Почалася реєстрація продавців на Amazon Netherlands

Час читання: 5 хвилин

Amazon Europe розширює свій бізнес з запуском повноцінного інтернет-магазину в Нідерландах. Веб-сайт Amazon.nl, гігант електронної комерції використовує з 2014 року, обмежуючись продажем книг.

Якщо Ви давно стежите за нашим блогом, то вже бачили в листопаді 2019 матеріал Запуск нового Amazon Netherlands запланований на перший квартал 2020 року. На той момент Amazon вперто мовчав з приводу підозр про запуск маркету в Нідерландах, коментуючи це таким чином – «Ми не готові давати коментарі з цього приводу» (Forbes).

Зараз же, в середині січня 2020 року, оголошено про відкриття реєстрації продавців на Amazon Netherlands. В даний момент на маркетплейсе можна продавати тільки певний ряд товарів, але вже озвучені плани по повного відкриття платформи до кінця поточного року.

Менеджери Amazon та продавці про відкриття маркету в Netherlands

“Ми переконані, що зможемо завоювати довіру голландського споживача завдяки широкому асортименту продукції, конкурентоспроможними цінами, швидкої і надійної доставки”, – сказав Роланд Донкер (Roeland Donker), регіональний менеджер Benelux в Amazon. “Ми тільки починаємо, але ми сподіваємося, що зосередившись на тому, що на нашу думку, клієнти будуть цінувати найбільше, – на низьких цінах, великому виборі і швидкій доставці, – з часом ми заслужимо довіру клієнтів в Нідерландах”

“Ми дуже раді, що почали пропонувати більш повний вибір товарів на Amazon.nl. Також ми раді надати можливість голландським підприємствам як малим, так і великим, зареєструватися для продажу на Amazon.nl і охопити ще більшу аудиторію в своїй країні і за її межами, розширюючи пропозицію, доступне для наших голландських покупців“ Алекс Оотс (Alex Ootes), віце-президент по розширенню Amazon в країнах ЄС.

У той час як менеджери Amazon співають дифірамби розширенню маркетплейса в Європі, рядові продавці не такі оптимістичні і планують згортати продажу на Amazon частково або повністю.

Рядові продавці не так натхнені розширенням Amazon в Європі, як менеджери маркетплейса. Багато з них вважають продажу в Європі нерентабельними і планують або зменшити число товарів, виставлених на продаж або зовсім піти з майданчика.

“У нас залишилося всього 10 товарів на Amazon і вони всі будуть розпродані до березня. Це було полегшенням: прийняти остаточне рішення піти з маркетплейса. Ми запустили кілька pop-up магазинів і за 3 тижні зробили такі ж продажу, як на Amazon за попередній рік … “ – стверджує продавець з ніком Billy на одному з медіаресурсів під новиною про запуск Amazon Netherlands.

“Прощавай Amazon! Після декількох років успішних продажів ми готові поцілувати тебе на прощання. Чому? Поточна якість сервісу, відсутність підтримки та допомоги – усе це змусило нас порвати з маркетплейсом і більше від нього не залежати “ – пише інший продавець Andy Richards.

Багато Amazon-підприємців скептично поставились до відкриття нового маркетплейса в Нідерландах. І дійсно, інтернет-гігантові доведеться зіткнутися з такими сильними гравцями як Bol.com і Coolblue, сумарний оборот яких перевищує 4 млрд. доларів США.

Як потрапити на Amazon.nl?

Якщо Ви плануєте піднятися на борт нового корабля Amazon в Нідерландах, то можете зареєструвати свій бізнес для продажу на Amazon.nl за цим посиланням >>.

Продавцям пропонується зареєструватися на порталі за 39 євро в місяць, а також скористатися доставкою та логістикою Amazon Fulfilled By Amazon (FBA).

Як вже зазначалося вище, зараз існують обмеження на типи товарів, які продавці можуть представляти на платформі Amazon.nl. Зокрема, деякі продукти вимагають схвалення самим Amazon. Про які товари йдеться – ніде не згадується, ймовірно, ця інформація стане відомою при реєстрації.

Ринок Amazon Netherlands стане шостим в Європі (якщо не брати до уваги Туреччину, яка розташована тільки наполовину в Європі), поряд з Великобританією, Німеччиною, Францією, Італією та Іспанією. І, швидше за все, Ви вже обслуговували голландських клієнтів, оскільки з 2016 року вони можуть здійснювати покупки, використовуючи голландську мову, на Amazon Germany.

Коротко про історію Amazon Netherlands

Amazon обслуговує клієнтів в Нідерландах c 2013 року, коли Amazon Web Services (AWS) відкрила свій перший Development Center in The Hague, за яким послідував офіс AWS у 2015 році. У листопаді 2014 року Amazon запустив магазин електронних книг на Amazon.nl.

З 2016 року багато жителі Нідерландів купують товари, використовуючи голландську мову, з майданчика Amazon.de, а у 2017 році Amazon запустила програму Prime в Нідерландах. Відтоді клієнти можуть підписатися на Amazon Prime та отримувати швидку і безкоштовну доставку для мільйонів товарів, а також доступ до потокового мовлення Prime Video, доступ до безкоштовних ігор і до безкоштовного необмеженого сховища Amazon Photos.

У 2018 році Amazon відкрив новий офіс в Амстердамі. З того часу голландськомовні учасники програми Prime змогли насолоджуватися тисячами відмінних пропозицій під час Prime Day на Amazon.de. У 2018 році Amazon вперше запропонував спосіб оплати iDeal на ринку Нідерландів.

А в цей час (за останні 6 років) на онлайн-форумах покупців з’явилися скарги на те, що доставка з закордонних майданчиків, як правило, повільна і ненадійна.

Чи можна вважати ринок Нідерландів блакитним океаном для Amazon?

<Чи можна вважати ринок Нідерландів блакитним океаном для Amazon? Ні. Технологічна фірма з Сіетла зіткнеться з прямою конкуренцією з боку місцевих гравців Bol.com і Coolblue, річний оборот яких становить близько 2,3 млрд євро і 1,5 млрд євро (2,6 млрд доларів і 1,7 млрд доларів США відповідно). Але запуск Amazon Netherlands вказує на те, що Amazon продовжує своє європейське розширення, як і планувалося раніше. І все це попри недавні зусилля окремих європейських урядів і ЄС в цілому ввести онлайн-податки з продажів, зрівнявши ігрове поле для фізичних торгових майданчиків і онлайн-магазинів. Готові спробувати свої сили на ринку Нідерландів? Тоді переходьте за цим посиланням та реєструйтеся.

корисні матеріали в нашому блозі

Wish – нова e-commerce платформа. Для кого потенційно цікава та як з нею працювати?

Wish – нова платформа, що продає 1,7 мільйона товарів на день. Різноманітні функції реклами, постійна підтримка продавців та реальна можливість продавати на весь світ – все це чекає на продавців Wish вже зараз.

читати далі
Попередній пошук за ТМ: Чи не зайве витрачання грошей?

Навіщо, в принципі, проводити такий попередній пошук по ТМ? По-перше, важливо зазначити, що власники торгових марок мають повну монополію на вже зареєстровану ТМ. А отже схожі марки можуть отримати відмову в реєстрації.

читати далі
Альтернативні способи захисту порушених прав на торговельні марки в мережі Інтернет: UDRP, UA-DRP та інші

Розбираємо Єдину політику розгляду спорів щодо доменних імен (UDRP) та інші альтернативні процедури вирішення доменних спорів. А також приклади недобросовісного використання чужого зареєстрованого позначення в якості домену.

читати далі