Вимоги Amazon Europe до CE маркування товарів

Час читання: 15 хвилин

Amazon вимагає, щоб всі продукти повністю відповідали національним правилам та стандартам. В ЄС це означає, що досить великий асортимент продукції повинен мати маркування CE.

У цій статті ми розберемо, що ви повинні знати про вимоги до маркування Amazon CE, перевірці документів на відповідність, найпоширеніші помилки, а також відповімо на найчастіші запитання щодо CE маркування. А ще розповімо чому важлива дата 16 липня 2021 і які процеси повинні бути завершені до цього числа, щоб ви могли і далі продавати товари в ЄС.

А почнемо ми традиційно з визначень.

Що таке CE маркування?

СЕ маркування – показник відповідності продукції законодавству ЄС, який дає можливість вільного переміщення продукції на Європейському ринку.

Що означає маркування CE?

Якщо продукт має маркування CE, це означає, що виробник підтвердив відповідність основним вимогам з охорони здоров’я і безпеки, зазначеним у відповідних європейських директивах і правилах.

Маркуючи подібним чином свій продукт, виробник бере на себе повну відповідальність за дотримання всіх європейських вимог щодо здоров’я, безпеки, продуктивності та захисту навколишнього середовища.

Маркування CE зустрічається на багатьох продуктах, які продаються в Європейській економічній зоні (в ЄЕЗ входять всі 28 країн ЄС, а також Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія).

Букви CE означають Conformité Européenne, що з французької означає європейська відповідність.


Зовнішній вигляд CE-маркування. Завантажити файли для нанесення маркування на свій товар або пакування, ви можете за цим посиланням. Доступні формати (png, gif, jpg, ai та eps)

Чи обов’язкове маркування CE?

Маркування CE є обов’язковим для продуктів, які підпадають під дію однієї з 25 Директив або правил CE. Якщо продукт не підпадає під дію однієї з цих Директив або Правил, розміщення логотипу CE заборонено.

Зверніть увагу: часто до продукту може застосовуватися більш однієї Директиви або Регламенту.

Крім того: Маркування CE не означає, що продукт був схвалений як безпечний для використання всередині ЄС. Також це маркування жодним чином не вказує на походження продукту (продукт з маркуванням СЕ міг бути вироблений як всередині ЄС, так і в будь-якій іншій країні).

Щоб визначити, чи придатна Директива або Регламент до продукту, ознайомтеся з областю застосування і визначеннями директиви. Крім того, перевірте виключення, тобто перелік товарів які не підпадають під дію директиви, щоб дізнатися, чи немає серед них вашого продукту.

Які категорії товарів підлягають CE маркуванню?

СЕ маркування наноситься тільки на продукцію, яка потрапляє під дію певних Директив ЄС (їх понад 20). У таблицю нижче ми звели список Директив, а також категорії товарів, до яких вони належать.

Директива
Регламент ЕС
Категорія товарів або послуг
Директива 2006/42/ECМашинне обладнання
Директива 2000/14/ECШумове обладнання для використання на відкритому повітрі
Директива 2000/9/ECПрокладка канатних доріг
Директива 2009/125/ECЕнергетичні продукти
Директива 2009/142/ECГазові прилади
Директива 2009/48/ECБезпека іграшок
Директива 2011/65/EUОбмеження використання певних небезпечних речовин в електричному обладнанні (RoHS)
Директива 2013/29/ЕСПіротехнічні вироби
Директива 92/42/EECВодонагрівальні котли
Директива 2014/28/ЕСВибухові речовини для цивільного використання
Директива 2014/29/ЕСПосудини під тиском
Директива 2014/30/ЕСЕлектромагнітна сумісність
Директива 2014/31/EUПрилади для зважування
Директива 2014/32/EUВимірювальні прилади
Директива 2014/33/ЕСЛіфти та ліфтове устаткування
Директива 2014/34/EUУстаткування і захисні системи для використання в потенційно вибухонебезпечному середовищі
Директива 2014/35/EUНизьковольтне обладнання (відома як Low Voltage Directive)
Директива 2014/53/ЕСРадіообладнання (RED)
Директива 90/385/EECАктивні медичні імплантні пристрої
Директива 2013/53/ЕСПрогулянкові судна
Директива 2014/68/ЕСОбладнання, яке працює під тиском
Директива 98/79/ECВироби медичного призначення для діагностики in vitro
Регламент (ЕС) № 305/2011Будівельні вироби
Регламент (ЕС) 2017/745Вироби медичного призначення
Регламент (ЕС) 2016/425Засоби індивідуального захисту

Ліфти, прогулянкові катери, імпланти … А до чого тут я?

Ви швидко переглянули список директив та категорій товарів і у вас, цілком резонно, могло з’явитися таке питання. Щоб дати розуміння наскільки все серйозно, наведемо деякі пояснення.

Почнемо з найочевидніших речей, з Директиви 2014/35/EU (Low Voltage Directive), яка стосується низьковольтного електричного обладнання. До речі, раніше у неї був номер 2006/95/EC. Враховуйте той факт, що часто Директиви оновлюються, доповнюються, об’єднуються, а це, своєю чергою, призводить до зміни в їх нумерації. Враховуйте цей факт, якщо будете шукати інформацію в мережі по тій чи іншій Директиві.

Отже, Директива 2014/35/EU (посилання на її повний текст) поширюється на будь-яке електричне обладнання, призначене для роботи при номінальній напрузі від 50 до 1000В для змінного струму і від 75 до 1500В для постійного струму.

Це означає, що будь-який тостер, електрочайник або фен, які продаються в ЄС, повинні мати маркування CE. Можете провести невеликий експеримент і перевірити свою домашню техніку Tefal або Philips, на всіх електроприладах ви знайдете значок CE.

Обіцяємо, далі буде ще цікавіше.

Однопінтовий стакан теж повинен бути промаркований знаком CE. Як це не дивно – він є засобом вимірювань.

На фото вище ви бачите склянку в одну пінту, яка продається на британському Amazon ось в цьому лістингу Над якістю фото продавцеві потрібно попрацювати, але на ньому видно головне – маркування CE. І тут немає помилки, воно там дійсно потрібне, адже цей стакан підпадає під дію Директиви 2014/32/EU – вимірювальне обладнання.

Річ у тім, що однопінтовий стакан призначений для “зберігання” або британської («імперської») пінти, яка дорівнює 20 імперським рідким унціям (568 мл), або американської пінти – тобто 16 американських рідких унцій (473 мл), а значить стакан є вимірювальним пристроєм.

На фото нижче показані сонцезахисні окуляри з CE маркуванням на їх дужці. Чи зможете вгадати під дію якої Директиви вони потрапляють, адже Директиви про окуляри немає в списку на обов’язкове маркування?

Якщо не вгадали, підкажемо – Регламент (ЄС) 2016/425 про засоби індивідуального захисту. Сонцезахисні окуляри захищають очі від сонячного світла (UV випромінювання, якщо бути точним), а значить вважаються засобами індивідуального захисту.


Сонцезахисні окуляри захищають очі від UV-випромінювання, а значить потрапляють під дію Регламенту (ЄС) 2016/425 про засоби індивідуального захисту і повинні мати маркування CE.

Рекомендуємо звернути особливу увагу на Директиву 2009/48/EC (текст Директиви знайдете тут), яка регламентує стандарти безпеки виготовлення іграшок (в основному для дітей до 14 років).

Ця Директива обмежує кількість певних хімікатів, які можуть міститися в матеріалах, використовуваних для іграшок. Наприклад, речовини CMR (канцерогенні, мутагенні або токсичні) та свинець більше не допускаються в доступних частинах іграшок. Для інших речовин, як той же нікель, були введені допустимі граничні значення.

Працювати з цією Директивою зручніше від противного, тобто подивитися виключення (вони знаходяться у додатку №1), тобто список іграшок, яких вона НЕ стосується. Наприклад, під дію Директиви не потрапляють:

 • Товари для колекціонерів від +14 років (наприклад, історичні репліки іграшок, народні або декоративні ляльки);
 • Спортивний інвентар, розрахований на дітей вагою від 20 кг;
 • Велосипеди з висотою сідла 435+ мм;
 • Пазли, які складаються з більш ніж 500 деталей;
 • Феєрверки;
 • Ігрові консолі;
 • Соски-пустушки (хоча вони і призначені для дітей до 14 років).

Ще один цікавий момент: під дію цієї Директиви потрапляє письмове приладдя в формі іграшок (точилки для олівців або гумки у вигляді іграшки, ручки у формі тварин, ручки для видування бульбашок).

Під дію Директиви 2009/48/EC щодо безпеки іграшок потрапили навіть крейда, кольорові олівці, воскові крейди, штампи для іграшок і фарби для пальців (якщо вони не використовуються в художніх цілях та не продаються в магазинах, які спеціалізуються на обладнанні для художників).

Ще кілька прикладів і будемо рухатися далі.

Досить часто зустрічається ситуація, коли один товар може потрапляти під дію декількох Директив. Наприклад, якщо ви займаєтеся продажем побутової електроніки, то крім описаної вище Директиви 2014/35/EU (Low Voltage Directive), варто звернути увагу на Директиву 2011/65/EU, яку часто позначають як RoHS (Restriction of Hazardous Substances). Вона регламентує використання небезпечних речовин (свинцю, ртуті, кадмію, шестивалентного хрому, біфенілів і т.п.) в електричному обладнанні.

Дія Директиви RoHS поширюється на:

 • велику побутову техніку;
 • дрібну побутову техніку;
 • IT та телекомунікаційне обладнання;
 • побутове обладнання;
 • освітлювальне обладнання;
 • електричні та електронні інструменти;
 • іграшки, дозвілля і спортивний інвентар (мається на увазі – електротовари);
 • медичне обладнання;
 • інструменти для моніторингу та контролю;
 • автоматичні диспенсери;
 • інші електротовари, що не входять ні в одну з перерахованих вище категорій.

Портативна колонка від Marshall потрапляє під дію відразу декількох Директив ЄС.

А якщо ваш електроприлад містить ще й Bluetooth, то він потрапить під дію ще однієї Директиви – 2014/53/EU, яку скорочено називають RED (Radio Equipment Directive). Під її дію, крім іншого, потрапляють:

 • Bluetooth-колонки
 • Навушники Bluetooth
 • RFID пристрої
 • Смартфони
 • Smart TV

ВАЖЛИВО! Точну відповідь на питання чи потрапляє товар під вимогу відповідної Директиви ЄС може дати провайдер або агент з сертифікації після його оцінки.

Як бачите, за назвою Директиви не завжди можливо зрозуміти, стандарти безпеки якого спектру товарів вона покриває. Ще один приклад: здавалося б, зовсім непримітна Directive 2006/42/EC по машинному обладнанню поширюється також і на 3D-принтери.

Наша рекомендація: досконально вивчайте сферу дії Директиви. Їх повний текст можна знайти на європейських сайтах, наприклад, в онлайн-бібліотеці європейського законодавства EUR-Lex. Зовсім не зайвою буде консультація профільного спеціаліста з організації, яка займається сертифікацією товарів, але про це поговоримо трохи пізніше.

Які країни приймають товари зі знаком CE?

Маркування CE – це, по суті, набір правил для певних продуктів, які продаються в Європейській економічній зоні (ЄЕЗ). У ЄЕЗ входять всі 27 країн ЄС, а також Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія.

Країни, в яких може продаватися продукція з маркуванням CE, наведені в таблиці. А трохи нижче – пояснення чому в ній більш як 27 країн.

АвстріяБельгіяБолгаріяХорватія
ДаніяКіпрЧехиіЕстонія
ФінляндіяФранціяГерманияГреция
УгорщинаІрландіяІталіяЛатвія
ЛитваЛюксембургМальтаПольща
РумуніяНідерландиСловаччинаСловенія
ІспаніяПортугаліяШвеціяІсландія
НорвегіяЛіхтенштейнТурціяШвейцарія

У ЄЕЗ входять країни ЄС, а також Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія. Це дозволяє їм бути частиною єдиного ринку ЄС.

Всі ці країни діють як єдиний ринок, на якому дозволено вільне пересування товарів, капіталу, послуг і людей між країнами-членами.

Потрібно пояснити, як в цьому списку опинилися Туреччина та Швейцарія.

Швейцарія не є ні членом ЄС, ні ЄЕЗ, але є частиною єдиного ринку. Це означає, що продукти CE можуть продаватися також і в Швейцарії.

Туреччина, своєю чергою, не є ні членом ЄС, ні частиною ЄЕЗ. Але оскільки Туреччина повністю виконала більшість європейських директив щодо маркування CE, це означає, що продукти з маркуванням CE можуть вільно продаватися і в Туреччині.

Країни Європейської економічної зони. Крім цих країн, продукцію з маркуванням CE можна продавати в Швейцарії та в Туреччині.

Чому наявність маркування CE особливо важливо у 2021 році

І ось ми підібралися до найважливішого: чому питання маркування стало особливо актуальною темою у 2021 році.

З 16 липня 2021 року набере чинності новий Регламент 2019/1020/EU (Нагляд за ринком і відповідністю продукції). Після цієї дати продукти з маркуванням CE не продаватимуться в Європі без наявності відповідальної особи в ЄС (EU Responsible Person).

З 16 липня 2021 року, дати набрання чинності нового регламенту 2019/1020/ЄС, продукти з маркуванням CE більше не можуть продаватися в Європі без відповідальної особи (EU Responsible Person) в Європейському союзі

Відповідальною особою в ЄС (EU Responsible Person) може бути:

 • Виробник або бренд, якщо вони зареєстровані в ЄС.
 • Імпортер, зареєстрований в ЄС.
 • Уповноважений представник, заснований в ЄС, який письмово призначається відповідальною особою виробника або бренду.
 • Постачальник послуг фулфілменту, створений в ЄС, наприклад, Amazon.

А тепер головне: ця особа повинна бути зареєстрована в Європейському Союзі..

До 16 липня 2021 р. зацікавлені компанії повинні переконатися, що їх продукція з маркуванням CE як і раніше відповідає стандартам якості та безпеки і що на них вказані контактні дані відповідальної особи. Це маркування може бути нанесена на продукт, його упаковку або супровідний документ.

Після закінчення зазначеного терміну продаж продукції з маркуванням CE в ЄС без призначеного EU Responsible Person, встановленого в цьому районі, і без відповідної етикетки буде незаконним.

Що має робити відповідальна особа (EU Responsible Person)?

Відповідальна особа (EU Responsible Person) має зробити наступне:

 • Зібрати Декларацію відповідності продукту ЄС (або Декларацію характеристик) і переконатися, що додаткові документи, що демонструють відповідність продукту нормам ЄС, можуть бути надані виробником або власником бренду за запитом на мові, зрозумілій для влади.
 • Повідомити владу про будь-які ризики, пов’язані з продуктом.
 • Співпрацювати з органами по нагляду за ринком, включаючи забезпечення того, щоб виробник або власник бренду зробили необхідні коригувальні дії, для усунення будь-якої невідповідності продукції.

Але не поспішайте лякатися, Amazon пропонує своїм продавцям себе в якості відповідальної особи та готовий виступати від їх імені на ринках ЄС.

Маркування CE та Amazon

Amazon вимагає, щоб всі продукти, які продаються сторонніми продавцями, відповідали стандартам безпеки продуктів і вимогам до маркування на кожному відповідному ринку. Таким чином, продукти, що вимагають маркування CE в Європейському союзі, повинні мати маркування CE, щоб продаватися на європейських торгових майданчиках Amazon.

Маркування CE обов’язкове у всіх країнах ЄС. Таким чином, маркування CE потрібно при продажу певних продуктів на європейських майданчиках Amazon:

 • www.amazon.de
 • www.amazon.it
 • www.amazon.fr
 • www.amazon.se
 • www.amazon.es
 • www.amazon.nl
 • www.amazon.pl
 • www.amazon.com.tr

З огляду на Brexit склалася цікава ситуація з Великобританією. Маркування CE, по крайній мірі, дотепер потрібно на Amazon.co.uk, але це може змінитися в найближчі роки.

Просто нанести знак CE на свій товар – НЕДОСТАТНЬО

Чи буде Amazon запитувати у продавців, які працюють з товарами на які поширюється дія однієї з Директив? Відповідь – так, однозначно.

Відповідність нормам Ради Європи – це набагато більше, ніж просто нанесення знака СЕ на продукт. Коротко кажучи, вам необхідно отримати або видати такі документи для підтвердження знака CE (може знадобитися не весь список):

 • Звіти лабораторних випробувань
 • Заява щодо відповідності (DoC, Declaration of Conformity)
 • Декларація характеристик якості (DoP, Declaration of Performance)
 • Технічний файл
 • Сертифікати
 • Посібник користувача

З чого почати у випадку Amazon?

У цій статті ми наводимо лише базову інформацію, щоб легше було розібратися в тому, що таке CE-маркування, кому воно потрібне і т.п. Далі вам потрібно буде самим “зануриться” в тему і все детально вивчити.

А почати рекомендуємо з цих посилань:

 • На цій сторінці ви дізнаєтеся загальну інформацію про CE-маркування;
 • У цьому розділі більш детально прописані категорії товарів, яких може торкнутися вимога по CE-маркування;
 • Ще одна сторінка, присвячена темі CE-маркування і тут вже детально описано поняття відповідальної особи EU Responsible Person (для перегляду сторінки вам знадобитися вхід в SellerCentral);
 • На цій сторінці (вона постійно доповнюється та оновлюється) ви знайдете список компаній провайдерів, сертифікованих Amazon, які можуть виступити в якості відповідальних осіб (для перегляду сторінки вам знадобитися вхід в SellerCentral).

Відносно останнього посилання: зверніть увагу на застереження від самого Amazon:“Ці послуги не рекламуються на сторінці лабораторій, але якщо ви звернетеся до однієї з наступних компаній через їх сторінку в мережі постачальників послуг щодо дотримання нормативних вимог, вони пояснять деталі того, як скористатися їх послугами. “

Є один момент, який важливо розуміти.

Маркування CE в принципі – це процес самосертифікації. Тільки для деяких продуктів потрібно, щоб продукт був протестований і сертифікований уповноваженим органом.

Що це означає?

Це означає, що для більшості продуктів вам не потрібен нотифікований орган. У цих випадках ви все одно можете передати частину процесу маркування CE на аутсорсинг і працювати з експертом по CE (можна взяти компанії зі списку, наданого Amazon), мати тільки тести, виконані випробувальною лабораторією (з того ж списку), або все зробити самостійно, звичайно, якщо у вас є все необхідне обладнання.

Отже, для більшої ясності, в процесі маркування вашої продукції для ЄС ви можете взаємодіяти з наступними типами компаній:

Тип компаніїРоль компанії
Уповноважений органПотрібен лише тоді, коли це передбачено визначеними Директивами та для певних груп продуктів
Лабораторія тестуванняМоже допомогти вам провести випробування, такі як випробування на займистість (для іграшок), випробування на ЕМС або випробування на низьку напругу.
Консультанти CEМожуть провести вас через весь процес CE, зв’язатися з постачальниками, визначити, чи потрібна сертифікація третьою стороною (Уповноваженим органом), провести аналіз ризиків (за необхідності) і т.д.
Агентство технічної документаціїПідтримує вас у створенні інструкцій по експлуатації та безпеки

Маркування CE та Amazon: технічна сторона питання

Якщо ви торгуєте на європейських майданчиках Amazon, рекомендуємо уважно стежити за своїм акаунтом. Деякі лістинги можуть почати позначатися як такі, в які потрібно внести дані про EU Responsible Person.

Якщо в акаунті ви побачили відповідне повідомлення про заповнення відповідальної особи, варто перевірити по яких саме товарах прийшов такий запит. Лістинги будуть світитися як такі, що знаходяться на перевірці.

Для них потрібно буде ввести назву компанії і її офіційну адресу.

Як ми вже вказували, відповідальною особою може бути й Amazon, стягуючи за свої послуги оплату. Дані можна отримати за запитом в підтримці.

Важливий момент: таке рішення підійде тільки в разі, якщо ваші продажі в ЄС зосереджені виключно на Amazon, тому що маркетплейс не надає документацію (яку ви можете використовувати на інших майданчиках) і консультації на відміну від інших фірм.

Якщо ваше виробництво знаходиться всередині єврозони, то ви можете вказати в формі свої дані (плюс обов’язкове нанесення СЕ маркування).

Якщо ви імпортуєте товари ззовні ЄС – вам обов’язково потрібна відповідальна особа, що має реєстрацію всередині ЄС.

Поширені помилки у сфері CE-маркування

По ринку гуляє твердження, що вам не потрібно робити маркування CE, якщо у вас є CE сертифікат від вашого виробника.

Це не вірно!

Сертифікат CE, який часто представляє виробник, це звіт про випробування, наприклад, звіт EMC або LVD. Це лише один з необхідних технічних документів в рамках процесу оцінки відповідності (крок 4), який повинен бути включений в технічний файл (крок 5). Необхідні кроки ми розглянемо наступним пунктом.

Друга часта помилка – приймати Декларацію відповідності (Declaration of Conformity) за CE Сертифікат. Це теж невірно. Майте на увазі, що Декларація відповідності завжди повинна бути підписана особою, яка розміщує продукт на європейському ринку.

Алгоритм CE маркування

Останнє, що ми сьогодні розглянемо, це черговість необхідних кроків для CE маркування вашої продукції та підготовки її для продажу на території ЄС після 16 липня 2021.

Крок 1. Визначте Директиви, які стосуються ваших товарів

Як ми вже писали вище, до одного продукту можуть бути застосовані кілька Директив. Всі вони узгоджені на рівні Європейського Союзу (ЄС) і встановлюють основні вимоги (наприклад, з безпеки), яким повинен відповідати ваш продукт.

Крок 2. Перевірте основні вимоги до вашого продукту

Завантажте і ознайомтеся з кожною з застосовних Директив. У кожній з них викладаються законодавчі вимоги ЄС для забезпечення відповідності вашого продукту вимогам. Ви повинні переконатися, що ваш продукт відповідає цим вимогам.

Крок 3. Перевірте, чи потрібна для вашого продукту стороння оцінка відповідності

Деякі Директиви вимагають, щоб уповноважена третя сторона, відома як нотифікований орган, тестувала і сертифікувала ваш продукт, щоб гарантувати відповідність вимогам. Дана процедура оцінки відповідності не є обов’язковою для всіх продуктів.

Якщо ви виявите, що вам потрібен нотифікованими орган, почніть зі списку, представленого на Amazon.

Тут важливо відзначити, що більш ніж 90% випадків маркування CE – це процес самосертифікації. Ось один із прикладів:

Директива по пристроях низького струму (2014/35 / EU)

У цій Директиві в розділі оцінки відповідності пояснюється, що ця процедура може проводитися виробником, і, таким чином, маркування CE є процесом самосертифікації:

Виробник, що володіє докладними знаннями про процес проектування і виробництва, найкраще підходить для проведення процедури оцінки відповідності. Таким чином, оцінка відповідності повинна залишатися виключним обов’язком виробника. У цій Директиві немає процедури оцінки відповідності, яка вимагає втручання нотифікованого органу.

Крок 4. Протестуйте продукт і перевірте його відповідність

Якщо немає потреби залучати нотифікований орган, ви повинні покладатися на власні кошти для перевірки відповідності вашого продукту. У директивах зазначено, які процедури оцінки відповідності (також відомі як модулі) ви можете проводити.

Ось тут якраз, вам можуть знадобитися результати тестування товарів на відповідність нормам CE від вашого виробника.

Крок 5: Створення та підтримка технічної документації

Всі директиви щодо маркування CE вимагають від виробників створювати та надавати технічну документацію (тобто технічний файл), який показує відповідність продукції вимогам застосовної Директиви.

Тип інформації, яку ви повинні зберігати, і період, протягом якого ви повинні її зберігати, залежать від Директив і правил (дуже часто це період в 10 років).

Приклади того, що може знадобитися включати до складу тех. документації:

 • загальний опис продукту
 • докладні креслення
 • список застосовуваних стандартів
 • копію оцінки ризику
 • копії технічних звітів
 • інструкції
 • декларацію виробника і т.д.

Крок 6: Підписання Декларації про відповідність ЄС і нанесення знака CE

Завершальний етап процесу маркування CE включає нанесення знака на ваш продукт і підписання Декларації відповідності.

У декларації підтверджується, що виробник несе повну відповідальність за відповідність своєї продукції всім застосовним директивам щодо маркування CE.

Приклад декларації відповідності

Завантажити файл знаку CE (формати png, gif, jpg, ai та eps)

Amazon хоче переконатися, що ваші продукти мають правильні маркування. Тому Amazon іноді вимагає фотокопії продукту та пакування, щоб переконатися, що продукт дійсно має маркування CE.

Висновки

Якщо ви знаєте підприємців, що продають категорії товарів, які потрапляють під зазначені вище умови, або які вже отримали повідомлення від Amazon про необхідність вказати відповідальну особу CE, поділіться з ними, будь ласка, посиланням на цей матеріал.

Ну і, звичайно ж, не варто затягувати з питанням CE маркування. 16 липня 2021 вже досить близько, а Amazon планує почати перевірки відповідальних осіб найближчим часом.

Додатково можемо порекомендувати ознайомитися з так званим
“Blue Guide”, який являє собою вичерпне керівництво по впровадженню правил ЄС щодо продуктів.

Не забудьте підписатися на новини нашого блогу, а також написати короткий коментар, якщо стаття була корисною.

корисні матеріали в нашому блозі

Офшори та їх актуальність у сучасному корпоративному світі

За консервативними оцінками, в офшорах заховано 12-15% світового ВВП, вважають у Boston Consulting Group. Чи можна собі уявити сучасний бізнес без використання офшорів? Звісно!  Не маємо жодного сумніву, що офшори й надалі будуть активним гравцем на полі бою міжнародного бізнесу, але правила гри змінюються. Підписання Україною конвенції MLI (яка дозволяє в деяких випадках уникнути подвійного […]

читати далі
Навіщо реєструвати нерезидентам авторські права у США?

Авторське право покликане захищати форму висловлювання твори і не поширюється на ідеї, теорії, принципи, методи, процедури, процеси, системи, способи, концепції, відкриття, навіть якщо вони виражені, описані, пояснені, проілюстровані у творі. Ідеї не підлягають захисту засобами інтелектуальної власності, а методи, процедури, процеси, системи, засоби охороняються як об’єкти промислової власності. Згідно з міжнародними нормами, авторське право виникає […]

читати далі
За який термін до реєстрації патента можна розкривати інформацію про винахід, продукт, послугу

Бізнес, що розвивається, на певному етапі перестає задовольнятися реєстрацією торгових марок, копірайтом або отриманням патентів на різні дизайни. Патенти на винаходи є потужним інструментом створення нових конкурентних переваг з низки причин: Однак, за очевидності переваг для бізнесу в отриманні патентів на винаходи, на рівні малих та середніх підприємств рішення подати патентну заявку, як правило, приходить […]

читати далі