Реєстрація авторських прав на музичний твір в Україні

Будь-який автор пісні, музичної композиції без слів та композитор подібного твору в Україні мають право реєструвати свої твори для отримання авторського права на об’єкти.

Замовити консультацію

Як правило, в нашій країні реєструються:

 

 • окремі пісні;
 • альбоми, які складаються з декількох пісень;
 • музичні композиції без використання слів;
 • саундтреки, які застосовуються в різних радіопередачах, телепередачах або фільмах / серіалах;
 • різноманітний контент музичного плану.

Як відбувається оформлення авторського права на музику в Україні?

Багато фізичних та юридичних осіб вважають, що оформлення реєстрації – легка справа. Але отримати відмову просто, якщо не знати певних тонкощів цієї процедури. Команда професіоналів 4b.ua допоможе з реєстрацією авторського права на музику або пісню, зібрати всю необхідну документацію, подати заявку і в цілому пройти весь процес успішно.

Заказать консультацию

Навіщо оформляти реєстрацію авторського права на музику?

Захист своїх прав

Отримати авторське право на музичний твір – це особлива форма захисту своєї інтелектуальної власності. При виникненні суперечки з іншими авторами, ви можете без проблем довести, що саме ви створили цей об’єкт.

Робота з замовниками

Свідоцтво допоможе при необхідності підтвердити точну дату написання музичної композиції. Іноземні замовники, при спілкуванні з українськими авторами, часто вимагають наявності реєстрації прав. Вважається, що це один з найпростіших і дієвих способів визначити, що саме ви написали твір.

Ліцензування

Якщо інший композитор або автор пісень хоче включити частину вашого твору до свого, то йому доведеться отримувати ліцензію і оформляти таке семплірування в письмовому вигляді. Авторське право захищатиме не тільки цілий твір, а й будь-яку його частину. Це ж стосується каверів, реміксів, рімейків, аранжувань та адаптацій.

Захист від звинувачень в плагіаті

У разі відсутності реєстрації самого автора можуть в майбутньому звинуватити в плагіаті і таке звинувачення буде вважатися цілком законним. У разі реєстрації, щоб використовувати ваш твір офіційно з вами доведеться підписувати Договір про право використання.

Алгоритм дій для реєстрації авторських прав на музику з 4b.ua

Музичний твір реєструється в категорії Performing Arts.

Це можуть бути лайв виступи, цілі альбоми, дзвінки, аудіокниги, окремі композиції зі словами і без них, музичні ефекти, подкасти або біти.

Щоб оформити реєстрацію в Україні, необхідно зібрати і подати такі документи:

 • повна інформація про автора (авторів), яка включає в себе ПІБ, дату народження і місце теперішнього проживання – подається українською мовою;
 • декларація з офіційним підписом, яка вказує, що саме цей автор є єдиним творцем об’єкту;

 • доручення на право представлення інтересів учасника перед Міністерством економічного розвитку і торгівлі України;
 • назва і матеріальний примірник музичного твору – тут необхідно уточнити, що аудіозапис повинен подаватися в певних форматах (.aif, .aiff (Audio Interchange File Format), .wma (Windows Media Audio File), .au (Audio File), .rmi ( Resource Interchangeable File Format), .mp3 (MP3 Audio File or Layer 3 Audio Compression), .wav (Windows Wave Sound File), .ra, .ram (Real Audio File), .mp4, .m4a, .m4p, (MPEG -4 Part 14 Apple).

Тільки у випадку, якщо всі документи є вірними і правильно поданими, заяву буде прийнято до уваги і розглянуто.

FAQ по процедурі реєстрації авторських прав на музичний твір

1. Чи можливо захистити неопублікований або навіть не закінчений твір?

Згідно до Закону авторське право захищає не тільки опубліковані, але і твори, що не були опублікованими. Також не має значення, завершили ви вже композицію чи ні. Як тільки автор її створює, він відразу ж набуває на неї право власності.

2. Хіба закон не захищає мої незареєстровані твори?

Охорона як зареєстрованих та і незареєстрованих об’єктів проходить на законодавчому рівні приблизно однаково. Але реєстрація дозволяє додатково отримати свідоцтво (офіційний документ), яке вказує, що саме ви є автором.

Безкоштовна консультація юриста 4B при реєстрація авторських прав на музичний твір

Перед реєстрацією ви можете скористатися безкоштовною консультацією з юристом, на якій розповісти більш детально про ваш продукт, про цілі реєстрації – якщо такі є, обговорити нюанси стосуються конкретно вашої ситуації.

На консультації ви отримаєте розгорнуту відповідь на всі питання, а також уточнення і нюанси реєстрації, про які ви раніше могли не підозрювати.

4B – надійний партнер в захисті ваших прав на глобальних ринках і світових маркетплейсах
Замовити консультацію

Відгуки про нашу роботу

Дмитро Гудз

Працюємо з компанією 4b більше 4х років. Консультуємося з питань e-commerce, національного та міжнародного оподаткування, кредитування тощо. Допомагали у відкритті та подальшого супроводу компанії за кордоном. Відвідуємо багато тематичних цікавих та корисних івентів. Професіонали свого діла, привітлива та ввічлива команда, завжди на зв’язку. Раджу до співпраці.

Дмитро Гудз

ARTVOOM

Дуже дякую компанії 4B за швидкий зворотній звязок, після першої конференції, в якій обговорили всі деталі, компанія 4В відразу подала заявку на торгівельну марку в США.Тож, можу радити їхні послуги.

ARTVOOM

Vorwarts Pharma SIA

З компанією 4В працюємо з 2019 року. Звернулися до компанії із запитом побудови алгоритму виходу на ринок Німеччини через маркетплейс Амазон. Здобули високо кваліфіковану консультацію Андрія Матяша щодо всіх юридичних, податкових моментів, які супроводжували наш проект.

Особливо приємно, що після консультації співробітники компанії 4В Лідія, Вікторія, Олександр просто «за руку» супроводжували та допомагали на всіх етапах нашого проекту – реєстрація та верифікація акаунту продавця Амазон, реєстрація VAT та реєстрація торгової марки у Німеччині. Сьогодні компанія 4В якісно забезпечує податкову звітність нашої компанії у Німеччині. Ми дуже вдячні компанії 4В за професійну допомогу та просто приємну комунікацію!

Vorwarts Pharma SIA

COOTICO LLC

Працюю з 4B 1 рік, мій партнер вже більше 3-х років. І поки що не виникало жодної ситуації, в якій вони не змогли б нам допомогти.

Дуже подобається комплексний підхід, особливо це відчувається при запуску нового бренду, коли не хочеться витрачати час на бюрократію та заповнення сотень форм. Торгова марка, LLC, облікові записи, все робиться швидко і безпроблемно.

COOTICO LLC

Enjoy The Wood

У 2020 році нам була потрібна компанія для запуску на Kickstarter, з цього і почалося наше співробітництво з 4B. Спочатку ми зареєстрували компанію у США, потім в Естонії, щоб працювати з європейським ринком.

Сьогодні 4B підтримує адміністрування наших номерів платника податку з продажу у 10 штатах. Адміністраує ПДВ у Великій Британії та Німеччині.

Ми зареєстрували дві торгові марки та вирішуємо всі питання інтелектуальної власності разом із юристами 4B.

Ми задоволені роботою з 4B насамперед через їхнє занурення в діяльність клієнта, пошук індивідуальних рішень та постійне спілкування. В даний час з командою 4B ми можемо вирішити всі наші питання з юридичної чи бухгалтерської сторони.

Enjoy The Wood

UNIQANTIQ

Ми працюємо з командою юристів 4B вже понад 3 роки.

Коли ми розпочинали бізнес на Amazon, ми відразу звернулися до фахівців 4B для реєстрації торгової марки, а через півроку зареєстрували компанію.

Однією з переваг компанії є надання повного спектра послуг із підтримки іноземних компаній. Сюди входить підготовка та подання фінансових та податкових звітів, необхідних для виконання вимог місцевих державних органів, а також у деяких випадках для своєчасної сплати податків.

Ми також звернулися до компанії 4B за послугами зі сплати податку з продажів.

Враховуючи бажаний результат, отриманий UNIQANTIQ, ми можемо впевнено рекомендувати 4В як надійного партнера з юридичного супроводу бізнесу.

Ми оцінюємо нашу співпрацю з 4В успішною та взаємовигідною. Бажаємо Вам професійних успіхів та процвітання.

UNIQANTIQ

COLLAR Company

Ми повністю задоволені сервісом компанії 4В.

Вже багато років ми співпрацюємо разом і не змінюємо підрядника. Найбільше ми задоволені бухгалтерією, консультаціями з податків, та питаннями пов’язаними з реєстрацією ТМ в США і Великобританії.

Команда 4В професіонали, легкі у спілкуванні, що особливо подобається
найбільше, це те, що вони можуть вирішити БУДЬ-ЯКУ проблему. Це не складає великої для них проблеми. Тут ви не зустрінете токсичних людей!

Дуже рекомендуємо 4В для вирішення будь-яких юридичних питань для бізнесу.

COLLAR Company

Чому варто обрати саме нас?

Юридична компанія 4В на ринку 7 років, ми не “робимо все”, що свідчить про вузьку спеціалізацію та знання тонкощів конкретних ніш.

Надаємо послуги для 3 напрямків:

 • e-commerce;
 • IT-компанії;
 • виробники та експортери.