VAT у Європі. ПДВ у Євросоюзі (ЄС) і Великій Британії. Частина 1

Що таке VAT у ЄС? ПДВ у Європі та Великій Британії – Частина 1

Час читання: 12 хвилин

Що таке VAT?

VAT (Value Added Tax) – це податку на додану вартість (ПДВ). Цей податок застосовується до всіх товарів чи послуг, що продаються на території держав (за винятком буквально кількох у світі) на всіх етапах від закупівлі комплектуючих, транспортування, зберігання та до доставки кінцевому споживачеві.

У Великій Британії визначення VAT звучить так: це податок, що додається до більшості товарів і послуг, що продаються підприємствами, які зареєструвалися для сплати ПДВ.

VAT має кілька особливостей, які відрізняють його від усіх інших податків і зборів в усьому світі:

 • По-перше, це загальний податок, який стосується взагалі всієї комерційної діяльності понад певний річний оборот особи (сума такого обороту індивідуальна в кожній країні). Найчастіше для нерезидентів поріг реєстрації нульовий.
 • По-друге, це непрямий податок, оскільки насправді його оплачує кінцевий споживач, а бізнес лише адмініструє його сплату податковим органам. Але оскільки він нараховується на суму покупки, то покупець бачить його суму на всіх етапах, навіть у чеках із супермаркету.
 • По-третє, у VAT досить складна система розрахунків і повернень, тому що компанія виплачує податковій не всю зібрану суму, а спочатку віднімає з неї ту частину VAT, яку сама заплатила іншим компаніям при купівлі товарів та послуг.

Розглянемо на конкретному прикладі, як нараховується і сплачується VAT. Припустимо, що ви на Амазоні продаєте набори посуду в країні, де ставка VAT – 20%. І у вас один клієнт відразу зробив велике замовлення. У такому разі рахунок покупця виглядатиме так:

Фактична вартість придбаного посуду1000 євро
VAT200 євро
Остаточний рахунок для покупця1200 євро

За той же звітний період ви придбали матеріали для пакування та отримали такий рахунок:

Фактична вартість пакувальний матеріалів200 євро
VAT40 євро
Остаточна сума в рахунку240 євро

У цьому випадку ви заплатите податковій VAT у сумі:

200 євро (VAT від покупця) – 40 євро (VAT який ви самі заплатили постачальнику пакувальних матеріалів) = 160 євро.

У цій системі також є свої особливості: відтермінування, винятки, особливі податкові режими і так далі, а також передбачено процедуру компенсації VAT, якщо підприємство заплатило державі більше, ніж було зобов’язане.

Міжнародне регулювання VAT у Євросоюзі – Директива 2006/112/ЄС

Від початку існування Євросоюзу гостро стояло питання систематизації VAT, оскільки від цього залежала прозорість та рівноправність конкуренції, торговельних відносин та вільного руху товарів між країнами.

Основний закон, яким регулюється міжнародне законодавство Євросоюзу у сфері VAT – це Директива 2006/112/ЄС. І хоча фактичні правила, ставки та процедури регулюються національними законами окремих країн, саме ця Директива встановлює загальні для всіх правила, принципи та мінімальні ставки.

По-перше, сфера дії Директиви суворо обмежена, а саме чітко відокремлює держави-учасниці ЄС, які підпорядковуються цим правилам, від так званих третіх територій, які географічно знаходяться на території ЄС, проте на які дії цього договору не поширюються. Це такі території як Гора Афон, Канарські острови, Нормандські острови та ін. Повний перелік таких територій наведено у Статті 6.

Важливо! Після Брекзиту Великобританія вийшла з Директиви і відтоді вважається третьою країною для Євросоюзу з відповідними правилами імпорту та експорту товарів та послуг. Між Британією та ЄС відновився митний кордон. Це означає, що при імпорті з ЄС Покупець у Великій Британії враховуватиме і відображатиме ВАТ за законами Великої Британії, а Постачальник з Європейського Союзу зобов’язаний буде відобразити таку операцію у своїй декларації з VAT як експорт за межі ЄС.

По-друге, Директива в Статтях 2, 3 та 4 визначає критерії оподатковуваних та неоподатковуваних VAT операцій, які ми розберемо в одному з наступних розділів цієї статті. І, відповідно, у кожній окремій країні ЄС список таких операцій не виходить за зазначені межі.

По-третє, і це, мабуть, основне Директива встановлює мінімальну величину VAT – 15%, а також дає можливість вводити два варіанти знижених ставок на окремі групи товарів. Більш детально ставки ми розглянемо в одному з наступних розділів.

Крім того, на підставі Директиви була створена Комісія, яка несе відповідальність за забезпечення правильного застосування цього договору та контролює відповідність національних законодавств загальній практиці ЄС. При цьому Комісія не має компетенції ні вирішувати проблеми окремих платників податків у їх конкретних випадках, ні давати висновки за фактами.

Хто сплачує VAT?

ПДВ завжди закладено у ціну товару та по суті платить його кінцевий споживач. Однак гроші на рахунки податкових органів переказує підприємець, який збирає ці гроші і веде за ними звітність. У законодавстві досить чітко окреслено список критеріїв, за яких бізнес зобов’язаний зареєструватися як платник ПДВ та вести весь пов’язаний із цим облік. Найчастіше це залежить від типу проведених операцій та обороту підприємства.

Оподатковувані особи в Євросоюзі

Відповідно до Директиви 2006/112/EC від 28 листопада 2006 р. про загальну систему податку на додану вартість оподатковувана особа – це будь-яка особа чи орган, які незалежно провадять у будь-якому місці будь-яку господарську діяльність, незалежно від мети чи результатів.

Тобто, у широкому розумінні, вважається будь-яка бізнес-активність: видобуток корисних копалин, переробка, виробництво, торгівля, діяльність різних професій (самозайнятість, а не наймані співробітники), а також отримання доходу від матеріальних (наприклад, здавання в оренду) чи нематеріальних активів.

Тобто платники VAT у країнах Євросоюзу – це:

 • підприємства;
 • індивідуальні підприємці;
 • самозайняті професіонали.

Саме вони несуть відповідальність перед податковою за збір, адміністрування, сплату та звітність із цього податку. Приватні особи здебільшого не повинні взаємодіяти з податковими органами для сплати VAT (хоча є певні винятки).

Зареєструватись платником VAT необхідно для:

 • здійснення постачання товарів чи послуг, що оподатковуються ПДВ;
 • якщо ви в певній країні зберігаєте товар на власному складі чи складі підрядника (наприклад, FBA);
 • придбання товарів усередині ЄС (у сфері В2В);
 • імпорт товарів до ЄС;
 • при отриманні послуг, за які необхідно сплачувати VAT (відповідно до статті 196 Директиви);
 • при наданні послуг, за які клієнт зобов’язаний сплачувати VAT (відповідно до статті 196 Директиви)
 • при досягненні порогу продажів, який існує в країні, де ви проводите діяльність.

1 липня 2021 року було проведено масштабну реформу у сфері VAT. Пороги дистанційного продажу були обнулені й одночасно була введена система OSS (One-Stop-Shop), яка дозволяє бізнесу декларувати та сплачувати VAT з усіх своїх продажів у Європейському Союзі централізовано лише в одній державі-члені ЄС (а не в усіх 27!). Ця єдина квартальна декларація включає всі продажі товарів у державах-членах ЄС, а також сплачений VAT з розбивкою по окремих країнах. Оплата зобов’язання з VAT також проводиться в OSS.

При досягненні мікропорога дистанційного продажу в країни ЄС в 10 000 EUR (без VAT) за рік необхідно або зареєструватися в OSS і стягувати ставку VAT за місцезнаходженням покупця для всіх продажів в інші країни, або реєструвати VAT у всіх країнах, де ведуться продажі. Якщо поріг не буде досягнуто і відправка товару здійснюється зі складу в країні, де зареєстрована компанія, то передбачається, що замість зазначеного вище буде надано можливість стягувати VAT у країні, де зареєстрована компанія та перераховувати його до місцевої податкової служби. Поріг 10 000 євро застосовується тільки для європейських компаній.

Продавці, які зберігають товари на складах в інших країнах ЄС, не мають зиску від впровадження OSS. Вони повинні залишатися зареєстрованими за VAT у кожній країні, де зберігаються товари. Це включає продаж з використанням програми Amazon FBA. Реєстрації VAT щодо зберігання товарів не конфліктують із реєстрацією в OSS. Європейські компанії можуть зареєструватися в OSS лише в країні реєстрації компанії (іспанська компанія – в Іспанії).

Розберемо цю схему на прикладі. Припустимо, у вас компанія, зареєстрована в Італії, і є там платником VAT. І ви продаєте товари з італійського складу до Німеччини. Якщо ваш оборот менше 10 000 євро на рік, то ви виставляєте рахунки з італійським податковим номером і сплачуєте італійський VAT та звітуєте з інших продажів у місцевій декларації. Якщо ж оборот перевищує цю суму, то вам уже необхідно зареєструватися як платник VAT у Німеччині та виставляти рахунки з німецьким VAT.

У випадку з дропшипінгом, тобто прямим постачанням з третіх країн (наприклад, з Китаю безпосередньо до країн ЄС), сценарій відносин із податковою залежить від розміру одиничного замовлення. Якщо воно менше за 150 євро, то ви також можете все оформляти через OSS. Найчастіше маркетплейси мають цю реєстрацію та надають номери OSS. Якщо ж одне замовлення більше 150 євро, то покупець платитиме VAT та мито за ставкою своєї країни при отриманні товару.

У випадку, якщо ви або ваша компанія – нерезидент Євросоюзу, то вам можуть знадобитися послуги податкового представника, який замість вас спілкуватиметься з місцевою податковою з приводу VAT.

Також є особливість, яка в більшості випадків не хитається Амазон-підприємців, проте варто її згадати. Декларація, а саме Стаття 11, гарантує, що держави-члени можуть розглядати юридично незалежних осіб або організації як єдиного платника VAT, якщо вони тісно пов’язані економічними, фінансовими та організаційними зв’язками. Це робиться для боротьби з ухиленням від сплати податків. Тому, якщо у вас кілька тісно пов’язаних підприємств, варто контролювати цей момент.

Але й окремі компанії, зареєстровані в одній країні та мають тісні зв’язки, також можуть звернутися до Комісії та пройти реєстрацію як єдиний платник VAT, якщо їм це вигідно (заповнення однієї декларації на всіх і не потрібно виставляти рахунок-фактуру на операції між учасниками).

Звільнення від ПДВ у Євросоюзі

Не є платниками VAT приватні особи, оскільки вони зазвичай не ведуть жодної бізнес-діяльності. Однак у цього правила є виняток і приватна особа сплачує цей податок у разі:

 • якщо продає транспортний засіб, який вважається новим, до іншої країни ЄС;
 • окрема країна може класифікувати його як оподатковувану особу в тому випадку, якщо ця людина час від часу продає землю або будівлі (докладніше з цими критеріями можна познайомитися у Статті 12 Директиви).

Також не сплачують ПДВ органи державного управління різних рівнів, але лише у разі діяльності, яка є їх профільною. Із цього правила також є свої винятки:

 1. Якщо відсутність VAT серйозно впливає рівень конкуренції певному ринку;
 2. Якщо державна особа крім прямих функцій займається діяльністю, властивою приватному сектору в масштабах більш ніж “незначні”. Це такі види діяльності як: перевезення вантажів та пасажирів, складські послуги, телекомунікації. Перелік таких видів наведено у Директиві.
 3. Певні види діяльності, які здійснюються державними органами, які відповідають громадським інтересам і тому звільняються від VAT у всіх країнах ЄС (без права вирахування). Це, наприклад: медичний догляд, турбота про людей похилого віку, захист дітей та ін.

Оподатковувані особи у Великій Британії

Резиденти Великобританії повинні зареєструватися як платники VAT якщо їх річний оборот оподатковуваних VAT товарів і послуг перевищує 85 000 фунтів стерлінгів (зверніть увагу, що це правило не застосовується до компаній, власниками яких є нерезиденти Британії). Або якщо очікується, що цю суму буде перевищено протягом наступних 30 днів. Однак мають право зареєструватися і компанії з меншим річним оборотом, якщо оплата ПДВ необхідна для їх бізнес-процесів.

Для продавців, які перебувають у Північній Ірландії та продають товари в ЄС дистанційно, поріг реєстрації становить 8818 фунтів стерлінгів.

Якщо ви перевищили поріг до того, як зареєструвалися, то зобов’язані зареєструватися протягом 30 днів після закінчення місяця, коли перевищили поріг. Наприклад, перевищили 9 липня, отже, повинні зареєструватися не пізніше 30 серпня.

Важливо! Йдеться не про загальний оборот компанії, а лише про купівлю або продаж тих товарів чи послуг, на які нараховується VAT. Включаючи товари та послуги з 0% ставкою, а також все, що ви здали в оренду, обміняли, подарували та ін.

Також є нюанс, вкрай важливий для всіх, хто планує працювати в e-commerce через Амазон чи інші маркетплейси. Необхідно зареєструватися як платник VAT незалежно від обороту, якщо збіглися такі фактори, як:

 • ви знаходитесь за межами Великобританії (для підприємців, які не проживають у Сполученому Королівстві, немає порогового значення);
 • ваш бізнес знаходиться за межами Великої Британії;
 • ви постачаєте будь-які товари або послуги до Великобританії (або очікуєте протягом наступних 30 днів)

Таким чином, компанія повинна зареєструватися для VAT UK, якщо є NETP – Non-established taxable person.

Оподатковувані VAT операції

Абсолютна більшість операцій, пов’язаних з купівлею та продажем товарів та наданням послуг відносяться до оподатковуваних VAT операцій. Набагато простіше перерахувати винятки, що є з цього правила, або окреслити коло специфічних умов, коли принципи нарахування відрізняються від стандартних.

Оподатковувані VAT операції в Євросоюзі

У цілому нині – абсолютна більшість комерційних операцій оподатковується цим видом податку. Більше того, обов’язок його сплачувати настає щоразу в момент завершення відповідної операції, хоча фактично податок зазвичай сплачується одночасно з поданням декларації за період.

У випадку з постачанням товарів та послуг між країнами ЄС VAT нараховується тоді, коли постачання завершено. Або, у випадку з тривалим процесом (наприклад, поетапні платежі під час будівництва), то й податок може нараховуватися та сплачуватись поетапно, наприкінці кожного звітного періоду. Винятки із цього правила:

 • товари, взяті в оренду визначений термін;
 • товари, що продаються на умовах відстрочення платежу (наприклад, купівля на виплату);
 • безперервне звільнене постачання товарів всередині ЄС, якщо вони поставляються протягом більше 1 календарного місяця або передаються підприємством для ділових цілей. І тут ПДВ нараховується наприкінці кожного календарного місяця до закінчення поставки.

Важливо! Якщо вноситься передоплата, то VAT на отриману суму нараховується на момент її отримання.

У разі, якщо імпорт товарів або надання послуг відбувається з-за кордонів Євросоюзу, порядок нарахування VAT регулюється Статтями 70 і 71. Загальне правило таке: товар оподатковується VAT в момент ввезення. Проте, є певні нюанси.

 1. Так, якщо товар у момент перетину кордону перебував у одному з особливих режимів (наприклад, у зоні вільної торгівлі чи режимі зовнішнього транзиту), то нарахування податку відбувається у момент виходу з-під цих особливих умов.
 2. Сума, з якої має бути сплачено VAT на імпорт, крім самої митної вартості товару включає також мита та інші податки, а також у деяких випадках вартість страховки, упаковки, доставки до пункту призначення.

Оподатковувані VAT операції у Великій Британії

ПДВ стягується з таких операцій, як:

 • товари та послуги (послуга – це щось інше, ніж постачання товарів);
 • оренда або позичання товарів будь-кому;
 • продаж бізнес-активів;
 • комісія;
 • товари, що продаються персоналу, наприклад обіди в їдальні;
 • ділові товари, які використовуються в особистих цілях;
 • “непродажні”, такі як бартер, частковий обмін та подарунки. Вони відомі як «оподатковувані поставки». Для благодійних організацій діють інші правила.

VAT не стягується з товарів чи послуг, що звільнені від ПДВ або не оподатковуються на додану вартість («поза сферою дії»).

Також деякі бізнеси можуть бути звільнені або частково звільнені від сплати VAT. Так, повне звільнення отримують ті компанії, у яких всі товари та послуги, що продаються, звільнені від цього податку і вони, відповідно, не можуть бути зареєстровані як його платники. Але при цьому такі підприємства не віднімають VAT із суми своїх покупок і не можуть вимагати його відшкодування.

Частково звільнені компанії – це ті, хто зареєстрований як платник VAT, та платить його за товари, які будуть використані для поставок, звільнених від VAT.

Так, VAT не оподатковуються:

 • страхування, фінанси та кредит;
 • освіта та навчання;
 • благодійні заходи щодо збору коштів;
 • підписки на членські організації;
 • продаж, оренда та здача в оренду комерційної землі та будівель — від цього виключення можна відмовитись.

Ставки VAT в Євросоюзі

Фактично застосовувані ставки різняться між країнами ЄС та між певними типами продуктів. Крім того, деякі країни ЄС зберегли інші ставки для певних продуктів. Найбільш надійним джерелом інформації про поточні ставки VAT для певного продукту в конкретній країні ЄС є орган з VAT цієї країни.

Важливо! Ці ставки можуть змінюватись протягом року.

Законодавство ЄС вимагає лише, щоб стандартна ставка ПДВ становила не менше 15%, а знижена ставка – не менше 5% (тільки для постачання товарів та послуг, зазначених у вичерпному списку Директиви). Середня ставка в ЄС становить близько 21%.

Також Директива передбачає, що кожна країна має право запровадити одну або дві знижені ставки, які можуть застосовуватися до постачання конкретних товарів та послуг. Але в більшості випадків це не стосується послуг, які надаються в електронному вигляді. Згадані тут знижені ставки не можуть бути меншими за 5%.

Деяким країнам ЄС дозволено застосовувати спеціальні ставки ПДВ до певних поставок. Ці спеціальні ставки застосовуються до країн ЄС, які застосовували їх із 1 січня 1991 року. Спочатку вони були перехідним механізмом для більш плавного переходу до правил ЄС. На даний момент існує 3 види таких спеціальних тарифів:

 • Наднизькі ставки – менше 5% до дуже обмеженого списку товарів у деяких країнах ЄС включених до Додатка III Директиви.
 • Нульові ставки – коли застосовується нульова ставка, споживачі не повинні платити ПДВ, але продавець зобов’язаний відображати такі операції у декларації.
 • Паркувальні тарифи – не нижче 12%. Застосовуються деякими країнами ЄС до певних поставок товарів та послуг, які не включені до Додатку ІІІ Директиви.

У таблиці нижче наведено ставки VAT, які діють у різних країнах ЄС у 2023 році.

КраїнаСтандартна ставкаПаркувальна ставкаЗнижена ставка 1Знижена ставка 2Супер-знижена ставка
Австрія20131310
Бельгія2112126
Болгарія209
Германія197
Греція24136
Данія25
Естонія209
Ірландія2313.5913.54.8
Іспанія21104
Італія221054
Кіпр1995
Латвія21125
Литва2195
Люксембург16*13*13*7*3
Мальта1875
Нідерланди219
Польща2385
Португалія2313136
Румунія1995
Словакія2010
Словенія2259.5
Угорщина27185
Фінлиндія241410
Франція20105.52.1
Хорватія25135
Чеська Республіка211510
Швеція25126

Ставки VAT у Франції

На материковій частині Франції можуть застосовуватися чотири ставки: нормальна, проміжна, знижена та індивідуальна.

Важливо! Деякі департаменти, території та громади звільнено від сплати ПДВ. Це Гайана, Майотта, Нова Каледонія, Сен-Бартелемі (крім нерухомості), Сен-Мартен, Сен-П’єр-е-Мікелон та Уолліс-е-Футуна. А на Корсиці діє основна ставка 20%, але на деякі категорії товарів та послуг ставки відрізняються від материкової частини.

Звичайна ставка 20% для більшості товарів та послуг, якщо вони не потрапляють до жодної з пільгових категорій.

Проміжна ставка 10% застосовується до деяких видів послуг, таких як: ресторани, кейтеринг, їжа на винос, пасажирський транспорт, готелі та ін.

Для предметів першої необхідності або для підтримки певних галузей використовується знижена ставка 5,5%. До цієї категорії потрапляють деякі продукти харчування, їжа в шкільних їдальнях, книги, витвори мистецтва (якщо їх продає сам автор).

Також для дуже обмеженого списку товарів та послуг, що в основному належать до категорії соціального захисту, може застосовуватися ставка 2,1%. А деякі продукти, такі як фіскальні або поштові марки, не оподатковуються.

Ставки VAT у Німеччині

У Німеччині стандартна ставка ПДВ – 19% для більшості товарів та послуг.

Знижена ставка – 7% товарів першої необхідності (хліб, олія, молоко, картопля, яблука тощо) або деяких суспільно важливих сфер (наприклад, громадський транспорт у радіусі 50 км, книги, квитки у кіно та театри). Також ця ставка використовується для підтримки бізнесу у кризових ситуаціях. Наприклад, до 31 грудня 2023 вона діє для їжі в ресторанах (не включає напої).

Хоча логіка визначення цих ставок не завжди очевидна. Наприклад, ставка для корму для тварин – 7%, а для дитячого харчування – 19%. Або ж 7% – для слухових апаратів, але 19% – для окулярів для зору.

З 1 січня 2023 року в Німеччині вперше було запроваджено нульову податкову ставку для фотоелектричних систем.

Ставки VAT в Італії

В Італії стандартна ставка ПДВ – 22%. І три варіанти знижених: 10%, 5% та 4%.

Але є й категорії бізнесу, які фактично зобов’язані вести документацію, пов’язану із ПДВ, проте звільнено від цього податку. Це медицина, дарування нерухомості, операції з Ватиканом та Сан-Марино.

Також фрилансери та деякі компанії з оборотом менше 65 000 євро працюють за фіксованою ставкою ПДВ. Цей режим можна вибрати після отримання податкового номера.

Ставки 4% застосовуються в основному для продуктів харчування, сільськогосподарської продукції та напоїв.

5% – це ставка в основному для медичного обладнання та деяких видів продуктів харчування.

Ставка 10% поширюється переважно на:

 • газ та електрику для побутового використання;
 • ліки;
 • деякі категорії будматеріалів та деякі види будівельних робіт.

Ставки VAT в Іспанії

В Іспанії, відповідно до рамок, встановлених Директивою, діють три види ставок: звичайна, знижена та супер-знижена:

 • Стандартна ставка 21% діє на товари та послуги, які не потрапляють до інших категорій. Це одяг, автомобілі, меблі, побутова техніка.
 • 10% діють для громадського транспорту та сфери культури
 • Знижені ставки у 4% та 5% діють в основному на ключові продукти харчування, книги та ліки.

Є також сфери з нульовою ставкою – це життєво необхідні продукти (хліб, борошно, молоко, сир, овочі, яйця, крупи), а також медичні та освітні послуги.

Ставки VAT у Польщі

Базова ставка ПДВ у Польщі – 23%.

Перший варіант зниженої ставки – 8%, він застосовується до сфери соціального будівництва, культурних та спортивних заходів. До цієї категорії належать деякі продукти (кава, какао, кондитерські вироби та інші), деякі товари сільського господарства (переважно – посадковий матеріал), деякі медичні товари. Серед послуг, що оподатковуються цією податковою ставкою, можна назвати ветеринарію, таксі, перукарські послуги.

Друга знижена ставка – 5%, застосовується до товарів першої необхідності (хліб, молоко, овочі, дитяче харчування, підгузки тощо) та книг. А на деякі товари цієї групи до 31 грудня 2023 навіть діє нульова ставка.

Ставки VAT у Великій Британії

Основна ставка VAT у Великій Британії – 20%, вона застосовується до більшості товарів та послуг. Однак, деякі малі підприємства з оборотом менше 150 000 фунтів стерлінгів на рік можуть потрапляти під дію спеціальної схеми єдиної ставки (Flat rate), фіксованої для конкретного сектора.

Також в Англії діють спеціальні ставки 5% і 0% на певні групи продуктів. Для того, щоб вони діяли, повинні співпасти певні критерії товарів та певні критерії продажу.

 • хто надає чи купує;
 • де вони надаються;
 • як вони виставлені на продаж;
 • точний характер товарів чи послуг;
 • чи ведете ви правильні записи;
 • чи забезпечені вони іншими товарами та послугами;
 • яка система обліку ПДВ використовується.

Наприклад, продукти харчування. Для більшості груп їжі для людей VAT – 0%. Однак чипси, солодкі напої, алкоголь, морозиво та інше – вже оподатковуються на додану вартість. Як і вся їжа в ресторанах, кейтерингах і на винос. Більш детально з особливими ставками на групи товарів та послуг можна ознайомитись на інформаційному сайті Уряду Великобританії.

Також діють деякі додаткові умови для сфери будівництва та благодійності.

Важливо! У чому різниця між неоподатковуваними ПДВ товарами та товарами зі ставкою 0%? Те, що не оподатковується ПДВ не потрібно відображати у відповідній звітності. Якщо ж ставка 0%, то всі ці покупки та відрахування мають бути відображені у відповідній документації.

Крім того, деякі особливі умови діють при постачанні товарів у рамках самого Об’єднаного Королівства. В основному це стосується постачання з Англії, Шотландії або Уельсу до Північної Ірландії. Так, наприклад, можуть виникати випадки подвійного оподаткування, що необхідно відображати у деклараціях та вносити відповідні коригування під час відшкодування ПДВ.

У наступній частині статті розглянемо питання з торгівлею між країнами всередині ЄС і з Великою Британією

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі