Будь-який автор пісні, музичної композиції без слів та композитор подібного твору в Україні мають право реєструвати свої твори для отримання авторського права на об’єкти.
Як правило, в нашій країні реєструються:
Багато фізичних та юридичних осіб вважають, що оформлення реєстрації – легка справа. Але отримати відмову просто, якщо не знати певних тонкощів цієї процедури. Команда професіоналів 4b.ua допоможе з реєстрацією авторського права на музику або пісню, зібрати всю необхідну документацію, подати заявку і в цілому пройти весь процес успішно.
Захист своїх прав
Отримати авторське право на музичний твір – це особлива форма захисту своєї інтелектуальної власності. При виникненні суперечки з іншими авторами, ви можете без проблем довести, що саме ви створили цей об’єкт.
Робота з замовниками
Свідоцтво допоможе при необхідності підтвердити точну дату написання музичної композиції. Іноземні замовники, при спілкуванні з українськими авторами, часто вимагають наявності реєстрації прав. Вважається, що це один з найпростіших і дієвих способів визначити, що саме ви написали твір.
Ліцензування
Якщо інший композитор або автор пісень хоче включити частину вашого твору до свого, то йому доведеться отримувати ліцензію і оформляти таке семплірування в письмовому вигляді. Авторське право захищатиме не тільки цілий твір, а й будь-яку його частину. Це ж стосується каверів, реміксів, рімейків, аранжувань та адаптацій.
Захист від звинувачень в плагіаті
У разі відсутності реєстрації самого автора можуть в майбутньому звинуватити в плагіаті і таке звинувачення буде вважатися цілком законним. У разі реєстрації, щоб використовувати ваш твір офіційно з вами доведеться підписувати Договір про право використання.
Це можуть бути лайв виступи, цілі альбоми, дзвінки, аудіокниги, окремі композиції зі словами і без них, музичні ефекти, подкасти або біти.
Щоб оформити реєстрацію в Україні, необхідно зібрати і подати такі документи:
Тільки у випадку, якщо всі документи є вірними і правильно поданими, заяву буде прийнято до уваги і розглянуто.
1. Чи можливо захистити неопублікований або навіть не закінчений твір?
Згідно до Закону авторське право захищає не тільки опубліковані, але і твори, що не були опублікованими. Також не має значення, завершили ви вже композицію чи ні. Як тільки автор її створює, він відразу ж набуває на неї право власності.
2. Хіба закон не захищає мої незареєстровані твори?
Охорона як зареєстрованих та і незареєстрованих об’єктів проходить на законодавчому рівні приблизно однаково. Але реєстрація дозволяє додатково отримати свідоцтво (офіційний документ), яке вказує, що саме ви є автором.
Перед реєстрацією ви можете скористатися безкоштовною консультацією з юристом, на якій розповісти більш детально про ваш продукт, про цілі реєстрації – якщо такі є, обговорити нюанси стосуються конкретно вашої ситуації.
На консультації ви отримаєте розгорнуту відповідь на всі питання, а також уточнення і нюанси реєстрації, про які ви раніше могли не підозрювати.
Юридична компанія 4В на ринку 7 років, ми не “робимо все”, що свідчить про вузьку спеціалізацію та знання тонкощів конкретних ніш.
Надаємо послуги для 3 напрямків: