У якому штаті США краще відкрити компанію у 2023 | Блог 4В

У якому штаті США найкраще зареєструвати компанію

Час читання: 12 хвилин

США часто розглядають як найкращий варіант для старту міжнародного бізнесу. Країна приваблює підприємців потужною економікою, надійною банківською системою, сприятливим податковим кліматом та простою процедурою реєстрації юридичної особи. Однак не варто забувати, що ця держава складається з 50 штатів, кожен з яких є окремою екосистемою: стягує свої податки та висуває унікальні вимоги до ведення бізнесу. У цьому матеріалі поговоримо про те, у якому штаті відкрити компанію найвигідніше і що слід враховувати, роблячи свій вибір.

Критерії вибору юрисдикції для старту бізнесу за кордоном

До вибору штату, де ви плануєте зареєструвати компанію, необхідно поставитися більш ніж відповідально: проаналізувати перспективи, які відкриває кожна юрисдикція, свої потенційні витрати та вимоги до підприємства та його засновників. Обговоримо докладніше, на що варто звернути увагу.

Фінансова складова

Заснування будь-якого бізнесу не обходиться без витрат, але в інтересах підприємця максимально знизити їхній рівень. Щоб це стало можливим, перед вибором місця для відкриття компанії оцініть податки та збори, передбачені в кожному штаті, а саме:

 • Податок на прибуток. У США є юрисдикції, які не стягують прибутковий податок на рівні штату. Наприклад, до таких відносяться Техас, Вайомінг та Флорида. В інших ставка цього податку є досить лояльною (від 3 до 5 %) – серед представників таких штатів Колорадо, Мічиган та Пенсільванія. Є в США і ряд територій, де розмір прибуткового податку вищий за середній – від 7,65 % у Вісконсині до 13,3 % у Каліфорнії.
 • Податок з продажу. Середня для США ставка податку на продаж становить 5,7 %. Залежно від штату, ви можете або не платити Sales Tax зовсім (наприклад, у Делавері, Алясці та Нью-Гемпширі), або вибрати іншу юрисдикцію для свого бізнесу та віддавати державі від 2,9% (у Колорадо) до 7,25% (у Каліфорнії) від вартості реалізованого товару.
 • Податок на франшизу. Це податок, який деякі штати стягують із підприємців за можливість вести бізнес на їхній території. Нині таких штатів налічується 18 – у тому числі Алабама, Каліфорнія, Джорджія, Іллінойс, Нью-Йорк тощо. Сума податку може бути розрахована кількома способами. В одних юрисдикціях стягується фіксована сума (наприклад, у Делавері), в інших береться відсоток вартості бізнесу, його майна або статутного капіталу (такий підхід застосовується в Нью-Йорку).
 • Реєстраційний збір за створення юридичної особи. Для заснування компанії в будь-якому штаті вам необхідно буде подати до офісу державного секретаря її статутні документи. Це супроводжується сплатою обов’язкової комісії – реєстраційного збору, розмір якого також відрізняється залежно від юрисдикції.
 • Щорічні витрати. Витрати на утримання компанії не обмежуються одноразовим внеском за її реєстрацію. Як правило, у всіх штатах, починаючи з другого року діяльності, підприємцю доведеться подавати Annual report (річний корпоративний звіт), де міститиметься інформація про роботу і досягнення підприємства за минулий звітний період. Подання такого звіту в більшості штатів безкоштовне. Виняток становлять Аризона, Айдахо, Нью-Мексико та деякі інші – тут цей збір не стягується.

Самостійний аналіз податкового клімату у штатах США потребує багато часу та ресурсів. Щоб отримати повну картину системи оподаткування у різних юрисдикціях, варто звернутися за допомогою до офіційного ресурсу Tax Foundation – провідної податкової організації Сполучених Штатів. Тут можна знайти безліч корисних досліджень у сфері оподаткування, у тому числі на порталі опубліковано рейтинг штатів, залежно від їх індексу податкового клімату – «State Business Tax Climate Index 2023».

Пройдемося основними тезами цієї своєрідної дорожньої карти початківців та досвідчених підприємців.

Найкращими штатами для бізнесу визнані Вайомінг, Флорида, Північна Дакота, Аляска та Монтана. При складанні рейтингу враховувалися такі показники, як наявність основних податків (корпоративний прибутковий податок, ПДФО та податок з продажу), їх ставка, а також наявність інших податків та зборів, серед яких податок на майно, соціальне страхування та страхування з безробіття.

Останні місця в рейтингу зайняли Мериленд, Коннектикут, Каліфорнія, Нью-Йорк і Нью-Джерсі – тут податкове навантаження може виявитися непосильним, особливо для бізнесу-початківця.

Конфіденційність бізнесу

Можливість відкриття анонімної компанії цінується підприємцями. Це дозволяє власникам бізнесу убезпечити себе від переслідування конкурентами та зловмисниками, уникнути отримання необґрунтованих судових позовів та захистити особисті активи. Проте законодавство далеко не всіх штатів гарантує повну конфіденційність – у деяких із них приховувати дані реальних власників підприємства заборонено. Зокрема, до таких належать Нью-Йорк, Нью-Джерсі та Каліфорнія. А ось у Делавері, Вайомінгу та Флориді підприємствам гарантується повна конфіденційність.

Вимоги до ліцензування діяльності

Після реєстрації компанії у США підприємцю може знадобитися ліцензія – загальна, яка, по суті, є дозволом на ведення бізнесу у певному штаті, або професійна, необхідна особам, які працюють в окремих сферах.

Отримання general business license – загальної бізнес-ліцензії – потрібне не в кожному штаті. Наприклад, цей вид ліцензування не передбачений у Техасі та Флориді, тоді як в Алабамі, Алясці, Неваді та низці інших штатів без неї не обійтися. Відсутність вимоги обов’язкового отримання general business license – беззаперечна перевага для підприємця, а саме суттєва економія коштів, адже за це передбачена певна плата.

Щодо професійних ліцензій, їх отримання обов’язково у всіх юрисдикціях – відрізнятися може хіба що перелік видів діяльності, що підлягають ліцензуванню.

Щоб розібратися у всіх фінансових та юридичних тонкощах міжнародного бізнесу, відкриття компанії у США краще звернутися до професіоналів у цій сфері. Юристи компанії 4B проаналізують специфіку вашої діяльності та порекомендують найкращу юрисдикцію для успішного старту на закордонній арені.

Де створити підприємство громадянинові США?

У цьому питанні експерти одностайні: якщо реєструвати компанію у Сполучених Штатах збирається громадянин цієї країни, зробити це вигідніше у штаті його проживання. 

Така думка цілком логічна: якщо ви створите підприємство за межами рідного штату, щоб вести бізнес на його території вам доведеться зареєструвати його двічі – в обраній юрисдикції та фактичному місці роботи. Це спричиняє збільшення витрат, адже обидва штати стягуватимуть з вас реєстраційний збір та мито за подання щорічного звіту.

До того ж вам буде необхідно найняти реєстраційного агента, оскільки самостійно виконувати його функції ви не зможете. Річ у тому, що в такій ситуації ви не відповідаєте жодній з основних вимог до агентів – наявність зареєстрованої адреси на території штату, де створено компанію.

Часто резиденти США хочуть зареєструвати фірму в іншому штаті, бажаючи заощадити на податках. Однак така можливість вкрай сумнівна, адже ви платитимете податки в тому штаті, де отримуєте дохід. Значить, ця причина для реєстрації компанії з офісом в іншому штаті також не обґрунтована.

Відсутність реєстрації в тому штаті, де ви збираєтеся вести бізнес, може призвести до нарахування штрафів і оплати судових витрат, а в деяких випадках навіть повного припинення діяльності компанії. Наприклад, Державний секретар Коннектикуту 2018 року ініціював стягнення штрафів із сотень компаній, які незаконно – без реєстрації – працювали на території штату. Загалом розмір штрафних санкцій становив понад $1,3 млн – суми варіювалися від $356,68 до $30 795.

Топ-10 найкращих штатів для реєстрації компанії нерезидентами

Для нерезидентів США ситуація докорінно відрізняється від описаної вище. Іноземці можуть обирати ту юрисдикцію, яка максимально задовольняє потреби їхнього бізнесу. Ми склали для вас список десяти штатів, які пропонують найкращі умови для закордонних підприємців. Розгляньмо їх докладніше.

Зверніть увагу: Попри те, що ми говоримо про юридичних осіб, ми також згадуватимемо про податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Це пояснюється тим, що саме ним оподатковуються доходи, отримані індивідуальними підприємствами, ТОВ, які обрали принцип оподаткування за типом партнерств, і самі партнерства.

#1. Делавер

Делавер часто розглядають як найкращий штат для бізнесу в США. Він дуже лояльний до підприємців-нерезидентів і має низку переваг для бізнесу:

 1. Сприятливий податковий клімат:
 • Sales Tax у цьому штаті не стягується;
 • корпоративним прибутковим податком за ставкою 8,7 % оподатковуються доходи, отримані на території США;
 • ставка ПДФО варіюється від 2,2 % до 6,6 %;
 • податок на франшизу в Делавері або становить фіксовані $300, або розраховується альтернативним способом і залежить від фінансових показників компанії.
 1. Економічність створення та ведення бізнесу. Реєстраційний збір, мито за подання річного звіту у Делавері менше, ніж у багатьох інших штатах.
 1. Гарантія конфіденційності бізнесу. Не так багато юрисдикцій у США надають можливість створення анонімної компанії. Делавер – один із них. Тут можна не вносити ім’я реального власника компанії до державних реєстрів. Якщо говорити про корпорації, їх дані також надійно захищені. Наприклад, для отримання доступу до бухгалтерських книг підприємства, акціонеру доведеться найняти адвоката та звернутися до суду.

Налагоджений механізм вирішення корпоративних суперечок. У штаті існують спеціальні судові інстанції, які займаються розглядом саме корпоративних справ – наприклад, до таких належить Делаверський канцелярський суд. Це гарантує підприємцям, що їхнє питання буде вирішено за участю юристів, які мають експертизу в галузі корпоративного права.

#2. Флорида

Це ще один штат, який, безперечно, варто розглядати іноземним підприємцям для заснування компанії. Серед переваг Флориди для бізнесу:

 1. Привабливість для інвесторів. Американський телеканал CNBC склав рейтинг штатів залежно від наявних там бізнес-переваг. Флорида посіла у ньому п’яте місце за доступністю капіталу.
 1. Вигідна система оподаткування:
  • прибутковий податок та податок на приріст капіталу не стягуються;
  • комбінована ставка податку з продажу 7,01% – це порівняно низький показник, враховуючи той факт, що у деяких штатах він перевищує 9%;
  • податку на франшизу також відсутній, але при цьому є плата за подачу Annual Report, яка становить $180 щорічно.
 1. Потужна економіка. За інформацією, наданою Бюро економічного аналізу США, у Флориді спостерігається постійне зростання ВВП, особистого доходу штату та громадян. Це сприяє високій купівельній спроможності населення та відмінним перспективам для будь-якого бізнесу.
 1. Низькі витрати на ведення бізнесу. Створюючи компанію в будь-якому штаті США, необхідно бути готовим до сплати реєстраційного збору та регулярного мита за подання річного звіту. У Флориді суми цих зборів більш ніж лояльні. Крім того, тут можна заощадити на супутніх витратах: оплату комунальних послуг, оренду приміщень тощо. Про це свідчить рейтинг штатів, складений сайтом APPROVE.COM, що займається контролем витрат підприємств.

#3. Вайомінг

Якщо ви плануєте зареєструвати компанію в США та обираєте найкращі штати для бізнесу, зверніть увагу на Вайомінг. Ця юрисдикція пропонує підприємцям:

 1. Лояльність передбачених податків. Вайомінг займає перше місце в рейтингу штатів за сприятливістю їх податкового клімату, складеному Податковим фондом США. Це означає, що на підприємців штату покладається лояльне податкове навантаження. І це справді так:
  • сукупна ставка податку з продажу – 5,22%;
  • корпоративний прибутковий податок, ПДФО, податки на інвентар, франшизу, професію та ПДВ не стягуються.

Також власники бізнесу у Вайомінгу можуть розраховувати на деякі податкові пільги. Наприклад, якщо ви продаєте або здаєте в оренду техніку, яка використовується на виробництві, податок з її продажу чи використання платити не доведеться.

 1. Надійний захист особистих активів. У Вайомінгу особисті та корпоративні активи строго розділені, тобто підприємці ні за яких умов не відповідатимуть за борги компанії своїм майном.
 1. Високий рівень конфіденційності бізнесу. У цьому штаті на законодавчому рівні дозволено створення анонімних компаній. Якщо вам важлива конфіденційність, але в обраному штаті це не передбачено, доведеться після реєстрації подати до секретаріату штату спеціальну форму та відобразити у реєстрі посадових осіб компанії.
 1. Мінімальні вимоги до реєстрації та ведення бізнесу. Для створення компанії у Вайомінгу нерезиденту необов’язково приїжджати до США особисто – це можна зробити онлайн. Надалі відвідування країни від нього також не вимагається.

Якщо ви вирішили зареєструвати корпорацію, працювати у Вайомінгу також буде значно простіше, ніж в інших штатах. Тут не потрібно регулярно проводити загальні збори акціонерів, в юрисдикції відсутні вимоги до мінімального статутного капіталу та кількості акцій, що випускаються. Акції можуть бути випущені без номінальної вартості – вона встановлюється пізніше.

 1. Проста процедура трансформації бізнесу. Варто згадати про два факти. По-перше, ви можете перенести у Вайомінг бізнес із будь-якого іншого штату США, що не передбачено у багатьох територіальних одиницях. По-друге, у цьому штаті легко внести зміни до структури самої компанії – у корпорації для передачі права власності достатньо продати акції, а зміна власника фірми не спричинить жодних проблем у функціонуванні бізнесу.

#4. Техас

Розглядаєте Техас як юрисдикцію для реєстрації своєї іноземної компанії? У вас є для цього всі підстави, адже штат пропонує підприємцям-нерезидентам багато переваг:

 1. Лояльне оподаткування:
  • ПДФО і корпоративний прибутковий податок не стягується;
  • немає податку на валову виручку;
  • середня комбінована ставка податку з продажів – 8,2 %;
  • податок на франшизу становить 0% для бізнесів із малим оборотом (до $1,2 млн), а за вищих показників – від 0,331 % від загального доходу компанії та залежить від його суми.
 2. Сприятливе бізнес-середовище. Техас посів третє місце в рейтингу найкращих штатів для старту бізнесу, за версією ресурсу WalletHub – його випередили лише Юта та Флорида. При складанні цього рейтингу враховувалася лояльність штатів до підприємців-початківців, доступ до ресурсів і рівень бізнес-витрат.
 3. Мінімальні вимоги до нерезидентів під час реєстрації бізнесу. Щоб створити компанію у Техасі, вам необов’язково бути громадянином США або проживати на території країни.
 4. Помірні витрати на ведення бізнесу. Техас – лідер рейтингу найдешевших штатів для ведення бізнесу, за версією ресурсу APPROVE.COM. Це означає, що тут посильне податкове навантаження та адекватні супутні витрати.

#5. Невада

Якщо ви плануєте розпочати бізнес у Неваді, вам варто знати, що в цьому штаті немає корпоративного прибуткового податку, податку на корпоративні акції та франшизу, ПДФО. Натомість податок із продажу відрізняється досить високою комбінованою ставкою 8,23%.

У цьому штаті певними перевагами матимуть можливість скористатися підприємці, які вирішили зареєструвати корпорацію – тут дозволено випускати акції під заставу капіталу, особистих активів, послуг чи нерухомості – на розсуд директора компанії.

Ще один плюс штату – наявність судів, які спеціалізуються на корпоративних справах. Вони були створені за прикладом Делавера – про це ми писали вище.

#6. Монтана

Цей штат надає істотну підтримку бізнес-початківцю. Наприклад, якщо ви зареєструєте у Монтані товариство з обмеженою відповідальністю, то зможете скористатися програмою Ініціативи з кредитування малого бізнесу штату (MT SSBCI). Це значно спростить процедуру отримання кредиту та залучення інвестицій. Також тут є й інші програми стимулювання бізнесу.

Крім цього, штат пропонує підприємцям суттєві податкові пільги та загалом лояльні податкові ставки. ПДФО тут варіюється від 1% до 6,75%, податку з продажу в Монтані немає, а корпоративний прибутковий податок становить 6,75%.

Зверніть увагу: Монтана посідає п’яте місце у рейтингу State Business Tax Climate Index, про який ми згадували раніше.

#7. Південна Дакота

Власники бізнесу в Південній Дакоті безперечно виграють від відсутності податку на франшизу, корпоративного прибуткового податку та ПДФО. Комбінована ставка податку з продажу тут також є абсолютно посильною – вона становить від 4,5 % до 6,5 %, залежно від міста чи округу, в якому ведеться бізнес.

Також, відкривши компанію в Південній Дакоті, ви можете бути спокійні за свої особисті активи – тут кредитори не зможуть претендувати на майно засновників компанії для погашення заборгованості підприємства.

#8. Аляска

У цьому штаті оподаткування також є однією з найважливіших переваг для ведення бізнесу. В Алясці не стягується корпоративний прибутковий податок на прибуток, отриманий на території штату, немає ПДФО та податку з продажу.

Штат активно підтримує бізнес-початківців. Тут діють різні програми фінансування та кредитування, ведуть роботу численні організації, що стимулюють економічне зростання компаній та надають їм цінні ресурси та освітні заходи. Як приклад можна згадати SBDC – Центр розвитку бізнесу Аляски.

Високий рівень захищеності особистих активів та можливість створення анонімної компанії також варто віднести до переваг ведення бізнесу у цьому штаті.

#9. Юта

На відміну від багатьох інших юрисдикцій із нашого списку кращих штатів для бізнесу в США, Юта стягує з підприємців усі основні податки, хоча їхні ставки й доволі лояльні. Тут засновникам бізнесу доведеться сплачувати податок із продажу за сукупною ставкою 7,19%, а також ПДФО та корпоративний прибутковий податок у розмірі 4,85%.

Серед переваг штату для реєстрації компанії можна назвати гнучкість розподілу прибутку на LLC, обмежену відповідальність власників підприємств, а також наявність програм для стимулювання бізнесу.

#10. Індіана

Система оподаткування Індіани дозволила зайняти штату дев’яте місце у State Business Tax Climate Index. Тут діє фіксована ставка ПДФО 3,15%, корпоративний прибутковий податок стягується у розмірі 4,9%, а податок з продажу становить 7%. Єдиний збір, від сплати якого звільнено підприємців Індіани, – податок на франшизу.

Штат гарантує особисту конфіденційність підприємців, дозволяючи створювати анонімні компанії.

В Індіані власникам корпорації легко передати право власності – для цього достатньо продати чи навіть подарувати акції компанії. Також продаж акцій дозволяє залучити додаткові кошти.

У яких штатах немає податків? Оптимізуємо податкове навантаження на підприємство

Оскільки податковий клімат – один із найвагоміших факторів при виборі кращого штату для бізнесу, ми вирішили систематизувати всю викладену вище інформацію у вигляді таблиці.

ШтатПодаток з продажуПДФОКорпоративний податок на прибутокПодаток на франшизу
Делавервід 2,2% до 6,6%8,7 %$300
Флорида7,01 %
Вайомінг5,22 %
Техас8,2 %від 0,331% від загального доходу
Невада8,23 %
Монтанавід 1% до 6,75%6,75 %
Південна Дакотавід 4,5% до 6,5%
Аляска
Юта7,19 %4,85 %4,85 %
Індіана7%3,15 %4,9 %

Підіб’ємо підсумки

Вибираючи, у якому штаті краще відкрити бізнес, враховуйте кілька критеріїв:

 • податковий клімат юрисдикції;
 • державні збори за реєстрацію компанії та ведення бізнесу;
 • рівень конфіденційності бізнесу;
 • ступінь захищеності особистих активів;
 • лояльність законодавства штату до засновників;
 • вимоги до ліцензування бізнесу;
 • простота процедури реєстрації юридичної особи.

Також важливий той факт, що у кожного підприємця ситуація суворо індивідуальна через специфіку бізнесу та його цілі. Тому для реєстрації компанії за кордоном рекомендуємо звернутися до професіоналів.

Експерти компанії 4B нададуть кваліфіковану допомогу в юридичних та фінансових питаннях організації бізнесу у США.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі