Патентування в Європі (згідно з договором PCT)

При реєстрації патенту на території європейських країн, заявник отримує документ, що забезпечує охорону винаходу, виданий Європейською патентною організацією.

Замовити консультацію

Переваги європейського патентування:

 

 • заявник економить кошти, адже подається лише одна заявка;
 • у заявника більше часу на те, щоб вирішити, в яких саме країнах йому потрібно отримати патент (не менше 30 місяців, а не один рік);
 • процедура оформлення значно спрощена, професійна перевірка, пошук і надання документа здійснюються тільки один раз;
 • при необхідності проходження валідації в державах, які входять в Європейську патентну конвенцію, умови переведення документації на національну мову спрощені до мінімуму.

Патенти в Європі і їх переваги

Подавши всього одну заявку, ви отримуєте шанс захистити свої патентні права в 44 країнах. При цьому варто звернути увагу, що вона заповнюється на іноземній мові (одній з трьох): французькою, німецькою, англійською.

Подається документ через Патентне відомство України або ж безпосередньо в WIPO (Міжнародне відомство).

Ми проведемо швидкий патентний пошук, щоб дізнатися, чи є патенти на подібні продукти і убезпечити вас від можливих проблем до подачі заявки.

Замовити консультацію

Правила PCT та особливості процедури реєстрації патенту

Договір патентної кооперації

Подача заявки на проходження процедури патентування згідно PCT (Договір патентної кооперації або Patent Cooperation Treaty) – один з найбільш популярних способів виходу зі своєю розробкою на міжнародний ринок;

Немає захисту в усіх країнах, але …

Варто розуміти, що поняття «міжнародного патентування» не передбачає можливість захисту вашого патенту одразу у всіх країнах світу. Але за допомогою заявки по PCT ви зможете отримати більше часу на те, щоб вирішити – які саме країни вам потрібні, проаналізувати ринки і вивчити основну інформацію;

Більше часу на підготовку

РСТ дає більше часу на те, щоб коректно перекласти всю необхідну документацію, пройти різноманітні випробування і тести, знайти додаткових ліцензіатів та інвесторів. Завдяки міжнародному пошуку, заявник зможе краще оцінити, чи є шанс отримання патенту, внести в документацію відповідні правки. Так ви застрахуєте себе від відмови.

Перевірка в кожній обраній країні

Необхідно розуміти, що при подачі заявки згідно з процедурою PCT, вона буде проходити не тільки міжнародну експертизу. Її перевірять в кожному окремому відомстві тих країн, де вам потрібен патентний захист.

Коли варто вибрати РСТ?

Випадки, коли рекомендується обрати саме процедуру по PCT:

 • розробка має бути зареєстрована в декількох країнах Європи;
 • ви ще не знаєте, на який саме ринок найкраще виходити для одержання доходу;
 • ви ще не закінчили всі випробування і не пройшли тести, вам потрібно більше часу на це;
 • заявник збирається знайти інвесторів.

Етапи отримання Європейського патенту

01. Подача заявка з усіма документами і матеріалами;

02. Проведення формальної перевірки вашої заявки – експерти дивляться, чи відповідає вона всім вимогам;

 

03. ЄПВ здійснює пошук, щоб визначити чи відрізняється ваш винахід новизною і практичністю;

 

04. Заявка публікується, а разом з нею і звіт за отриманими результатами пошуку;

 

05. Проведення істотної експертизи – визначається, чи відповідає об’єкт тим вимогам, які висуваються Європейською патентною конвенцією;

 

06. Експертна комісія приймає рішення видати патент чи ні і публікує документ в Європейському патентному бюлетені;

 

07. Проводиться національна валідація – матеріали заявки переводяться на національну мову обраних вами країн, оплачуються мита.

 

Які документи потрібні для патентування на території Європи?

 • заява на видачу патенту;
 • формула нового винаходу;
 • його опис та інша інформація;
 • при необхідності додаються зображення;
 • реферат.

Крім того, необхідно також заповнити бланк заяви PCT/RO/101.

4b.ua також пропонує послугу «Підтримка патенту», яка включає в себе сплату річних зборів у встановлений час, відстеження інформації зі зміни даних мит, визначення бюджету для підтримки та інші послуги, професійна консультація і допомога.

Безкоштовна консультація юриста 4B при замовленні послуги патентування в Європі

Перед реєстрацією ви можете скористатися безкоштовною консультацією з юристом, на якій розповісте більш детально про ваш винахід, про цілі реєстрації – якщо такі є, обговорите нюанси стосуються конкретно вашої ситуації.

На консультації ви отримаєте розгорнуту відповідь на всі питання, а також уточнення і нюанси патентування, про які ви раніше могли не підозрювати.

4B – надійний партнер в захисті ваших прав на глобальних ринках і світових маркетплейсах
Замовити консультацію

Відгуки про нашу роботу

Дмитро Гудз

Працюємо з компанією 4b більше 4х років. Консультуємося з питань e-commerce, національного та міжнародного оподаткування, кредитування тощо. Допомагали у відкритті та подальшого супроводу компанії за кордоном. Відвідуємо багато тематичних цікавих та корисних івентів. Професіонали свого діла, привітлива та ввічлива команда, завжди на зв’язку. Раджу до співпраці.

Дмитро Гудз

ARTVOOM

Дуже дякую компанії 4B за швидкий зворотній звязок, після першої конференції, в якій обговорили всі деталі, компанія 4В відразу подала заявку на торгівельну марку в США.Тож, можу радити їхні послуги.

ARTVOOM

Vorwarts Pharma SIA

З компанією 4В працюємо з 2019 року. Звернулися до компанії із запитом побудови алгоритму виходу на ринок Німеччини через маркетплейс Амазон. Здобули високо кваліфіковану консультацію Андрія Матяша щодо всіх юридичних, податкових моментів, які супроводжували наш проект.

Особливо приємно, що після консультації співробітники компанії 4В Лідія, Вікторія, Олександр просто «за руку» супроводжували та допомагали на всіх етапах нашого проекту – реєстрація та верифікація акаунту продавця Амазон, реєстрація VAT та реєстрація торгової марки у Німеччині. Сьогодні компанія 4В якісно забезпечує податкову звітність нашої компанії у Німеччині. Ми дуже вдячні компанії 4В за професійну допомогу та просто приємну комунікацію!

Vorwarts Pharma SIA

COOTICO LLC

Працюю з 4B 1 рік, мій партнер вже більше 3-х років. І поки що не виникало жодної ситуації, в якій вони не змогли б нам допомогти.

Дуже подобається комплексний підхід, особливо це відчувається при запуску нового бренду, коли не хочеться витрачати час на бюрократію та заповнення сотень форм. Торгова марка, LLC, облікові записи, все робиться швидко і безпроблемно.

COOTICO LLC

Enjoy The Wood

У 2020 році нам була потрібна компанія для запуску на Kickstarter, з цього і почалося наше співробітництво з 4B. Спочатку ми зареєстрували компанію у США, потім в Естонії, щоб працювати з європейським ринком.

Сьогодні 4B підтримує адміністрування наших номерів платника податку з продажу у 10 штатах. Адміністраує ПДВ у Великій Британії та Німеччині.

Ми зареєстрували дві торгові марки та вирішуємо всі питання інтелектуальної власності разом із юристами 4B.

Ми задоволені роботою з 4B насамперед через їхнє занурення в діяльність клієнта, пошук індивідуальних рішень та постійне спілкування. В даний час з командою 4B ми можемо вирішити всі наші питання з юридичної чи бухгалтерської сторони.

Enjoy The Wood

UNIQANTIQ

Ми працюємо з командою юристів 4B вже понад 3 роки.

Коли ми розпочинали бізнес на Amazon, ми відразу звернулися до фахівців 4B для реєстрації торгової марки, а через півроку зареєстрували компанію.

Однією з переваг компанії є надання повного спектра послуг із підтримки іноземних компаній. Сюди входить підготовка та подання фінансових та податкових звітів, необхідних для виконання вимог місцевих державних органів, а також у деяких випадках для своєчасної сплати податків.

Ми також звернулися до компанії 4B за послугами зі сплати податку з продажів.

Враховуючи бажаний результат, отриманий UNIQANTIQ, ми можемо впевнено рекомендувати 4В як надійного партнера з юридичного супроводу бізнесу.

Ми оцінюємо нашу співпрацю з 4В успішною та взаємовигідною. Бажаємо Вам професійних успіхів та процвітання.

UNIQANTIQ

COLLAR Company

Ми повністю задоволені сервісом компанії 4В.

Вже багато років ми співпрацюємо разом і не змінюємо підрядника. Найбільше ми задоволені бухгалтерією, консультаціями з податків, та питаннями пов’язаними з реєстрацією ТМ в США і Великобританії.

Команда 4В професіонали, легкі у спілкуванні, що особливо подобається
найбільше, це те, що вони можуть вирішити БУДЬ-ЯКУ проблему. Це не складає великої для них проблеми. Тут ви не зустрінете токсичних людей!

Дуже рекомендуємо 4В для вирішення будь-яких юридичних питань для бізнесу.

COLLAR Company

Чому варто обрати саме нас?

Юридична компанія 4В на ринку 7 років, ми не “робимо все”, що свідчить про вузьку спеціалізацію та знання тонкощів конкретних ніш.

Надаємо послуги для 3 напрямків:

 • e-commerce;
 • IT-компанії;
 • виробники та експортери.