Amazon відкрив сезон полювання на інфобізнесових “гуру”

Час читання: 5 хвилин

Сьогодні у нас не зовсім типовий матеріал. Незважаючи на всю свою нібито несерйозність, він є чудовим приводом подумати про цілком реальні речі – права на інтелектуальну власність.

Пам’ятаєте відносно недавній хайп з приводу бізнесу на Amazon? Багато компаній, онлайн-вчителі, блогери і зовсім невідомі люди, іноді навіть дуже далекі від бізнесу. Всі вони обіцяли навчити як віддалено створити бізнес на Amazon. Стверджували, що це стане джерелом “пасивного доходу”, який дозволить подорожувати, валятися на пляжі та насолоджуватися життям, поки Amazon в поті чола продає Ваші товари.

На пострадянському просторі зараз цей хайп трохи влігся. Більшість підприємців вже зрозуміло, що бізнес на Amazon – так, реальний, приносить гарний прибуток, але ніяк не “пасивний дохід”, а складний бізнес зі своїми правилами гри.

Але це у нас, а в США цей хайп не припиняється вже близько десяти років. І ось зовсім недавно доморощені американські “торговці успіхом” почали пожинати плоди своєї діяльності.

“Секрети Amazon” або звичайне обдурювання

Amazon звинуватив двох “підприємців” з Каліфорнії в шахрайстві при роботі з початківцями в продажах на Amazon і в наданні неправдивих обіцянок розкрити “секрети пасивного доходу” на маркетплейсі.

Майкл Газола (Michael Gazzola) і Метью Беджі (Matthew Behdjou), а також кілька компаній, пов’язаних з ними, звинувачують в розробці шахрайської схеми, що включає нечесний маркетинг, публікацію фейковий рев’ю, маніпуляцію торговими марками Amazon та багато іншого.

Ще в січня 2019 видання The Atlantic провело власне розслідування і опублікувало матеріал “Як втратити десятки тисяч доларів на Amazon”. В рамках розслідування журналісти The Atlantic поспілкувалися з учнями Газоли і Беджі та з’ясували, що їхні учні витрачали тисячі доларів на навчання, так і не досягаючи на Amazon значущих результатів.

Вартість курсів стартувала з позначки в 3999$, крім того, студенти вкладали гроші в товар. Тож загалом витрачені на старт бізнесу суми досягали позначок в 40 000$. Згодом навчання в закритій групі Facebook плавно перейшло від обговорень того, як домогтися успіху на Amazon до питання: як повернути свої втрачені гроші, відсудивши їх у інфобізнесових гуру.

Можемо пограти в гру “знайти 5 відмінностей” на сторінці з рекламою курсів Майкла Газоли.

На даний момент логотипи Amazon вже зникли, але зате з’явився disclaimer, в якому стверджується, що отримані результати не є типовими, а Amazon-бізнес це наполеглива праця.

Мабуть, позов від Amazon дуже швидко протвережує і змушує переглянути свої погляди на “пасивний дохід” 🙂

З 2016 по 2018 Gazzola і Behdjou працювали разом на сайті під назвою Amazon Secrets. Потім вони розділилися і кожен з них почав будувати власний “тренерський” бізнес, хоча Amazon стверджує, що вони досі перебувають в партнерських відносинах.

Amazon Secrets була закритою групою для навчання цілком безпечним схемам бізнесу: купи в Китаї – продай на Amazon. Додатково людей навчали, як налаштовувати рекламу і приводити трафік на свої листинги. Таких груп і зараз дуже багато./p>

Що ж не сподобалося Amazon?

Amazon стверджує, що, як тільки підприємці приєднувалися до програми інфобізнесових гуру, вони «навчалися методам обміну відгуками, з метою збільшення популярності своїх товарів на сайтах Amazon», говориться в скарзі маркетплейсу. Учасники програми нібито купували товари один в одного, а потім компенсували вартість покупок через такі служби, як PayPal або Venmo.

Купувати товари один в одного, залишати відгуки та компенсувати гроші за покупки (швидше за все, навіть використовуючи ті ж email, на які зареєстрований seller аккаунт). І робити все це відкрито? Ви серйозно?

На Quora легко можна знайти відгуки про програму Amazon Secrets. Ось один з них.

Якщо коротко, то все було добре: колишній пілот Джеремі Ньюман заплатив за навчання майже 4000 $, знайшов товар в Китаї, який “гуру” схвалили і він навіть дуже успішно продавав його на Amazon в четвертому кварталі 2016 року.

А потім скарги від конкурентів на порушення авторських прав, блокування лістингу, судовий позов і оплата 3000$ компенсації та судових витрат. Результат: втрачено 18 000$.

Що загрожує цим горе-тренерам? Якщо до позову Amazon (посилання на текст позову проти Amazon Secrets) підключиться ще й Федеральна торгова комісія США, то хлопцям доведеться дуже несолодко. Їх може чекати така сама доля, як ще одних “гуру” з програми Amazon Wealth Systems, що були змушені заплатити штраф у розмірі: 102 мільйони доларів..

Роздача таємних знань про Amazon закінчилася позовом на 102 млн $

Ще одна історія з Amazon-тренерами сталася в 2017 році.

Amazon і Генеральна прокуратура штату Вашингтон подали 2 позови проти Крістофера і Адама Баузер (Christopher Bowser, Adam Bowser).

Маркетплейс стверджував, що використовуючи “схему швидкого збагачення” Баузери обдурили “сотні, якщо не тисячі” потенційних підприємців, заявляючи про свою приналежність до гіганта роздрібних продажів і пропонуючи дорогі семінари, на яких обіцяли розкрити якусь інсайдерську інформацію Amazon (посилання на текст позову Amazon проти організаторів Amazon Wealth System).

Amazon і офіс Генерального прокурора штату стверджують, що двоє чоловіків використовували логотипи Amazon та інші матеріали в email-розсилках і друкованих матеріалах, щоб створити у людей враження, що їх семінари нібито пов’язані з Amazon.

VIP-квиток на один із заходів, де обіцялося розкриття інсайдерської інформації від Amazon, яка забезпечила б підприємців гарантованим заробітком на торговому майданчику

Ось як справа була представлено Генеральним прокурором штату Вашингтон, округ Кінг: (посилання на текст позову):

Відповідачі стверджують, що учасники їх програм зможуть заробляти від 5000$ до 10000$ в місяць, ставши продавцем на Amazon.

Щоб залучити споживачів до придбання таких можливостей для свого бізнесу, Відповідачі спотворювали інформацію про те, що вони пов’язані, спонсоруються або підтримуються Amazon.

Відповідачі також стверджують, що мають секретні методи і внутрішній доступ до інформації, яка може забезпечити «величезний прибуток». Споживачам рекомендується підписатися на додаткові семінари та пакети, що можуть коштувати до 35 000$.

Однак Відповідачі не пов’язані з Amazon, а більшість так званих “секретів” порушують умови використання Amazon, що може привести блокування Amazon-ном облікових записів покупців навчальних програм.

Amazon в своєму обвинуваченні був більш прямолінійним: “Обвинувачені Крістофер і Адам Баузер – шахраї, які намагаються нажитися на людях, що сподіваються стати продавцями на Amazon.com”

Історія закінчилася влітку 2018 року. Організаторам проекту Amazon Wealth Systems Адаму Баузеру, Крістоферу Баузеру, а також Джоді Маршалл, був призначений штафу в розмірі 102 мільйони доларів США.

Висновок: не варто використовувати чужу популярність в своїх цілях

Тільки недосконалість судової системи та мовний бар’єр (поки що) захищають вітчизняних бізнес-гуру та авторів безлічі курсів, що обіцяють “пасивний дохід” від продажів на Amazon. Ми не перший рік працюємо з Amazon-підприємцями і чудово знаємо, чим саме закінчуються ігри в “сірі методи” просування і “схеми швидкого заробітку”.

Рекомендуємо утримуватися від використання логотипів Amazon (так само як і інших компаній, до яких Ви не маєте прямого відношення) в своїх інформаційних продуктах, на сайтах, в книгах, буклетах, розсилках. Також не варто давати неправдиві обіцянки швидкого заробітку на маркетплейсах. Як бачите з описаних сьогодні випадків, спроби надати собі значущість за рахунок відомих компаній, може обійтися дуже дорого.

Слідкуйте за нашим блогом. Зовсім скоро ми розповімо ще пару цікавих історій про те, як співробітники Amazon за винагороду видаляли негативні відгуки і про перший в історії США звинуваченні в шахрайстві за фейковий відгуки.

корисні матеріали в нашому блозі

Wish – нова e-commerce платформа. Для кого потенційно цікава та як з нею працювати?

Wish – нова платформа, що продає 1,7 мільйона товарів на день. Різноманітні функції реклами, постійна підтримка продавців та реальна можливість продавати на весь світ – все це чекає на продавців Wish вже зараз.

читати далі
Попередній пошук за ТМ: Чи не зайве витрачання грошей?

Навіщо, в принципі, проводити такий попередній пошук по ТМ? По-перше, важливо зазначити, що власники торгових марок мають повну монополію на вже зареєстровану ТМ. А отже схожі марки можуть отримати відмову в реєстрації.

читати далі
Альтернативні способи захисту порушених прав на торговельні марки в мережі Інтернет: UDRP, UA-DRP та інші

Розбираємо Єдину політику розгляду спорів щодо доменних імен (UDRP) та інші альтернативні процедури вирішення доменних спорів. А також приклади недобросовісного використання чужого зареєстрованого позначення в якості домену.

читати далі