Патент на промисловий зразок в Україні

На території України існує можливість зареєструвати патент на промисловий зразок. Документ, в цьому випадку, буде захищати зовнішній вигляд продукту.

Щоб отримати його необхідно представити новий дизайн виробу.

Замовити консультацію

Необхідно звернути увагу, що документ захищає лише дизайн якого-небудь виробу, але не принцип його роботи, внутрішню конструкцію або взаємодію окремих частин. Для їх захисту необхідно патентування корисної моделі (в Україні) або винаходу.

Не можливо отримати патент (промисловий зразок) на наступні вироби:

 

 • архітектурний об’єкт (але не малі архітектурні форми), гідротехнічне, промислове, стаціонарне спорудження;
 • продукція друкованого характеру;
 • об’єкти, які створені з газоподібного, рідкої, сипучої речовини і мають аморфну ​​форму.

Процес патентування в Україні промислових зразків: аспекти правового характеру

В Україні головним законодавчим актом, який займається промисловими зразками, вважається Закон України “Про охорону прав на промислові зразки”. Його остання редакція була видана в травня 2003 року.

Відповідно до термінології – це результат, який людина отримує внаслідок своєї творчості в сфері художнього зміни конструкції. Промисловим зразком можуть бути різні кольори, особливі малюнки або форми (також об’єднання цих параметрів). Саме вони є головними, коли визначається зовнішній вигляд виробу.

Замовити консультацію

Хто такі патентні повірені, їх завдання та особливості роботи

Хто такі патентні повірені?

Патентними повіреними називають осіб, які надають допомогу в юридичних аспектах патентного права для юридичних та фізичних осіб. Також до їх завданнь відноситься надання захисту в суді їх інтересів, допомога в комерціалізації в майбутньому – тобто, можливість отримати прибуток від застосування патенту.

Атестація патентних повірених

Патентний повірений повинен бути зареєстрованим в Державному реєстрі Патентного відомства України і мати офіційний атестат. Ним може виступати особа:

 • у якої є не менше п’яти років досвіду в цій галузі;
 • яка отримала повну вищу освіту з охорони інтелектуальної власності.

Також патентний повірений повинен здати спеціальні іспити і пройти атестацію. Тільки після цього він отримує право займатися юридичною діяльністю. Варто розуміти, що від його кваліфікації залежить успіх подальшої реалізації права на дизайн виробу.

Задачі патентних повірених

Основні завдання патентного повіреного:

 • отримувати патентне право (промисловий зразок) на території України або інших країн світу;
 • продовжувати терміни реєстрації охоронних документів;
 • укладати угоди для передачі права власності, а також договори франчайзингу або ліцензійні договори;
 • проводити захист інтелектуального права під час суду або в досудовому порядку;
 • проводити дослідницькі та наукові роботи, в які входить дослідження патентів;
 • представляти інтерес власника патенту перед іншими особами (юридичними та фізичними), кредитними організаціями або судовими органами.

Які документи потрібні для патентування
в Україні промислових зразків?

 • заява на отримання патенту;
 • набір зображень (фотографій) об’єкту з різних сторін, які надають повну інформацію про дизайн;
 • письмовий опис, схема, креслення, карта.

Патент на промисловий зразок діє протягом 5 років з моменту подачі вашої заяви. Його можна повторно продовжувати на термін до 5 років, але не більше, ніж на 25 років. Власник офіційного документа отримує право заборонити або дозволити використовувати своє рішення.

Безкоштовна консультація юриста 4B при замовленні послуги патентування промислових зразків в Україні

Перед подачею заяви на отримання патенту ви можете скористатися безкоштовною консультацією з юристом, на якій розповісти більш детально про ваш дизайн, про цілі реєстрації – якщо такі є, обговорити нюанси стосуються конкретно вашої ситуації.

На консультації ви отримаєте розгорнуту відповідь на всі питання, а також уточнення і нюанси патентування, про які ви раніше могли не підозрювати.

4B – надійний партнер в захисті ваших прав на глобальних ринках і світових маркетплейсах
Замовити консультацію

Відгуки про нашу роботу

Дмитро Гудз

Працюємо з компанією 4b більше 4х років. Консультуємося з питань e-commerce, національного та міжнародного оподаткування, кредитування тощо. Допомагали у відкритті та подальшого супроводу компанії за кордоном. Відвідуємо багато тематичних цікавих та корисних івентів. Професіонали свого діла, привітлива та ввічлива команда, завжди на зв’язку. Раджу до співпраці.

Дмитро Гудз

ARTVOOM

Дуже дякую компанії 4B за швидкий зворотній звязок, після першої конференції, в якій обговорили всі деталі, компанія 4В відразу подала заявку на торгівельну марку в США.Тож, можу радити їхні послуги.

ARTVOOM

Vorwarts Pharma SIA

З компанією 4В працюємо з 2019 року. Звернулися до компанії із запитом побудови алгоритму виходу на ринок Німеччини через маркетплейс Амазон. Здобули високо кваліфіковану консультацію Андрія Матяша щодо всіх юридичних, податкових моментів, які супроводжували наш проект.

Особливо приємно, що після консультації співробітники компанії 4В Лідія, Вікторія, Олександр просто «за руку» супроводжували та допомагали на всіх етапах нашого проекту – реєстрація та верифікація акаунту продавця Амазон, реєстрація VAT та реєстрація торгової марки у Німеччині. Сьогодні компанія 4В якісно забезпечує податкову звітність нашої компанії у Німеччині. Ми дуже вдячні компанії 4В за професійну допомогу та просто приємну комунікацію!

Vorwarts Pharma SIA

COOTICO LLC

Працюю з 4B 1 рік, мій партнер вже більше 3-х років. І поки що не виникало жодної ситуації, в якій вони не змогли б нам допомогти.

Дуже подобається комплексний підхід, особливо це відчувається при запуску нового бренду, коли не хочеться витрачати час на бюрократію та заповнення сотень форм. Торгова марка, LLC, облікові записи, все робиться швидко і безпроблемно.

COOTICO LLC

Enjoy The Wood

У 2020 році нам була потрібна компанія для запуску на Kickstarter, з цього і почалося наше співробітництво з 4B. Спочатку ми зареєстрували компанію у США, потім в Естонії, щоб працювати з європейським ринком.

Сьогодні 4B підтримує адміністрування наших номерів платника податку з продажу у 10 штатах. Адміністраує ПДВ у Великій Британії та Німеччині.

Ми зареєстрували дві торгові марки та вирішуємо всі питання інтелектуальної власності разом із юристами 4B.

Ми задоволені роботою з 4B насамперед через їхнє занурення в діяльність клієнта, пошук індивідуальних рішень та постійне спілкування. В даний час з командою 4B ми можемо вирішити всі наші питання з юридичної чи бухгалтерської сторони.

Enjoy The Wood

UNIQANTIQ

Ми працюємо з командою юристів 4B вже понад 3 роки.

Коли ми розпочинали бізнес на Amazon, ми відразу звернулися до фахівців 4B для реєстрації торгової марки, а через півроку зареєстрували компанію.

Однією з переваг компанії є надання повного спектра послуг із підтримки іноземних компаній. Сюди входить підготовка та подання фінансових та податкових звітів, необхідних для виконання вимог місцевих державних органів, а також у деяких випадках для своєчасної сплати податків.

Ми також звернулися до компанії 4B за послугами зі сплати податку з продажів.

Враховуючи бажаний результат, отриманий UNIQANTIQ, ми можемо впевнено рекомендувати 4В як надійного партнера з юридичного супроводу бізнесу.

Ми оцінюємо нашу співпрацю з 4В успішною та взаємовигідною. Бажаємо Вам професійних успіхів та процвітання.

UNIQANTIQ

COLLAR Company

Ми повністю задоволені сервісом компанії 4В.

Вже багато років ми співпрацюємо разом і не змінюємо підрядника. Найбільше ми задоволені бухгалтерією, консультаціями з податків, та питаннями пов’язаними з реєстрацією ТМ в США і Великобританії.

Команда 4В професіонали, легкі у спілкуванні, що особливо подобається
найбільше, це те, що вони можуть вирішити БУДЬ-ЯКУ проблему. Це не складає великої для них проблеми. Тут ви не зустрінете токсичних людей!

Дуже рекомендуємо 4В для вирішення будь-яких юридичних питань для бізнесу.

COLLAR Company

Чому варто обрати саме нас?

Юридична компанія 4В на ринку 7 років, ми не “робимо все”, що свідчить про вузьку спеціалізацію та знання тонкощів конкретних ніш.

Надаємо послуги для 3 напрямків:

 • e-commerce;
 • IT-компанії;
 • виробники та експортери.