Програма Amazon Seller Fulfilled Prime

Час читання: 5 хвилин

Вперше Amazon ввів підписку Prime у 2005 році і це істотно змінило підходи до закупівель на маркетплейсі для великого числа покупців. Стало можливим отримання необмеженого числа замовлень протягом двох днів за фіксовану річну оплату.

Отримати значок Prime на своїх товарах продавці могли тільки за умови участі в програмі FBA (Fulfillment by Amazon), але з появою програми Seller Fulfilled Prime (SFP) ситуація змінилася.

Сьогодні ми детально розберемося що таке програма Seller Fulfilled Prime, кому вона цікава, які переваги дає продавцю та як можна стати її учасником.

Prime-підписка дійсно багато змінила. І доказ тому – 101 млн Prime аккаунтів в США. Для покупців дійсно важлива швидкість обробки їх замовлень, інакше вони б не викладали по 119$ в рік за цей сервіс.

За даними дослідження Consumer Intelligence Research Partners (CIRP), яке проводилося у 2017 році, в середньому власники Prime-аккаунтів витрачають на рік по 1400$, що вдвічі більше ніж власники звичайних облікових записів покупців. Що це означає? Все просто: якщо на Вашому товарі буде бейджик Prime, то він зацікавить найплатоспроможнішу аудиторію маркетплейса.

У США вже понад 100 мільйонів Prime аккаунтів. Це сама платоспроможна аудиторія на Amazon, їх середній річний чек перевищує чек звичайних облікових записів мінімум удвічі.

Що таке програма Seller Fulfilled Prime?

Seller Fulfilled Prime – це програма Amazon, яка дозволяє продавцям отримувати значок Prime на свої продукти, при цьому самостійно доставляти товари безпосередньо передплатникам Prime. Раніше значок Prime на своїх товарах продавці могли бачити тільки в разі роботи зі складами Amazon за програмою FBA.

В рамках програми Seller Fulfilled Prime продавці повинні взяти на себе зобов’язання доставляти замовлення протягом двох днів без будь-яких додаткових витрат для покупця, використовуючи рекомендовані компанією Amazon транспортні компанії та дотримуючись високих рівнів продуктивності Amazon.

Трохи нижче поговоримо про те, як можна стати учасником Seller Fulfilled Prime, а зараз розберемо кому вона може бути цікава і чому Amazon вирішив її запустити.

Кому буде цікава програма Seller Fulfillment Prime?

Однозначно всім, хто хоче збільшити обсяг продажів. Це цілком логічно, що при наявності двох схожих за ціною та характеристиками товарів, 101 млн Prime-покупців в США виберуть саме той, який має відповідний значок і буде доставлений безкоштовно і в короткі терміни.

Продавці на Amazon працюють за різними моделями: Private Label, дропшиппінг, онлайн-арбітраж, фліппінг, продаж б/в товарів та інших. Але найбільше виграють від участі в програмі SFP дві категорії продавців: рітейлери та Private Label підприємці, які продають на Amazon дорогі для зберігання на складах FBA товари (довгоміри, важкі та громіздкі товари).

Користь для рітейлерів: Як правило рітейлери мають великий набір товарів, які вони продають не тільки на Amazon, але і на інших майданчиках, а значить мають налагоджену систему доставляння. Участь в програмі SFP дозволить їм отримати для своїх товарів на маркетплейсі значок Prime і виграти BuyBox у своїх конкурентів.

Переваги для моделі Private Label: Ті підприємці, які не використовують (з різних причин) склади FBA, а працюють зі сторонніми Fulfillment центрами теж зможуть отримати конкурентну перевагу у вигляді значка Prime для своїх товарів + економія на FBA fees (які мають тенденцію зростати по кілька разів на рік).

Seller Fulfillment Prime вигідна рітейлерам, які зможуть отримати Prime значок на свої товари та обійти конкурентів. Вона також вигідна Private Label підприємцями, які зможуть заощадити на FBA-складах і використовувати сторонні Fulfillment-и. Вона також вигідна для Amazon.

Навіщо потрібна програма SFP самому Амазонові?

Залишилося знайти відповідь на найцікавіше запитання: якщо все так добре, то в чому саме підступ і навіщо така програма потрібна самому маркетплейсові?

Потрібно розуміти, що сторонні продавці (3rd part sellers) на сьогодні відповідають за 58% продажів усього маркетплейса. Так, Amazon останні роки посилено будував FBA-центри по всій країні, але він все одно не встигав за розвитком ринку електронної комерції. Коли склади працюють на повну і не завжди справляються зі своїми завданнями, тоді чому б не повісити частина робіт з доставки на самих підприємців. Ідея просто геніальна у своїй простоті.

Отже, що ж в результаті отримує Amazon від реалізації програми Seller Fulfillment Prime:

  • Збільшення асортименту продаваних на майданчику товарів;
  • Швидку доставку для своїх Prime-клієнтів, а це значить що їх кількість буде продовжувати рости;
  • Amazon не витрачатися на доставку, за неї відповідають підприємці.

Як впізнати товари, що продаються через Seller Fulfilled Prime?

Чи можна на Amazon впізнати товари, які продаються в рамках програми SFP? Та й зробити це не складно.

Зверніть увагу на приклад, наведений трохи нижче:

  • Товар №1 продається і доставляється самим Amazon, тобто це може бути Private Label саме маркетплейса;
  • Товар №2 продається сторонньою компанією, а доставляється Амазонії. Це товар, який використовує програму FBA.
  • Товар №3 продається і доставляється сторонньою компанією в рамках програми Seller Fulfilled Prime.

І раз ми вже заговорили про різні схеми логістики та роботи зі складами при продажу на Amazon, то давайте тоді відразу порівняємо можливі варіанти.

Різниця в програмах FBA, FBM і SFP

Для того щоб розібратися у відмінностях між роботою зі складами Amazon за програмою Fulfillment by Amazon (FBA), самостійної доставкою товарів, яку називають Fulfillment by Merchant (FBM), і програмою Seller Fulfilled Prime (SFP), ми підготували коротку, але наочну табличку.

SFPFBAFBM
Значок Prime на товарахтактакні
Виграш Buy Boxтактакні
Контроль доставкичастковийніповний
Обслуговування клієнтівAmazonAmazonпродавець
Хто оплачує доставкупродавецьAmazonпродавець або
покупець
Наявність FBA feesнітакні

Найважливіше те, що значок Prime для своїх товарів Ви зможете отримати, тільки працюючи зі складами Amazon (FBA) або ставши учасником програми SFP.

У цьому випадку Ви платите за доставку товару (причому експрес-доставку), але зате Ваші замовлення обробляє Amazon і він контактує з покупцями з питань затримки, повернень товарів та інших.

Важливий момент: не варто плутати участь в програмі Seller Fulfilled Prime з Premium Shipping. Останнє – це лише можливість організувати для своїх покупців надшвидку доставку, але це ніяк не гарантує розміщення логотипу Prime в лістингу Ваших товарів. Ці програми порівнювати не варто.

Вимоги до учасників програми Seller Fulfilled Prime

Ми підійшли до найцікавішого: які ж вимоги для участі в програмі SFP? Дійсно, не кожен продавець може претендувати на участь в ній і те, чи отримаєте Ви допуск до продажів на аудиторію Prime-покупців, буде сильно залежати від метрик Вашого seller-аккаунту.

Отже, якщо Ви хочете приєднатися до програми Seller Fulfilled Prime на ринку США, то Ви повинні будете подати заявку за цим посиланням, записатися в waitlist (лист очікування) і пройти пробний період в ході якого:
1. Пропонувати своїм покупцям варіанти доставки Premium;

2. Відвантажувати протягом доби не менше 99% своїх замовлень;

3. Мати рівень скасування замовлень не вище ніж 0,5%;

4. Використовувати сервіс Amazon Buy Shipping мінімум для 98,5% своїх замовлень (це сервіс, через який Ви купуєте лейби для відправки товарів через мережу служб, які пройшли верифікацію Amazon);

5. Використовувати затверджену Amazon мережу операторів для доставки замовлень (що в цілком логічно випливає з попереднього вимоги);

6. Погодитися та дотримуватися політик повернення товарів для Prime покупців;

7. Надати згоду Amazon на обробку інформації за запитами клієнтів.

У програмі Seller Fulfilled Prime досить жорсткі вимоги відбору для учасників, але не потрібно забувати про можливість доступу до багатомільйонної аудиторії Prime-покупців.

Особливості випробувального періоду для програми Seller Fulfilled Prime

Зупинимося на деяких особливостях випробувального періоду.

Перше:Під час випробувального періоду Ви виберете які з Ваших товарів братимуть участь в програмі SFP. Для них буде застосовано шаблон Prime trial і моніторинг метрик доставки та відмов буде вестися тільки для цих товарів. Тому не потрібно лякатися, мова йде не про всі товари в SellerCentral.

Друге: Тривалість випробувального періоду від 5 до 90 днів або 200 замовлень. Але враховуйте наступне: випробувальним періодом нічого не закінчиться, а тільки починається. Високу планку по швидкості обробки замовлень Вам доведеться тримати постійно.

Третє:Прийняття в програму SFP нових продавців для ринку США зараз закритий, але час від часу його відкривають. Тому не впадайте у відчай, якщо потрібно буде трохи почекати.

Європейська програма Seller Fulfilled Prime

У європейського Amazon є свій сайт для програми Seller Fulfilled Prime і там поки немає обмежень за кількістю учасників. Правила діють ті ж самі, але зареєструватися Ви можете прямо зараз за цим посиланням >>

Вільна реєстрація в програму Seller Fulfilled Prime для Amazon UK відкрита тільки до 31 січня 2020 року

Відео з сайту британської програми Seller Fulfilled Prime, яке наочно ілюструє принципи роботи та переваги для Amazon-підприємців

Замість висновку: плюси та мінуси програми Seller Fulfilled Prime

Як ми бачимо: правила для участі в програмі SFP досить суворі й це, в принципі, зрозуміло: Amazon не хоче роздавати значок Prime наліво і направо. Але чи є сенс брати в ній участь? Ми розуміємо, що скільки людей – стільки й думок, але обговорімо “за” і “проти”.

Так, суворі вимоги і так, доведеться збільшити витрати та почати оплачувати Premium доставку. Але аудиторія Prime-покупців стає дедалі більшою і це люди, які постійно купують на Amazon. Зрештою, все може бути зведене до простого питання: чи хочете Ви продавати по 10 товарів на місяць з націнкою 10$ або по 100 товарів з націнкою в 7$?

ОК, вихід на Prime-аудиторію ще не гарантія збільшення продажів. Копнімо трохи глибше.

Hazmat, податки та інші аспекти роботи з програмою SFP

Наприклад, у рітейлера кілька тисяч найменувань товарів. Природно, не всі вони продаються однаково добре: щось розлітається дуже швидко, щось тільки в сезон, а щось продається і з хорошою націнкою, але час від часу.

Ви ж пам’ятаєте, що підключаєте до програми не весь свій склад, а тільки ті товари, які Вам цікаво продавати через SFP? Тоді чому б не відправити у SFP ті товари, які продаються гірше і тим самим спробувати стимулювати їх продаж.

Ще один варіант – робота з Hazardous materials, які не можна зберігати на складах FBA, з програмою SFP Ви можете отримати значок Prime і на них.

Програму Seller Fulfillment Prime можна відмінно поєднувати з продажами через FBA-центри. Hazmat або великогабаритні товари можна доставляти через SFP, а ті що гарно і швидко продаються – залишити на FBA.

Програму Seller Fulfilled Prime можна поєднувати в FBA, а чому б і ні? Габаритні товари або крихкі, які вимагають особливого поводження, відправляти з альтернативних і дешевших ніж амазоновскі Fulfillment-центів.

SFP буде також зручна тим підприємцям, які вже працюють на декількох маркетплейсах і мають налагоджений відділ, що займається обробкою та організацією відправок. При явній економії на складському обслуговуванні вони зможуть зберегти бейджик Prime на своїх товарах.

Ще один момент: податкова оптимізація. За законами США при сплаті податку з продажу враховуються і місця зберігання товарів. У разі FBA місця зберігання вибирає Amazon, в разі c Seller Fulfilled Prime – Ви вибираєте штат, де розмістити свої складські запаси.

Висновок: для новачків на Amazon програма Seller Fulfilled Prime може бути нецікавою і занадто складною, але для тих Amazon-підприємців, які не бояться складних ніш та товарів – цей сервіс може бути гарним інструментом для масштабування або істотної економії шляхом повної або часткової відмови від послуг FBA-центрів та продажів для Prime-аудиторії.

Ну і, звичайно ж, не забувайте про те, що команда 4B завжди готова допомогти Вам з реєстрацією та обслуговуванням компаній в США. Якщо у Вас з’явилися додаткові питання – Ви завжди можете отримати безкоштовну консультацію, натиснувши на кнопку, розташовану під цією статтею.

корисні матеріали в нашому блозі

Wish – нова e-commerce платформа. Для кого потенційно цікава та як з нею працювати?

Wish – нова платформа, що продає 1,7 мільйона товарів на день. Різноманітні функції реклами, постійна підтримка продавців та реальна можливість продавати на весь світ – все це чекає на продавців Wish вже зараз.

читати далі
Попередній пошук за ТМ: Чи не зайве витрачання грошей?

Навіщо, в принципі, проводити такий попередній пошук по ТМ? По-перше, важливо зазначити, що власники торгових марок мають повну монополію на вже зареєстровану ТМ. А отже схожі марки можуть отримати відмову в реєстрації.

читати далі
Альтернативні способи захисту порушених прав на торговельні марки в мережі Інтернет: UDRP, UA-DRP та інші

Розбираємо Єдину політику розгляду спорів щодо доменних імен (UDRP) та інші альтернативні процедури вирішення доменних спорів. А також приклади недобросовісного використання чужого зареєстрованого позначення в якості домену.

читати далі