблем можна завдяки правильно підібраній юрисдикції, оформленим за всіма правилами документам та дотриманням вимог банку.

Юристи 4В детально обізнані про вимоги різних юрисдикцій щодо порядку оформлення документації. Ми готові допомогти вам у найкоротші терміни зібрати та подати всі необхідні відомості для отримання рахунку в банку Чорногорії.

Процедура дистанційного відкриття рахунку для іноземної компанії

Розглянемо особливості дистанційного отримання рахунку у банку на прикладі Чорногорії, оскільки саме вона пропонує найлояльніші умови для нерезидентів-підприємців.  

 1. Підготовка необхідних документів

Щоб відкрити рахунок у Чорногорії, компанія-нерезидент має надати такі документи:

 • анкета із зазначенням адреси, реєстраційного номера, телефону та іншої контактної інформації юридичної особи;
 • установчі документи та меморандум компанії з апостилем та перекладом на чорногорську мову не старше трьох місяців;
 • засвідчена копія паспорта власника підприємства чи його уповноваженої особи;
 • оригінал довіреності від директорів чи акціонерів підприємства з їх підписами;
 • документи, що надають інформацію про структуру підприємства;
 • оригінал форми підпису, нотаріально завірений у Чорногорії;
 • декларація бенефіціарних власників юридичної особи та супровідний лист з описом діяльності підприємства;
 • оригінал та копія чорногорською мовою довіреності для уповноваженого представника, який діє від імені власника компанії та має дозволи на доступ до банківського рахунку.

Важливо. Залежно від банку, від вас можуть вимагати надати додаткові відомості про діяльність та джерела доходу вашої юридичної особи.

 1. Заповнення анкети та підписання договору

У Чорногорії банки дозволяють створити на своєму сайті обліковий запис, щоб заповнити анкету, вибрати пакет послуг і подати заяву онлайн. Також віддалено ви можете надіслати зібрану документацію та чекати на відповідь.

Після всіх перевірок та схвалення ваша компанія повинна підписати договір з банком на отримання рахунку. Зробити це можна дистанційно без обов’язкового відвідування банку. Все, що вам необхідно – призначити довірену особу в Чорногорії, яка діятиме від імені вашої юридичної особи.

 1. Отримання реквізитів та активація облікового запису

Після підписання угоди з банком ваш представник отримає всі необхідні дані для доступу до новоствореного корпоративного рахунку та інтернет-банкінгу. Потім фінансова установа вимагатиме внесення депозиту на рахунок, щоб активувати корпоративний акаунт. Сума платежу активації залежить від обраного банку. Також може бути передбачена комісія за відкриття рахунку, що автоматично списується із внесеного вами депозиту.

Інформація, яку запитує банк, щоб відкрити рахунок дистанційно

Під час подання заявки на отримання корпоративного розрахункового рахунку банк може вимагати такі додаткові відомості про вашу компанію:

 • свідоцтво про реєстрацію юридичної особи з апостилем країни, в якій вона зареєстрована;
 • статутна та розпорядча документація;
 • засвідчений підпис власника компанії або його довіреного представника;
 • копії паспортів або ID-карток власників та керівників підприємства;
 • список осіб, які матимуть доступ до корпоративного рахунку;
 • інші документи, які б підтверджували законність діяльності іноземної компанії.

Зверніть увагу. Деякі національні банки в Чорногорії можуть вимагати додаткову документацію для підтвердження зв’язку з державою. При цьому філії іноземних банків, що працюють на території країни, не встановлюють таких вимог. Зважайте на це при виборі фінансової установи.

Платіжні системи як альтернатива відкриттю банківського рахунку

Розглянемо альтернативні варіанти отримання платіжних реквізитів для підприємців, яким необхідно проводити міжнародні валютні операції. 

Для компаній з доходом до $100 000, які торгують на маркетплейсі Amazon, зручним варіантом стане платіжний онлайн-сервіс. Реєстрація на ньому не вимагає великого пакета документів, а умови для відкриття корпоративного рахунку лояльніші, ніж у фізичних банках.  

Як альтернативні способи отримання корпоративного банківського рахунку ви можете скористатися такими платіжними онлайн-системами:

 • Payoneer – американський сервіс із простою процедурою віддаленої реєстрації. Він пропонує випуск пластикових карток, проведення міжнародних операцій, швидку конвертацію валют та має зручний мобільний застосунок для управління фінансовими активами.
 • Wise – британська система, яка також дозволяє відкривати рахунки онлайн. Характеризується нижчими комісіями, ніж у фізичних банках, здійснює конвертацію валют згідно з актуальним обмінним курсом і має передові технології захисту ваших фінансових даних.
 • Paysera – платіжна система, яка надає IBAN-рахунки для юридичних осіб, безконтактні картки VISA та конвертор валют за реальним курсом. Також гарантує швидке проведення міжнародних та мультивалютних операцій.
 • Revolut – сервіс від британсько-литовського банку, який надає послуги з відкриття рахунку для підприємств із різних країн. Характеризується випуском корпоративних карток, проведенням міжнародних переказів, інструментами для відстеження руху коштів на рахунку. Він також дає клієнтам можливість інвестувати у дорогоцінні метали через спеціальну опцію на своєму сайті.

Підіб’ємо підсумки

Наявність рахунків у закордонній фінансовій установі спрощує українським підприємцям вихід на міжнародний ринок. Але тут важливо враховувати, що європейські банки ретельно перевіряють компанію та джерела її прибутку. Тому необхідно приділити максимальну увагу збору документації та правильному заповненню заявки на отримання банківських реквізитів.

Обслуговування в іноземному банку доступне не для кожної юридичної особи. Найбільш лояльна до нерезидентів юрисдикція – Чорногорія. Вона забезпечує низку важливих переваг, включаючи стабільність курсу валют, безпеку фінансових активів, можливість дистанційного відкриття рахунку, спрощені мультивалютні перекази та інше.

Щоб отримати розрахунковий рахунок у банку Чорногорії віддалено, українському підприємцю необхідно:

 • вибрати банк та створити на його сайті свій обліковий запис;
 • зібрати пакет документів;
 • призначити уповноважену особу для підписання договору;
 • активувати обліковий запис через внесок на рахунок обов’язкового депозиту.

Юристи 4В проконсультують вас з усіх питань щодо відкриття рахунку у закордонних банках та платіжних системах. Також ми допоможемо вам заповнити заявку та зібрати всі документи відповідно до вимог банку, щоб ви точно отримали корпоративний розрахунковий рахунок у вибраній юрисдикції.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі