Як вийти на Амазон в Англії і ЄС?

Час читання: 5 хвилин

Думаєте про вихід на європейський Амазон? У разі якщо Ви вже продаєте на Amazon.com, то Вам слід звернути особливу увагу на відмінності американського і європейського маркетплейсів, оскільки нерозуміння відмінностей може привести до негативного впливу на бізнес і фінансових втрат.

Сьогодні детально розберемо особливості законодавства ЄС і змін, що торкнулися Великобританії, які відбулися після Brexit.

При ввезенні товару в Велику Британію та країни ЄС необхідно сплачувати імпортний VAT в країні ввезення товару, а також мито в залежності від категорії товару.

Оподаткування – одна з основних відмінностей між ЄС і США

Згідно законодавства ЄС, мито не стягується при відправці замовлень до 150 євро, безпосередньо покупцеві. У Великобританії правила аналогічні до 135 фунтів.

Ось кілька корисних посилань:

Для того, щоб компанія мала можливість вимагати повернення імпортного VAT в країні ввезення товару, компанія повинна бути зареєстрована для VAT в цій країні, а також мати номер EORI (ідентифікатор компанії в експортно-імпортних операціях) на компанію – один у Великобританії при імпорті товарів в Великобританію і тільки один в одній з країн ЄС, де є реєстрація VAT, всього 2 номери.

При зберіганні, переміщенні або продажу товарів в кількох країнах ЄС може знадобитися зареєструватися для сплати VAT в декількох країнах ЄС.

Європейська мережа фулфіллмента Амазон (Amazon’s European Fulfillment Network, EFN) дає FBA-продавцям унікальну можливість зберігати запаси товарів на одному зі складів FBA в ЄС, а продавати відразу на декількох європейських ринках. З EFN для Вас доступні клієнти на всіх торгових майданчиках Amazon (до Brexit в цей список входила і Великобританія).

Це працює наступним чином: Ваш товар, який знаходиться на одному зі складів FBA (наприклад в Німеччині), відправиться клієнту в іншу країну. Управління замовленнями з усіх 4-ьох торгових майданчиків можна вести з одного аккаунта продавця на німецькому Амазон.

Після Brexit Великобританія  вийшла за рамки Amazon’s European Fulfillment Network, хоча саме через Англію на продаж в ЄС виходила основна маса Amazon-підприємців. Зараз частіше виходять через Німеччину і Францію.

Що стосується Великобританії, то згідно з національним законодавством країни, резиденти можуть або добровільно зареєструватися для VAT UK, незалежно від обороту, або зареєструватися при досягненні порогу реєстрації в 85 000 фунтів.

Важливий нюанс: якщо директор британської компанії нерезидент, то поріг реєстрації нульовий і компанія повинна бути зареєстрована для VAT UK з початку ведення торговельної діяльності.

Якщо Ви зберігаєте товари в одній із європейських країн, в тому числі і Великобританії, Ви повинні бути зареєстровані там як платники VAT і виконувати податкові зобов’язання.

При продажах на Амазон Європа продавець самостійно повинен включити ПДВ в ціну реалізації для покупця.

У США податок з продажів набагато складніше, оскільки він застосовується на рівні штату та варіюється відповідно до законів кожного штату. Застосовувана податкова ставка буде складатися з державних та місцевих ставок штату, до якого ваше замовлення було доставлено або з якого було відправлено. Детально про Sales Tax (аналогу європейського VAT) ми нещодавно писали в циклі статей в нашому блозі.

Вимоги до маркування продукції

Податок – не єдина суттєва відмінність європейського Амазон від американського, на яку потрібно звернути увагу при виході на ринок ЄС.

Амазон вимагає, щоб всі продукти, що продаються на їхній платформі, відповідали правилам маркування продуктів в кожній країні, в якій вони представлені.

Закони про маркування в США не такі суворі, як закони в ЄС, і важливо дотримуватися вимог щодо маркування. Не втрачайте цю вимогу з виду при розширенні свого бізнесу.

В ЄС діють суворі закони про маркування, включаючи обмеження на певні інгредієнти, розмір шрифту, маркування CE, а також ряд інших стандартів для продукції для перевірки дотримання. Про маркування товарів під ринок ЄС ми писали тут >>

Конкуренція

В даний час на маркетплейсі Amazon в ЄС близько півтора мільйона активних продавців, а в США – близько 2,5 мільйонів активних продавців і це набагато більша конкуренція в порівнянні з маркетплейсами ЄС, тим більше, що Європа і США схожі за розміром.

Вихід на ринок США, на цьому етапі розвитку маркетплейса, може виявитися набагато складнішим і зайняти більше часу в порівнянні з ЄС.

Давайте розглянемо питання: Як продавцеві на Амазон вибрати країну ЄС для реєстрації компанії і які будуть нюанси при використанні компанії, зареєстрованій у Великобританії, одній із країн ЄС або за межами ЄС і Великобританії?

При виході з продажами на ЄС потрібно бути особливо уважними до маркування товарів, існує багато Директив ЄС, які визначають особливі вимоги щодо маркування

Вибір країни для виходу на європейський Amazon

Варіант 1. Реєстрація компанії в Великобританії

Для торгівлі в Великобританії – необхідно отримати номер EORI UK (при поставках товарів із-за меж Великобританії) і реєстрацію VAT в Великобританії. Для поставки товарів (імпорту) в ЄС також необхідний один номер EORI в одній з країн ЄС, де є реєстрація VAT, тобто необхідно мати реєстрацію VAT в країні імпорту товару.

Таким чином, необхідно мати 2 номера EORI. Якщо товари поставляються до Великобританії з-за меж країни, і в ЄС з-за меж ЄС, або ж продажі ведуться і в Великобританії і в ЄС, і поставляються з третьої країни, то для розмитнення в Великобританії потрібно мати британський EORI. Для розмитнення товарів в ЄС потрібно буде отримати EORI в одній з країн ЄС – в тій країні, де ведуться продажі.

Також необхідно мати як мінімум 2 номера VAT – в Великобританії (нерезиденти реєструються з першого продажу, резиденти – після досягнення торгового обороту в 85 000 GBP) та в країні ЄС, куди імпортуються і де відповідно зберігаються товари.

При використанні каналів продажів відмінних від маркетплейсів (наприклад, власні вебсайти) і використанні складу в одній з країн ЄС, необхідно реєструвати номери VAT в кожній країні, де ведуться продажі, або зареєструватися в системі OSS, яка призначена для звітності про продажі в країнах, де не зберігаються товари, але ведуться продажі.

Для реєстрації в OSS необхідно мати реєстрацію OSS в країні, де є реєстрація VAT.

Для британської компанії маркетплейс виступатиме податковим агентом при продажах В2С покупцям в ЄС – маркетплейс буде збирати і перераховувати VAT в податкову службу країни покупця за відповідною ставкою. Важливо, що поряд з цим, продавець зобов’язаний мати вищевказані реєстрації VAT згідно із законодавством Великобританії і країн ЄС, а також подавати періодичну звітність.

Варіант 2. Реєстрації компанії в одній з країн ЄС

Для торгівлі в Великобританії – необхідно отримати номер EORI (при поставках товарів (імпорту) з-за меж Великобританії) і реєстрацію VAT в Великобританії.

Для поставки товарів (імпорту) в ЄС також необхідний один номер EORI в країні ЄС, де зареєстрована компанія. Також необхідно мати реєстрацію VAT в кожній країні, де зберігаються товари.

При продажу зі складу однієї країни ЄС в інші країни ЄС, при досягненні річного порогу в 10 000 євро, необхідно або реєструвати VAT в кожній країні, де ведуться продажі, або зареєструватися в системі OSS, яка призначена для звітності про продажі в країнах де не зберігаються товари, але ведуться продажі.

Для реєстрації в OSS необхідно мати реєстрацію OSS в країні реєстрації компанії.

Для компанії, яка зареєстрована в ЄС, маркетплейс виступатиме податковим агентом при продажах В2С покупцям в Великобританії – маркетплейс буде збирати і перераховувати VAT в податкову службу Великобританії за ставкою 20%. Важливо, що поряд з цим, продавець зобов’язаний реєструвати VAT UK згідно із законодавством Великобританії, а також подавати періодичну звітність, теж саме стосується і реєстрацій в країнах ЄС, де маркетплейс не виступатиме податковим агентом.

Яку б Ви не вибрали країну для реєстрації компанії під продажі в ЄС, Вам потрібно буде зареєструвати VAT в кожній країні, де ведеться продаж, і номер EORI (в залежності від того, де зареєстрована компанія).

Варіант 3. Реєстрації компанії за межами Великобританії і ЄС

Для торгівлі в Великобританії – необхідно отримати номер EORI UK (при поставках товарів з-за меж Великобританії) і реєстрацію VAT в Великобританії. Для поставки товарів (імпорту) в ЄС також необхідний один номер EORI в одній з країн ЄС, де є реєстрація VAT, тобто необхідно мати реєстрацію VAT в країну імпорту товару.

Таким чином, необхідно мати 2 номера EORI. Якщо товари поставляються до Великобританії з-за меж країни, і в ЄС з-за меж ЄС, або ж продажі ведуться і в Великобританії і в ЄС і поставляються з третьої країни, то для розмитнення в Великобританії потрібно мати британський EORI. Для розмитнення товарів в ЄС потрібно буде отримати EORI в одній з країн ЄС – в тій країні, де ведуться продажі.

Також необхідно мати як мінімум 2 номера VAT – в Великобританії (нерезиденти реєструються з першого продажу) і в країні ЄС, куди імпортуються і де відповідно зберігаються товари.

При використанні каналів продажів відмінних від маркетплейсів (наприклад, власні веб-сайти) і використанні складу в одній з країн ЄС необхідно реєструвати номери VAT в кожній країні, де ведуться продажі, або зареєструватися в системі OSS, яка призначена для звітності про продажі в країнах, де не зберігаються товари, але ведуться продажі. Для реєстрації в OSS необхідно мати реєстрацію OSS в країні, де є реєстрація VAT.

Для компанії, яка зареєстрована за межами Великобританії і ЄС, маркетплейс виступатиме податковим агентом при продажах В2С покупцям в Великобританії і ЄС – маркетплейс буде збирати і перераховувати VAT в податкову службу країни покупця за відповідною ставкою. Важливо, що поряд з цим, продавець зобов’язаний мати вищевказані реєстрації VAT згідно із законодавством Великобританії і країн ЄС, а також подавати періодичну звітність.

Незалежно від країни реєстрації компанії, при відправці замовлень вартістю до 150 євро в країни ЄС або 135 фунтів до Великобританії безпосередньо покупцеві, продавцеві досить дізнатися номер IOSS маркетплейса – номер реєстрації в спеціальній системі декларування імпортного ПДВ по кожній країні, в якій знаходиться покупець і в деклараціях вказувати цей номер, щоб маркетплейс самостійно збирав і перераховував податок до податкової служби країни покупця.

На закінчення

Продажі на Амазон США і ЄС мають свої плюси і мінуси, але обидва маркетплейса дозволять Вам створити бренд і вивести свій бізнес на новий рівень. Завдяки дослідженню ринку, продуманим планом і розуміння варіантів реалізації обидва маркетплейси можуть допомогти розширити охоплення і збільшити продажі.

А якщо Вам знадобитися компанія під продажі на ринку ЄС, VAT реєстрація або податковий супровід – Ви завжди можете звернутися до нас спочатку за консультацією (форма внизу), а потім і послугами

корисні матеріали в нашому блозі

Офшори та їх актуальність у сучасному корпоративному світі

За консервативними оцінками, в офшорах заховано 12-15% світового ВВП, вважають у Boston Consulting Group. Чи можна собі уявити сучасний бізнес без використання офшорів? Звісно!  Не маємо жодного сумніву, що офшори й надалі будуть активним гравцем на полі бою міжнародного бізнесу, але правила гри змінюються. Підписання Україною конвенції MLI (яка дозволяє в деяких випадках уникнути подвійного […]

читати далі
Навіщо реєструвати нерезидентам авторські права у США?

Авторське право покликане захищати форму висловлювання твори і не поширюється на ідеї, теорії, принципи, методи, процедури, процеси, системи, способи, концепції, відкриття, навіть якщо вони виражені, описані, пояснені, проілюстровані у творі. Ідеї не підлягають захисту засобами інтелектуальної власності, а методи, процедури, процеси, системи, засоби охороняються як об’єкти промислової власності. Згідно з міжнародними нормами, авторське право виникає […]

читати далі
За який термін до реєстрації патента можна розкривати інформацію про винахід, продукт, послугу

Бізнес, що розвивається, на певному етапі перестає задовольнятися реєстрацією торгових марок, копірайтом або отриманням патентів на різні дизайни. Патенти на винаходи є потужним інструментом створення нових конкурентних переваг з низки причин: Однак, за очевидності переваг для бізнесу в отриманні патентів на винаходи, на рівні малих та середніх підприємств рішення подати патентну заявку, як правило, приходить […]

читати далі