Офшори та їх актуальність у сучасному корпоративному світі

Час читання: 4 хвилини

За консервативними оцінками, в офшорах заховано 12-15% світового ВВП, вважають у Boston Consulting Group. Чи можна собі уявити сучасний бізнес без використання офшорів? Звісно! 

Не маємо жодного сумніву, що офшори й надалі будуть активним гравцем на полі бою міжнародного бізнесу, але правила гри змінюються. Підписання Україною конвенції MLI (яка дозволяє в деяких випадках уникнути подвійного оподаткування), введення реєстрів бенефіціарних власників і відповідність до нових вимог substance (фактичного місцезнаходження) можуть змусити підприємців замислитись про перехід до альтернативного підходу в веденні бізнесу. 

Хочемо ми цього чи ні, а світ диктує свої реалії – офшорні юрисдикції стають все менш офшорними, суспільство впевненими кроками йде до прийняття більш жорстких міжнародних норм, які збільшують контроль держави над бізнесом. 

Беліз

Візьмемо, для прикладу, Беліз. Минулого року державний регулятор на Белізі (IFSC) повідомив всі IBC (International Business Companies) на Белізі про те, що з’являються нові вимоги до подання документів про економічну присутність компаній на Белізі. Всі IBC зобов’язані заповнювати та подавати такі форми протягом дев’яти місяців після закінчення фінансового року. 

Додатково, кожна компанія на Белізі має отримати свій індивідуальний податковий номер (TIN), щоб відповідати новим правилам ведення бізнесу. Все йде до того, що така офшорна юрисдикція, як Беліз, просто припинить своє існування з моменту, коли державний регулятор Белізу оголосить про введення норм про ведення на надання фінансової звітності таких компаній. 

Гонконг

Далі можемо взяти до прикладу одного із далекосхідних тигрів сучасності – Гонконг. Компанії, що встигли вчасно зареєструватися раніше, почувають себе значно краще ніж ті, хто має сміливість розпочинати свою діяльність зараз. Якщо раніше в цій юрисдикції компанії могли спокійно жити зі ставкою в 0% податку на прибуток, не маючи прямого зв’язку з Гонконгом чи його резидентами, то зараз це практично неможливо через значний вплив міжнародних регуляторів, які продовжують відновлювати світову корпоративну справедливість. 

Панама

Далеко ходити не доведеться, щоб відмітити одну країну, стосовно якої Україна не так давно змінила свою політику. Це Панама. Україна внесла її до свого списку офшорних юрисдикцій. (Беліз там теж, до речі, є.) Цьому розпорядженню передувало рішення Ради з економічних та фінансових питань ЄС від 18.02.2020 про включення Панами, до свого списку офшорів. Сам актуальний список Ви можете знайти за посиланням.

США

Нещодавно один із наших клієнтів запитав: «А правда, що в США можна зареєструвати компанію і вона буде офшором?». Ні, це не відповідає дійсності. Але все ж є нюанси, які створюють у деяких підприємців таке враження. Давайте розберемось чому. 

США наразі можна назвати одним із найкращих оншорів, що існують для ведення підприємницької діяльності. Так, всі вірно, оншор – це протилежність офшору і являє собою звичайну повно податкову юрисдикцію, де існує прозора система звітності. 

Повернемося до Америки. Ця країна пропонує досить велику варіативність для ведення бізнесу внаслідок своєї унікальної системи оподаткування Федерального рівня та рівня Штату. Внаслідок цього кожен штат в США має своє внутрішнє законодавство, ми можемо обрати для себе найбільш вигідний варіант із 50 наявних. Безумовно приємним є той факт, що оподаткування компаній на рівні деяких штатів становить 0% і це не просто цілком законно, а й заохочується місцевою владою. І це ще не все! Американські компанії активно використовуються на світовій арені для ведення міжнародного бізнесу, адже США є «білою» юрисдикцією і не перебуває в жодних чорних чи сірих списках міжнародних організацій (FATF). 

Не дивно, що зараз активніше почали говорити про «кінець офшорної епохи», але як ми бачимо, дедалі частіше оншорні юрисдикції можуть ставати все більш привабливими для ведення міжнародного бізнесу. І для того, щоб точно зрозуміти в якій країні Вам потрібна компанія, слід звернутися до справжніх корпоративних спеціалістів. Чекаємо на Вас у 4В для допомоги з цим питанням!

корисні матеріали в нашому блозі

Навіщо реєструвати нерезидентам авторські права у США?

Авторське право покликане захищати форму висловлювання твори і не поширюється на ідеї, теорії, принципи, методи, процедури, процеси, системи, способи, концепції, відкриття, навіть якщо вони виражені, описані, пояснені, проілюстровані у творі. Ідеї не підлягають захисту засобами інтелектуальної власності, а методи, процедури, процеси, системи, засоби охороняються як об’єкти промислової власності. Згідно з міжнародними нормами, авторське право виникає […]

читати далі
За який термін до реєстрації патента можна розкривати інформацію про винахід, продукт, послугу

Бізнес, що розвивається, на певному етапі перестає задовольнятися реєстрацією торгових марок, копірайтом або отриманням патентів на різні дизайни. Патенти на винаходи є потужним інструментом створення нових конкурентних переваг з низки причин: Однак, за очевидності переваг для бізнесу в отриманні патентів на винаходи, на рівні малих та середніх підприємств рішення подати патентну заявку, як правило, приходить […]

читати далі
Реалії Амазон та вплив реклами у 2022 році

Amazon прийшов до нашої країни у 2016 році. Я знаю селерів з України, які вийшли на Amazon раніше, але саме в 2016 році підприємці масовано дізналися, що таке Amazon, і як побудувати успішний та прибутковий бізнес у США, буквально, сидячи на дивані. При інвестуванні кількох тисяч доларів підприємці мали можливість налагодити виробництво продукту під власним […]

читати далі