Інвестиції в бізнес на Amazon: де брати гроші на розвиток бізнесу

Час читання: 6 хвилин

У житті будь-якого успішного amazon-підприємця настає час, коли потрібно розвивати бізнес (запуск нових товарів, збільшення партій, тих, які вже успішно продаються), а власних коштів на все це не вистачає.

Сьогодні ми поговоримо про фінансування продавців на Amazon і постараємося відповісти на два головних питання: чи правда, що позикові кошти допомагають розвивати бізнес і на які основні моменти потрібно звертати увагу при отриманні фінансування.

Матеріал надано партнерами компанії 4B – компанією Amaloan.

Коли варто залучати “чужі” гроші в Amazon-бізнес

Якщо Ви можете залучити фінансування і вкласти отримані кошти таким чином, що прибутковість цих вкладень буде перевищувати відсотки по кредиту – це відмінна можливість, якою обов’язково потрібно скористатися. Але завжди потрібно пам’ятати, що грошима можна як допомогти бізнесу рости і розвиватися, так і «вбити» його.

Якщо у Вас немає банківського рахунку, на якому знаходяться декілька тисяч доларів або іншого бізнесу, з якого можна тимчасово витягнути грошові ресурси, то Вам доведеться залучати стороннє або зовнішнє фінансування. Залучення сторонніх інвестицій/кредиту в бізнес може допомогти здійснити те, що було неможливо здійснити іншим способом.

У 2017 на проект Bindle Bottle збирали гроші на Kickstarter. Зараз ця пляшка з секретом успішно продається на Amazon по 39$ за одиницю.

Основні потреби в фінансуванні amazon-підприємців

Ось список типових ситуацій, в яких Amazon-бізнесу можуть знадобитися додаткові фінансові вливання:

 • Запуск нового товару. Розширення лінійки, асортименту, або запуск абсолютно нового товару вимагають додаткового залучення вільних коштів, які не завжди є у розпорядженні продавців;
 • Закупівля великої партії товару. Наприклад, підготовка до Новорічних свят, сезону активних продажів (якщо товар має сезонність). Найчастіше підготовка до Q4, наприклад, починається вже в кінці 2 кварталу, і продавці не можуть заморожувати чималі суми для того, щоб забезпечити виготовлення та доставку 2-3 партій товару відразу.
 • Розширення бізнесу. Запуск бізнесу в інших країнах або вихід на нові майданчики – Shopify, Etsy і т.п. теж вимагає додаткових інвестицій з боку власників бізнесу, особливо коли вихід на інші ринки стає успішним.
 • Для зменшення касових розривів та уникнення виходу в out of stock (спустошення складу в фазі активного продажу). Касовий розрив – це тимчасова нестача коштів, необхідних для фінансування наступних чергових витрат, тобто товар ще не продався, а вже необхідно закуповувати новий.
 • Для скорочення витрат на доставку. Найчастіше вигідніше заздалегідь виготовити товар і оплатити доставку морем за рахунок позикових коштів, ніж отримати виплату від Amazon і доставляти товар дорогим авіатранспортом в авральному режимі, щоб не вийти в out of stock.

Способи залучення фінансування в Amazon-бізнес

Отже, де ж Amazon-бізнесу можна взяти гроші? Ось кілька ідей:

Краудфандингові майданчики

Приклади таких майданчиків – Kickstarter, IndieGoGo та інші. Найчастіше це залучення коштів не під певний відсоток, а як аванс за продукт, який Ви плануєте запустити. Це досить нескладний, але тривалий процес збору коштів, і немає гарантії, що кошти взагалі будуть отримані.

Кредитування від Amazon

Дозволяє збільшити обсяги продажів на майданчику і призначено винятково для закупівлі товару. Процентна ставка становить від 3% до 16,9% річних. А сума, яку Ви можете отримати, варіюється від 1000 $ до 750 000 $.

Але не всі можуть “мати честь” отримати подібну пропозицію, лише ті продавці, які відповідають певним критеріям Аmazon. Ці критерії встановлюються самим маркетплейсом, тому вони не є загальнодоступними, можуть змінюватися час від часу, але однакові для всіх продавців. Наприклад, Amazon Lending не доступний для продавців вина.

Детальніше про кредитування від Amazon можна дізнатися
на цій сторінці.

Партнерство

Це досить хороший спосіб привернути інвестиції, але за ним стоїть зменшення своєї частки в прибутку – потрібно реалізувати особисті цілі не одного власника, а двох, трьох, а також є необхідність узгодження стратегічних (і не дуже важливих) рішень.

Венчурні інвестиції

Це інвестиції, призначені для фінансування нових (так званих стартапів) або зростаючих компаній, діяльність яких пов’язана з високим або відносно високим ступенем ризику.

Традиційно венчурні інвестиції використовуються для фінансування інноваційних компаній, тобто компаній, що втілюють результати наукових і інженерних розробок, винаходів в кінцеві продукти, технології та послуги, затребувані ринком. Для звичайних банківських інструментів (наприклад, кредитів) такі підприємства часто виявляються дуже ризикованими.

Приватні позики

Це зручно, швидко, але не завжди є той, хто готовий пожертвувати велику суму коштів на розвиток вашого бізнесу.

В онлайн є багато фінансових платформ, готових дати позики підприємцям за привабливими “цінами”. Але будьте обережні: уважно читайте умови кредитування та відгуки про компанію. Крім того, деякі з них надають кредити тільки компаніям з США або ЄС.

Кредити від місцевих і іноземних банків

Процентні ставки за цими кредитами досить привабливі, але є певні складності в отриманні самого кредиту – це нудна паперова тяганина і надмірна метушня при його оформленні.

Американські банки кредитують тільки американські компанії, тому тут теж потрібно буде показати їм історію Вашої діяльності та бути готовим, що банк не задовольнить Вашу заявку на видачу великої суми коштів відразу, навіть не дивлячись на великий досвід онлайн-продажів.

Online-фінансові компанії

Як приклад можна привести такі сайти як Payability та Kabbage

Досить зручний спосіб отримання коштів, але високі процентні ставки, «підводні» камені та додаткові платежі по кредиту. Знову ж таки, всі ці сервіси працюють в основному з американськими компаніями.

Фінансування від компанії Amaloan

Фінансування для онлайн продавців (Amazon, Shopify та інших маркетплейсів).

Найпопулярніші способи залучення фінансів наведені в таблиці нижче, разом з перерахуванням їх сильних та слабких сторін.

Спосіб залучення коштівПлюсиМінуси
Краудфандингові майданчики– Залучення коштів не під певний %, а як аванс за продукт, який Ви плануєте запустити
– Все відбувається онлайн і в одному місці, немає потреби спілкуватися з кожним інвестором
– Довгий термін збору коштів (2-4 міс.)
– Немає гарантії, що кошти будуть отримані
– Важлива новизна, складно залучити фінансування під уже давно працюючий бізнес.
Партнерство– Партнерство дозволить швидше використовувати можливості, що з’являються (об’єднавши сильні сторони: особисті, професійні та управлінські, зможете досягти більшого);
– Партнер приймає на себе частину обов’язків і відповідальності відповідно до своїх сильних сторін;
– Партнер – це командний гравець, це перший член команди, з яким можна домогтися синергії;
– Розуміння і підтримка у важких особистих і бізнес-ситуаціях;
– Партнер може бути основним або додатковим джерелом фінансування бізнес-проекту.
– Зменшення своєї частки в прибутку;
– Необхідність узгодження стратегічних і не дуже важливих рішень;
– Спільна відповідальність за наслідки неправильних рішень одного з партнерів, що згодом може спричинити втрату всього бізнесу.
Венчурні інвестиції– Можливість залучення значного обсягу капіталу для високоризикових проектів;
– Для залучення коштів не потрібно застави та інших видів забезпечення;
– Кошти можуть стати доступними в короткі терміни;
– Як правило, не передбачає проміжних виплат (відсотків, дивідендів).
– Труднощі при пошуку інвесторів і залучення суми в запланованому обсязі;
– Іноді невигідні умови надання коштів, висунуті інвестором;
– Імовірність несподіваного виходу інвестора з проекту або продаж їм своєї частки третій стороні;
– Необхідність виділення частки (може призвести до зміни в розподілі права власності та втрати контролю над прийняттям рішень);
– Слабкий розвиток венчурного фінансування на пострадянському просторі.
Кредити в місцевих і іноземних банках– Можливість оплатити товар зараз і не турбується про значні касові розриви;
– Можливість вирішити більшість проблем фінансування за невелику плату в дуже стислі терміни;
– Погашення кредиту може бути довгостроковим.
– Паперова тяганина і надмірна метушня при оформленні кредиту;
– Високі процентні ставки та «підводні» (додаткові) платежі по кредиту;
– З часом може з’явиться залежність від кредитів;
– Чим довший термін кредитування, тим більше відсотків доведеться заплатити.

Хто такі Amaloan і чим компанія може бути Вам корисною?

Компанія Amaloan давній і надійний партнер 4В. Для знайомства з нею наведемо невелику довідку:

 • Компанія заснована у 2018 році;
 • Має успішний досвід кредитування юридичних і фізичних осіб в Україні (ліцензія на кредитування Нацкомфінпослуг понад 10 років);
 • Дуже ретельний відбір клієнтів. Для компанії важливо саме цільове використання коштів і результат від виданих інвестицій;
 • Понад 100 постійних клієнтів з оборотом від 100 тис. $ на місяць, географія клієнтів – Україна, Росія, країни СНД;
 • Середній обсяг інвестицій новому клієнтові – 10 000 – 20 000 $, середній термін погашення – 3 місяці та збільшення обороту при цьому мінімум на 50-70%;
 • Швидке прийняття рішення про видачу фінансування (всього 1-3 дні).

Якщо Ви приймете рішення скористатися нашою рекомендацією і звернутися за фінансами до Amaloan, то свою заявку можете залишити за цим посиланням >>

Фактори, які визначають отримаєте Ви кошти чи ні

Існують різні фактори, що впливають на прийняття рішення про видачу фінансування, якими керуються фінансові компанії:

 • фінансові показники діяльності (в т.ч. чистий прибуток на одиницю товару, обсяг торгів за останні півроку, окупність і т.д.);
 • наявність правильно побудованого фінансового обліку;
 • наявність застави (оцінка його вартості);
 • наявність торгової марки, Brand registry, Brand gating;
 • співвідношення власних і позикових коштів в бізнесі та інше.

Крім всіх стандартних вимог, які висувають кредитори, важливим фактором також є репутація клієнта.

Багато позичальників дивуються, коли їм задають питання: “А хто з Амазон-спільноти може Вас порекомендувати? Які відгуки ми отримаємо, якщо поцікавимося Вашою репутацією, наприклад, у форвардера, з яким Ви співпрацюєте? Хто може виступити Вашим поручителем? ”

Найчастіше, коли всі етапи пройдено, але немає твердої застави, цей фактор є вирішальним. Наприклад, в компанії Amaloan, ми завжди раді, коли колеги, партнери називають репутацію позичальника бездоганною, і в результаті взаємовигідного співробітництва нам також приємно надати такі ж рекомендації кому-небудь при необхідності.

Крім стандартних вимог фінансових компаній, для надання позики, важлива ще й Ваша ділова репутація. Подбайте про те, щоб скласти список авторитетних підприємців, які можуть за Вас поручитися.

Висновок

Залучення фінансування в потрібній кількості та в потрібний час є ідеальним рішенням для розвитку Вашого бізнесу на Amazon.

За умов правильного ведення бізнесу, прибуток від використання кредиту завжди вище витрат на його обслуговування. Тому, тільки ретельний аналіз фінансів і грошового потоку Вашого бізнесу дозволить Вам з’ясувати, чи має сенс залучати фінансування, і наскільки воно буде корисним.

корисні матеріали в нашому блозі

Wish – нова e-commerce платформа. Для кого потенційно цікава та як з нею працювати?

Wish – нова платформа, що продає 1,7 мільйона товарів на день. Різноманітні функції реклами, постійна підтримка продавців та реальна можливість продавати на весь світ – все це чекає на продавців Wish вже зараз.

читати далі
Попередній пошук за ТМ: Чи не зайве витрачання грошей?

Навіщо, в принципі, проводити такий попередній пошук по ТМ? По-перше, важливо зазначити, що власники торгових марок мають повну монополію на вже зареєстровану ТМ. А отже схожі марки можуть отримати відмову в реєстрації.

читати далі
Альтернативні способи захисту порушених прав на торговельні марки в мережі Інтернет: UDRP, UA-DRP та інші

Розбираємо Єдину політику розгляду спорів щодо доменних імен (UDRP) та інші альтернативні процедури вирішення доменних спорів. А також приклади недобросовісного використання чужого зареєстрованого позначення в якості домену.

читати далі