Ліцензійні договори з інтелектуальної власності

Допоможемо стоворити договір з розподілу прав інтелектуальної власності у межах продажу/покупки бізнесу, партнерських угод, спільних розробок, логістичній структурі компанії тощо.

Замовляй КОНСУЛЬТАЦІЮ

Замовити консультацію
Процедура розробки ліцензійних договорів по ІВ
 1. Дзвінок-знайомство. Під час зустрічі у зручному форматі дізнаємось більше про ваш бізнес та цілі договору, що потребують уваги та підбираємо оптимальний варіант.
 2. Активна співпраця по розробці договору. Основний етап співпраці, за результатами якого матимемо готовий драфт на затвердження.
 1. Передача фінальної версії підготовленого договору. Робимо фінальні правки та вносимо корективи по Вашому бажанню.

Переваги розробки ліцензійних договорів
з інтелектуальної власності з компанією 4В

Експертиза 4В

Договори складаються, в першу чергу, з урахуванням інтересів сторони клієнта.

Індивідуальний підхід

Вибір та розробка договору, що найбільше покриває потреби клієнта – ліцензування, передача прав, спільна розробка тощо.

Відповідальність

Виконання завдання в оговорені терміни та досягнення очікуваного клієнтом результату.

Якість

Врахування та передбачення усіх підводних каменів правозастосування.

Переваги ліцензійних договорів з інтелектуальної власності?
 • Вирішення спірних питань на маркетплейсах.
 • Отримання максимальної вигоди від передачі прав чи ліцензування.
 • Захист інтересів клієнта у спільних розробках.
 • Правова прозорість відношень з партнерами.
 • Податкова гнучкість з вибором ефективної моделі розподілу прав.

Замовте КОНСУЛЬТАЦІЮ зараз

Ми допоможемо вам розібратися в ряді важливих питань, пов’язаних з розробкою договорів ліцензіювання інтелектуальної власності, що стосуються конкретно вашої ситуації та бізнесу в цілому.

Що входить в послугу

Підготовка ліцензійного договору з інтелектуальної власності

Договір, що враховує потреби клієнта та вирішує означене завдання. Таким договорами, наприклад, можуть бути:

 • договори про передачу прав
 • ліцензії
 • договори про спільну розробку
 • частини договорів придбання
 • частини партнерських угод
Чому не варто відкладати
розробку ліцензійних договорів з ІВ?
 • Порушення прав третіх осіб може суттєво або повністю закрити доступ до ринків.
 • Неврахування права інтелектуальної власності в угодах з партнерами може порушувати статус-кво у відносинах.
 • Угоди придбання можуть стати суцільним порушенням прав третіх осіб, якщо питання інтелектуальної власності не були враховані заздалегідь.
 • Чим більшим портфоліо інтелектуальної власності володіє правовласник, тим більшою кількістю оперативних можливостей він управляє.
 • Маркетплейси блокують діяльність компанії до тих пір, поки зв’язки в логістичній мережі цієї компанії їм є незрозумілими.
FAQ з розробки ліцензійних
договорів з інтелектуальної власністі

1. Скільки часу необхідно на розробку договору?

У середньостатистичному випадку нам необхідно 2–5 робочих днів на всі складові послуги.

2. У чому полягає різниця між договором передачі прав та ліцензією?

За ліцензією правовласник може передавати частину прав (наприклад, право на створення похідних робіт авторського права), обмежувати діяльність ліцензіата певною територією, а також встановлювати обмежений термін дії ліцензії. За договором передачі прав правовласник безповоротно передає усі свої майнові права.

3. Чи існують універсальні договори щодо об’єктів інтелектуальної власності?

Ні, таких договорів не існує. Специфіка договору щодо об’єкту інтелектуальної власності визначається цілями клієнта та чинниками, що обумовлюють потребу у складанні договору.

4. У чому полягає різниця між виключною та невиключною ліцензією?

В обох випадках ліцензіар дозволяє ліцензіату використовувати його інтелектуальну власність в обмін на узгоджену компенсацію.

У разі виключної ліцензії сторони погоджуються, що жодна інша фізична/юридична особа не може використовувати відповідні права інтелектуальної власності, крім ліцензіата.

Невиключна ліцензія надає ліцензіату право використовувати права інтелектуальної власності, але на невиключній основі.

5. Чи можна отримати знижку на декілька послуг?

У більшості випадків – так. Питання обговорюється з юристом перед запуском послуги.

6. Чи можливим є удосконалення договору за запитом клієнта?

Так, окремі питання, що є важливими для клієнта і що не були одразу розкриті у договорі, можуть бути додані до нього у додатковій ітерації надання послуги.

7. Яких об’єктів інтелектуальної власності можуть стосуватись договори?

Договори можуть стосуватись будь-яких об’єктів інтелектуальної власності – торговельних марок, патентів, ноу хау, авторського права.

8. Як мені вирішити питання, якщо маркетплейс запитує підтвердження зв’язаності з виробником продукту та/або власником певної реєстрації у Brand Registry?

У більшості випадків ліцензійний договір щодо торговельної марки вирішує це питання.

9. Чи обов’язково мені вносити інформацію про ліцензії чи передачі прав у патентне відомство тієї чи іншої країни?

Майже завжди передачу прав на торговельні марки та патенти вносять у реєстри патентних відомств (часто ці відомства вимагають і надання відповідного договору). Рідше передачу реєструють авторських прав. Ліцензії на будь-які об’єкти інтелектуальної власності ж реєструються у відомствах за бажанням.

10. В мене залишились питання, чи можу я обговорити їх особисто?

Так, звичайно, скористуйтесь, будь ласка формою контактів на цьому сайті.

Консультація юриста 4B з розробки договорів

Якщо ви плануєте заключити будь-яку бізнес угоду, то дуже радимо скористатися можливістю отримати експрес-консультацію та зрозуміти перспективи складання такого договору.

На ній ми зможемо більш детально з’ясувати вашу ситуацію та запропонувати подальші кроки дій, щоб розробка договору максимально закрила ваші потреби.

4B – надійний партнер в захисті ваших прав на глобальних ринках і світових маркетплейсах
Замовити консультацію

Відгуки про нашу роботу

Працюємо з компанією 4b більше 4х років. Консультуємося з питань e-commerce, національного та міжнародного оподаткування, кредитування тощо. Допомагали у відкритті та подальшого супроводу компанії за кордоном. Відвідуємо багато тематичних цікавих та корисних івентів. Професіонали свого діла, привітлива та ввічлива команда, завжди на зв’язку. Раджу до співпраці.

Дуже дякую компанії 4B за швидкий зворотній звязок, після першої конференції, в якій обговорили всі деталі, компанія 4В відразу подала заявку на торгівельну марку в США.Тож, можу радити їхні послуги.

З компанією 4В працюємо з 2019 року. Звернулися до компанії із запитом побудови алгоритму виходу на ринок Німеччини через маркетплейс Амазон. Здобули високо кваліфіковану консультацію Андрія Матяша щодо всіх юридичних, податкових моментів, які супроводжували наш проект.

Особливо приємно, що після консультації співробітники компанії 4В Лідія, Вікторія, Олександр просто «за руку» супроводжували та допомагали на всіх етапах нашого проекту – реєстрація та верифікація акаунту продавця Амазон, реєстрація VAT та реєстрація торгової марки у Німеччині. Сьогодні компанія 4В якісно забезпечує податкову звітність нашої компанії у Німеччині. Ми дуже вдячні компанії 4В за професійну допомогу та просто приємну комунікацію!

Працюю з 4B 1 рік, мій партнер вже більше 3-х років. І поки що не виникало жодної ситуації, в якій вони не змогли б нам допомогти.

Дуже подобається комплексний підхід, особливо це відчувається при запуску нового бренду, коли не хочеться витрачати час на бюрократію та заповнення сотень форм. Торгова марка, LLC, облікові записи, все робиться швидко і безпроблемно.

У 2020 році нам була потрібна компанія для запуску на Kickstarter, з цього і почалося наше співробітництво з 4B. Спочатку ми зареєстрували компанію у США, потім в Естонії, щоб працювати з європейським ринком.

Сьогодні 4B підтримує адміністрування наших номерів платника податку з продажу у 10 штатах. Адміністраує ПДВ у Великій Британії та Німеччині.

Ми зареєстрували дві торгові марки та вирішуємо всі питання інтелектуальної власності разом із юристами 4B.

Ми задоволені роботою з 4B насамперед через їхнє занурення в діяльність клієнта, пошук індивідуальних рішень та постійне спілкування. В даний час з командою 4B ми можемо вирішити всі наші питання з юридичної чи бухгалтерської сторони.

Ми працюємо з командою юристів 4B вже понад 3 роки.

Коли ми розпочинали бізнес на Amazon, ми відразу звернулися до фахівців 4B для реєстрації торгової марки, а через півроку зареєстрували компанію.

Однією з переваг компанії є надання повного спектра послуг із підтримки іноземних компаній. Сюди входить підготовка та подання фінансових та податкових звітів, необхідних для виконання вимог місцевих державних органів, а також у деяких випадках для своєчасної сплати податків.

Ми також звернулися до компанії 4B за послугами зі сплати податку з продажів.

Враховуючи бажаний результат, отриманий UNIQANTIQ, ми можемо впевнено рекомендувати 4В як надійного партнера з юридичного супроводу бізнесу.

Ми оцінюємо нашу співпрацю з 4В успішною та взаємовигідною. Бажаємо Вам професійних успіхів та процвітання.

Ми повністю задоволені сервісом компанії 4В.

Вже багато років ми співпрацюємо разом і не змінюємо підрядника. Найбільше ми задоволені бухгалтерією, консультаціями з податків, та питаннями пов’язаними з реєстрацією ТМ в США і Великобританії.

Команда 4В професіонали, легкі у спілкуванні, що особливо подобається
найбільше, це те, що вони можуть вирішити БУДЬ-ЯКУ проблему. Це не складає великої для них проблеми. Тут ви не зустрінете токсичних людей!

Дуже рекомендуємо 4В для вирішення будь-яких юридичних питань для бізнесу.