Як відкрити компанію в штаті Техас - особливості реєстрації бізнесу

Як зареєструвати компанію у Техасі. Покроковий алгоритм

Час читання: 15 хвилин

За результатами дослідження, проведеного американським телеканалом CNBC, Техас посідає шосте місце в рейтингу найкращих штатів для ведення бізнесу у 2023 році. Цьому сприяє квітуча економіка, доступ до інноваційних технологій і відносно невелика вартість ведення бізнесу. Що стосується думки підприємців, вони взагалі поставили Техас на першу позицію рейтингу найкращих юрисдикцій для реєстрації компанії. Такі результати опитування, проведеного ChiefExecutive – офіційним ресурсом спільноти генеральних директорів підприємств США.

У цьому матеріалі поговоримо про переваги ведення бізнесу в Техасі, специфіку оподаткування та банківського обслуговування, а також торкнемося питань отримання ліцензій та звітності в штаті.

Чим Техас відрізняється від інших штатів? Переваги юрисдикції

При виборі штату для реєстрації компанії підприємцям-іноземцям слід враховувати багато чинників. Серед них – податковий клімат, ступінь лояльності до нерезидентів, загальні вимоги щодо створення юридичної особи, витрати на старт та подальше ведення бізнесу тощо. Техас випереджає інші штати за багатьма показниками:

 1. Посильний податковий тягар. Техас посідає 13 місце в рейтингу State Business Tax Climate Index, складеному аналітичним центром Tax Foundation. Така позиція означає, що хоча штат не можна назвати безподатковим, розмір відрахувань до державної скарбниці більш ніж посильний для бізнесу початківця.
  Наприклад, тут не стягується корпоративний прибутковий податок та ПДФО, відсутній податок на валовий виторг. Підприємства з малим оборотом (до $1,2 млн) звільнено від сплати податку на франшизу, а більші компанії сплачують його за ставкою від 0,331% від доходу компанії.
  Що стосується податку з продажу, штат Техас займає 14 місце у США – його комбінована ставка становить 8,2%. Це середній показник по країні – тут є штати, в яких він перевищує 9% (наприклад, Луїзіана, Теннессі та Вашингтон), і ті, де ставка Sales Tax менше ніж 5% (Аляска та Гаваї).
 2. Сприятливе середовище для ведення бізнесу. Цей критерій включає лояльність місцевих органів влади до підприємців-початківців і створювані державою умови для ведення бізнесу. За версією фінансової компанії WalletHub, за всіма вищевказаними характеристиками Техас займає третє місце в країні, поступаючись лише Юті та Флориді.
 3. Мінімальні супутні витрати. Після виходу на міжнародну арену підприємці стикаються з додатковими статтями витрат, серед яких податки та збори юрисдикції, де було зареєстровано підприємство. Згідно з результатами досліджень, проведених компанією Approve, Техас – найвигідніший штат для ведення бізнесу. Тут від вас буде потрібно мінімум вкладень, що дасть змогу витратити більше грошей на розвиток своєї справи.
 4. Прості вимоги з боку держави. У штаті немає обмежень щодо створення та ведення бізнесу для нерезидентів – наявність громадянства США та проживання на території країни необов’язкова. До того ж тут лояльно ставляться до ліцензування бізнесу – не потрібно оформлення спільної бізнес-ліцензії. Подання документів для реєстрації компанії та відкриття корпоративного банківського рахунку доступні онлайн, тому відвідувати країну заради цього не доведеться.

Техас – один зі штатів, де можна зареєструвати бізнес, скориставшись послугами компанії 4B. Наші юристи допоможуть створити компанію та відкрити банківський рахунок, проконсультують з оподаткування та бухгалтерського обліку. Довірте організаційні питання професіоналам та звільніть час на досягнення глобальних бізнес-цілей.

Типи компаній, доступних для реєстрації в Техасі

США – країна безмежних можливостей бізнесу. Тут можна вибрати організаційно-правову форму підприємства, яка оптимально відповідає вашим цілям та потребам, пропонує відповідний принцип оподаткування та лояльні умови для засновника. Техас – не виняток. Підприємець може створити корпорацію, товариство з обмеженою відповідальністю чи партнерство. Поговоримо детальніше про особливості компанії кожного типу.

Організаційно-правова форма підприємстваОсобливості компанії цього типу
Partnership – партнерствоЦе компанія, власниками якої виступають двоє та більше фізичних чи юридичних осіб. Існує два різновиди партнерств: General Partnership (повне партнерство) та Limited Partnership (обмежене партнерство). Перше відрізняється необмеженою відповідальністю кожного партнера за борговими зобов’язаннями компанії. Також усі засновники підприємства мають право приймати управлінські рішення. У партнерствах другого типу є генеральний партнер, який несе необмежену відповідальність і управляє фірмою, і обмежені партнери, особисті активи яких недоторканні, але й приймати важливі бізнес-рішення вони не мають права.
Corporation – акціонерне товариство, або корпораціяЦе форма організації бізнесу, яка передбачає існування підприємства як незалежного суб’єкта підприємницької діяльності. Основна відмінність таких компаній від партнерств полягає в обмеженій відповідальності засновників – вони відповідають за борговими зобов’язаннями фірми виключно сумою, яку вклали в бізнес – їх особисті активи надійно захищені.
У США існує два типи корпорацій: S-Corp і C-Corp. Їхня принципова відмінність полягає в застосовуваному типі оподаткування. У корпораціях типу S усі податкові статті переходять від юрособи до її учасників, які сплачують ПДФО. У корпораціях типу C є подвійне оподаткування: після отримання прибутку компанія сплачує корпоративний прибутковий податок, а після виплати дивідендів з акціонерів стягується ПДФО.
Зверніть увагу: Нерезиденти США не можуть зареєструвати S-Corp – якщо ви плануєте стати власником корпорації, розглядайте лише C-Corporation.
Limited Liability Company (LLC) – товариство з обмеженою відповідальністюТакі підприємства характеризуються обмеженою відповідальністю їх учасників та оподатковуються за принципом партнерства – прибуток та витрати розподіляються між членами LLC, які сплачують ПДФО. На відміну від інших організаційно-правових форм, ТОВ мають гнучку структуру управління, відрізняються мінімальними вимогами до документообігу та засновників.

Оскільки Limited Liability Company та Corporation забезпечують повний захист персональних активів своїх власників, ці дві організаційно-правові форми підприємства мають найбільшу популярність у Техасі. Розглянемо переваги кожної з них, щоб вибрати найоптимальніший тип компанії для вашого бізнесу.

Переваги товариства з обмеженою відповідальністю

 1. Обмежена відповідальність засновників. LLC передбачає чіткий поділ персональних та бізнес-активів. Це означає, що якщо фірма зіткнеться із заборгованістю чи судовими розглядами, її власники можуть бути спокійні за свою особисту власність.

Зверніть увагу: Якщо ви збираєтеся заснувати single member LLC (ТОВ з одним учасником), потрібно бути особливо уважним, щоб не допустити змішування особистих та ділових активів. Це може призвести до так званого прориву корпоративної завіси, а особисті активи власника опиняться під загрозою.

 1. Мінімальні вимоги до структури та документообігу. Якщо порівнювати корпорацію та товариство з обмеженою відповідальністю, останнє має більш гнучкі вимоги до ведення бізнесу:
  • управляти LLC може власник чи менеджер, тоді як у корпорації цей обов’язок покладається лише на директора;
  • від засновників LLC не вимагається регулярного проведення зборів і суворого документування їхнього процесу;
  • для офіційної реєстрації LLC потрібно отримати Certificate of Formation (свідоцтво про створення), тоді як перелік документів для корпорацій набагато ширший і включає Articles of Organization (свідоцтво про реєстрацію), Статут (Operating agreement), Shareholder Agreement (акціонерна угода) та інші.
 2. Гнучкість системи оподаткування. Особливість податків у Техасі для LLC полягає в тому, що власники компаній такого типу можуть вибрати один із принципів оподаткування:
  • за типом C-Corp, тобто платити корпоративний прибутковий податок та ПДФО за фактом розподілу прибутку;
  • за типом партнерства, коли всі податкові статті переходять від юрособи до засновників, та останні сплачують ПДФО;
  • за типом індивідуального підприємництва, що полягає у сплаті ПДФО єдиним засновником компанії в single member LLC.

Водночас у товариства з обмеженою відповідальністю існують певні недоліки. У компанії такого типу складно передати право власності – для цього потрібне схвалення всіх його учасників. Також на власників LLC очікують набагато більші поточні витрати, ніж на засновників партнерств – наприклад, їм доведеться платити мито за подання щорічного звіту.

Як альтернативу реєстрації ТОВ підприємці часто обирають корпорацію. Ця форма ведення бізнесу також дає певні переваги для підприємця.

Вигоди для бізнесу від реєстрації корпорації

 1. Привабливість для інвесторів. C-Corporation – бажаний тип форми ведення бізнесу для інвесторів. Вони з великим бажанням вкладають гроші в такі компанії завдяки кільком факторам:
  • Зручний принцип оподаткування. Купуючи акції компанії, інвестори не платять податок на доходи фізичних осіб.
  • Усталена прецедентна база. C-Corporation – тип компаній, який з’явився раніше за інших, а тому має велику юридичну практику, що може допомогти у разі судового розгляду.
  • Свобода передачі права власності. Для передачі права власності у C-Corp достатньо купити чи продати акції компанії. У ТОВ для цього необхідно вносити зміни до операційної угоди.
 2. Мінімальні вимоги до акціонерів та засновників. Відмінна риса корпорацій типу C – відсутність вимог щодо кількості акціонерів та обмежень щодо осіб, які мають право ними бути.
 3. Необмежений термін існування. Якщо в Статуті організації не зазначено інше, корпорація типу C існує вічно, незалежно від своїх засновників, акціонерів або директорів. Вона виступає незалежним суб’єктом підприємницької діяльності, може звертатися від свого імені до суду, купувати та продавати свої активи, укладати контракти, інвестувати кошти. Усе це триватиме до того моменту, поки C-Corp не буде ліквідовано.

Ця організаційно-правова форма також має деякі мінуси. Наприклад, це відносна складність створення та управління компанією.

Визначаючи юридичну структуру вашого майбутнього підприємства, враховуйте свої бізнес цілі та рівень передбачуваного доходу, вивчіть розмір зборів та податків для кожного типу компанії. Всі ці кроки дозволять зробити правильний вибір та побудувати успішний бізнес.

Етапи реєстрації компанії в Техасі на прикладі ТОВ

Створення юрособи в Техасі складається з кількох етапів, які включають вибір найменування компанії, юридичне оформлення бізнесу та реєстрацію в податковій службі США. Зупинимося детально кожному з них.

Етап #1. Вибір назви товариства з обмеженою відповідальністю

На перший погляд, цей крок може здатися найпростішим з-поміж усіх, однак це далеко не так. Недостатньо просто обрати слово чи фразу, яка вам сподобалася, – важливо дотримуватися всіх вимог штату. Серед них:

 • Ексклюзивність найменування. Перед поданням заявки на реєстрацію LLC слід перевірити, чи не використовується обране слово іншою, вже зареєстрованою компанією. Для цього необхідно звернутися до Офісу державного секретаря штату телефоном чи електронною поштою.

Якщо на момент винесення попереднього рішення щодо доступності вибраного імені воно є вільним, але ви не готові зареєструвати компанію відразу, ви можете скористатися послугою резервування потрібної назви.

Зверніть увагу: Послуга резервування є універсальною, тобто ви можете забронювати найменування для корпорації, але потім використовувати його для реєстрації ТОВ. Є можливість продовжити термін броні та подати необмежену кількість заявок.

 • Відсутність у складі назви деяких слів та фраз. У найменуванні ТОВ заборонено використовувати слова, що вказують на належність організації до державних установ (Державний департамент, Конгрес, Міністерство тощо). Також неприпустимо додавати до назви слова, що стосуються бізнес-індустрій, які підлягають обов’язковому ліцензуванню – звичайно, якщо у вас немає відповідної ліцензії. Наприклад, це терміни зі сфери освіти (коледж, школа), медицини (лікарня, клініка), фінансів (банк) тощо.
 • Наявність певних елементів. Найменування ТОВ має включати назву юридичної структури бізнесу – «Limited Liability Company» або її абревіатури: LLC чи L.L.C.

Також перед поданням заявки на реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю рекомендується перевірити доступність не тільки самої назви, а й обраного слова як домену.

Етап #2. Вибір реєстраційного агента

Обов’язковою вимогою законодавства Техасу є залучення до ведення бізнесу реєстраційного агента. Це фахівець, який прийматиме вхідну кореспонденцію, яка надходить на ім’я юридичної особи. Теоретично цю функцію може виконувати й сам засновник компанії, але такий варіант не підходить при реєстрації підприємства нерезидентом. Причина цього – чіткі вимоги, яким має відповідати агент. До них відносяться вікові обмеження (18 років і старше), а також обов’язкова наявність реєстрації в США.

Етап #3. Складання та отримання установчих документів

Як ми вже згадували вище, товариство з обмеженою відповідальністю має обов’язково отримати Certificate of Formation – свідоцтво про створення компанії. Цей документ – офіційне підтвердження реєстрації ТОВ.

Для його отримання необхідно подати заявку до офісу Державного секретаря Техасу, в якій слід зазначити:

 • ціль бізнесу;
 • фізичну адресу компанії;
 • назву фірми;
 • ім’я та контакти засновників підприємства та реєстраційного агента;
 • дата початку діяльності;
 • заплановану тривалість існування LLC;
 • підпис власника.

Зверніть увагу: У деяких штатах допускається створення анонімної компанії, для якої ім’я та контактні дані засновників не вказуються. Проте законодавство Техасу забороняє реєструвати такі юрособи – тут конфіденційність підприємця зберегти не вдасться.

Окрім свідоцтва про створення, засновникам ТОВ рекомендується скласти операційну угоду – документ, який регламентує усі внутрішні процеси компанії. У ньому мають бути зазначені власники підприємства, їх обов’язки, права та повноваження. Складання операційної угоди необов’язкове, але все ж таки краще не нехтувати цим документом – надалі він може допомогти у вирішенні спірних ситуацій.

Також для ТОВ передбачені membership certificates – членські сертифікати. У них зафіксовано частку власності кожного учасника товариства з обмеженою відповідальністю.

Етап #4. Отримання EIN, EIN Confirmation Letter та ITIN

Реєстрація у податковій службі США – IRS – важливий етап створення компанії у цій державі. Він включає отримання:

 1. Ідентифікаційного номера роботодавця – EIN. Зробити це можна кількома способами: онлайн на сайті IRS.GOV, телефоном, факсом або поштою.

Зверніть увагу: Для подання заявки онлайн у підприємця має бути SSN – номер соціального страхування. Якщо його немає, єдиний доступний для нього варіант – надсилання паперової заяви поштою. Щоб прискорити цей процес, рекомендуємо скористатися факсом – компанія 4B надає таку послугу своїм клієнтам.

 1. Листа-підтвердження про присвоєння EIN. Цей документ може знадобитися при зверненні до банку або якщо ви захочете скористатися послугами електронних платіжних систем.
 2. ITIN – індивідуального ідентифікаційного номера платника податків. Номер потрібен підприємцям-нерезидентам для подання декларації до IRS, оскільки вони не мають права на отримання SSN. Для його отримання також є кілька варіантів. Ви можете:
  • надіслати податкову декларацію, посвідчення особи та документи про іноземний статус до податкової служби поштою;
  • подати заяву через агента щодо прийому документів;
  • звернутися до центру допомоги платникам податків.

Після проходження всіх вищеописаних процедур ваша компанія буде офіційно зареєстрована та готова до повноцінної діяльності. Залишилося врегулювати кілька питань, про які йтиметься далі.

Як відкрити рахунок у банківській установі Техасу?

США не накладає жодних обмежень на відкриття рахунків у своїх банках для нерезидентів. Єдина особливість для іноземців полягає в тому, що перед початком обслуговування їм може знадобитися пройти додаткову ідентифікацію та надати ще один документ.

Для відкриття корпоративного рахунку у банку Техасу потрібно надати документи компанії та особисті документи її власників. Для підприємства необхідні:

 • EIN та лист-підтвердження про присвоєння;
 • юридичне найменування підприємства;
 • установчий документ (наприклад, свідоцтво про створення ТОВ);
 • юридична, фізична та поштова адреса фірми;
 • заяву на відкриття рахунку;
 • ліцензія на ведення бізнесу, якщо ваша сфера діяльності передбачає її наявність.

Для власників підприємства приготуйте:

 • посвідчення особи, а для нерезидентів ще й додатковий документ, що підтверджує особу клієнта (посвідчення водія, кредитна карта, рахунок за комунальні послуги тощо);
 • SSN або ITIN;
 • домашня адреса;
 • посада та частка володіння (для бенефіціарів).

При виборі банку для обслуговування юридичної особи враховуйте запропоновані умови: необхідність мінімального депозиту для підтримки активності рахунку, щомісячні та разові комісії, доступні онлайн-послуги, процентні ставки за кредитами та депозитами.

Це важливо: Фінансова система Сполучених Штатів допускає відкриття корпоративного рахунку онлайн, без відвідування країни заради одного візиту до офісу банківської установи. Така можливість входить до переліку послуг компанії 4B. Ми співпрацюємо з найбільшим онлайн-банком США та гарантуємо вам швидке та якісне банківське обслуговування за кордоном.

Ліцензування бізнесу в Техасі

Ми вже писали, що Техас – один зі штатів, який не вимагає отримання General business licenses, що дає право на ведення бізнесу на його території. Однак тут можуть знадобитися інші ліцензії та дозволи:

 • Галузеві ліцензії, які дають підприємцям право працювати у певних індустріях, постачати окремі товари, надавати послуги. До сфер діяльності, що ліцензуються, відносять фінанси, охорону здоров’я, косметологію та інші. Спеціальні дозволи потрібні на продаж алкогольної та тютюнової продукції, поширення лотерей, надання транспортних послуг. З повним переліком необхідних галузевих ліцензій ви можете ознайомитись на офіційному ресурсі Техасу GOV.TEXAS.GOV у розділі Business Permit Office.
 • Sales Tax Permit – дозвіл на сплату податку з продажу. Він потрібен підприємцям, які:
  • продають рухоме майно;
  • здають в оренду чи орендують рухоме майно;
  • надають оподатковувані послуги;
  • працюють віддалено на маркетплейсі, а їхня компанія зареєстрована в Техасі.

Інакше кажучи, отримати Sales Tax Permit потрібно всім, хто за родом своєї діяльності планує стягувати та перераховувати в IRS податок з продажів у Техасі.

Компанія 4B допомагає своїм клієнтам подати заявку на отримання цього дозволу та здійснює їхнє подальше супроводження.

Звітність та податки у штаті Техас

Податкове навантаження в юрисдикції – один із визначальних факторів при виборі штату для ведення бізнесу. Нижче ви знайдете систематизовану інформацію про податки та їх ставки, передбачені в Техасі.

ПодатокСтавка оподаткування
Корпоративний податок на прибуток0 %
ПДФО0 %
Податок з продажу8,2 %
Податок на франшизу0% для компаній з оборотом до $1,2 млн, від 0,331% для більших підприємств
Податок на валовий виторг0 %

Крім платежів до податкової служби США, у Техасі передбачено реєстраційний збір, який має бути сплачений під час створення компанії. Водночас у штаті немає мита за подання річного звіту, тоді як у більшості юрисдикцій воно стягується.

Підіб’ємо підсумки

Реєстрація бізнесу у Техасі відкриває перед іноземними підприємцями широкі перспективи. Влада штату лояльно ставиться до нерезидентів, проводить адекватну податкову політику і висуває мінімальні вимоги до заснування компаній.

Якщо ви вирішили зареєструвати підприємство у цьому штаті, вам необхідно:

 • вибрати найменування компанії;
 • найняти реєстраційного агента;
 • отримати свідоцтво про створення та скласти операційну угоду;
 • зареєструватися у податковій службі США;
 • відкрити корпоративний банківський рахунок;
 • одержати необхідні ліцензії для ведення бізнесу.

Юристи компанії 4B готові надати вам допомогу у всіх перерахованих вище питаннях і супроводити ваш міжнародний бізнес на шляху до успіху.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі