Особливості оподаткування сфери послуг у різних штатах сша

Час читання: 6 хвилин

Практика з податку з продажу в цілому показала, що США можуть швидко приймати рішення (нехай і кожному штату доведеться його приймати окремо) і реагувати на ситуацію, що склалася в цілому. У 2018 році тільки було винесено рішення у справі «Південна Дакота проти Wayfair, Inс», а скільки вже всього сталося у сфері оподаткування!? У кожному штаті своя історія. 

Ринок цифрових продуктів та ринок послуг продовжують зростати. І чим більше буде цей пиріг, то буде більше спокуса його відкусити.

Це до того, що з часом визначення, і закони з оподаткування послуг та цифрових продуктів стануть точнішими, АЛЕ на даний момент — це досить-таки заплутана стежка для підприємців.

Візьмемо послуги – у різних штатах немає абсолютно однакового переліку послуг, за якими варто отримувати Reseller certificate. А отже, доведеться розглядати законодавство кожного штату окремо або звертатися до них, щоб з’ясувати, чи потрібно Вам реєструватися.

По цифровим продуктам все ще дещо складніше. Наприклад, у штаті Міннесота електронні книги оподатковуються, підручники – ні, або ще: у деяких штатах цифрова музика, книги та відео під час продажу потрібно оподатковувати, але тільки в тому випадку, якщо покупець має постійне право використання. Загалом багато прикладів, тож давайте розбиратися?

Почнемо с послуг

У більшості штатів послуги, перераховані штатом, оподатковуються. Кожен із штатів оподатковує свій набір/перелік послуг.

Для зручності та загального розуміння послуги поділені на 6 груп:

 1. Services to TPP (Обслуговування): TPP – матеріальна власність, все, до чого ви можете торкнутися, наприклад книги, речі, товари… Багато штатів почали оподатковувати послуги, до яких зазвичай відносять послуги з покращення та ремонту. Services to TPP можуть включати все, від столярних послуг до ремонту/обслуговування автомобілів.
 2. Services to real property (Нерухомість): до цієї категорії належать покращення будівель або земельної ділянки. Однією з найбільш часто оподатковуваних послуг у цій галузі є благоустрій території та догляд за газонами. Послуги з прибирання також потрапляють до цієї категорії.
 3. Business services (Бізнес послуги): до цієї категорії потрапляють послуги, що надаються компаніям та підприємствам. Приклади включають телефонні служби підтримки, бюро кредитних історій, а також служби боротьби зі шкідниками.
 4. Personal services (Персональні послуги): наприклад, солярії, масаж, що виконується не ліцензованим масажистом, послуги догляду за тваринами.
 5. Professional services (Професійні послуги): найменш оподатковувана сфера послуг. Професійні послуги включають адвокатів, лікарів, бухгалтерів та інших ліцензованих спеціалістів. Якщо взяти в цілому це послуги, для надання яких необхідні спеціальні ліцензії.
 6. Amusement/Recreation (Сфера розваг): Послуги у сфері відпочинку та розваг. Відвідування розважальних заходів та парків розваг та інших видів розваг. У деяких штатах підпадають і деякі інші послуги, наприклад, у Юті оподатковуються плата за вхід на більшість спортивних та розважальних заходів.

Цифрові послуги

У деяких штатах немає такого визначення, як «цифрові послуги». Але і в тих, що є, під цифровими послугами в кожному штаті є своє визначення і перелік того, що можуть вони включати. У 12 штатах прийнято рішення користуватися визначенням Streamlined Sales Tax Governing Board для цифрових послуг, а саме:

“Цифрові продукти” означає передані в електронному вигляді:

 1. “Цифрові аудіовізуальні твори”, що означає серію зв’язаних зображень, які при послідовному показі створюють враження руху разом зі звуками, якщо такі є;
 2. “Цифрові аудіо твори”, що означає твори, які є результатом фіксації серії музичних, мовних або інших звуків, включаючи мелодії дзвінка;
 3. “Цифрові книги”.

В інших штатах під це визначення можуть підпадати:

 • Онлайн послуги з обробки даних. (але потрібно врахувати такий момент, якщо послуга виконана в ході виконання, скажімо, бухгалтерського супроводу, вона звільняється від податку)
 • Завантажене програмне забезпечення.
 • Завантажені електронні книги.
 • Завантажена музика, цифрові аудіофайли, такі як iTunes та подкасти.
 • Завантажені фільми чи цифрове відео.
 • Інші завантажені електронні товари.

З підпискою ще більш заплутано

Ні, практично у всіх штатах, точних правил щодо оподаткування підписок.

Як правило, підписка підпадає під нарахування податку, якщо і сам товар/послуга за підпискою може включати податок. Тобто, якщо підписка на цифровий товар буде в штаті, в якому і цифровий товар підпадає під оподаткування – потрібно нараховувати податок.

Так само в деяких штатах є деякі НЮАНСИ, такі як наприклад: у штаті Флорида оподатковується потокове відео (він же «Netflix taxes»).

Крім Флориди оподатковує продаж потокового контенту і Айова, Північна Кароліна, Пенсильванія, Вашингтон. Також такі продажі оподатковуються у локальних юрисдикціях, наприклад, у Чикаго (Іллінойс), у кількох містах Каліфорнії та у місті Лавленд (Колорадо).

#ШтатПослугиЦифрові товари/послуги«Netflix tax»
1АлабамаVСфера розвагVЦифрові завантаження зазвичай вважаються матеріальною особистою власністю та оподатковуються за тією ж ставкою, що й інша матеріальна особиста власність.  
2АляскаNoneNone  
3АрізонаVСфера розвагVЦифрові завантаження зазвичай вважаються матеріальною особистою власністю та оподатковуються податком на валовий виторг.   
4АрканзасVОбслуговування, Нерухомість, Бізнес послуги, Персональні послуги та Сфера розвагVЦифрові підписки оподатковуються.   
5КаліфорніяNoneNone (якщо не надається фізична копія чи фізичне сховище). Цифрові підписки також не оподатковуються.V* Декілька міст
6КолорадоNoneVЕлектронні «юридичні видання» звільнені від сплати податку, оскільки фізичні копії тих самих газет не підлягають оподаткуванню.V*Лавленд 
7КоннектикутVОбслуговування, Нерухомість, Бізнес послуги, Персональні послуги та Сфера розвагVПродаж або купівля «цифрових завантажень» з Інтернету оподатковуються за зниженою ставкою у розмірі 1%.  
8ДелаверNoneNone  
9ФлоридаVНерухомість, Бізнес послуги, Персональні послуги, Професійні послуги та Сфера розвагNone ((якщо не надається фізична копія чи фізичне сховище).VПотокове відео
10ДжорджіяNoneNone  
11ГаваїVОбслуговування, Нерухомість, Бізнес послуги, Персональні послуги та Сфера розвагVЦифрові продукти оподатковуються на Гаваях.  
12АйдахоVОбслуговування, Персональні послуги та Сфера розвагVУ разі продажу з постійним правом на використання — оподатковується. Не оподатковується, якщо це оренда або тимчасовий дозвіл. Цифрові підписки не оподатковуються.   
13ІллінойсNoneNoneV*Чикаго 
14ІндіанаNoneVОподатковуються аудіозаписи, аудіовізуальні твори та книги.  
15АйоваVОбслуговування, Нерухомість, Бізнес послуги, Персональні послуги та Сфера розвагVЦифрові продукти та пов’язані з ними послуги.VПотокове відео
16КанзасVОбслуговування та Сфера розвагNone  
17КентуккіVСфера розвагVВважається матеріальною особистою власністю.  
18ЛуїзіанаVОбслуговування та Сфера розвагVЦифрові продукти оподатковуються в Луїзіані.  
19МенVОбслуговування та Персональні послугиVЦифрові продукти оподатковуються у штаті Мен. Якщо підписнику дозволено лише доступ та перегляд онлайн-версії публікації, а цифрова копія не може бути завантажена, підписка не оподатковується.  
20МерілендVОбслуговування, Нерухомість, Бізнес послуги та Сфера розвагNone. Меріленд прямо не вказує, чи цифрові продукти підлягають оподаткуванню чи неоподатковуваності, тому зазвичай передбачається, що вони звільнені від податків.  
21МассачусетсNoneNone  
22МічиганNoneNone  
23МіннесотаVОбслуговування, Нерухомість, Бізнес послуги, Персональні послуги та Сфера розвагVВважається матеріальною особистою власністю. Електронні підручники та навчальні матеріали для студентів не оподатковуються.  
24МіссісіпіVОбслуговування, Нерухомість, Бізнес послуги та Сфера розваг VЦифрові продукти та цифрові коди для доступу до таких продуктів також оподатковуються.  
25МіссуріVОбслуговування та Сфера розваг None. Цифрові передплати також не оподатковуються.  
26МонтанаNone None  
27НебраскаVОбслуговування, Нерухомість, Бізнес послуги, Персональні послуги та Сфера розвагVЦифрові продукти та цифрові коди для доступу до таких продуктів також оподатковуються.  
28НевадаVОбслуговуванняNone  
29Нью-Гемпшир NoneNone  
30Нью-ДжерсіVОбслуговування, Нерухомість, Бізнес послуги, Персональні послуги та Сфера розвагVВключає в себе цифрові аудіовізуальні твори, такі як фільми, аудіозаписи, музика та рингтони, а також цифрові книги.  
31Нью-МексикоVОбслуговування, Нерухомість, Бізнес послуги, Персональні послуги Професійні послуги та Сфера розвагVЦифрові продукти оподатковуються в Нью-Мексико. Більшість транзакцій підлягають оподаткуванню на валовий виторг Нью-Мексико (версія податку з продажу штату).  
32Нью-ЙоркVОбслуговування, Нерухомість, Бізнес послуги та Сфера розвагNone (є деякі винятки з електронних книг).  
33Північна КаролінаVОбслуговування та Сфера розвагVЦифрові аудіотвори, аудіовізуальні твори, книги, журнали, газети, інформаційні бюлетені, звіти чи інші публікації, фотографії чи вітальні листівки, доставлені в електронному вигляді, вважаються матеріальною особистою власністю.VПотокове відео
34Північна ДакотаVСфера розвагNone  
35ОгайоVОбслуговування, Нерухомість, Бізнес послуги, Персональні послуги та Сфера розвагVЦифрові аудіовізуальні роботи, цифрові аудіозаписи та електронні книги оподатковуються.  
36ОклахомаVОбслуговування та Сфера розвагNone  
37ОрегонNoneNone  
38ПенсильваніяVОбслуговування, Нерухомість та Бізнес послугиVФотографії, книги, ігри та інші завантаження оподатковуються.VПотокове відео
39Род-АйлендNoneNone  
40Південна КаролінаVОбслуговування, Personal Service та Сфера розвагVЦифрові продукти оподатковуються у Південній Кароліні.  
41Південна ДакотаVОбслуговування, Нерухомість, Бізнес послуги, Персональні послуги Професійні послуги та Сфера розвагVЦифрові продукти оподатковуються у Південній Дакоті.  
42ТеннессіVОбслуговування, Personal Service та Сфера розвагVЦифрові продукти оподатковуються в Теннессі.  
43ТехасVОбслуговування, Нерухомість, Бізнес послуги та Сфера розвагVОподатковується, якщо товар у фізичній формі також оподатковується.  
44ЮтаVСфера розвагVЦифрові продукти оподатковуються у Юті.  
45ВермонтVОбслуговування та Сфера розвагVЦифрові продукти оподатковуються у Вермонті, незалежно від того, чи передаються вони електронним способом для постійного чи тимчасового використання.  
46ВірджиніяVОбслуговуванняNone  
47ВірджиніяVОбслуговування, Бізнес послуги, Персональні послуги та Сфера розвагVПодаток з продажу застосовується до всіх цифрових продуктів, незалежно від права/доступу – завантаження, потокова передача, обслуговування підписки, робота в мережі і т.д. Сюди входять цифрові товари, що завантажуються, такі як музика і фільми, потокові цифрові товари та доступ до них, а також цифрові автоматизовані послуги.VПотокове відео
48Західна ВірджиніяVОбслуговування, Нерухомість, Бізнес послуги та Сфера розвагNone  
49ВісконсинVОбслуговування, Нерухомість та Сфера розвагVЦифрові товари оподатковуються у Вісконсіні. Сюди входять аудіотвори, аудіовізуальні твори, книги та коди, які використовуються для купівлі творів (цифрових чи фізичних) за допомогою цифрових засобів.  
50ВайомінгVОбслуговування та Сфера розвагVЦифрові продукти оподатковуються у Вайомінгу. Сюди входять цифрові аудіотвори, аудіовізуальні твори та книги.  

Власникам своїх власних сайтів

Те, як веб-сайт приносить дохід, є вирішальним фактором, що визначає, чи потрібен Вам сертифікат з податку на продаж. Наприклад, більшість веб-сайтів будуть отримувати дохід за рахунок продажу реклами на веб-сайті або за рахунок підписки відвідувачів – що здебільшого не підпадає під оподаткування. Однак сайт знайомств може також займатися, скажімо, продаж таких товарів, як книги про взаємовідносини. Якщо на веб-сайті продаються книги або інші продукти, бізнесу необхідно стягувати державні або місцеві податки з продажу, для чого потрібна ліцензія.

Висновки

Загалом, схема дій мало чим відрізняється, продаєте ви товар або послуги через інтернет:

 1. Чи є в штаті співробітник? Чи зберігається на складі товар? Є офіс чи магазин? – у вас фізичний зв’язок зі штатом. Немає фізичного, але за сумою продажів чи за кількістю транзакцій наближаєтеся до економічного порога (у кожному штаті свої пороги) – у вас є економічний зв’язок зі штатом.
 2. Переходимо до реєстрації та отримуємо сертифікат (Reseller permits / Sales Tax / Resale Сertificate).
 3. Збираємо податок із наших покупців.
 4. Звітуємо до податкової штату (навіть якщо продажів не було) та переказуємо зібраний податок.

Але… є велике АЛЕ

Це визначення основи оподаткування. І тут із товарами більше ясності – якщо брати загалом – одяг, продукти, ліки, медичні прилади та промислове обладнання звільнені від податку з продажу у багатьох штатах (не у всіх).

У саме поняття цифрові продукти кожен штат вкладає свій зміст і визначення.

В одному штаті це буде програмний код, в іншому – сама програма, в третьому тільки якщо ця програма продана також на фізичному носії (флешка, диск …)

У зв’язку з чим, якщо ваш бізнес пов’язаний з цифровими продуктами, дуже важливо якомога раніше дізнатися, чи буде ваш продукт оподатковуватися в тому чи іншому штаті.

Адже вам ще потрібно дізнатися, кому з ваших покупців потрібно нараховувати податок і скільки.

Можливо доведеться вдатися до допомоги сторонніх API, таких як TAXJAR або AVALARA.

корисні матеріали в нашому блозі

Як вийти на європейський Амазон. Частина 3: тонкощі розміщення та реклами товару, оптимізація лістингів та правила маркетплейсу

Попередня стаття від експертів 4В «Як вийти на європейський Амазон. Частина 2: Підготовка, логістика товару та початок продажів» ми розповіли про те, які обов’язки з’являються у продавця після реєстрації компанії. Також торкнулися теми логістики та захисту інтелектуальної власності. Однак питання про просування товарів та правила роботи на платформі залишилося відкритим. Саме про це і йтиметься […]

читати далі
Як вийти на європейський Амазон. Частина 2: Підготовка, логістика товару та початок продажу

У нашій попередній статті «Як вийти на європейський Амазон. Інструкція» ми детально розповіли, у чому полягає вигода освоєння європейського ринку Amazon. Ми розібралися, чим відрізняється торгівля на Amazon US та EU, і надали деякі рекомендації щодо вибору товару та створення облікового запису. У другій частині цього матеріалу поговоримо, що чекає продавця після реєстрації компанії та […]

читати далі
Все про бізнес у польщі — від реєстрації компанії до податків та звітів. Частина 1

В попередній статті ми детально розглянули, які переваги для ведення бізнесу дає створення юридичної особи в Польщі. А також які організаційні форми доступні для іноземців і як обрати серед них оптимальну. Але як відкрити компанію? Читайте нашу статтю, щоб дізнатися, які основні кроки необхідно зробити і які документи  необхідно буде підготувати. Як відкрити фірму у […]

читати далі