Відео-верифікація на Amazon: що вже відомо і як підготуватися до процедури

Час читання: 6 хвилин

Якщо ви плануєте найближчим часом відкрити для себе ринок Амазон, то можливо чули наскільки серйозно маркетплейс почав ставитися до перевірки документів останнім часом. В найближчому майбутньому ситуація стане ще серйознішою, тому що в планах корпорації ввести верифікацію нових продавців за допомогою відеодзвінків.

Сьогодні поговоримо про те, що вже відомо про процедуру відео-верифікації на Amazon і як можна до неї підготуватися.

Перше про що поговоримо – причини такого кроку з боку маркетплейса.

Причина введення відео-верифікації і пілотний проект

Amazon постійно потрапляє в великі і дрібні скандали, а їх більша частка припадає на звинувачення у продажі заборонених і контрафактних товарів. У 2019 Wall Street Journal провів вибірковий аналіз маркетплейса і виявив там 4000 заборонених до продаж в США товарів. За весь 2019 рік Amazon блокував 2.5 мільйона спроб розмістити товари, які були або заборонені або мали завищену (спекулятивну) ціну.

Все це створює навколо репутації Amazon шлейф недовіри з боку великих виробників. Так 28% брендів вважають саме не надійний захист від підробок головною проблемою Amazon. А такі компанії як Nike і Birkenstock зовсім пішли з платформи.

В останні роки проблема “чорних методів просування”, викрадення акаунтів, спроб злому алгоритмів Amazon, маніпуляцій, підробки документів і створення фейкових акаунтів як продавця, так і покупців, особливо вийшла на перший план. Зрозуміло, що Amazon не сидітиме на місці, він почав діяти.

Перші чутки про введення відео-верифікації для продавців з’явилися ще на початку 2020 року. За повідомленням
Techcrunch.com на кінець квітня 2020 пілотна програма по відеоверіфікаціі нових продавців була запущена на маркетплейсах Amazon у Великобританії, США, Японії і при реєстрації продавців з Китаю. На той момент близько 1000 нових продавців вже пройшли верифікацію через відео-дзвінок.

За словами Amazon, така практика спростить реєстрацію. Крім демонстрації документів і звірення їх з реальною персоною, планується що продавець зможе задати питання до підтримки або уточнить деталі щодо документів, якщо це буде потрібно.

Що являє собою процедура відеоверіфікаціі на Amazon

Після того як ви завантажили всі необхідні для реєстрації документи та натиснули кнопку submit в акаунті з’являється поле, в якому доступна лише одна опція верифікації: «over a live video call».

Далее вам нужно выбрать соответствующее время видеозвонка из трех предложенных вариантов. Видеоверификация не происходит в zoom, skype или каком-либо другом Далі вам потрібно вибрати відповідний час відеодзвінка з трьох запропонованих варіантів. Відео-верифікація не відбувається в zoom, skype або будь-якому іншому сторонньому додатку. За 20 годин до призначеного дзвінка, на вашу пошту, вказану при реєстрації, ) прийде нагадування, а також посилання на програмне забезпечення для відеодзвінка (Amazon Chime). Крім цього в листі буде унікальний ідентифікатор сеансу для входу в систему.

У зазначений час ви завантажуєте Amazon Chime, використовуючи ідентифікатор і з вами на зв’язок вийде фахівець Амазон, щоб задати пару питань і перевірити документи. На цьому процедура відео-верифікація буде закінчена.

Важливе зауваження: з собою на сеансі відео-верифікації обов’язково потрібно мати паспорт (або ж права, в залежності від того за допомогою якого документа ви реєструвалися) і банківську виписку або витяг по кредитній карті.

Що можуть запитувати під час відео-верифікації. Типові питання:

 • Ваше ім’я
 • Останні три цифри вашого методу оплати або карти, що використовується для виведення коштів
 • Назва вашої компанії (якщо така є)
 • Адреса вашої компанії
 • Категорію, в якій ви плануєте вести продажу (бажано називати відкриті категорії)
 • З якої країни ви будете керувати акаунтом
 • Чи є у вас партнери в компанії? (Бажано відповісти “ні”, вказавши, що ви єдиний її власник)
 • Ще одне “слизьке” питання: Хто буде мати доступ до вашого аккаунту продавця. Відповідаємо: “ніхто, тільки я”
 • Звідки будуть доставлятися товари, які ви плануєте продавати?

Частина питань опціональні. Все займає 5-10 хвилин. Для співробітників Amazon це звичайна формальність і вони, як правило, дуже обмежені в часі. Тому перед дзвінком зберіться, налаштуйтеся на позитив, все пройде швидко. Поговорити “по душам” з Amazon точно не вийде.

Співробітники Amazon запитають у вас продемонструвати ваші документи в камеру, саме вони будуть цікавити їх найбільше. Можуть також попросити нахилити документи або показати зворотний бік, для того щоб переконатися, що це не роздруківка. Банківську виписку часто не питають, але краще її мати при собі.

На кого поширюється відео-верифікація зараз

З нашої практики ми зробили наступний висновок: на даний момент процедура поширюється на наступні категорії Amazon акаунтів:

 1. Амазон аккаунт США зареєстрований на американську компанію (в такому випадку Вам потрібно будете ще й підтвердити листівкою адресу компанії, яку Амазон відправляє на адресу компанії).
 2. Частина європейських амазон акаунтів, зареєстрованих на європейські компанії.
 3. Американський аккаунт, який відкривається на фізичну особу.

До речі, якщо ви звернули увагу на скрін з останнім екраном реєстрації, там передбачена опція верифікації шляхом особистого відвідування локального офісу Amazon. Саме такі плани були у маркетплейса на початку 2020 року, але тривала пандемія COVID змусила корпорацію відкласти ці плани.

За нашими прогнозами, незабаром варто очікувати, що процедура відео-верифікації буде поширюватися і на інші маркетплейси і країни реєстрації. Більш того, через неї можуть пройти і вже існуючі продавці.

Переваги та недоліки відео-верифікації

До переваг процедури можна віднести наступне:

 • На ті акаунти, які пройшли відео-веріфікацію, ніколи ще не приходив запит на utility bill. Досвідчені продавці знають, як часом довго можна проходити перевірку по ютіліті. Бувало багато випадків, коли відправляються справжні документи з нотаріальним перекладом, але їх все одно відхиляють з позначкою «invalid».
 • Більш швидка процедура верифікації. Раніше процес міг розтягуватися на дні або тижні, а в разі компаній – ще довше.
 • Амазон надає можливість змінити час верифікації в разі якщо у вас щось не виходить. Тому можна не переживати, що є тільки одна спроба.
 • Під час сеансу зв’язку продавець може поставити додаткові запитання, що стосуються реєстрації, або уточнити дані.

До дзвінка з Amazon приготуйте всі необхідні документи. Під час зізвону не нервуйте, будьте спокійні та зібрані. Тривалість інтерв’ю не більше 5-10 хвилин.

До недоліків віднесемо наступне:

 • Якщо ви збираєтеся зареєструвати Амазон аккаунт за допомогою «намальованих» або чужих документів, у вас це на жаль, не вийде.
 • Багато людей не знають англійську. І хоч діалог нескладний і недовгий, але вони можуть рознервувався і неправильно зрозуміти співробітника Амазон, або сказати, ще щось зайве.

Сюди ж можна віднести ряд питань, які залишаються відкритими:

 • Що буде якщо продавець пропустить дзвінок? Як показує практика зв’язку з Amazon, не завжди виходить зв’язатися з підтримкою. Чи буде автоматично призначено новий час?
 • Як буде виглядати процедура зміни реєстраційних даних для акаунтів, які пройшли через відео-верифікацію. Раніше можна було просто змінити дані. Чи потрібно буде повторно проходити верифікацію?

Чим це все закінчиться? Поживемо – побачимо, але вже зараз вимальовується цікава картина.

На закінчення: Законодавчі перспективи

У березні 2021 сенаторами США Діком Дурбіном і Біллом Кессіді був представлений Закон S.936 про цілісність, повідомлення і справедливість на торгових онлайн-майданчиках для споживачів (The Integrity, Notification, and Fairness in Online Retail Marketplaces for Consumers, INFORM Consumers Act).

Суть його в наступному: великі сторонні продавці на онлайн-платформах (таких як Amazon, eBay, Etsy) повинні будуть проходити державну процедуру верифікації, перевірку податкової інформації, інформації про банківський рахунок і контактної інформації. “Великі” продавці визначаються як ті, хто за рік продає більше 200 товарних одиниць на суму в 5000 $ або більше.

Чому сенатори почали перейматися цим питанням? Для загального розуміння наведемо наступну статистику: Федеральна торгова комісія (FTC) документує майже 1,4 мільйона повідомлень про крадіжку особистих даних в Сполучених Штатах. Як ви розумієте, нестачі в даних для створення фейкових акаунтів в США – немає.

На чиї плечі ляже подібна верифікація продавців? Звичайно, на маркетплейси. Як бачимо, Amazon вже майже готовий. Чи торкнеться подібна практика інших маркетплейсів? Поки не зрозуміло, будемо сподіватися що ні. Ми будемо тримати руку на пульсі і з приводу відео-верифікації і інших політик Amazon, а також з приводу проекту закону INFORM Consumers Act. Слідкуйте за нашим блогом і ви нічого не прогавите.

корисні матеріали в нашому блозі

Форма BE-12 Survey Forms for 2022

Подібно до Олімпійських ігор, які проводяться кожні чотири роки, кожні п’ять років Бюро економічного аналізу США (BEA) вимагає від усіх американських юридичних осіб, що перебувають у іноземній власності (неважливо, це Single Member LLC чи корпорація), заповнити і подати форму BE-12. Що ж таке BE-12?  Це обов’язкове опитування у формі звіту, яке проводить Бюро економічного аналізу […]

читати далі
Як отримати патент на винахід в Україні. Частина 1

Чим далі, тим швидшим стає процес технологічних змін: нові пристрої, нові методи, нові речовини, нові способи виконання звичайних завдань. Штучний інтелект кінець кінцем! Зараз не проходить дня, щоб десь не з’являлись нові технологічні продукти. І в умовах постійно зростаючої конкуренції патентування своїх винаходів – важливий інструмент боротьби за ринкові ніші і можливість забезпечити своєму бізнесу […]

читати далі
Як зареєструвати торгову марку у Великобританії

За даними урядового порталу Великобританії, кількість заявок на реєстрацію торгових марок у цій країні стрімко збільшується рік у рік. Якщо у 2016 році кількість охочих захистити свій бренд становила всього 65 710 осіб, то у 2021 році їх було вже 196 639. Експерти пояснюють таку тенденцію насамперед виходом Великобританії з Євросоюзу, про що свідчить велика […]

читати далі