У чому різниця між компаніями LLC, LTD, LP, INC, IBC | 4b.ua

Чим відрізняються іноземні компанії LLC, LTD, LP, INC, IBC?

Час читання: 15 хвилин

При відкритті бізнесу за кордоном ви обов’язково станете перед вибором типу компанії (LLP, LLC, LTD та інші). Поспіх у цьому питанні неприпустимий, адже процедура зміни типу компанії після реєстрації – складна і дорога. Від правильності вибору залежить багато чинників, зокрема:

 • оподаткування: різні типи підприємств оподатковуються по-різному;
 • захист активів: деякі типи компаній забезпечують найкращий захист активів власників;
 • вимоги до звітності: для різних типів компаній вони відрізняються;
 • обмеження на діяльність: деякі типи компаній можуть бути обмежені у своїй діяльності у певних юрисдикціях.

У цій статті ми розглянемо основні типи іноземних компаній та їх абревіатури, розберемо різницю між ними, і визначимо який тип краще вибрати.

Переваги реєстрації закордонної компанії

Реєстрація зарубіжної компанії – це вигідне рішення для бізнесу, який прагне розширити свою діяльність на нові ринки, оптимізувати податковий тягар чи підвищити репутацію.

Основні переваги реєстрації зарубіжної компанії:

 • Розширення ринків збуту
  Реєстрація зарубіжної компанії дозволяє вийти на нові ринки збуту. Це особливо актуально для фірм, які хочуть продавати свої товари чи послуги у країнах із високим потенціалом зростання.
 • Оптимізація оподаткування
  Реєстрація зарубіжної компанії в юрисдикції із нижчими податковими ставками може допомогти оптимізувати податковий тягар. Однак, важливо пам’ятати, що податкові правила можуть бути складними та мінливими, тому перед реєстрацією компанії необхідно проконсультуватися з податковим фахівцем.
 • Підвищення репутації
  Реєстрація зарубіжної компанії у престижній юрисдикції сприяє підвищенню репутації бізнесу в очах клієнтів та партнерів. Ця перевага є особливо важливою для фірм, які працюють у галузях з високим рівнем конкуренції.

Додаткові вигоди від реєстрації бізнесу за кордоном полягають у зменшенні валютних ризиків та підвищення конфіденційності.

LLC та LTD

LLC та LTD – це два типи бізнес-структур, власники яких несуть обмежену відповідальність. Поговоримо докладніше про те, яка різниця між LLC та LTD, і що вони собою представляють. 

Що таке LLC

LLC (limited liability company) – це компанія з обмеженою відповідальністю, яка є гібридом між корпорацією та партнерством. Це означає, що засновники LLC не несуть особистої відповідальності за борги та зобов’язання фірми, але при цьому мають право на участь в управлінні та розподілі прибутку. LLC підходить для малого та середнього бізнесу, який хоче уникнути складної бухгалтерії та оподаткування корпорацій.

LLC має гнучку структуру управління та розподілу прибутку, яка визначається угодою між учасниками. Учасниками LLC можуть бути фізичні чи юридичні особи, їхня кількість не обмежена. Учасники LLC не є акціонерами, а називаються членами чи партнерами.

Переваги LLCНедоліки LLC
• захист особистого майна учасників від відповідальності за борги та зобов’язання компанії;

• можливість вибору податкового режиму: LLC може оподатковуватись як корпорація, партнерство чи одноосібне підприємство залежно від бажання учасників;

• гнучкість в управлінні та розподілі прибутку: учасники можуть самостійно визначати права та обов’язки кожного члена, а також спосіб розподілу доходів та збитків;

• простота створення та підтримки: LLC не вимагає складної бухгалтерії та звітності, як корпорація, та не має жорстких вимог до структури управління.
• відсутність єдиного регулювання: LLC підпорядковується законам країни або штату, в якому вона зареєстрована, що може створювати труднощі під час ведення бізнесу в інших штатах чи країнах;

• обмежена тривалість існування: LLC може бути розпущена у разі смерті або виходу одного з учасників, якщо це не передбачено статутом чи установчою угодою;

• неможливість залучення інвестицій через продаж акцій: LLC не може випускати акції на біржі або продавати їх третім особам, що обмежує її можливості фінансування, оскільки LLC – це виключно “володіння компанією”, при якому відсутній інструмент випуску акцій.

Що таке LTD

LTD (limited company) – це компанія з обмеженою відповідальністю, яка є самостійною юридичною особою, відокремленою від своїх акціонерів. Акціонери LTD несуть відповідальність за борги та зобов’язання компанії лише в межах своїх вкладів. LTD підходить для великого та стабільного бізнесу, який хоче залучити інвесторів та отримати більше довіри на ринку.

Переваги LTDНедоліки LTD
• захист особистого майна у разі банкрутства підприємства;

• податкові пільги (наприклад, у Великій Британії LTD оподатковується податком на прибуток за ставкою 20%, що нижче, ніж податок на доходи фізичних осіб, який може досягати 45%);

• статусність, зміцнення іміджу: LTD є юридичною особою з власним ім’ям та адресою, що створює враження серйозності та надійності для залучення клієнтів, партнерів та інвесторів;
гнучкість управління: LTD може мати від 2-х до 50-ти засновників (фізичних чи юридичних осіб), які проживають у будь-якій країні;

• простота передачі власності: засновники LTD можуть продавати чи дарувати свої акції іншим особам.
• бюрократія та звітність: LTD зобов’язана подавати щорічні звіти до податкової служби та реєстраційної палати, а також вести бухгалтерський облік та аудит в окремих випадках, що потребує часу, грошей та навичок;

• відсутність конфіденційності: інформація про LTD, така як ім’я, адреса, дата реєстрації, склад засновників та директорів, розмір капіталу та фінансові показники є загальнодоступною та може бути знайдена в інтернеті.

Відмінність між LLC та LTD

Тож чим відрізняється LLC від LTD? Основна різниця між LTD та LLC полягає в тому, що LLC не вважається окремим податковим суб’єктом, а LTD – так. Це означає, що прибуток LLC оподатковується податком на рівні засновників, а не компанії, тоді як прибуток LTD оподатковується податком на рівні компанії та акціонерів. Це може мати як переваги, так і недоліки, залежно від ситуації.

Крім того, є різниця між LTD та LLC у вимогах до реєстрації, документації, структурі управління та звітності. Тому перед тим, як вибрати тип компанії, вам потрібно ретельно вивчити всі нюанси та проконсультуватися з юристом чи бухгалтером.

Розпишемо докладніше яка різниця між LLC та LTD:

 •  LTD зазвичай підходить для більших та стабільних компаній, які хочуть залучити інвесторів або вийти на фондовий ринок. LLC підійде для більш малих і динамічних фірм, які хочуть зберегти контроль над своїм бізнесом і податками.
 • LTD підпорядковується суворішим правилам корпоративного управління та звітності, ніж LLC. LLC має більше свободи у виборі своєї структури та угод між учасниками.
 • LTD має більш чітко визначені ролі та обов’язки своїх директорів та акціонерів, ніж LLC (яка базується на поняттях менеджерів та мемберів). LLC може дати своїм учасникам різні права та обов’язки залежно від їхнього вкладу в компанію.

Інші популярні типи іноземних компаній та їх відмінності

Існують й інші типи компаній, поширені у світі (крім IBC). Важливо знати особливості кожної з них, щоб ваш бізнес почувався максимально комфортно. Далі розглянемо типи компаній LP, IBC, S-corp та C-corp.

LP

LP (Limited Partnership) – це форма співпраці між двома або більше особами, одна з яких є генеральним партнером, а інші – обмеженими партнерами. Генеральний партнер несе повну відповідальність за діяльність компанії та керує нею, а обмежені партнери роблять внесок у капітал і отримують частку прибутку, але не беруть участь в управлінні і не несуть відповідальності за борги компанії.

LP може бути зареєстрована у різних країнах, але найбільш популярними юрисдикціями для цього типу компаній є Великобританія, Ірландія та Канада. У деяких країнах є схожі формати. Наприклад, у Великій Британії – “limited liability partnership” (LLP), а в Німеччині – “Kommanditgesellschaft” (KG).

У чому відмінність англійської компанії LLP від класичної LP? У тому, що у LLP обмежену відповідальність несуть усі партнери, тоді як у LP генеральний партнер несе повну відповідальність.

Переваги LP полягають у наступному:

 • LP дозволяє створити прозору та легальну структуру для роботи з іноземними партнерами та клієнтами, а також для отримання доступу до міжнародних ринків та фінансових інструментів;
 • LP полегшує податкове планування, оскільки є пропускною компанією, тобто не сплачує податки на корпоративному рівні, а доходи та витрати розподіляються між партнерами відповідно до їхніх часток;
 • LP забезпечує захист активів, оскільки майно компанії не належить жодному з партнерів, а є власністю самої компанії.

Компанії типу LP – це відмінний варіант для бізнесу, який потребує залучення інвестицій від декількох партнерів. LP дозволяє поділити відповідальність між партнерами, що буде привабливим для інвесторів, які не хочуть ризикувати своїми особистими активами.

IBC

IBC (International Business Company) – це юридична особа, зареєстрована в одній з офшорних юрисдикцій, яка не оподатковується податками або сплачує мінімальний податок у країні реєстрації. IBC часто використовуються для ведення бізнесу в інших країнах, оскільки вони допомагають компаніям зменшити податковий тягар.

IBC зазвичай реєструються на Британських Віргінських островах, Кайманових островах, у Белізі, Панамі та на Сейшельських островах. Ці країни пропонують податкові пільги для міжнародних компаній: нульову чи низьку ставку корпоративного податку, відсутність податку на дивіденди та відсутність податку на приріст капіталу.

Основні переваги IBC полягають у наступному:

 • конфіденційність: IBC не зобов’язана надавати інформацію про своїх власників, директорів та акціонерів жодним державним чи регуляторним органам, крім випадків, коли це потрібно за рішенням суду або за запитом податкових служб;
 • гнучкість: IBC може мати будь-яку кількість директорів та акціонерів, які можуть бути фізичними чи юридичними особами будь-якої національності та проживати у будь-якій країні;
 • простота: IBC не зобов’язана вести бухгалтерський облік, складати фінансову звітність та проводити аудит, проте з актуальних світових тенденцій у корпоративному праві наголошується на тому, що навіть така країна як Беліз реформує свою систему оподаткування і почала вводити податкову звітність для IBC.
 • економія: IBC не підлягає оподаткуванню в країні реєстрації або сплачує символічний податок.

IBC буде хорошим варіантом для бізнесу, який хоче знизити податковий тягар, здійснюючи діяльність в інших країнах, але при цьому слід оцінювати репутаційні ризики при структуруванні бізнесу, адже не кожний контрагент буде готовий працювати з країнами реєстрації таких IBC у зв’язку з частою наявністю їх у “чорних списках”.

INC

INC (incorporated) – це корпорація, юридична особа, яка має права та обов’язки, окремі від своїх засновників та акціонерів. INC може бути створена в будь-якій країні, де діє законодавство про корпорації, але найпопулярнішими юрисдикціями для реєстрації INC є США, Канада, Великобританія та Австралія. Буває 2-х типів: S-corp та C-corp.

S-corp

S-corp (S-corporation) – це тип корпорації, яка оподатковуватиметься податком як партнерство. Це означає, що корпорація не сплачує корпоративний прибутковий податок на прибуток, а натомість прибуток або збитки розподіляються серед акціонерів відповідно до їх частки володіння.

Переваги S-corp:

 • акціонери S-corp несуть обмежену відповідальність за борги компанії.
 • прибуток або збитки компанії розподіляються серед акціонерів відповідно до їх частки володіння;
 • S-corp можуть бути створені у будь-якій юрисдикції, у якій дозволено створення корпорацій.

S-corp є гарним вибором для невеликих компаній, які хочуть скористатися перевагами обмеженої відповідальності корпорації та оподаткування на кшталт партнерства. Такий тип компаній підійде бажаючим залучити інвестиції від акціонерів-нерезидентів США.

С-corp

C-corp (C corporation) – це тип корпорації, який оподатковується податком окремо від своїх власників. Це означає, що корпорація сплачує податок на свій прибуток, а потім власники корпорації (акціонери) сплачують податок на дивіденди, які вони одержують від корпорації.

C-corp – це найпоширеніший тип корпорації у Сполучених Штатах. Вони також широко поширені в інших країнах світу.

Переваги С-corp:

 • необмежена кількість акціонерів, у тому числі іноземних громадян та компаній;
 • у США С-corp не піддається подвійному оподаткуванню, тобто прибуток корпорації не оподатковується податком на рівні федерального уряду, лише на рівні штата;
 • акціонери сплачують податки лише з дивідендів, які вони одержують від корпорації;
 • високий рівень довіри з боку банків та інвесторів.

C-corps підійдуть для бізнесу, який вимагає залучення інвестицій від декількох інвесторів або який планує вийти на міжнародний ринок, а також для бізнесу, який має високий рівень ризику, оскільки обмежена відповідальність захищає особисті активи власників компанії.

ХарактеристикаLLCLtdLPS-corpIBCC-Corp
Тип юридичної особиТовариство з обмеженою відповідальністюТовариство з обмеженою відповідальністюТовариство з обмеженою відповідальністюКорпорація з обмеженою відповідальністюМіжнародна бізнес-компаніяКорпорація
Відповідальність власниківОбмеженаОбмеженаОбмежена для обмежених партнерів, необмежена для генеральних партнерівОбмеженаОбмеженаОбмежена
ОподаткуванняЯк партнерствоЯк партнерствоЯк партнерствоЯк партнерствоЯк корпораціяЯк корпорація
Мінімальна кількість власників112111
Максимальна кількість власниківНе обмеженоНе обмеженоНе обмеженоНе обмеженоНе обмеженоНе обмежено
Вимоги до капіталуНіНіНіНіНіНі
Вимоги до звітностіТакТакТакТакТакТак
Можливість залучення інвестиційТакТакТакТакТакТак
Можливість ведення бізнесу в інших країнахТакТакТакТакТакТак

Який тип компанії вибрати для ведення бізнесу?

Визначення відповідного для вашого бізнесу типу компанії – найважливіший етап, який позначиться на подальшій діяльності фірми. Для найточнішого результату необхідно орієнтуватися на такі критерії:

 1. Розмір бізнесу: LLC та LP зазвичай підходять для малих та середніх підприємств, в той час як корпорації будуть більш підходящими для великих компаній.
 2. Тип діяльності: деякі типи діяльності, такі як фінансові послуги та страхування, вимагають реєстрації як корпорацію.
 3. Податкове навантаження: корпорації оподатковуються податком на прибуток, тоді як LLC можуть обирати режим оподаткування партнерства чи корпорації, а LP самі по собі не оподатковуються податками, адже їх оплачують генеральний та обмежений партнер у країнах своєї резидентності.

LLC – ваш вибір, якщо:

 • ви хочете, щоб ваші особисті активи були захищені від боргів та зобов’язань компанії;
 • ви хочете мати гнучкість в управлінні компанією;
 • ви є малим або середнім підприємством.

Рекомендується вибрати LP, якщо:

 • ви хочете поділити відповідальність між кількома партнерами;
 • ви займаєтеся діяльністю, яка потребує залучення великої кількості капіталу.

Вибір корпорації актуальний, якщо:

 • йдеться про велике підприємство;
 • ви хочете залучити капітал за допомогою продажу акцій;
 • ви хочете отримати податкові переваги корпорації.

Выбирайте IBC, если:

 • ви хочете зменшити податкове навантаження;
 • ви прагнете конфіденційності.

Для торгівлі на Amazon

Для торгівлі на Amazon найкраще підходить LLC. LLC пропонує такі переваги для продавців на Amazon:

 1. Захист особистих активів: Власники LLC несуть обмежену відповідальність за борги та зобов’язання компанії. Це означає, що у разі банкрутства компанії ваші особисті активи, такі як будинок, автомобіль та банківські рахунки, будуть захищені.
 2. Гнучкість в управлінні: LLC надає власникам більшу свободу дій в управлінні компанією. Вони можуть самостійно приймати рішення щодо того, як вести бізнес.
 3. Простота реєстрації: Реєстрація LLC у більшості юрисдикцій досить проста та недорога.

LTD, LP та C-Corp також можуть бути придатними для торгівлі на Amazon, але вони пропонують менше переваг, ніж LLC.

У яких випадках рекомендується вибрати LLC для торгівлі на Amazon:

 • якщо ви є індивідуальним продавцем або невеликим бізнесом;
 • якщо ви бажаєте захистити свої особисті активи;
 • якщо вам важлива гнучкість у керуванні компанією.

Для надання послуг

Вибір типу компанії для надання послуг залежить від кількох факторів, включаючи:

 • рівень відповідальності: LLC, LTD, LP та IBC пропонують обмежену відповідальність для засновників, у той час як INC та C-Corp не завжди пропонують такий захист;
 • оподаткування: LLC, LTD та LP обкладаються податком у засновників, а INC та C-Corp оподатковуються як окремі юридичні особи;
 • вимоги до звітності: LLC, LTD та LP зазвичай мають менше вимог до звітності, ніж INC та C-Corp.

Для більшості невеликих компаній, що надають послуги, LLC є гарним вибором. LLC пропонує обмежену відповідальність, простоту у створенні та обслуговуванні, та гнучкість щодо оподаткування.

Якщо ви плануєте залучати інвесторів або працювати з великими компаніями, INC або C-Corp можуть бути найкращим вибором. Ці типи компаній пропонують більш високий рівень захисту та престижу, але також мають суворіші вимоги до звітності та ведення бізнесу.

Для dropshipping

Для дропшипінгу найбільш підходящим типом компанії є LLC – з перерахованих раніше переваг. LLC також відносно прості у створенні та обслуговуванні.

Інші типи компаній також можуть бути придатними для дропшипінгу. Наприклад, LTD також пропонує обмежену відповідальність, але має більш суворі вимоги до звітності, ніж LLC. LP буде хорошим вибором для спільних підприємств або залучення інвесторів, але зазвичай має більш складні вимоги до управління, ніж LLC.

Кожен тип компанії вимагає ретельного аналізу та детальних консультацій з юристами. Юридична компанія 4B допоможе об’єктивно оцінити відповідність вашого бізнесу умовам відкриття компанії за кордоном у вибраній вами юрисдикції та визначити максимально релевантний тип власності.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі