Payoneer або PayPal що краще вибрати? Особливості та порівняння сервісів - Блог 4B.ua

Payoneer або PayPal що краще вибрати?

Час читання: 5 хвилин

Ми частенько оновлюємо наші старі матеріали. Ця стаття не стала винятком, останні новоcті по темі платіжних систем Payoneer та PayPal шукайте в кінці сторінки за посиланням >>

Отже, Payoneer vs PayPal. У певних моментах у кожної з систем є свої переваги та недоліки. Ми не будемо проводити занадто глибокий аналіз цих фінансових сервісів, але спробуємо розібратися який з них зручніше і для яких саме цілей.

У деяких ситуаціях для бізнесу є необхідними дві системи. Наприклад, якщо у вигляді банківського рахунку Ви використовуєте Payoneer, і його ж реквізити підв’язуються в PayPal.

Payoneer і PayPal були створені у 2005 році. Обидві платіжні системи дозволяють переводити та отримувати платежі, як фізичним, так і юридичним особам.

PayPal став першим глобальним платіжним сервісом, який почали використовувати підприємці у сфері digital. Але на сьогодні Payoneer йде в ногу з PayPal, і Ви можете вибрати систему, переваги якої, більш відповідні для специфіки Вашого бізнесу. У цій статті ми поговоримо про відмінності та переваги кожної з вищезгаданих платіжних систем.

Особливості реєстрації PayPal і Payoneer

При реєстрації профілю в PayPal, щоб підтвердити свій обліковий запис, Вам потрібно кредитна або дебетова карта, з якої буде стягуватися комісія, для її верифікації.

В PayPal є можливість вибрати основний тип оплати. Тобто щоб здійснювати платежі, Ви можете використовувати свою кредитну карту, засоби PayPal або банківський рахунок, який також прив’язаний до облікового запису PayPal.

При реєстрації профілю в платіжній системі Payoneer, Ви відкриваєте рахунок з банківськими реквізитами декількох юрисдикцій.

Важливий фактор: Ви можете замовити випуск фізичної карти системи MasterCard, яку можна використовувати для здійснення платежів з поточного балансу Payoneer. Також Ви також можете знімати свої кошти з рахунку Payoneer через банкомати в будь-якій частині світу.

Особливість Payoneer – для Вашого рахунку буде випущена карта MasterCard, з якої Ви зможете знімати кошти в банкоматах практично в будь-якій точці планети

PayPal – зручність онлайн-платежів, Payoneer – низькі комісії

PayPal – це фінансовий рахунок в доступі онлайн, який Ви можете прив’язати до звичайного банківському рахунку або рахунку кредитної картки. Ви можете переказувати гроші між вашим акаунтом PayPal та іншими рахунками в обох напрямках, а при оплаті послуг або товарів через PayPal, Ви можете використовувати зручний варіант оплати, наприклад, кредитну карту.

Для любителів використання додатків через смартфон, PayPal надає таку можливість. Ви можете безпечно здійснювати безготівкові платежі при здійсненні покупок або під час подорожей, додаток просто згенерує штрих-код, який продавець зможе відсканувати.

У Payoneer теж є мобільний додаток, але його функціонал поки що обмежений перевіркою балансу, можливістю грошових переказів Payoneer -> Payoneer, а також запитом на виведення коштів на свій банківський рахунок.

Але цей сервіс виграє в іншому – в питанні комісій. При переказі коштів зі свого рахунку PayPal при здійсненні покупок в інтернеті не стягується комісія, але при отриманні платежів комісія обійдеться дорожче, ніж в Payoneer.

Якщо ж говорити про переведення між Payoneer акаунтами, то вони здійснюються взагалі з 0% комісією.

Перекази між Payoneer акаунтами проходять з 0% комісією, а мінімальна сума переказу всього $ 50

Обмеження і тарифи на транзакції

Обидві платіжні системи працюють у багатьох країнах. PayPal і Payoneer мають певні обмеження, що накладаються на фінансові транзакції, особливо якщо Ви перебуваєте за межами США. Обов’язково перевірте обмеження перед початком реєстрації акаунта, а також список дозволених юрисдикцій.

Курс валют в Payoneer і PayPal буде залежати від виду платежу. Дві компанії мають різний курс обміну валют і зборів в залежності від типу транзакції, яку Ви робите. В PayPal діють різні тарифи на закордонні транзакції в залежності від того, в якій країні Ви зареєстровані.

У деяких країнах застосовується комісія за конвертацію валюти від 2% до 2,75%. Переклади з США, здійснені з використанням банківського рахунку або балансу PayPal, здійснюються з комісією від 0% до 2%. Оплата вашого перекладу за допомогою кредитної карти, як правило, дорожче, ніж оплата через банківський рахунок.

Платежі, отримані від інших клієнтів Payoneer за допомогою послуги «Здійснити платіж», здійснюються без комісії. Платежі, отримані через Global Payment Service, вимагають, щоб ви платили 1% від переведеної суми в якості зборів.

Ще однією істотною перевагою використання Payoneer, є те, що такі компанії, як Airbnb, Amazon, Google і Upwork, користуються послугами саме цього сервісу для відправки масових виплат по всьому світу. Більш того, Ви можете отримати передплачену карту безкоштовно, правда її річне обслуговування обійдеться Вам в $ 29,95.

Основні дані по вартості послуг в наших платіжних системах ми звели в таблицю:

PayoneerPayPal
Реєстрація аккаунтубезкоштовнобезкоштовно
Отримання коштів0-3%від 0.4-5% залежить від країни
Виведення на банківський рахунок2%2-4%
Переказ в середині системи0%1%

Оновлення 2021: eBay змінює PayPal на Payoneer

У квітні 2021 закінчився процес зміни платіжного партнера для американського інтернет-аукціону eBay. Тепер Payoneer управляє виплатами продавцям eBay. Процес переходу почався з ринку Китаю, але в цьому році eBay та Payoneer мають намір розширити сервіс в інших країнах. До речі, недавно наші партнери випустили в блозі матеріал, присвячений виходу на eBay, рекомендуємо ознайомитися з ним.

Це дуже хороша новина для eBay продавців в Україні, оскільки раніше вони змушені були використовувати посередників для виведення коштів, зароблених на платформі. З іншого боку – це дуже погана новина для eBay продавців з Росії, де Payoneer досі “штормить” через санкції Роскомнадзора, який по суті заборонив навіть доступ до сайту платіжного сервісу, а що ми докладно писали в нашому блозі.

Повідомлення про початок співпраці Payoneer c eBay було відразу за повідомленням про те, що Payoneer уклала угоду і план реорганізації з FTAC Olympus Acquisition Corp (NASDAQ: FTOC), в результаті якої Payoneer стане публічно зареєстрованою в США організацією. Це сталося в лютому 2021 року.

Якщо ви продаєте на eBay з України і у вас вже є аккаунт Payoneer, то дочекайтеся запрошення від eBay про перехід на новий спосіб виведення грошей і просто синхронізуйте акаунти. У деяких випадках при цій операції вам доведеться надати системі документи, що підтверджують вашу діяльність. До закінчення реєстрації і підтвердження вашого облікового запису Payoneer ви будете продовжувати отримувати зароблені кошти на рахунок PayPal.

Якщо у вас не було Payoneer-аккаунта, необхідно зареєструвати новий. Як це зробити описано на сайті Payoneer на сторінці, присвяченій інтеграції двох сервісів.

Payoneer опублікував спеціальну сторінку з докладними інструкціями для продавців і відповідями на часті питання по інтеграції з eBay

Незважаючи на те, що до управлінням платежами покупців і виплатами продавцям тепер буде займатися сам eBay, а Payoneer буде використовуватися лише як партнер для виплат, ситуація для жителів РФ не дуже райдужна.

Під час переходу на систему “Керовані платежі” продавцям резидентам РФ необхідно створити новий обліковий запис Payoneer і прив’язати його до свого облікового запису eBay. Існуючий акаунт Payoneer прив’язати ви не зможете, навіть якщо він створений зовсім недавно. eBay також не рекомендує реєструвати аккаунт Payoneer безпосередньо, прив’язати його не вийде. Реєструватися доведеться з Seller Hub eBay, безпосередньо з розділу Payments або за посиланням, яка була відправлена ​​поштою або через eBay Messages.

Крім усього іншого, eBay підвищує комісію за проданий на аукціоні товар c 10% до 12.8%, мотивуючи це тим, що тепер в розрахунках з продавцем буде відсутня комісія платіжної системи PayPal.

Синхронізація акаунтів eBay і платіжної системи потребує терпіння, уважності, надання додаткових документів для верифікації і в цілому може тривати кілька тижнів. Незважаючи на всі ці складності, eBay заявляє, що зміни спростять продавцям процес отримання оплати за проданий на аукціоні товар. Так це чи ні – покаже час.

Підсумуємо

Почнемо з того, що у вас, на жаль, не завжди буде вибір з якою саме системою працювати. Наприклад, ви не зможете виводити зароблені кошти з Amazon-бізнесу на PayPal, а з більшості партнерських програм або CPA-платформ (якщо займаєтеся партнерським маркетингом або арбітражем трафіку) – на Payoneer. Вибір за вас зробить та чи інша платформа або маркетплейс.

Ще одна особливість: вибір самих платіжних систем або обмеження на рівні держави. Наприклад, вже кілька років говориться про повноцінний прихід PayPal в Україну, але навіть в перспективі 2022-2023 рр. не віриться, що це стане можливим. З іншого боку Payoneer в Росії втрачає позиції через обмеження з боку державних органів: картки не приймаються до оплати, сайт заблокований і т.п.

Якщо дивитися лише на цифри, то станом на 2021 привабливішою платіжною системою виглядає Payoneer. Залишається тільки сподіватися що її тарифи не будуть зазнавати значних змін у бік збільшення, а сама вона набуватиме все більшої популярності на фріланс-платформах, в партнерських мережах і на популярних міжнародних маркетплейсах.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі