На території України існує можливість зареєструвати патент на промисловий зразок. Документ, в цьому випадку, буде захищати зовнішній вигляд продукту.
Щоб отримати його необхідно представити новий дизайн виробу.
Необхідно звернути увагу, що документ захищає лише дизайн якого-небудь виробу, але не принцип його роботи, внутрішню конструкцію або взаємодію окремих частин. Для їх захисту необхідно патентування корисної моделі (в Україні) або винаходу.
Не можливо отримати патент (промисловий зразок) на наступні вироби:
В Україні головним законодавчим актом, який займається промисловими зразками, вважається Закон України “Про охорону прав на промислові зразки”. Його остання редакція була видана в травня 2003 року.
Відповідно до термінології – це результат, який людина отримує внаслідок своєї творчості в сфері художнього зміни конструкції. Промисловим зразком можуть бути різні кольори, особливі малюнки або форми (також об’єднання цих параметрів). Саме вони є головними, коли визначається зовнішній вигляд виробу.
Патентними повіреними називають осіб, які надають допомогу в юридичних аспектах патентного права для юридичних та фізичних осіб. Також до їх завданнь відноситься надання захисту в суді їх інтересів, допомога в комерціалізації в майбутньому – тобто, можливість отримати прибуток від застосування патенту.
Патентний повірений повинен бути зареєстрованим в Державному реєстрі Патентного відомства України і мати офіційний атестат. Ним може виступати особа:
Також патентний повірений повинен здати спеціальні іспити і пройти атестацію. Тільки після цього він отримує право займатися юридичною діяльністю. Варто розуміти, що від його кваліфікації залежить успіх подальшої реалізації права на дизайн виробу.
Основні завдання патентного повіреного:
Патент на промисловий зразок діє протягом 5 років з моменту подачі вашої заяви. Його можна повторно продовжувати на термін до 5 років, але не більше, ніж на 25 років. Власник офіційного документа отримує право заборонити або дозволити використовувати своє рішення.
Перед подачею заяви на отримання патенту ви можете скористатися безкоштовною консультацією з юристом, на якій розповісти більш детально про ваш дизайн, про цілі реєстрації – якщо такі є, обговорити нюанси стосуються конкретно вашої ситуації.
На консультації ви отримаєте розгорнуту відповідь на всі питання, а також уточнення і нюанси патентування, про які ви раніше могли не підозрювати.
Юридична компанія 4В на ринку 7 років, ми не “робимо все”, що свідчить про вузьку спеціалізацію та знання тонкощів конкретних ніш.
Надаємо послуги для 3 напрямків: