Реєстрація авторських прав на архітектуру в Україні

У нашій країні автори будь-якої архітектурної споруди або розробки її на кресленні можуть подавати заявку на авторське право, щоб твір був офіційно оформлений.

Замовити консультацію

Закон України «Про авторське право і суміжні права» визначає, що таке твір архітектури:

 

  • будь-яка будівля або споруда;
  • парк;
  • план міста, села чи іншого подібного пункту, а також їх креслення (моделі, ескізи)

Об’єкти архітектури з можливістю реєстрації авторського права

Для оформлення авторського права є окрема категорія – Visual Arts. Творець може подати заяву як на окремий проект архітектурного типу, так і на документальні матеріали для спорудження об’єкту.

Можливо офіційно зареєструвати лише ті зведення та архітектурні споруди, які було споруджено тільки на території України.

Вікна, двері і різні компоненти, які входять до списку основних для проектів такого типу, не можуть виступати об’єктами авторського права.

 

Замовити консультацію

Особливості реєстрації архітектури в якості авторського права в Україні

Захист своїх прав

Охорона будівель і інших типів архітектури після офіційної процедури відбувається без особливих формальностей. При цьому немає різниці, чи були об’єкти закінчені чи ні, яке у них призначення і чи є цінність. Форма і спосіб вираження також не грають ролі.

Форма об’єктів не має значення

Охорона будівель і інших типів архітектури після офіційної процедури відбувається без особливих формальностей. При цьому немає різниці, чи були об’єкти закінчені чи ні, яке у них призначення і чи є цінність. Форма і спосіб вираження також не грають ролі.

Договір про право використання

Якщо автор звичайна фізична особа, ніяких додаткових документів подавати не доведеться. Але в цій сфері часто заявник – юридична особа (тобто забудовник). Щоб не було ніяких проблем, необхідно додатково укласти Договір про право використання творів архітектури.

Склад заявки для реєстрації авторських прав в архітектурній сфері

Для офіційного підтвердження авторства, потрібно подати заявку.
Вона включає в себе кілька обов’язкових матеріалів:

  • Повна інформація про заявника та автора (в тому числі ПІБ, дата народження, місце проживання і так далі);
  • Декларація з підписом, яка офіційно доводить, що саме ця людина є творцем об’єкта;
  • Документ, який підтверджує дату створення архітектурного твору;
  • Повна назва об’єкта.

Також необхідно подати матеріальний доказ
самого об’єкта в форматі:

.tif, .tiff (Tagged Image File Format), .tga (Targa Graphic), .pub (Microsoft Publisher), .psd (Photoshop Document), .png (Portable Network Graphic), .pic, .pict (Picture File), .pdf (Portable Document Format), .jpg, .jpeg, .jfif (Joint Photographic Experts Group), .gif, .giff (Graphics Interchange Format), .dwf (Autodesk Design) , .dwg (AutoCAD Drawing), .bmp (Bitmap Image).

Яку допомогу пропонує компанія 4B під час реєстрації авторського права на архітектурний об’єкт?

проведення повноцінної консультації, щоб пояснити, як проходить оформлення свідоцтва;
правильне заповнення всіх пунктів заявки і збір документації;
робота фахівця на кожному етапі отримання реєстрації.

FAQ по процедурі реєстрації авторських прав в архітектурній сфері

Чи є альтернатива реєстрації прав на об’єкт архітектури?

Можна ризикнути і не реєструвати право на об’єкт архітектури, а просто поставити знаки копірайту на ескізах і проектах. У деяких випадках, при судових розглядах цього може виявитися недостатньо. Рекомендуємо відразу ж після створення креслення або споруди задуматися про реєстрацію вашого авторства.

Безкоштовна консультація юриста 4B при реєстрації авторського права на архітектурний об’єкт в Україні

Перед реєстрацією ви можете скористатися безкоштовною консультацією з юристом, на якій розповісти більш детально про ваш архітектурний об’єкт, про цілі реєстрації – якщо такі є, обговорити нюанси, що стосуються конкретно вашої ситуації.

На консультації ви отримаєте розгорнуту відповідь на всі питання, а також уточнення і нюанси реєстрації, про які ви раніше могли не підозрювати.

Наші фахівці допоможуть вашому продукту вийти на ринок, а вас позбавлять від необхідності витрачати свій час на вивчення правил реєстрації.

4B – надійний партнер в захисті ваших прав на глобальних ринках і світових маркетплейсах
Замовити консультацію

Відгуки про нашу роботу

Дмитро Гудз

Працюємо з компанією 4b більше 4х років. Консультуємося з питань e-commerce, національного та міжнародного оподаткування, кредитування тощо. Допомагали у відкритті та подальшого супроводу компанії за кордоном. Відвідуємо багато тематичних цікавих та корисних івентів. Професіонали свого діла, привітлива та ввічлива команда, завжди на зв’язку. Раджу до співпраці.

Дмитро Гудз

ARTVOOM

Дуже дякую компанії 4B за швидкий зворотній звязок, після першої конференції, в якій обговорили всі деталі, компанія 4В відразу подала заявку на торгівельну марку в США.Тож, можу радити їхні послуги.

ARTVOOM

Vorwarts Pharma SIA

З компанією 4В працюємо з 2019 року. Звернулися до компанії із запитом побудови алгоритму виходу на ринок Німеччини через маркетплейс Амазон. Здобули високо кваліфіковану консультацію Андрія Матяша щодо всіх юридичних, податкових моментів, які супроводжували наш проект.

Особливо приємно, що після консультації співробітники компанії 4В Лідія, Вікторія, Олександр просто «за руку» супроводжували та допомагали на всіх етапах нашого проекту – реєстрація та верифікація акаунту продавця Амазон, реєстрація VAT та реєстрація торгової марки у Німеччині. Сьогодні компанія 4В якісно забезпечує податкову звітність нашої компанії у Німеччині. Ми дуже вдячні компанії 4В за професійну допомогу та просто приємну комунікацію!

Vorwarts Pharma SIA

COOTICO LLC

Працюю з 4B 1 рік, мій партнер вже більше 3-х років. І поки що не виникало жодної ситуації, в якій вони не змогли б нам допомогти.

Дуже подобається комплексний підхід, особливо це відчувається при запуску нового бренду, коли не хочеться витрачати час на бюрократію та заповнення сотень форм. Торгова марка, LLC, облікові записи, все робиться швидко і безпроблемно.

COOTICO LLC

Enjoy The Wood

У 2020 році нам була потрібна компанія для запуску на Kickstarter, з цього і почалося наше співробітництво з 4B. Спочатку ми зареєстрували компанію у США, потім в Естонії, щоб працювати з європейським ринком.

Сьогодні 4B підтримує адміністрування наших номерів платника податку з продажу у 10 штатах. Адміністраує ПДВ у Великій Британії та Німеччині.

Ми зареєстрували дві торгові марки та вирішуємо всі питання інтелектуальної власності разом із юристами 4B.

Ми задоволені роботою з 4B насамперед через їхнє занурення в діяльність клієнта, пошук індивідуальних рішень та постійне спілкування. В даний час з командою 4B ми можемо вирішити всі наші питання з юридичної чи бухгалтерської сторони.

Enjoy The Wood

UNIQANTIQ

Ми працюємо з командою юристів 4B вже понад 3 роки.

Коли ми розпочинали бізнес на Amazon, ми відразу звернулися до фахівців 4B для реєстрації торгової марки, а через півроку зареєстрували компанію.

Однією з переваг компанії є надання повного спектра послуг із підтримки іноземних компаній. Сюди входить підготовка та подання фінансових та податкових звітів, необхідних для виконання вимог місцевих державних органів, а також у деяких випадках для своєчасної сплати податків.

Ми також звернулися до компанії 4B за послугами зі сплати податку з продажів.

Враховуючи бажаний результат, отриманий UNIQANTIQ, ми можемо впевнено рекомендувати 4В як надійного партнера з юридичного супроводу бізнесу.

Ми оцінюємо нашу співпрацю з 4В успішною та взаємовигідною. Бажаємо Вам професійних успіхів та процвітання.

UNIQANTIQ

COLLAR Company

Ми повністю задоволені сервісом компанії 4В.

Вже багато років ми співпрацюємо разом і не змінюємо підрядника. Найбільше ми задоволені бухгалтерією, консультаціями з податків, та питаннями пов’язаними з реєстрацією ТМ в США і Великобританії.

Команда 4В професіонали, легкі у спілкуванні, що особливо подобається
найбільше, це те, що вони можуть вирішити БУДЬ-ЯКУ проблему. Це не складає великої для них проблеми. Тут ви не зустрінете токсичних людей!

Дуже рекомендуємо 4В для вирішення будь-яких юридичних питань для бізнесу.

COLLAR Company

Чому варто обрати саме нас?

Юридична компанія 4В на ринку 7 років, ми не “робимо все”, що свідчить про вузьку спеціалізацію та знання тонкощів конкретних ніш.

Надаємо послуги для 3 напрямків:

  • e-commerce;
  • IT-компанії;
  • виробники та експортери.