Заборонені речовини в складі товарів на Amazon: що потрібно знати

Продовжуємо тему “хімії” і якщо в минулому кейсі ми говорили про продаж пестицидів на Amazon, то сьогодні розберемо ситуацію, коли лістинг був заблокований через (нібито) продаж заборонених речовин.

Багато амазонщиків вважають, що подібне блокування ставить хрест на продажах, але ми закликаємо не впадати у відчай – у більшості випадків можна розібратись в ситуації та відновити продажі.

Вихідні дані: крем для тіла, виготовляється в Україні, успішно продається на Amazon в США та Європі протягом трьох років. І раптом: лістинг блокується через те, що в складі продукту виявлена кислота, яка нібито вважається забороненою для продажу в країнах, де працює Amazon.

Як ми розблокували лістинг, який звинувачують у продажу заборонених речовин

Ще до звернення до нас, клієнт перевірив склад свого продукту на предмет відповідності його складу нормам законодавства України. Вердикт – всі компоненти, що входять до складу продукту є безпечними. На руках у клієнта вже був висновок з цього приводу.

Коли до питання підключилася команда 4В, то ми почали з аналогічної перевірки по країнам ЄС і США. І в цій роботі нам дуже допомогла Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (World Health Organization, WHO), в документах якої, ми виявили ціле дослідження по тій кислоті, яка так не сподобалась Amazon.

Виявилося, що дана кислота є безпечною за всіма нормами ВООЗ і дозволена до застосування в кремах, а продукти з її змістом можуть вільно продаватись у всіх країнах, включаючи США і ЄС, але … Була одна обмовка. Виявилося, що в Британії відносно нещодавно вона переводилася з коштів з обмеженою сферою застосування в безпечні речовини та була обмовка, що для продажу подібних речовин потрібен дозвіл.

Можливо, що саме з цієї причини був заблокований лістинг клієнта. Але, як ми переконались – речовина безпечна та може без обмежень продаватись на всіх інших маркетплейсах.

Далі була складена апеляція, в яку увійшли:

  • Нормативно-правові акти про безпеку даної речовини в Україні (нагадаємо, що продукт виробляється в Україні), ці документи були перекладені на англійську мову і переклад був додатково завірений нотаріально;
  • Дані дослідження ВООЗ про безпеку речовини;
  • Лист з роз’ясненням ситуації, який включав опис ситуації з Британією та обіцянкою від імені клієнта слідкувати за складом продуктів, які продаються на Amazon.

Результат: ситуація була вирішена приблизно за місяць (збір даних і листування з підтримкою Amazon) і лістинг повернувся до свого законного власника, а продаж було відновлено.

Чому подібних блокувань стає все більше?

Як ми вже писали в матеріалі про пестициди – винен спочатку низький контроль з боку Amazon за тим, що продається на маркетплейсі. В результаті, коли на площадці почали знаходити товари, в складі яких виявлялись навіть наркотики та галюциногени, піднявся галас в пресі. До речі, ось стаття на Wall Street Journal, в якій газета назвала Amazon “барахолкою”, де геть відсутній контроль за тим, що продається.

Під тиском громадськості та організацій із захисту прав споживачів, агентств по захисту навколишнього середовища та інших інстанцій, Amazon був змушений “закрутити гайки” і почалась хвиля блокувань. В блок все частіше почали потрапляти нешкідливі креми, шампуні, БАДи та інші продукти з багатим набором хімічних елементів у складі.

Статті від The Wall Street Journal передує велика картинка, на якій зібрані товари, що продаються на Amazon з явними порушеннями (заборонені речовини в складі, невідповідність нормам FDA, помилкове маркування і т.п.).

Як захистити себе від подібних блокувань?

Чи можливо захистити себе на 100% від звинувачень Amazon у продажу заборонених компонентів в складі свого продукту? Напевно ні. Ситуація досить часто змінюється, норми посилюються, тому певна частина продуктів, які ще вчора успішно продавалися – завтра може бути безповоротно заблокована.

Як же себе убезпечити при запуску в продаж нових товарів?

Ми рекомендуємо проводити потрійну перевірку:

  1. Провести перевірку речовин у складі товару на відповідність законодавству країни виробника (Україна, Білорусь, Росія і т.д.).
  2. Провести перевірку на відповідність законодавству країни маркетплейса (Англія, Німеччина, Іспанія, Італія, США і т.д.).
  3. Провести перевірку на відповідність правилам і політикам Amazon (Restricted products, Category, and Content Restrictions).

З особливою обережністю варто ставитися до товарів, що належать до закритих категорій. Потрібно розуміти, що закрили їх не просто так, більшість саме через можливий продаж контрафакту та потенційно небезпечних товарів. Ми в блозі вже писали про закриті категорії на Amazon, рекомендуємо ознайомитись з цим матеріалом.

Список корисних посилань на заборонені до продажу на Amazon товарів та компонентів

Наведемо невеликий список посилань на правила Amazon з продажу заборонених товарів, сподіваємося, що це спростить ваш пошук.

Висновки

Завжди пам’ятайте, що легше запобігти блокування лістингу, попередньо вивчивши всі можливі обмеження для даного товару, ніж подавати апеляції та боротися з підтримкою Amazon. У нашому випадку кейс виявився успішним, але так виходить далеко не завжди.

Перевіряйте товари перед поставкою на Amazon. Ну а якщо сталась неприємність з блокуванням лістингу або акаунта – звертайтесь, будемо розбиратись і зробимо все, що від нас залежить, щоб повернути вам лістинг або акаунт і відновити продаж.

Замовте БЕЗКОШТОВНУ консультацію

Гарантовано надамо цінну інформацію безпосередньо для вашого бізнесу

Інші кейси
команди 4b

Відхилення заявки на отримання Amazon Brand Registry в США

Фінальна відмова – маркер того, що шанси на отримання патенту наближаються до мінімуму. Але цей кейс свідчить: не варто прощатися з уже зробленими інвестиціями в охорону прав інтелектуальної власності.

Фінальна відмова патентної експертизи – не привід втрачати надію

Фінальна відмова – маркер того, що шанси на отримання патенту наближаються до мінімуму. Але цей кейс свідчить: не варто прощатися з уже зробленими інвестиціями в охорону прав інтелектуальної власності.

Додаткова верифікація акаунтів, які досягли виплат в розмірі 15 тисяч євро

Нормальна практика на європейських амазон-акаунтах проводити додаткову верифікацію при досягненні ліміту виплат 15000 євро. Але не завжди все відбувається гладко і з першого разу.