Як відкрити рахунок у банку Європи для компаній Великої Британії та Естонії

Відкриття рахунку в європейському банку для компаній Великобританії та Естонії

Час читання: 9 хвилин

За даними Statista, 2022 року в Європейському Союзі налічувалося 5024 чинних банків. Широкий вибір фінансових установ приваблює власників бізнесу не лише з сусідніх з ЄС країн, а й з інших континентів. Крім того, на популярність європейських банків впливає їхня всесвітньо відома надійність і престижність на міжнародній бізнес-арені.

Для багатьох компаній отримання іноземних банківських реквізитів – це ключовий етап у розвитку. Наявність розрахункового банківського рахунку в Європі спрощує проведення міжнародних транзакцій, забезпечує захист фінансових коштів та підвищує рівень довіри до вашого підприємства.

Власники англійських та естонських компаній можуть зареєструвати корпоративний рахунок в одному з банків Європи. Але для цього їм потрібно відповідати вимогам фінансової установи. У статті експерти 4В докладно розкажуть про те, як відкрити європейський рахунок, кому доступна така послуга і яку документацію потрібно підготувати. Також розглянемо варіанти отримання розрахункового рахунку у Європі, які вимагають особистої присутності власника підприємства.

Хто може відкрити корпоративний рахунок у банках Європи?

Корпоративні рахунки в європейських банках доступні для відкриття широкому колу осіб та організацій. Розглянемо найпопулярніші категорії:

 • Підприємства: представники великого та малого бізнесу, міжнародні корпорації, товариства з обмеженою відповідальністю та підприємства з іншими формами організації.
 • Інвестиційні фонди: біржові, пайові, венчурні, хедж-фонди та інші.
 • Фінансові установи: страхові та лізингові компанії, банки й т.д.
 • Технологічні стартапи: IT-студії, аутсорсингові агенції, інноваційні компанії та інші.
 • Торгові компанії: імпортери, експортери, торгові будинки та інші.
 • Благодійні організації: публічні та приватні благодійні фонди, некомерційні підприємства та установи.

Щоб відкрити рахунок у європейському банку українцеві, необхідно мати юридичний статус компанії, зареєстрованої в одній із країн Євросоюзу чи Європейського економічного простору. Обов’язково потрібно підготувати пакет документів, що підтверджують:

 • особистість та адреси директорів та бенефіціарів;
 • реєстрацію та діяльність компанії;
 • фінансове становище підприємства.

Зверніть увагу. Залежно від обраної країни для відкриття корпоративного банківського рахунку, до вашого підприємства у Великій Британії або Естонії можуть виставлятися різні вимоги, а також знадобитися додаткові документи.

Переваги відкриття рахунку для компанії у банку Європи

Як правило, рахунки в європейських банках необхідні для тих компаній, які мають представництво в іншій країні та планують здійснювати численні розрахунки з іноземними постачальниками та клієнтами. Європейські банки мають певні переваги та надають широкі можливості для своїх корпоративних клієнтів:

 • Економічна стабільність та фінансовий моніторинг. Завдяки більш стабільній економіці відкриття рахунків у європейських банках знижує ризик знецінення грошових активів вашої компанії. Також ретельний фінансовий моніторинг, який проводиться у багатьох країнах ЄС, забезпечує своєчасне відстеження стану рахунків та запобігання підозрілим операціям.
 • Мультивалютні операції. Банки у країнах Європи підтримують роботу з більшістю валют. Тому вони пропонують також відкриття корпоративних мультивалютних рахунків та випуск мультивалютних фізичних карток для директорів та бенефіціарів.
 • Міжнародні фінансові операції. Корпоративний рахунок у європейському банку відкриває вам доступ до проведення платежів та розрахунків з партнерами, інвесторами, постачальниками та клієнтами з усього світу.
 • Висока привабливість для інвесторів. Практично всі банки Європи проводять всебічну перевірку підприємства, перш ніж схвалити заявку на отримання реквізитів. Тому для інвесторів та клієнтів наявність корпоративного рахунку в європейському банку свідчить про стабільність та благонадійність вашої компанії.
 • Мінімальний валютний контроль. У більшості європейських країн державні органи щонайменше контролюють діяльність приватних фінансових установ. Тому немає потреби складати додаткову звітність для держорганів чи податкової.
 • Податкова оптимізація. Європейські банки пропонують відкриття кількох рахунків для різних типів надходжень та надають допомогу у складанні декларацій для уникнення подвійного оподаткування.
 • Високий рівень конфіденційності. Представники європейських фінансових установ ретельно стежать за дотриманням таємниці банківських вкладів. Тому інформація про рух фінансових коштів на ваших рахунках та сумах операцій буде надійно захищена від передачі третім особам.
 • Інноваційні банківські послуги. Для тих, хто хоче відкрити рахунок у Європі, доступні зручні онлайн-програми, віддалене управління рахунками, цілодобовий доступ до засобів. Завдяки цьому ви значно заощаджуєте час та знижуєте витрати на банківські операції.
 • Додаткові можливості. Деякі державні банки у країнах ЄС можуть пропонувати спеціальні податкові умови для нерезидентів під час відкриття розрахункового рахунку компанії. Таким чином, ви знижуєте податкове навантаження на свій бізнес та отримуєте вигідну пропозицію щодо обслуговування.

Цікавий факт. Чи можна відкрити рахунок у європейському банку, якщо у вас офшорна компанія? Так, деякі банківські установи працюють із цим типом організацій. При цьому вони встановлюють багаторівневу та ретельну процедуру перевірки іноземної юридичної особи. Така необхідність обумовлена ​​міжнародними нормами та законами боротьби з відмиванням грошей та іншими видами фінансового шахрайства.

Проблеми, з якими стикаються нерезиденти під час відкриття рахунку для компаній Великобританії та Естонії

Корпоративний рахунок в одному з європейських банків – це надійний варіант зберігання фінансових активів компанії та вагомий аргумент для потенційних партнерів на користь співпраці з вами. Проте існує низка факторів, які можуть ускладнити отримання реквізитів однієї з фінансових установ Європи.

Перед тим як відкрити рахунок у європейському банку, нерезиденту варто ознайомитися з можливими проблемами. Це дасть можливість підготуватися до них або звести до мінімуму їх виникнення.

 • Суворі документаційні вимоги. Не всі банки у Європі лояльно ставляться до нерезидентів. У деяких ситуаціях, окрім обов’язкових документів, ви можете запросити додаткові довідки. Наприклад, документи на підтвердження джерела доходу, докладний опис діяльності юридичної особи або докази ділової репутації вашої компанії.
 • Високі мінімальні депозити. Деякі фінансові установи виставляють високі суми для відкриття рахунку. Так, для великих підприємств та компаній із категорії високого ризику мінімальний депозит може стартувати від 1000 євро та вище. Проте багато банків індивідуально підходять до розгляду кожної заявки, тому часто сума формується з урахуванням обсягу підприємства, річного обороту, статутного капіталу та іншого.
 • Вимога особистої присутності. Більшість банків вимагають особистої присутності власника компанії або його уповноваженої особи під час оформлення та отримання банківських реквізитів. Тому відкрити європейський рахунок онлайн можна лише обмеженій кількості фінансових установ.
 • Подвійна перевірка джерел доходів. Практично всі банки в Європі регулюються міжнародними законами щодо боротьби з відмиванням грошей, шахрайством та тероризмом. Щоб переконатися у чесності та доброчесності нерезидента, банки часто ініціюють подвійну перевірку доходів компанії.
 • Обмежені фінансові послуги. Деякі європейські фінустанови надають нерезидентам обмежений спектр послуг та ліміти для проведення операцій. Тому при виборі банку важливо уточнити, які функції будуть доступні компанії та проаналізувати, наскільки вони відповідають вашим бізнес-потребам.
 • Вимоги до мінімального обігу. Для фінансової установи в Європі може бути важливим річний оборот вашої компанії як доказ її стабільності. Тому деякі банки відмовляють у відкритті корпоративного рахунку тим підприємствам, які не відповідають вимогам щодо мінімального обороту.
 • Податкові зобов’язання. Важливим критерієм при виборі банку для відкриття рахунку є податкова система країни, в якій він працює. Більшість держав у Європі мають підписані між собою угоди про уникнення подвійного оподаткування представникам бізнесу. Проте внутрішні податкові ставки можуть бути досить високі.

Правильно підібрана юрисдикція та чітке дотримання всіх формальностей з високою ймовірністю забезпечить позитивну відповідь на вашу заявку на отримання європейських банківських реквізитів.

Щоб спростити процес вибору фінансової установи та уникнути можливих проблем, зверніться до досвідчених юристів 4В. Ми підберемо для вас найбільш прийнятний варіант для відкриття рахунку в банку Європи для компанії Естонії та Великобританії, орієнтуючись на ваші потреби та бізнес-індустрію.

Процедура відкриття рахунку для англійських та естонських компаній

Як відкрити рахунок у європейському банку на найвигідніших умовах? Розглянемо процес отримання рахунку для компаній із Великобританії та Естонії на прикладі Чорногорії. Попри те, що ця держава не входить до ЄС та Європейської економічної зони, тут встановлено національну валюту євро та існує одна з найлояльніших процедур відкриття банківського корпоративного рахунку для нерезидентів.

Для довідки: Банківський сектор у Чорногорії повністю приватизований та працює на ринкових умовах. В країні налічується 13 приватних банків, які виставляють мінімальні вимоги до власників закордонних підприємств. Для стабілізації та покращення регулювання фінансової індустрії державою було прийнято відповідні законопроєкти. Таким чином банки Чорногорії гарантують своїм клієнтам високий рівень безпеки вкладів. Крім того, більшість із фінансових установ входять до європейських банківських ланцюжків, тому надають можливість отримання кредиту на місцевому ринку та доступ до різних кредитних інструментів в інших країнах ЄС.

Щоб відкрити рахунок у європейському банку, нерезиденту необхідно пройти такі кроки:

1. Вибрати банк

Найбільш популярними у Чорногорії є Zapad Banka, ERSTE Bank, Lovcen banka, Universal Capital Bank, Hipotekarna Banka, Prva Banka Crne Gore a.d.

Зверніть увагу: Кожен банк, що функціонує в Чорногорії, виставляє власні умови для відкриття корпоративного рахунку. При цьому тривалість реєстрації залежатиме від обраного банку та юрисдикції вашої компанії.

2. Зібрати пакет документів

Для відкриття рахунку у Чорногорії власникам іноземної юридичної особи необхідно подати до банку такі документи:

 • заповнена анкета на відкриття рахунку, де зазначаються всі реквізити юрособи – назва, адреса, реєстраційний номер, телефон та інше;
 • оригінал або копія рішення про реєстрацію компанії, засвідчена не більше трьох місяців тому;
 • завірена копія паспорта уповноваженої особи (для нерезидента) або завірена копія закордонного паспорта або ID-картки уповноваженої особи (для резидентів Чорногорії);
 • оригінал довіреності уповноважених директорів компанії з прикладами їх підписів або засвідчена копія паспорта власника юридичної особи;
 • нотаріально засвідчений у Чорногорії оригінал форми підпису;
 • оригінал та перекладена чорногорською мовою довіреність для уповноваженої особи від імені компанії, що підтверджує дозвіл на розпорядження фінансовими активами на банківському рахунку;
 • документ, що відображає структуру власності компанії;
 • оригінал та перекладена чорногорською мовою копія меморандуму та статуту іноземної компанії;
 • декларація бенефіціарного власника/власників юридичної особи;
 • супровідний лист з описом діяльності компанії.

Далі пакет документів буде передано представнику чорногорського банку на ознайомлення. Кожна заявка від іноземної компанії на відкриття рахунку у Чорногорії розглядається в індивідуальному порядку. Тому банківський співробітник може запросити у вас додаткові документи для прийняття остаточного рішення.

Наша юридична компанія 4B готова стати вашою довіреною особою і допомогти в підготовці документації для відкриття рахунку в банку Європи для компанії Естонії або Великобританії.

3. Відвідати банк особисто/через посередника

Більшість фінансових установ вимагають особистої присутності власника іноземної компанії. Відвідування банку необхідне для проведення процедури ідентифікації та доступу до інтернет-банкінгу. Проте у деяких чорногорських банках передбачено процедуру дистанційного відкриття корпоративного розрахункового рахунку.

Зверніть увагу. Hipotekarna Banka, Lovcen banka та Universal Capital Bank – фінансові установи Чорногорії, які надають послугу віддаленого відкриття банківського рахунку в Європі. Відповідно до їх вимог, для отримання реквізитів достатньо присутності уповноваженої особи, яка діє від імені власника компанії.

Якщо ви не можете приїхати в країну особисто, вам потрібно оформити та нотаріально запевнити довіреність на іншу особу, яка діятиме від вашого імені. Отже, ваш представник має заповнити анкету та надіслати її менеджеру банку. Деякі чорногорські фінансові установи надають можливість онлайн-заповнення та надсилання пакета документів електронною поштою. Проте підписання договору з банком все одно потребує особистої присутності вашої довіреної особи.

4. Отримати реквізити та доступи

Після схвалення заявки співробітником банку вашій юридичній особі надсилаються реквізити. Потім вам або вашому уповноваженому представнику надається доступ до зареєстрованого корпоративного рахунку компанії. Також вам може знадобитися внести мінімальний депозит для активації.

Важливо. У разі коли банк передбачає комісію за відкриття рахунку, необхідна сума може бути списана з внесеного для активації платежу.

Інформація, яку запитує банк для відкриття рахунку

Для тих, хто хоче відкрити рахунок у європейському банку для компанії Великобританії або Естонії, необхідно зібрати пакет документів:

 • Свідоцтво про реєстрацію вашої компанії, підтверджене апостилем країни-реєстрації.
 • Витяг з реєстру, виданий не більше трьох місяців тому та завірений апостилем, який підтверджує структуру власників підприємства.
 • Нотаріально завірена довіреність, що дозволяє вам представляти компанію та відкривати чи керувати рахунком від її імені.
 • Ксерокопія паспорта/закордонного паспорта директорів та акціонерів.
 • Документи, що підтверджують адресу проживання директорів/акціонерів.
 • Нотаріально засвідчений документ, що підтверджує наявність службового друку компанії.

У Європі досить ретельно перевіряють надану інформацію, тому невелика помилка може спричинити відмову та повернення пакета документів. Щоб уникнути такої неприємності, необхідно уважно вивчити вимоги або заручитись підтримкою досвідченого юриста. Також при розгляді вашої заявки європейські банківські установи можуть запитувати додаткову інформацію про вас, ваших акціонерів або бенефіціарів, джерела доходу та діяльність підприємства.

У компанії 4В ви знайдете професійних експертів, які докладно розкажуть про всі тонкощі та нюанси відкриття рахунку банку Європи та допоможуть правильно оформити документи.

Платіжні системи як альтернатива віддаленого відкриття рахунку

Альтернативним варіантом відкриття рахунку в Європі є можливість віддаленої реєстрації корпоративних реквізитів. Таку послугу надають платіжні онлайн-сервіси. Вони вимагають менше документів і виставляють більш лояльні умови для відкриття корпоративного рахунку.

Експерти 4В рекомендують використовувати лише перевірені платіжні системи.

Payoneer

Американська платіжна система Payoneer дозволяє проводити міжнародні платежі та отримувати перекази від іноземних партнерів та клієнтів. Зареєструватися та отримати розрахунковий рахунок можна віддалено, без відвідування банку. Крім того, Payoneer надає додаткові послуги:

 • швидка конвертація валют за актуальним курсом обміну;
 • пластикові банківські картки для здійснення інтернет-платежів та зняття готівки у банкоматі;
 • підтримка клієнтів через електронну пошту, телефон та онлайн-чат.

Сервіс підходить для онлайн-підприємств, які працюють із клієнтами по всьому світу. Він також має мобільний додаток для швидкого та зручного проведення фінансових операцій.

Wise

Британський фінансовий сервіс Wise – чудова альтернатива для тих, хто хоче відкрити банківський рахунок онлайн у Європі, але не має можливості особисто відвідати закордонний банк. Серед переваг платіжної системи:

 • низькі комісії, порівняно із традиційними фінансовими установами;
 • простий процес відкриття корпоративного рахунку для компаній із різних країн;
 • зручна робота із різними валютами;
 • висока безпека вашої фінансової інформації завдяки використанню передових технологій захисту даних.

Конвертація валют у платіжній системі відбувається згідно з реальними обмінними курсами та без додаткових комісій. Також Wise має мобільний додаток та вебплатформу для легкого управління рахунками та проведення міжнародних транзакцій.

Paysera

Paysera – це електронна платіжна система, яка пропонує просте відкриття рахунку для компаній Великобританії, Естонії та багатьох інших країн. Вона має широкий спектр онлайн-послуг:

 • відкриття IBAN рахунки для підприємств;
 • випуск безконтактної платіжної картки VISA;
 • обмін різних валют за актуальним курсом;
 • швидкі фінансові перекази по всьому світу з низькою комісією.

Міжнародні та міжкорпоративні транзакції Paysera мають високий рівень безпеки, оскільки використовуються перевірені системи для шифрування даних. Особливістю сервісу є послуга покупки золота (XAU) з можливістю його видачі, яка призначена для збереження купівельної спроможності коштів клієнтів.

Revolut

Британо-литовський онлайн-банк Revolut – хороша альтернатива для підприємств, які замислюються, як відкрити рахунок у європейському банку без особистої присутності. Процес реєстрації в системі доступний для клієнтів з усього світу через мобільний додаток. До послуг англійських та естонських компаній:

 • відкриття мультивалютних розрахункових рахунків;
 • випуск корпоративних карток для співробітників;
 • швидкі міжнародні операції із низькими комісіями;
 • вигідні обмінні курси для конвертації різних валют;
 • відстеження та аналітика руху коштів на рахунках.

Підприємства, які мають рахунок у Revolut, також можуть через сервіс інвестувати в іноземні компанії або дорогоцінні метали, щоб диверсифікувати свій інвестиційний портфель.

Підбиття підсумків

Банки Європи – це надійні та стабільні установи, наявність рахунку у яких підвищує репутацію вашої компанії та підтверджує вашу благонадійність. Проте процес отримання європейських банківських реквізитів може бути ускладнений високими вимогами до нерезидентів, тривалими процесами перевірки та умовами обслуговування компаній, зареєстрованих в іншій країні.

Щоб відкрити банківський рахунок у Європі, необхідно ретельно підходити до вибору банку та юрисдикції. Це дозволить вам отримати вигідні умови оподаткування, доступ до міжнародних ринків, легке проведення мультивалютних транзакцій.

Однією з найлояльніших до іноземних підприємств є Чорногорія. Тут доступна проста процедура відкриття корпоративного рахунку для англійських та естонських компаній. Щоб отримати реквізити, необов’язково особисто відвідувати банк, оскільки ви можете призначити довірену особу пройти кілька простих кроків:

 • вибрати відповідний чорногорський банк;
 • зібрати необхідну документацію;
 • підписати договір та отримати всі доступи до банківського рахунку (особисто чи через уповноваженого представника).

Юридична компанія 4B надає консультаційні послуги з відкриття корпоративного рахунку в закордонних банках та платіжних системах компаніям із Великобританії та Естонії. Також наші експерти допоможуть вам обрати банк, зібрати документи та подати заявку, щоб максимально швидко отримати рахунок у європейській фінансовій установі.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі