Related Seller Account suspension на Amazon | Блог 4B.UA

Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

Час читання: 12 хвилин

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери не несуть небезпеки, іноді ці зв’язки можуть призвести до блокування Related через порушення правил і стандартів Amazon одним з таких партнерських акаунтів.

У статті ми розглянемо суть блокування пов’язаних облікових записів і розберемося, як запобігти таким ситуаціям. Також наші експерти розкажуть про ключові кроки зі зняття бана, щоб ви могли продовжити успішну торгівлю.

Чи дозволяє Amazon мати кілька акаунтів?

Багато хто вважає, що Amazon забороняє одному продавцю володіти кількома профілями. Тобто банить за мультиакаунтинг. Це хибна думка, оскільки політикою торговельної платформи, а саме Seller Code of Conduct, не заборонено мати два і більше облікових записи. На Amazon дозволено реєструвати кілька акаунтів, пояснюючи це законними діловими потребами.

Єдине правило – це забезпечення безперервної роботи всіх акаунтів. Якщо один акаунт порушує політики або спрямовується на верифікацію із зупинкою діяльності – інші акаунти автоматично деактивуються як пов’язані.

Важливо зазначити, що для реєстрації другого облікового запису, вам необхідно сформулювати аргументовану причину такої потреби. Потім відправити своє повідомлення в Amazon для отримання згоди.

Що таке пов’язані акаунти та які їх ознаки?

Пов’язані акаунти на Amazon можуть виникнути, коли кілька продавців використовують однакові дані у своїх акаунтах. У такому разі, через проблеми з одним із таких профілів це може позначитися і на інших. Бан за пов’язаними обліковими записами (Amazon related account suspension) означає, що один або кілька акаунтів, пов’язаних між собою спільною інформацією, були деактивовані через порушення політик або для верифікації.

Ознаками пов’язаних облікових записів можуть бути загальні дані, такі як:

 • банківські реквізити;
 • адреси електронної пошти; 
 • IP-адреси;
 • адреси преп-центрів та інша інформація.

Щоб уникнути блокування пов’язаних облікових записів і забезпечити безперебійне ведення бізнесу на платформі електронної комерції, важливо ретельно стежити за дотриманням встановлених правил.

Можливості, які надає Amazon для зняття блокування

Торгова платформа пропонує продавцям певні способи розв’язання проблем з акаунтами та зняття блокувань. Нижче розглянемо деякі з основних кроків та інструментів, які можуть бути використані:

 • Розблокування пов’язаного акаунта. Якщо пов’язані акаунти були зареєстровані на ті самі документи, що підтверджують особу (паспорт, податкова інформація), то єдиний шлях для розблокування – реактивація пов’язаного акаунта.
 • Перевірка пов’язаних профілів. Якщо у вас є доступ до всіх пов’язаних облікових записів, важливо уважно розглянути кожен з них. Потім усунути будь-які тригери, які призвели до цієї ситуації.
 • Звернення до служби підтримки. Власник облікового запису може звернутися в підтримку Amazon, щоб отримати додаткову інформацію про пов’язані акаунти, деактивація яких і призвела до related – назва акаунта, дата реєстрації облікового запису і маркетплейс деактивації.
 • Подання апеляції (Appeal). При отриманні бана будь-який продавець може подати апеляцію. У ній необхідно детально описати причини блокування, надати докази дотримання правил і пояснити, які кроки буде зроблено для запобігання майбутнім порушенням.

Розблокування профілів і лістингів може зайняти певний час. Щоб не втрачати доходи з продажів і прискорити процес зняття бану – зверніться за допомогою до досвідчених юристів 4В.

Як розблокувати акаунт продавця по Related suspension: приклад із практики

Отримавши повідомлення про призупинення вашого облікового запису на торговій платформі (related seller account suspension Amazon), не варто зволікати з розв’язанням проблеми. Блокування пов’язаних облікових записів – це досить поширений вид блокування.

До нас у компанію звернувся клієнт із проблемою related, тому ми запропонували йому перевірений алгоритм дій.

 1. Визначити порушення

Для початку потрібно дізнатися конкретну причину, через яку ви отримали бан.  Щоб правильно її визначити, необхідно детально вивчити інформацію у вашому акаунті.

Рекомендація: Для цього краще звернутися за допомогою до досвідченого e-commerce-юриста, оскільки причина може бути неочевидною. Тому необхідно знання юридичних формулювань, а вміння їх правильно інтерпретувати формуються практикою.

У разі нашого клієнта причиною стала адреса преп-центру в Business address, який вказувався і в інших акаунтах.

 1. Зібрати інформацію

Далі нам потрібно було вивчити відповіді, повідомлення та інші дані, які отримав клієнт від платформи. Це дало нам розуміння того, як можна розв’язати проблему. 

Примітка. На даному етапі бажано перевірити ваші адреси, банківські картки та дані з архівів, щоб переконатися, що не була використана чужа інформація. Найчастіше це можуть бути картки та дані знайомих, рідних, або коли акаунт перед цим належав іншій особі. Також проаналізуйте свою активність та зв’язок з іншими обліковими записами або третіми особами, щоб виявити можливі порушення.

 1. Написати в Amazon

Далі наші юристи взялися за складання формального звернення (апеляції) до торгової платформи. Як правило, вона повинна включати такі пункти:

 • Визначення причин блокування (якщо вони відомі).
 • Пояснення того, які кроки було здійснено для усунення порушень.
 • Пояснення того, які додаткові заходи будуть вжиті для запобігання майбутнім порушенням.
 • Пояснення того, що ви усвідомлюєте важливість дотримання правил Amazon.

Примітка. Текст апеляції має бути конструктивним і професійним. Тому якщо ви відчуваєте сумніви у своїх формулюваннях, краще звернутися до профільних експертів.

У разі, коли власники пов’язаних акаунтів різні, вам необхідно подати документи, що пояснюють зв’язки з іншими обліковими записами. Оскільки наш клієнт не мав укладеного договору з преп-центром, ми підготували для нього шаблон документів для підписання з двох сторін. Саме він став основою для подальшого апелювання.

 1. Отримати рішення

Після надсилання апеляції слідкуйте за відповіддю від Amazon. У нас це зайняло п’ять робочих днів. Втім, тривалість отримання відповіді залежить від контексту порушення та самої ситуації з акаунтами.

Після отримання вашої апеляції платформа може запросити додаткову інформацію. Наприклад, більш розгорнуті докази того, що зв’язок з іншим профілем не порушує політику Amazon. Ми детально розписали та пояснили всі зв’язки, через які заблокували обліковий запис нашого клієнта, тому акаунт було активовано одразу ж після першої апеляції.

Як запобігти блокуванню акаунта по Related

Щоб уникнути проблеми «Amazon related account suspension», важливо суворо дотримуватися правил, рекомендацій та політик платформи. Ось кілька кроків, які допоможуть вам запобігти блокуванню пов’язаного акаунта:

 • Ретельно вивчайте правила Amazon. Заздалегідь ознайомтеся з політиками та стандартами торгової платформи, щоб точно знати, що дозволено, а що заборонено. Також стежте за оновленнями та змінами правил маркетплейса, щоб завжди бути в курсі актуальної інформації.
 • Намагайтеся завжди розділяти бізнес. Вдавайтеся до зв’язування свого облікового запису з іншими продавцями тільки у випадках нагальної потреби. При цьому обов’язково подбайте про складання та підписання відповідних угод, щоб мати вагомі докази в разі отримання бану Related.
 • Слідкуйте за активністю свого акаунта. Регулярний моніторинг вашого та пов’язаного облікового запису допоможе вам переконатися, що вони відповідають вимогам Amazon. Також відстежуйте лістинги, ціни, описи, фото та відеоматеріали на предмет відповідності правилам платформи.
 • Керуйте обліковим записом грамотно. Уникайте використання спільних реквізитів з іншими продавцями. Наприклад, банківських рахунків та адрес електронної пошти. Крім того, підтримуйте в актуальному стані дані у вашому профілі.
 • Вчасно реагуйте на попередження. Уважно стежте за будь-якими рекомендаціями, які надає Amazon. Також негайно реагуйте на попередження та вживайте заходів щодо усунення потенційних порушень.

Дотримуючись цих запобіжних заходів, ви зведете до мінімуму ризик блокування свого облікового запису як по Related, так і за іншими типами банів на Amazon.

Підіб’ємо підсумки

Related на Amazon – це результат блокування інших облікових записів, які мають зв’язки з вашим акаунтом.

Розблокування пов’язаного облікового запису здійснюється за кілька кроків:

 • виявлення порушення;
 • збір інформації про ваш обліковий запис;
 • підготовка доказів усунення порушення;
 • подання апеляції;
 • одержання рішення.

Ваш обліковий запис на Amazon зіткнувся з проблемою related? Отримайте консультацію від e-commerce-експерта 4В, щоб оперативно відновити акаунт і знову продавати товари по всьому світу.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Що таке DBA в LLC? Коли та як додати у власну компанію?

Що означає DBA? Під поняттям Doing Business As (DBA) мається на увазі будь-яке найменування компанії, яке відрізняється від її юридично зареєстрованої назви. Воно часто використовується підприємцями, які ведуть діяльність у кількох напрямках, але бажають обмежитися реєстрацією однієї Limited liability company (LLC).  У цьому матеріалі ми порівняємо переваги та недоліки відкриття окремої компанії та додавання імені […]

читати далі