Патентування в Україні

Патентування корисних моделей, винаходів і промислових зразків допомагає отримати захист якостей і основних властивостей послуг або товарів, які можна назвати конкурентними перевагами продукту.

Замовити консультацію

Об’єктів патентування в Україні буває три:

 • винахід — є абсолютно новим рішенням технічного виду, яке можна віднести до вже створеного раніше продукту/способу, і здатний цей продукт/спосіб значно поліпшити;
 • корисні моделі — це унікальне технічне рішення відносять до структури або форми (поєднання двох цих параметрів) продукту або самого продукту, яке може застосовуватися на практиці;
 • промислові зразки — нові форми, кольори, обриси, конфігурації для створення естетичного враження продукту.

Патентування в Україні: суб’єкти та об’єкти

Суб’єктами патентного права в Україні можуть виступати юридичні та фізичні особи, які беруть участь у створенні, придбанні або застосуванні об’єктів патентування. Сюди можна включити авторів (селекціонери, творці, винахідники), володарі патентів та їх законні спадкоємці.

Якщо фізичною особою був застосована творча праця для створення будь-якого винаходу, його можна вважати автором.

Замовити консультацію

Можливості, які відкриває патентування в Україні

Виняткові права на використання об’єкта так, як вам це здається справедливим;
Можливість надавати дозвіл іншим особам на використання винаходу;
Можливість перешкоджати незаконному використанню, забороняти застосування об’єкту.

Особливості отримання патенту в Україні

Право власності

Патент є офіційним документом, завдяки якому винахідник може підтвердити право власності на промисловий зразок, корисну модель чи винахід, а також використовувати його.

Умови отримання патенту

Отримати патент на будь-яке винахід можна тільки в тому випадку, якщо він відповідає певним правилам:

 • є новим;
 • відрізняється винахідливим характером, може відрізнятися новою формою, конфігурацією, поєднанням елементів;
 • його можна використовувати на практиці, тобто він промислово придатний.

Питання новизни винаходу

З питання новизни винаходу часто виникають питання. Тому фахівці компанії 4b.ua пропонують особливу послугу по патентному пошуку. Ми пропонуємо два
виду патентних досліджень:

 • Freedom to Operate — товари клієнта перевіряються на наявність патентів, щоб зрозуміти, чи можна продавати їх чи використовувати;
 • Prior Art Search — перевіряється, чи можна зареєструвати патент товару.

Від клієнта нам потрібно мінімальна інформація про продукт, а саме: його всебічне зображення, опис механізму роботи та головні елементи. Для проведення пошуку ми використовуємо такі інструменти, як USPTO, Wipo Designs, Espacenet, Patentscope, Google Patents.

Підтримка патенту

В компанії 4B ви також отримуєте гарантії на підтримку патенту. Мало тільки зареєструвати патент на винахід. Щоб користуватися всіма привілеями необхідно в певний час сплачувати річні мита. Наші фахівці допоможуть своєчасно і правильно підтримувати патентування.

Які документи потрібні для
отримання патенту на території України?

Для патентування корисної моделі або винаходу потрібно надати:

 

 • заяву на видачу патенту;
 • повний опис об’єкту для отримання патентування;
 • формули;
 • креслення;
 • реферати.

Термін реєстрації винаходу досить тривалий і становить від 3 до 5 років (в разі, якщо були дотримані всі вимоги).

Для патентування промислових зразків подаються:

 • заява на отримання патенту;
 • зображення об’єкта, які дозволяють отримати повне уявлення про його зовнішній вигляд.

Реєстрація корисної моделі та промислового зразка займає близько 6-8 місяців.

Безкоштовна консультація юриста 4B при замовленні послуги патентування в Україні

Перед реєстрацією ви можете скористатися безкоштовною консультацією з юристом, на якій зможете розповісти більш детально про ваш винахід, про цілі реєстрації – якщо такі є, обговорити нюанси, які стосуються конкретно вашої ситуації.

На консультації ви отримаєте розгорнуту відповідь на всі питання, а також уточнення і нюанси патентування, про які ви раніше могли не підозрювати.

4B – надійний партнер в захисті ваших прав на глобальних ринках і світових маркетплейсах
Замовити консультацію

Відгуки про нашу роботу

Дмитро Гудз

Працюємо з компанією 4b більше 4х років. Консультуємося з питань e-commerce, національного та міжнародного оподаткування, кредитування тощо. Допомагали у відкритті та подальшого супроводу компанії за кордоном. Відвідуємо багато тематичних цікавих та корисних івентів. Професіонали свого діла, привітлива та ввічлива команда, завжди на зв’язку. Раджу до співпраці.

Дмитро Гудз

ARTVOOM

Дуже дякую компанії 4B за швидкий зворотній звязок, після першої конференції, в якій обговорили всі деталі, компанія 4В відразу подала заявку на торгівельну марку в США.Тож, можу радити їхні послуги.

ARTVOOM

Vorwarts Pharma SIA

З компанією 4В працюємо з 2019 року. Звернулися до компанії із запитом побудови алгоритму виходу на ринок Німеччини через маркетплейс Амазон. Здобули високо кваліфіковану консультацію Андрія Матяша щодо всіх юридичних, податкових моментів, які супроводжували наш проект.

Особливо приємно, що після консультації співробітники компанії 4В Лідія, Вікторія, Олександр просто «за руку» супроводжували та допомагали на всіх етапах нашого проекту – реєстрація та верифікація акаунту продавця Амазон, реєстрація VAT та реєстрація торгової марки у Німеччині. Сьогодні компанія 4В якісно забезпечує податкову звітність нашої компанії у Німеччині. Ми дуже вдячні компанії 4В за професійну допомогу та просто приємну комунікацію!

Vorwarts Pharma SIA

COOTICO LLC

Працюю з 4B 1 рік, мій партнер вже більше 3-х років. І поки що не виникало жодної ситуації, в якій вони не змогли б нам допомогти.

Дуже подобається комплексний підхід, особливо це відчувається при запуску нового бренду, коли не хочеться витрачати час на бюрократію та заповнення сотень форм. Торгова марка, LLC, облікові записи, все робиться швидко і безпроблемно.

COOTICO LLC

Enjoy The Wood

У 2020 році нам була потрібна компанія для запуску на Kickstarter, з цього і почалося наше співробітництво з 4B. Спочатку ми зареєстрували компанію у США, потім в Естонії, щоб працювати з європейським ринком.

Сьогодні 4B підтримує адміністрування наших номерів платника податку з продажу у 10 штатах. Адміністраує ПДВ у Великій Британії та Німеччині.

Ми зареєстрували дві торгові марки та вирішуємо всі питання інтелектуальної власності разом із юристами 4B.

Ми задоволені роботою з 4B насамперед через їхнє занурення в діяльність клієнта, пошук індивідуальних рішень та постійне спілкування. В даний час з командою 4B ми можемо вирішити всі наші питання з юридичної чи бухгалтерської сторони.

Enjoy The Wood

UNIQANTIQ

Ми працюємо з командою юристів 4B вже понад 3 роки.

Коли ми розпочинали бізнес на Amazon, ми відразу звернулися до фахівців 4B для реєстрації торгової марки, а через півроку зареєстрували компанію.

Однією з переваг компанії є надання повного спектра послуг із підтримки іноземних компаній. Сюди входить підготовка та подання фінансових та податкових звітів, необхідних для виконання вимог місцевих державних органів, а також у деяких випадках для своєчасної сплати податків.

Ми також звернулися до компанії 4B за послугами зі сплати податку з продажів.

Враховуючи бажаний результат, отриманий UNIQANTIQ, ми можемо впевнено рекомендувати 4В як надійного партнера з юридичного супроводу бізнесу.

Ми оцінюємо нашу співпрацю з 4В успішною та взаємовигідною. Бажаємо Вам професійних успіхів та процвітання.

UNIQANTIQ

COLLAR Company

Ми повністю задоволені сервісом компанії 4В.

Вже багато років ми співпрацюємо разом і не змінюємо підрядника. Найбільше ми задоволені бухгалтерією, консультаціями з податків, та питаннями пов’язаними з реєстрацією ТМ в США і Великобританії.

Команда 4В професіонали, легкі у спілкуванні, що особливо подобається
найбільше, це те, що вони можуть вирішити БУДЬ-ЯКУ проблему. Це не складає великої для них проблеми. Тут ви не зустрінете токсичних людей!

Дуже рекомендуємо 4В для вирішення будь-яких юридичних питань для бізнесу.

COLLAR Company

Чому варто обрати саме нас?

Юридична компанія 4В на ринку 7 років, ми не “робимо все”, що свідчить про вузьку спеціалізацію та знання тонкощів конкретних ніш.

Надаємо послуги для 3 напрямків:

 • e-commerce;
 • IT-компанії;
 • виробники та експортери.