Платформа електронної комерції Shopify – короткий огляд і рекомендації для новачків

Час читання: 5 хвилин

Багато онлайн-підприємців за останній час часто чують про платформу електронної комерції Shopify, як про альтернативу традиційним маркетплейсам і ідеальною системою для створення незалежного eCommerce бізнесу.

Сьогодні Євген Созанський, засновник компанії Xtheta Consulting, яка стала ТОП-партнером Shopify, розповідає про особливості продажу та побудови бізнесу на цій платформі.

Платформа для електронної комерції Shopify з’явилася в Канаді в 2004 році. В її завдання входила можливість створити інтернет-магазин, який дозволяв би реалізувати продаж товарів відразу в декількох каналах продажів при мінімальних зусиллях.

Щоб отримати уявлення про необхідність в ресурсі, наводимо наступні дані: за 2020 рік на платформі було здійснено понад 200 млн. покупок з різних країн світу, а річний оборот наблизився до цифри в 8 млрд. $. Деякі українські бренди мають постійний потік покупців, здійснюючи до десятка продажів в день (Morza, Pix, Ugears і ін.).

За нашими клієнтами ми бачимо, що деякі малі і сімейні бізнеси легко досягають обороту з п’ятизначної сумою продажів за місяць і вже за рік можуть розігнати свій бізнес до 200-300 тисяч доларів на місяць.

Переваги платформи-конструктора Shopify

 1. Створення повноцінного інтернет-магазину на високоадаптивній платформі з високою швидкість обробки інформації.
 2. Приємний дизайн, створений за допомогою пропонованих шаблонів, без необхідності вивчення програмних кодів.
 3. Підключення безлічі варіантів оплати.
 4. Продаж цифрових і фізичних товарів.
 5. Інтеграція в єдину систему з профілями соцмереж і месенджерів.
 6. Адаптивність онлайн-магазину до ноутбуків, комп’ютерів, планшетів і мобільних телефонів.
 7. Використання додатків (всього їх надається понад 4000), які автоматизують завдання з отримання трафіку, SEO-аудиту, товарних запасів, конверсії, двосторонньому спілкуванню, ретаргетінгу і багато чому іншому.
 8. Наявність безлічі інструкцій допомагає правильно використовувати пропоновані опції, а в складних моментах використовується одна з кращих в світі служб підтримки.
 9. Щоб переконатися в запропонованих можливостях платформи-конструктора, Shopify дозволяє 2 тижні використовувати повну версію функціоналу безкоштовно.

Недоліки платформи-конструктора Shopify

 1. Важливо знання англійської мови, хоча б на середньому рівні.
 2. Більшість додатків платні, але немає обов’язкового замовлення на конкретну суму або обмеження по їх кількості. Власник магазину сам вибирає, що йому використовувати в роботі.

За даними Statista, Shopify займає майже 11% від загальної частки ринку електронної комерції. Це третє місце після WooCommerce (28,24%) і Squarespace (17,69%).

Алгоритм реєстрації на Shopify

 • Ввести особисті дані, при цьому можна використовувати як дані фізичної особи, так і компанії.
 • Завантажити інформацію про товари в ручному режимі або експортувати автоматично з файлу.
 • Вибрати відповідний дизайн в безкоштовній або платній категорії. У шаблонах доступні налаштування відтінків, віджетів, шрифтів, блочне розташування інформації. Пропонується 10 шаблонів безкоштовних і безліч вартістю до 180 у.о .. Підходять для будь-яких сторінок інтернет-магазину, можуть доповнюватися банерами, відео. Особливо цікава технологія доповненої реальності, яка дозволяє створити віртуальну вітрину, онлайн-примірочну, доповнену реальність з реалістичним показом товарів в реальному оточенні покупця.
 • Любителям експериментувати з графікою підійдуть функції Impulse і Motion. Великим каталогам в допомогу Warehouse, більш дрібним підійде StartUp.
 • Підбирається доменне ім’я. Компанія надає безлімітний веб-хостинг, або Ви можете використовувати зареєстроване раніше доменне ім’я.
 • Вибір виду платежів. Для українських підприємців, що не мають доступ до PayPal, ідеально підходять:
 1. Прийом оплат картами за допомогою платіжної системи Stripe – в цьому випадку потрібна реєстрація компанії в Європі або Північній Америці. Відкриття банківського рахунку не обов’язково, виписка зароблених коштів можлива через Payoneer або Wise.
 2. 2checkout. Система зручна для українських резидентів з формою власності ТОВ, ФОП тим, що вони можуть безпосередньо здійснювати розрахунки переводити гроші в готівку. Платіжна система бере встановлений відсоток за обслуговування. Згідно із запропонованими тарифними планами, відрахування становлять 3,5-6%.

Рекламні інструменти для магазину на Shopify

 • Google Shopping – найбільш ефективний рекламний канал для запуску нових проектів. Рекламні оголошення з фото, описом і рейтингом товарів відображаються в результатах пошуку Google. Послуга функціонує на зв’язці між Google Ads (створення рекламних компаній), Google Merchant Centre (зберігання інформації про продукцію, адаптовану під вимоги Гугл) і магазином на Shopify. Налагодження та запуск Google Shopping в Shopify може бути виконаний практично в автоматичному режимі. Встановіть, яку суму готові витрачати на Google Shopping щодоби, а сервіс сам вибере, де і кому продемонструвати товари.
 • Рекламу в Facebook має сенс запускати, коли у Вас вже будуть перші продажі – на підставі даних про продажі Facebook Pixel сформує рекламу для тих, хто купував аналогічні товари або підходить під обрану аудиторію. Shopify’s Facebook App скомпіллірує перенесення товарів в соцмережу. А користувачі зможуть зі своїх акаунтів безкоштовно рекламувати ваш асортимент за допомогою тега і функції «Поділитися».
 • Influence Marketing співпраця з лідерами думок (блогерами). Ці люди активно публікують контент на Ютубі, в Тік-Ток, Інстаграм, тому за певну плату будуть готові прорекламувати ваш асортимент серед своєї аудиторії. Хороший початок можливий при запуску спільного іменного продукту.
 • Розсилка (email-маркетинг) знайомить потенційних покупців з новинками, змінами, акціями. Для її створення необхідна електронна пошта одержувача.

Зайняти топові позиції в Google

Для того, щоб зайняти лідируючі позиції в google, орієнтуйтеся на правильний вибір ключових слів в назвах і описах продуктів. Для сторінок категорій вибираються загальні терміни, для описів потрібні більш вузькі ключові слова. Релевантність ключових слів оцінюється за запитами спеціальними сервісами.

Планувальник Keyword Tool (Planner). Використовується для отримання семантики, знаходиться на Google Adwords. Можна перевіряти часті запити без створення рекламних кампаній. Видається статистика за словами і фразами.

Serpstat показує пошукові запити, органічну клікабельність, тип реклами у конкурентів плюс їх плату за клік.

Для платформи Shopify існує безліч templates, що дозволяють додати вашому магазину сучасний вигляд і неповторність.

Доставка куплених товарів на Shopify іноземним покупцям

Покупець може перебувати на іншому боці земної кулі. Як йому отримати свою покупку?

1. Доставка безпосередньо з України: «Укрпошта» (термін від тижня, недорого) або експрес-служби DHL, UPS (швидко, але в 3-7 разів дорожче).

2. Непряма відправка через логістичні компанії за кордоном. Які потім самі відправляють продукцію покупцям.

Митне оформлення. Для фізосіб в Україні на продані товари в сумі до 10 000 євро потрібна тільки поштова декларація і чек. Для юридичних осіб при сумі до 150 євро потрібно декларація плюс інвойс. А якщо ця цифра перевищує 150 євро, то потрібна карта акредитація на форму власності і вантажна митна декларація.

Додатки, що спрощують взаємодію з Shopify

Величезний функціонал ресурсу, необхідність відстежувати всі етапи торгового процесу, включаючи доставку і залишки товарів після реалізації, вимагає значних витрат часу. Розповімо про основні додатки, і чим вони здатні допомогти українським бізнесменам.

Програми, які допомагають збільшити середній чек:

– Infinite options – допомагає відвідувачам ресурсу відбирати і кастомізувати товари

– Swell Loyalty & Rewards – працює над програмою лояльності і системою знижок

– Benchmark Hero – виконує SEO-аудит сайту, підвищує видимість вашого ресурсу в Google-пошуку

– Recurring Billing – збільшує продажі, додає в каталог, оптимізує алгоритм замовлень.

– ReConvert Upsell & Cross Sell – створюють сторінку подяки за покупку.

Підтримка покупців, організація взаємодії

– Tidio Live Chat – спілкування за допомогою месенджерів.

– Social Media Stream – транспортування повідомлень з Фейсбуку, Інстаграма, Пінтереста, Ютуб в Shopify.

– Kit – керує оголошеннями в Інстаграм і Фейсбук.

– Shoeace – ретаргетінг реклами в Фейсбук і Інстаграм.

Додатки для відгуків

– Yotpo – створення відгуків, які беруть участь у маркетинговій політиці просування.

– Judge.me – публікація фото- і dідеоотзиви на сторінках магазину.

Як швидко вийти «в плюс», використовуючи Google Shopping

Shopify пропонує здійснити запропоновану схему ведення бізнесу.

 • За 1-2 тижні запускаєте Гугл Шопінг, отримуєте перші продажі.
 • На 3-5 тижні на підставі даних Facebook Pixel вводиться реклама в Фейсбуці, Інстаграмі. Підбирається аудиторія, подібна першим покупцям.
 • Не зупиняючись, продовжуєте рекламу в Google Shopping.
 • З 6-го тижня формується стабільний потік відвідувачів і продажів.

Потім ви складаєте план поглибленого розвитку, підключаєте e-mail-розсилку, пробуєте вводити нові канали продажів, відстежуючи їх ефективність. Результат буде полягати в праці, а стимул отримаєте в успішному початку.

Сподіваємося, ця коротка стаття допомогла скласти перше уявлення про можливості платформи електронної комерції Shopify.

Більше інформації Ви можете знайти на facebook сторінці і сайті https://xtheta-consulting.com. Спробувати можливості платформи можна безкоштовно протягом 14 днів, зареєструвавшись за посиланням >>

30-ти денний тренінг від Xtheta Consulting

Друзі, 22 липнякомпанія Xtheta Consulting починає 30-денний тренінг для практиків Shopify eCommerce 2021 – єдиний тренінг в Україні та країнах СНД, розроблений партнером Shopify і отримавший високу оцінку безпосередньо від корпорації Shopify.

Для всіх клієнтів 4B і читачів нашого блогу даруємо знижку в 30% на будь-який тарифний план курсу Shopify eCommerce 2021.

Щоб отримати знижку, виберіть тариф і оформіть замовлення з промокодом PB4 на сторінці курсу або напишіть нашим колегам в чат на сторінці компанії https://xtheta-consulting.comкорисні матеріали в нашому блозі

Wish – нова e-commerce платформа. Для кого потенційно цікава та як з нею працювати?

Wish – нова платформа, що продає 1,7 мільйона товарів на день. Різноманітні функції реклами, постійна підтримка продавців та реальна можливість продавати на весь світ – все це чекає на продавців Wish вже зараз.

читати далі
Попередній пошук за ТМ: Чи не зайве витрачання грошей?

Навіщо, в принципі, проводити такий попередній пошук по ТМ? По-перше, важливо зазначити, що власники торгових марок мають повну монополію на вже зареєстровану ТМ. А отже схожі марки можуть отримати відмову в реєстрації.

читати далі
Альтернативні способи захисту порушених прав на торговельні марки в мережі Інтернет: UDRP, UA-DRP та інші

Розбираємо Єдину політику розгляду спорів щодо доменних імен (UDRP) та інші альтернативні процедури вирішення доменних спорів. А також приклади недобросовісного використання чужого зареєстрованого позначення в якості домену.

читати далі