Звіт ВОІ (Beneficial Ownership Information Reporting) з 1 січня 2024

Нова звітність для власників компаній в США з 1 січня 2024 року – Звіт BOI

Час читання: 4 хвилин

У 2021 році Конгрес прийняв Закон про корпоративну прозорість. Цей закон створює нову вимогу щодо звітності, а саме подання Beneficial Ownership Information Reporting (звіт ВОІ) інформації про бенефіціарну власність, спрямовану на те, щоб зловмисникам було важче приховувати або отримувати вигоду від своїх незаконних доходів через підставні компанії чи інші “непрозорі” структури власності. Замовляй консультацію зараз, фахівці компанії 4В нададуть відповіді для своєчасного подання звіту та уникнення штрафних санкцій

Что таке звіт ВОІ?

У 2021 році Конгрес прийняв Закон про корпоративну прозорість. Цей закон створює нову вимогу щодо звітності, а саме подання інформації про бенефіціарну власність, спрямовану на те, щоб зловмисникам було важче приховувати або отримувати вигоду від своїх незаконних доходів через підставні компанії чи інші “непрозорі” структури власності.

Звіт ВОІ (Beneficial Ownership Information) – це інформація про бенефіціарну власність, яка стосується ідентифікаційної інформації про осіб, які прямо чи опосередковано володіють або контролюють компанію. Даний звіт подається до FinCen, який входить до складу Міністерства Фінансів США.

FinCen – це бюро Міністерства фінансів Сполучених Штатів, яке збирає та аналізує інформацію про фінансові операції з метою боротьби з відмиванням коштів у США та за кордон, фінансуванням тероризму та іншими фінансовими злочинами.

Інформація про бенефіціарну власність стосується ідентифікаційної інформації про осіб, які прямо чи опосередковано володіють або контролюють компанію.

Інформація про бенефіціарну власність, надіслана FinCEN, зберігатиметься в захищеній закритій базі даних з використанням суворих методів захисту інформації та засобів контролю, які зазвичай використовуються у федеральному уряді для захисту не секретних, але конфіденційних інформаційних систем на найвищому рівні безпеки. 

Бенефіціарний власник – це особа, яка прямо чи опосередковано: (1) здійснює істотний контроль над компанією, що звітує, або (2) володіє або контролює щонайменше 25% часток власності компанії, що звітує.

Хто має подавати звіт ВОІ? 

Компанії, які повинні звітувати, називаються звітними компаніями . Існує два види звітних компаній:

 • Національні звітні компанії – це корпорації, ЛЛС та будь-які інші організації, створені шляхом подання документа до державного секретаря чи будь-якого подібного офісу в Сполучених Штатах та ведуть свою діяльність на території США.
 • Іноземні звітні компанії – це організації (включаючи корпорації та ЛЛС), створені відповідно до законодавства іноземної країни, які зареєструвалися для ведення бізнесу в Сполучених Штатах шляхом подання документа до державного секретаря чи будь-якої подібної установи. (Фактично це ті іноземні компанії, що не зареєстровані в США, але ведуть бізнес в США, мають EIN). 

Винятки

FinCen визначили 23 винятки, хто звільнений від подачі звітності ВОІ.

Частки власності суб’єкта господарювання контролюються або повністю належать, прямо чи опосередковано, будь-якому з цих типів звільнених суб’єктів господарювання:

 • Емітент звітності щодо цінних паперів;
 • Орган Державної влади;
 • Банк;
 • Кредитна спілка;
 • Депозитарна установа холдингова компанія;
 • Брокер або торговець цінними паперами;
 • Біржа цінних паперів або клірингове агентство;
 • інша особа, зареєстрована Законом про біржу;
 • Інвестиційна компанія або інвестиційний радник;
 • Радник венчурного фонду;
 • Страхова компанія;
 • Страховий виробник з державною ліцензією;
 • Товарна біржа, зареєстрована особа;
 • Бухгалтерська фірма;
 • Комунальне господарство;
 • Корисність фінансового ринку;
 • Суб’єкт, звільнений від сплати податків; або
 • Велика операційна компанія.

Більш детально можна ознайомитись з цими винятками на офіційному сайті FinCen. (Див. L.3)

Форма звіту ВОІ 

На даний момент, форма звіту ВОІ не надана від FinCen. Вона буде доступна з 1 січня 2024 року. 

Коли необхідно подати?

Є два основні варіанти термінів подачі звіту:

 • Звітна компанія, створена або зареєстрована для ведення бізнесу до 1 січня 2024 року, матиме час до 1 січня 2025 року, щоб подати свій початковий звіт з інформацією про бенефіціарну власність.
 • Звітна компанія, створена або зареєстрована 1 січня 2024 року або пізніше, матиме 90 календарних днів, щоб подати свій початковий звіт з інформацією про бенефіціарну власність. Цей 90-денний термін починається з моменту отримання компанією фактичного повідомлення про те, що її створення або реєстрація набула чинності, або після того, як державний секретар чи подібна установа вперше надасть публічне повідомлення про її створення або реєстрацію, залежно від того, що відбудеться раніше. 

Даний звіт подається один раз, але якщо в компанії відбулися зміни, то форму треба подавати повторно, вказуючи про зміни.

Тому, всі вже існуючі компанії, які зареєстровані, мають спланувати будь-які зміни до кінця 2024 року, щоб не подавати декілька форм.

Штрафні санкції

У разі неподання або несвоєчасного подання звіту про BOI, компанія буде зобов’язана заплатити штрафи:

 • За кожен день протермінування штраф 500$ за день.
 • Якщо порушення і далі триває, покарання може бути до 2 років ув’язнення та/або штраф до 10 000$. 

Рекомендації від компанії 4B

Радимо звернути увагу на звітність ВОІ від FinCen, оскільки це вимога від державного органу США, яка передбачає надання інформації по бенефіціарним власникам та за неподання чи несвоєчасну подачу застосовуються серйозні санкції.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі