Патентування в Китаї

Китай – одна зі світових держав, де за останні роки в сфері економіки відбувається постійний розвиток.

розгорнути
Замовити консультацію

Згідно до Законодавства КНР існує можливість отримання патенту на наступні об’єкти:

 • винаходи — повинні бути унікальними в технічному плані, відноситься до певних продуктів / способів, можуть використовуватися для значного поліпшення вже існуючого способу / продукту;
 • корисні моделі — повинні відрізнятися унікальністю, відноситись до таких характеристик, як структура або форма (та їх поєднанню), а також до продукту практичного застосування;
 • промислові зразки — будь-які унікальні рішення, що стосуються конфігурації, форми або кольору (а також поєднання даних характеристик), що застосовуються до продукту, який створює естетичне задоволення або має застосування в промисловому плані.

Об’єкти патентування і на що можна отримати патент

Патент на винахід НЕ може бути виданий, якщо:

– він суперечить будь-яким законам Китаю;
– суперечить моральним цінностям суспільства;
– може завдати шкоди громадським інтересам.

Непатентоспроможними є відкриття у науковій сфері, методи і правила інтелектуального характеру, способи лікування або діагностики різних захворювань, нові сорти або породи, речовини, які були отримані за допомогою ядерного перетворення.

Замовити консультацію

Як отримати патент в Китаї: особливості процесу

Одна заява – один об’єкт

Видачею займається Управління по патентах Державної ради КНР, яке є головним виконавчим органом. Заяву можна подавати тільки на один об’єкт. Але в деяких випадках можлива подача одного документа на два об’єкти. Коли вони відносяться до єдиної концепції;

Термін дії патенту

Згідно до китайського Законодавства патент починає діяти з моменту подачі вашої заяви в відомство. Тут все залежить від об’єкта патентування. Для винаходу – 20 років. При цьому корисна модель або промисловий зразок отримують реєстрацію на 10 років;

Припинення дії патенту

У деяких випадках патентне право може припинитися раніше встановленого терміну:

 • власник подає заяву на відмову від свого права;
 • власником не було сплачено мито.

Патентним відомством, в такому випадку, реєструється припинення дії патентного права, а також офіційно публікується повідомлення.

Відстрочена патентна експертиза

Патентний закон КНР передбачає відстрочену патентну експертизу. Тобто, після подачі заяви у вас є три роки, щоб відправити клопотання на проведення експертизи. У разі, коли вона покаже, що заявка не відповідає умовам закону, ви отримаєте запит для викладу своєї думки або внесення поправок протягом певного терміну.

Якщо заявник не зможе цього зробити без поважної причини, заява вважатиметься відкликаною. Якщо після внесення правок або викладу думки умови закону все одно не будуть виконані, вам буде відмовлено в оформленні патенту.

Які документи потрібні
для патентування в Китаї?

До списоку необхідних документів входять:

 • заява на видачу патенту;
 • ретельний опис об’єкта;
 • клопотання і формула.

При реєстрації корисної моделі / винаходу не обов’язково надавати креслення, а ось промисловий зразок потребує обов’язкової фотографії або кресленнь. Також обов’язково вказати назву продукції, для якої використовується ваше рішення, а також вказати належність її до певного виду.

Безкоштовна консультація юриста 4B при замовленні послуги патентування в Китаї

Перед реєстрацією ви можете скористатися безкоштовною консультацією з юристом, на якій розповісте більш детально про ваш винахід, про цілі реєстрації – якщо такі є, обговорите нюанси, які стосуються конкретно вашої ситуації.

На консультації ви отримаєте розгорнуту відповідь на всі питання, а також уточнення і нюанси патентування, про які ви раніше могли не підозрювати.

4B – надійний партнер в захисті ваших прав на глобальних ринках і світових маркетплейсах
Замовити консультацію

Відгуки про нашу роботу

Дмитро Гудз

Працюємо з компанією 4b більше 4х років. Консультуємося з питань e-commerce, національного та міжнародного оподаткування, кредитування тощо. Допомагали у відкритті та подальшого супроводу компанії за кордоном. Відвідуємо багато тематичних цікавих та корисних івентів. Професіонали свого діла, привітлива та ввічлива команда, завжди на зв’язку. Раджу до співпраці.

Дмитро Гудз

ARTVOOM

Дуже дякую компанії 4B за швидкий зворотній звязок, після першої конференції, в якій обговорили всі деталі, компанія 4В відразу подала заявку на торгівельну марку в США.Тож, можу радити їхні послуги.

ARTVOOM

Vorwarts Pharma SIA

З компанією 4В працюємо з 2019 року. Звернулися до компанії із запитом побудови алгоритму виходу на ринок Німеччини через маркетплейс Амазон. Здобули високо кваліфіковану консультацію Андрія Матяша щодо всіх юридичних, податкових моментів, які супроводжували наш проект.

Особливо приємно, що після консультації співробітники компанії 4В Лідія, Вікторія, Олександр просто «за руку» супроводжували та допомагали на всіх етапах нашого проекту – реєстрація та верифікація акаунту продавця Амазон, реєстрація VAT та реєстрація торгової марки у Німеччині. Сьогодні компанія 4В якісно забезпечує податкову звітність нашої компанії у Німеччині. Ми дуже вдячні компанії 4В за професійну допомогу та просто приємну комунікацію!

Vorwarts Pharma SIA

COOTICO LLC

Працюю з 4B 1 рік, мій партнер вже більше 3-х років. І поки що не виникало жодної ситуації, в якій вони не змогли б нам допомогти.

Дуже подобається комплексний підхід, особливо це відчувається при запуску нового бренду, коли не хочеться витрачати час на бюрократію та заповнення сотень форм. Торгова марка, LLC, облікові записи, все робиться швидко і безпроблемно.

COOTICO LLC

Enjoy The Wood

У 2020 році нам була потрібна компанія для запуску на Kickstarter, з цього і почалося наше співробітництво з 4B. Спочатку ми зареєстрували компанію у США, потім в Естонії, щоб працювати з європейським ринком.

Сьогодні 4B підтримує адміністрування наших номерів платника податку з продажу у 10 штатах. Адміністраує ПДВ у Великій Британії та Німеччині.

Ми зареєстрували дві торгові марки та вирішуємо всі питання інтелектуальної власності разом із юристами 4B.

Ми задоволені роботою з 4B насамперед через їхнє занурення в діяльність клієнта, пошук індивідуальних рішень та постійне спілкування. В даний час з командою 4B ми можемо вирішити всі наші питання з юридичної чи бухгалтерської сторони.

Enjoy The Wood

UNIQANTIQ

Ми працюємо з командою юристів 4B вже понад 3 роки.

Коли ми розпочинали бізнес на Amazon, ми відразу звернулися до фахівців 4B для реєстрації торгової марки, а через півроку зареєстрували компанію.

Однією з переваг компанії є надання повного спектра послуг із підтримки іноземних компаній. Сюди входить підготовка та подання фінансових та податкових звітів, необхідних для виконання вимог місцевих державних органів, а також у деяких випадках для своєчасної сплати податків.

Ми також звернулися до компанії 4B за послугами зі сплати податку з продажів.

Враховуючи бажаний результат, отриманий UNIQANTIQ, ми можемо впевнено рекомендувати 4В як надійного партнера з юридичного супроводу бізнесу.

Ми оцінюємо нашу співпрацю з 4В успішною та взаємовигідною. Бажаємо Вам професійних успіхів та процвітання.

UNIQANTIQ

COLLAR Company

Ми повністю задоволені сервісом компанії 4В.

Вже багато років ми співпрацюємо разом і не змінюємо підрядника. Найбільше ми задоволені бухгалтерією, консультаціями з податків, та питаннями пов’язаними з реєстрацією ТМ в США і Великобританії.

Команда 4В професіонали, легкі у спілкуванні, що особливо подобається
найбільше, це те, що вони можуть вирішити БУДЬ-ЯКУ проблему. Це не складає великої для них проблеми. Тут ви не зустрінете токсичних людей!

Дуже рекомендуємо 4В для вирішення будь-яких юридичних питань для бізнесу.

COLLAR Company

Чому варто обрати саме нас?

Юридична компанія 4В на ринку 7 років, ми не “робимо все”, що свідчить про вузьку спеціалізацію та знання тонкощів конкретних ніш.

Надаємо послуги для 3 напрямків:

 • e-commerce;
 • IT-компанії;
 • виробники та експортери.