Як продавати книги на Amazon - Що таке KDP, реєстрація

Старт книжкового бізнесу на Amazon KDP. Частина 1 – Kindle Direct Publishing

Час читання: 9 хвилин

Amazon KDP – платформа Amazon, на якій ви можете опублікувати власну книжку в електронному форматі абсолютно безоплатно, без необхідності доставляти на склади та друкувати. На цій платформі щорічно продається понад 487 млн електронних книжок, також в асортименті є аудіовидання та передбачена можливість друку будь-якої книжки на замовлення.

У цілому нині, прибуток від книжкової промисловості становить 10 % загального доходу підприємства. Масштабність Amazon Kindle Direct Publishing приваблює авторів та продавців з усього світу, адже робота на майданчику відкриває чудові перспективи.

Приєднавшись до Amazon KDP, ви зможете безкоштовно опублікувати свій твір, після чого він буде доступний широкій аудиторії e-commerce платформи. Книгу зможуть придбати в онлайн-варіанті або замовити екземпляр у м’якій або твердій обкладинці через сервіс друку на вимогу.

Зверніть увагу: На Амазон КДП доступний ще один формат публікації – Kindle Vella. Він передбачає друк книжок, що складаються з епізодів, частинами, тобто кожного епізоду окремо. Однак ця послуга доступна лише авторам зі США та для творів англійською мовою.

На сайті можна публікувати книги різних жанрів, серед яких:

 • бізнес та інвестиції;
 • містика, трилер, саспенс;
 • біографія;
 • дитяча література;
 • романи;
 • поезія;
 • підручники;
 • кулінарні книги;
 • науково-популярна література;
 • комікси й т.д.

Бізнес на Amazon KDP влаштований таким чином, що автор або інша особа, яка володіє авторським правом на твір, може опублікувати книгу, не звертаючись до послуг класичних видавництв. Для цього потрібно зареєструватися на Amazon KDP, розмістити книжку, включно з її текстом, обкладинкою й описом, і очікувати, поки хтось зацікавиться і купить її. Після цього Амазон виплатить автору винагороду, знявши свою комісію. У принципах розрахунку авторських гонорарів на Amazon Kindle Direct Publishing розберемося пізніше.

Бажаєте дізнатися детальніше, як продавати книги на Amazon? Ми обов’язково поговоримо про це, але спочатку зупинимося на причинах, через які варто вибрати сервіс для розвитку вашого книжкового бізнесу.

Переваги бізнесу на Amazon Kindle

Згідно зі статистикою, Amazon KDP займає 72% світового ринку електронних книг. Цей факт свідчить про величезну популярність ресурсу серед користувачів, а отже, велику кількість можливостей для авторів. Крім значних масштабів, підрозділ має й інші переваги:

 1. Доступ до багатомільйонної аудиторії. Згідно з останніми даними, на Amazon Kindle тільки в Сполучених Штатах налічується понад 30 млн активних користувачів. Тому, якщо ви хочете, щоб про ваш твір дізнались якнайбільше читачів, саме час почати книжковий бізнес на Amazon.
 2. Безкоштовна публікація. Робота Amazon KDP відрізняється від схеми, за якою співпрацюють з авторами більшість класичних видавництв – на платформі не стягується плата за публікацію твору. Свій відсоток маркетплейс отримує лише після продажу книги, але про це поговоримо трохи згодом.
 3. Повний контроль над своїм твором. Платформа дозволяє опублікувати книгу за три прості кроки без сторонньої допомоги. Розміщуючи твір на Amazon Kindle, лише автор несе відповідальність за зміст своєї роботи, також він особисто обирає обкладинку, встановлює вартість книги та запускає рекламну кампанію.

Зверніть увагу: Головна відмінність бізнесу на Amazon Kindle від співробітництва із традиційним видавництвом у цьому, що право власності на твір залишається в автора.

 1. Регульовані заробітки. На платформі є два варіанти роялті, ви можете мати винагороду за кожну прочитану сторінку і за продаж друкованих книг. Далі у статті ми докладно зупинимося на всіх можливостях заробітку, щоб ви могли отримати максимальний прибуток.
 2. Необмежені можливості для авторів. Платформа дозволяє публікувати стільки творів, скільки ви можете написати. Розміщуйте книги у різних жанрах, різного об’єму та навіть під різними псевдонімами.

Продаж книг на Amazon – відмінний старт для всіх охочих розпочати книжковий бізнес із мінімальними вкладеннями.

Як заробити на Amazon Kindle? Витрати та принцип заробітку на платформі

Як ми вже писали вище, на Amazon Kindle Direct Publishing немає комісії за розміщення твору. Тобто жодних витрат до продажу книги автор не матиме. Після того, як її куплять, він отримає гонорар – так зване роялті, сума якого залежить від розміру файлу електронної книги та країни її продажу.

Як вигідно продати книгу на Амазон? Варіанти роялті на платформі

На Амазон КДП доступні такі розміри винагород для авторів:

 1. 70% від вартості реалізованої електронної книги. Це можливо за дотримання кількох умов:
  • Ціна книги варіюється в межах $2,99 – $9,99.
  • Автор оплачує доставку свого твору – на платформі передбачено комісію у розмірі $0,15 за кожен відправлений покупцю мегабайт.
  • Якщо ви хочете продавати не тільки електронну книгу, а і її друкований варіант, зверніть увагу, що надрукована книга має бути як мінімум на 20 % дорожчою за її електронну версію.
  • Продавець має авторське право на публікований твір.
  • Щоб продавати книги з роялті 70% у Бразилії, Японії, Мексиці та Індії, автор має зареєструватися у програмі KDP Select.
 2. 35% від виторгу під час продажу електронного варіанту твору. Таке роялті автор отримає, якщо вартість його книги не входить у діапазон $2,99 – $9,99. Цей спосіб підходить для об’ємних підручників, ілюстрованих кулінарних книг та інших творів з великим розміром файлу – адже платити за доставку з винагородою 35% автору не доведеться.
 3. 60% від прейскурантної ціни друкованої книги у м’якій або твердій обкладинці. Проте врахуйте, що з отриманої суми маркетплейс відніме витрати на друк, які залежатимуть від кількості сторінок, якості паперу та типу чорнила. Таким чином, фактично гонорар автора розраховується за такою формулою:

прейскурантна ціна книги Х 0,60 – витрати на друк

Допустимо, ваша книга продається на Amazon KDP за ціною $20, а витрати на її друк становлять $5. Після нескладних підрахунків отримуємо винагороду автора: $20 Х 0,60 – $5 = $7.

Дізнатися, як розрахувати витрати на друк, можна на офіційному сайті компанії: для книг у м’якій палітурці – у розділі «Paperback Printing Cost», у твердому – «Hardcover Printing Cost».

Зверніть увагу: Ви можете вибрати розширені канали збуту для книг у м’якій обкладинці. Це означає, що ви не тільки продаватимете свої літературні твори на платформі, але й поширюватимете через дистриб’юторів. У цьому випадку розмір роялті для вас зменшиться до 40%.

Попри те, що Amazon USA дозволяє вести бізнес на своїх майданчиках фізичним особам, ми рекомендуємо здійснювати продаж на Амазон Kindle, попередньо зареєструвавши компанію у Сполучених Штатах. Це допоможе захистити свої активи у разі судових розглядів, отримати певні податкові пільги та працювати на законних засадах.

Крім того, зареєструвавши компанію, ви отримаєте фінансову вигоду. Як приклад наведемо розрахунок чистого доходу продавців Амазон Kindle, які працюють як фізична та юридична особа:

Фізична особаКомпанія
BSR (Best Sellers Rank)/продажів на день5000/25 проданих книг на день
Роялті$5 = $125 на день
Виплати з роялті на місяць$125х30=$3750 – 10% (податок на зняття) = $3375$125х30=$3750 (withdrawal tax відсутня)
ПДФО3750 х 9,5% = 356 дол
Витрати на рекламу за моделлю PPC62,5×30 =$1875 + 20 % (ПДВ) = $225062,5×30 =$1875 (ПДВ відсутній)
Чистий дохід$3375 – $2250 – $356 = $769$3750 – $1875 = $1875

Отже, різниця між чистим доходом від продажу книг на Амазон фізичної особи та компанії становить $1106 на місяць.

Для підбору юрисдикції та розрахунку вартості обслуговування компанії залишайте заявку на отримання консультації на сайті 4В.

Етапи реєстрації на платформі

Щоб відкрити бізнес на Амазон Kindle, необхідно пройти кілька етапів. Далі пропонуємо вашій увазі покроковий гайд реєстрації на платформі.

 1. Зайдіть на сайт kdp.amazon.com та натисніть кнопку «Join KDP» у верхньому правому куті.
 1. Введіть дані, необхідні для створення облікового запису: ваше ім’я, e-mail, а також придумайте надійний пароль. Натисніть кнопку «Create your KDP account».
 1. У вікні, введіть OTP-код, надісланий на вказану адресу електронної пошти, після чого знову підтвердьте намір зареєструватися натисканням кнопки «Create your KDP account».
 1. Погодьтеся з Kindle Direct Publishing Terms and Conditions – Умовами та положеннями платформи – натиснувши кнопку «Agree».
 1. Вітаємо! Ваш аккаунт на Amazon KDP створено, однак ви будете повідомлені, що інформація облікового запису неповна – «Your account information is incomplete» і що для публікації книги вам необхідно виправити ситуацію. Для заповнення даних профілю пройдіть за посиланням «Update Now».
 1. Вкажіть телефонний номер, на який вам буде надіслано код OTP.
 1. У наступному вікні введіть отриманий в SMS-повідомленні код.
 1. Заповніть обов’язкову інформацію:
  • тип бізнесу (індивідуальний/корпоративний);
  • дата народження;
  • країна проживання;
  • назву та адресу компанії або ваші ПІБ та адресу, якщо у вас немає зареєстрованої юридичної особи;
  • номер телефону;
  • спосіб отримання оплати;
  • податкову інформацію.

Після внесення всіх даних, що запитуються, натисніть кнопку «Save».

Важливо: Якщо у вас є обліковий запис на основному маркетплейсі, ви можете використовувати його дані для створення облікового запису Amazon KDP.

Щоразу під час входу в обліковий запис користувачеві необхідно буде пройти Two-Step Verification – двоетапну перевірку, яка передбачає надсилання на вказаний під час реєстрації телефонний номер OTP-коду для перевірки. Ще один варіант проходження перевірки – використовувати програму для аутентифікації. Детальну інструкцію щодо його встановлення можна знайти на офіційному сайті Amazon KDP.

Можливі проблеми під час реєстрації

Як ви могли переконатися раніше, у процедурі створення акаунту на Amazon Kindle Direct Publishing немає нічого складного. Достатньо вказати точну інформацію про себе та свою компанію, а також правильні контактні дані для отримання OTP-коду. Однак іноді користувачі платформи все ж таки натрапляють на певні труднощі. Про найпоширеніші з них читайте далі.

 1. Спроба створити кілька облікових записів для публікації книг на Амазоні. Не слід плутати поняття облікового запису та псевдоніма. Пам’ятайте, у вас може бути лише один акаунт на платформі, а ось розміщувати книги можна під різними іменами. Іноді проблема виникає навіть при спробі створити кілька облікових записів для членів однієї сім’ї.
 2. Вхід на сайт через VPN. Якщо при реєстрації ви вкажете, що знаходитесь в Україні, але при цьому використовуватимете VPN, і ваша IP-адреса виглядатиме так, ніби вона з іншої країни, це може спричинити відмову в реєстрації або бан акаунту. Річ у тому, що маркетплейс може розцінювати використання VPN як одну із форм маніпуляції даними.
 3. Помилка у вказаних даних. Необхідно максимально точно вказати всю інформацію, необхідну в реєстраційній формі. Якщо помилка виникне в адресі електронної пошти або телефонному номері, ви не отримаєте OTP-код і не зможете підтвердити дані. Помилка у повному імені призведе до того, що ви не виведете свою винагороду, а неточності у податковій інформації не дозволять пройти податкову співбесіду.
 4. Технічні проблеми. Іноді при спробі створення облікового запису на Amazon Kindle система повідомляє користувача про «Internal error» або інші помилки технічного характеру. Причиною можуть бути проблеми із сервером, перевантаженість користувачами, техобслуговування ресурсу тощо. У цьому випадку автору необхідно звернутись до служби клієнтської підтримки Amazon.

Підіб’ємо підсумки

Продажі на Амазон Кіндл – чудова можливість для авторів отримати доступ до широкої аудиторії найбільшого світового маркетплейса, запустити книжковий бізнес на Амазон у 2024 році без початкових вкладень, а також повністю контролювати свій твір і заробіток. 

Одна з умов успішної роботи на платформі – наявність авторського права на опубліковані книги. По-перше, це дасть змогу уникнути проблем із судовими розглядами через порушення чужого права інтелектуальної власності. По-друге – запобігти блокуванню акаунта за публікацію твору, на який ви не маєте права, і нарешті – брати участь у програмі KDP Select. Читайте докладніше про інтелектуальну власність у книжковому бізнесі на Амазон у нашому наступному матеріалі.

корисні матеріали в нашому блозі
Стратегії управління правами Інтелектуальної власності

Для багатьох бізнесів інтелектуальна власність (ІВ) – важлива частина їхніх бізнес-процесів та репутації, а в деяких компаній її вартість може навіть перевищувати вартість виробничих потужностей або бути основним джерелом доходу. У цій статті ми розглянемо як захистити такий цінний актив та отримати з нього максимальний прибуток. Що таке інтелектуальна власність компанії? WIPO – Всесвітня організація […]

читати далі
Як зареєструвати патент на винахід у Китаї

У Китайській Народній Республіці (КНР) підбили «патентні» підсумки 2023 року, згідно з якими кількіст2ь виданих охоронних документів на винаходи в країні збільшилася на 15,4%. Таким чином, під кінець 2023-го в Китаї налічувалося 4991 млн чинних охоронних документів. Інтерес до отримання патенту на винахід у КНР зберігається як у жителів країни, так і серед іноземних громадян. […]

читати далі
Related на Amazon. Розблокування пов’язаних Seller Account

На Amazon налічується понад 310 мільйонів активних облікових записів. Це не дивно з огляду на те, які широкі можливості платформа надає для ритейлерів по всьому світу. Крім того, безліч продавців об’єднують свої зусилля для спільного просування товарів на платформі, і при цій кооперації створюють усередині даних тригери для зв’язування своїх акаунтів. Хоча самі собою тригери […]

читати далі