Особливості реєстрації бізнесу у Великобританії

Час читання: 15 хвилин

Про Велику Британію громадянам України відомо чимало: королівська родина, фамільні замки аристократів, колоніальна спадщина, тумани та чай о 17:00. Однак для охочих відкрити бізнес у Великій Британії цих знань недостатньо. Наскільки зручно вести справи в Об’єднаному царстві? Скільки часу потрібно на реєстрацію компанії у Великій Британії, і які для цього необхідні документи? Відповіді на ці та інші питання – далі у статті, де ми зібрали все, що потрібно знати для ведення бізнесу в Англії.

Переваги реєстрації компанії у Велика Британія

Як правило, країну для відкриття бізнесу обирають за кількома критеріями: розміри оподаткування, стабільність економіки, наявність/відсутність різних вимог та обмежень, простір та терміни реєстрації. Розглянемо докладніше фактори на користь бізнесу в Англії:

Стійке зростання економіки

Велика Британія посідає 6-е місце у списку найбільш економічно розвинених країн за рівнем ВВП. При цьому показник валового внутрішнього продукту демонструє стійке зростання (за винятком кризи часів початку пандемії covid-19).

Динаміка ВВП Великої Британії

Ще один показник стійкості економіки – розмір інвестицій. У 2022 році їх обсяг збільшився на 9,9% порівняно з 2021-м.

Простота ведення бізнесу у Великій британії

Англія – одна з найбільш сприятливих країн для відкриття та розвитку компанії. Це можна зробити онлайн з мінімальним пакетом документів і за низькою ціною (докладніше про це далі). Існування фірми полегшує розвинена інфраструктура та логістика, сприятлива ділова атмосфера та підтримка держави у формі податкових пільг, кредитів, програм фінансування та грантів.

Державна підтримка

Про допомогу від держави слід згадати окремо. Податкові пільги передбачені для компаній, які створюють робочі місця, або інвестують кошти у розробки та дослідження. Гранти та позички видають представникам малого бізнесу для розширення їхньої діяльності.

Доступ до глобальних ринків

Визнаємо, що до Brexit економічні зв’язки з країнами Європи були значно тіснішими. Однак вихід Великої Британії з Євросоюзу “розв’язав” їй руки для співпраці з іншими ринками. Понад 100 країн мають зі Сполученим королівством договори про уникнення подвійного оподаткування, що знижує витрати на зовнішньоекономічну діяльність компаній, зареєстрованих у Британії.

Та й європейські ринки з усією своєю розгалуженою інфраструктурою та логістикою все ще відкриті для Великої Британії. Просто після Brexit за торгівлю з країнами Євросоюзу слід сплачувати митні збори.

Низька ставка корпоративного податку

Податок на прибуток корпорацій в Англії — лише 19%, що значно менше, ніж у більшості європейських країн, і менше, ніж у США (21%).

Висококваліфікований персонал

Сполучене королівство приваблює кваліфікованих експертів з усього світу завдяки гнучкій системі імміграції. Крім того, в країні чудова якість освіти, що дозволяє самостійно готувати спеціалістів у різних сферах.

Відсутність мовного бар’єру

Англійська – це мова міжнародного спілкування. Вона набула найширшого поширення на всіх континентах. Її потрібно вивчити хоча б на базовому рівні, перш ніж відкрити бізнес в Англії. Однак після цього проблем із взаєморозумінням не буде.

Які типи компаній є у Британії

Реєстрація фірм в Англії для іноземних громадян доступна у таких формах:

 1. Limited Company. Найпоширеніший тип компанії у Сполученому королівстві. LTD у Великій Британії — це юридична особа з обмеженою відповідальністю, в якій власник може бути одночасно і директором. Щоб відкрити LTD в Англії, необов’язково бути громадянином Сполученого Королівства. Власники не відповідають за фінансові зобов’язання.
 2. Limited Liability Partnership. Партнерство з обмеженою відповідальністю є структурою, схожою на Limited Company. Однак у LLP учасники є партнерами, а не директорами. Вони також несуть обмежену відповідальність за борги компанії у рамках вкладеної частки. Для реєстрації LLP у Великій Британії потрібна наявність мінімум 2-х партнерів.
 3. Sole Trader. Самозайнятість — найпростіший спосіб розпочати свій бізнес у Великій Британії. Ви являєтесь єдиним власником і керуєте компанією самостійно. Однак, на відміну від LTD і LLP, відповідальність за фінансові зобов’язання фірми повністю покладаються на вас.
 4. Public limited company. Для реєстрації акціонерної компанії відкритого типу необхідна наявність мінімум 2-х директорів, 2-х акціонерів та випуск акцій на 50 000 фунтів (приблизно $61 000), більше половини яких мають бути сплачені. Власникам акцій PLC простіше виставити їх на фондовій біржі для торгів.
 5. Branch. Філія іноземної фірми має окрему правову особу від своєї материнської компанії, але може бути зобов’язана виконувати певні вимоги щодо звітності та оподаткування відповідно до законодавства Великої Британії.

Що з офшорами? Юридично відкрити офшорну компанію у Великій Британії неможливо, за винятком окремих залежних територій, які не підконтрольні податковій системі метрополії.

Крім перерахованих, існують ще англійські та шотландські обмежені партнерства, Public Limited Company (публічна компанія з обмеженою відповідальністю), Private company limited by guarantee, Private Unlimited Company та Charity (некомерційна компанія).

Вимоги для засновників при реєстрації компанії в Англії

Щоб відкрити бізнес в Англії, засновники повинні відповідати таким вимогам:

 • бути старше 16 років;
 • не бути банкрутом;
 • зафіксувати обсяг статутного капіталу від 1 фунта ($1.23);
 • юридичні особи Англії не можуть призначатися директорами компанії;

Документи для реєстрації компанії в Англії

Так як процедура реєстрації компаній у Великій Британії максимально спрощена, пакет документів для неї не відрізняється обсягами:

 • копія паспорта директора (перший розворот);
 • 3 факти особистої інформації про директора, засновників та акціонерів на вибір: рік народження, ім’я батька, дівоче прізвище матері, номер національної страховки, номер телефону, або номер паспорта;
 • інформація про кількість акцій у володінні акціонерів;
 • вибір організаційно-правової форми підприємства;
 • мінімум 3 варіанти назви фірми.

Процедура відкриття фірми в Англії

Процес відкриття бізнесу у Великій Британії складається з 4-х етапів:

 1. Перевірка назви.
 2. Реєстрація компанії.
 3. Отримання податкового номера.
 4. Відкриття рахунку в банку.

Важливо: відкрити компанію в Англії можуть лише особи певних національностей та резиденти певних країн (серед яких є Україна). Ознайомитись зі списком та переконатися, що ви маєте право на реєстрацію фірми в Англії, можна тут.

У Великій Британії можна зареєструвати лише фірму, що має фізичну адресу на території Сполученого королівства. Її справжність перевірятимуть співробітники реєструючих органів. Для вирішення цього питання зазвичай залучають реєстраційного агента. Надання бізнес-адреси для реєстрації фірми в Англії належить до пакету послуг юридичної компанії 4B.
Після завершення реєстрації ви отримуєте свідоцтво реєстрації, статут та установчий договір.

Після відкриття фірми ви зобов’язані протягом 3-х місяців зареєструватися в якості платника корпоративного податку у Великій Британії.

Терміни реєстрації компанії у Великій Британії

Реєстрація компанії відбувається зазвичай у строк до 7 робочих днів. На отримання податкового номера потрібно до 10 робочих днів.

Порядок відкриття рахунку для британської компанії

Простота реєстрації бізнесу в Англії не гарантує таку ж легкість при відкритті рахунку в місцевому банку. Оскільки влада тримає курс на боротьбу з відмиванням грошей, то банки часто відмовляють у відкритті рахунку для нерезидентів Великої Британії. Тоді краще звернутися за допомогою до агентств, які централізовано займаються реєстрацією та супроводом бізнесу на території об’єднаного королівства, оскільки мають необхідний досвід переговорів та налагоджені контакти в банківській сфері.
Для відкриття банківського рахунку компанії необхідна особиста зустріч із представником банку. Переговори відбуватимуться англійською мовою, тому за низького рівня володіння їм бажано взяти з собою перекладача.

Важливо: банк додатково вимагатиме від директора компанії дозвіл на працевлаштування. Це означає, що він має бути або резидентом Великої Британії, або мати робочу візу.

На зустріч потрібно приходити з готовим пакетом документів, до якого входять як ваші особисті документи, так і папери компанії:

 • документи про ваше майнове становище, що підтверджують законність доходів;
 • ваш ІПН;
 • ваше резюме CV;
 • документ, що підтверджує ваше місце проживання;
 • реєстраційне посвідчення – банк може перевірити реєстрацію компанії в Англії у реєстрі юридичних осіб Великої Британії;
 • статут або установчий договір;
 • дані про діяльність бізнесу: типи транзакцій, валюти та географія співробітництва;
 • копії інвойсів або договорів із партнерами в Англії;
 • посвідчення особи (закордонні паспорта з візами Великої Британії, або картки резидентів) всіх акціонерів та директорів з часткою понад 10% (потрібна їхня особиста присутність на зустрічі).
 • документ, що підтверджує фізичну адресу компанії.

Після подання документів співробітник банку приймає рішення про відкриття рахунку вашій компанії.

Власники бізнесу у сфері E-commerce можуть і не відкривати рахунок у банку, а скористатися альтернативними способами проводити взаєморозрахунки. У Великій Британії таких альтернатив 2:

Реєстрація та верифікація Wise 

Це електронний грошовий рахунок, який дозволяє вам відправляти, отримувати та конвертувати валюти з низькими комісіями та ринковими курсами обміну. Ви також отримуєте свої власні банківські реквізити у Великій Британії, Єврозоні, США, Австралії та інших країнах, які можна використовувати для отримання платежів від платформ, таких як Shopify, Stripe та Amazon. Ви можете розплачуватися своєю дебетовою карткою Wise у будь-якій валюті без прихованих комісій та керувати своїм рахунком прямо з телефону.

Wise – це професійне та зручне рішення для E-commerce бізнесу, яке допоможе вам заощаджувати час та гроші на міжнародних платежах.

Реєстрація та верифікація Payoneer

Це платіжна платформа для E-commerce, яка дозволяє отримувати та відправляти платежі у різних валютах без необхідності відкривати банківський рахунок у кожній країні. З Payoneer ви можете отримати платежі від таких популярних онлайн-майданчиків, як eBay, Amazon, Shopify та інших. Крім того, ви можете виводити кошти зі свого облікового запису Payoneer на будь-який банківський рахунок у вашій країні або використовувати картку Payoneer для оплати товарів та послуг.

Переваги Payoneer для E-commerce у Великій Британії:

 • швидка та проста реєстрація без перевірки особи чи адреси проживання;
 • низькі комісії за конвертацію валют та виведення коштів;
 • можливість отримувати платежі у фунтах стерлінгів, доларах США, євро та інших валютах;
 • можливість сплачувати ПДВ та інші податки через Payoneer;
 • підтримка клієнтів російською мовою.

Податкова та фінансова звітність

Податки на бізнес у Великій Британії не можна назвати низькими, за винятком корпоративного. Крім того, в Англії діє прогресивна система оподаткування: чим більше компанія заробляє, тим значніші відрахування до держбюджету — це стосується податку на додану вартість та податку на дохід.
ПДВ у Британії складає 20%. Цей податок платять компанії, чий річний оборот перевищує 85 000 фунтів (трохи більше $104 000). Звітність по ПДВ потрібно подавати до податкової служби раз на квартал, іноді щомісяця.

Для податкової звітності існують такі форми:

 1. SA400 – дозволяє зареєструвати партнерства у податковій службі HMRC.
 2. SA800 – це податкова декларація для партнерств з обмеженою відповідальністю.
 3. SA600 – податкова декларація з корпоративного податку для LTD.

Податкові декларації подаються протягом 12 місяців після закінчення податкового року у Великій Британії. За затримку передбачено штрафи.

Annual Accounts, фінансова звітність, подається незалежно від активності компанії. Робити це можна дистанційно, раз на рік. Перший звіт може бути надісланий до податкової протягом 21-го місяця з моменту завершення звітного періоду, а наступні – протягом 9 місяців.

Разом із фінансовим звітом англійським компаніям потрібно надавати до податкового висновку аудиторів за Annual Accounts. Уникнути щорічного аудиту звітності можуть фірми, які відповідають таким критеріям:

 • балансова вартість активів не перевищує 3 260 000 фунтів (майже $4 000 000);
 • річний прибуток – до 6 500 000 фунтів (майже $8 000 000);
 • кількість співробітників – трохи більше 50.

Особливості торгівлі на Amazon компанією у Великій Британії

Відкриваючи компанію в Англії, ви отримуєте можливість торгувати через Амазон як усередині країни, так і за її межами. Для цього потрібно зареєструватися на Amazon.co.uk, продумати логістику та забезпечити податкову звітність.

Логістика

У 2022 році Амазон повернув доступ до Amazon’s European Fulfillment Network (Європейська мережа фулфілменту) для продавців з Великої Британії, втрачений після брекзіт. Завдяки цьому ви можете торгувати на кількох європейських ринках, використовуючи для зберігання продукції один із складів маркетплейсу в Євросоюзі.

Податкова звітність

Резиденти Великої Британії, торгуючи через Амазон, зобов’язані зареєструватися платниками VAT, як тільки їх оборот перевищить 85 000 фунтів ($105 728). Нерезиденти мають зробити це після першої угоди.

Для ввезення товарів до Сполученого королівства необхідно отримати номер ідентифікатора компанії у експортно-імпортних операціях EROI. Якщо ви плануєте імпортувати продукцію до країн Євросоюзу, вам потрібно зареєструватися платником VAT та отримати номер EROI в одній із країн ЄС.

Відраховувати VAT для країни-імпортера самостійно вам не потрібно: Амазон автоматично розраховує податок відповідно до місцевої ставки і перерахує його з кожної угоди.

Які складності виникають при створенні компанії

Одну з проблем, яка може виникнути під час реєстрації бізнесу у Великій Британії, ми вже згадували — це часта відмова у відкритті рахунку місцевим банком. Самостійно вирішити проблему майже неможливо, оскільки видимих причин відмови може і не бути. Банки просто не ризикують, коли до них приходить нерезидент Сполученого королівства. Зверніться до профільної агенції 4B, і вам допоможуть.

Друга, і головна проблема — відмінності в юридичній системі. У Англії вона прецедентна. Щоб розібратися в ній, необхідно вивчити судові процеси певних напрямів у різних графствах за багато років, а то й десятиліть. У цій ситуації найрозумніше звернутися до юридичної компанії 4B, в якій є фахівці з права Великої Британії.

Про третю проблему в цій статті також згадувалося: необхідність для компанії мати фізичну адресу у Великій Британії. Однак 4B допомагає вирішити цю проблему.

Підсумовуючи, відзначимо, що бізнес в Англії підійде вам, якщо у вас немає часу і бажання возитися з процесом реєстрації та іншими бюрократичними тяганинами, але є необхідність вести справи в країні з комфортною інфраструктурою та сильною економікою. При цьому ви готові працювати відкрито, регулярно сплачуючи податки та надсилаючи звітність.

корисні матеріали в нашому блозі

Форма BE-12 Survey Forms for 2022

Подібно до Олімпійських ігор, які проводяться кожні чотири роки, кожні п’ять років Бюро економічного аналізу США (BEA) вимагає від усіх американських юридичних осіб, що перебувають у іноземній власності (неважливо, це Single Member LLC чи корпорація), заповнити і подати форму BE-12. Що ж таке BE-12?  Це обов’язкове опитування у формі звіту, яке проводить Бюро економічного аналізу […]

читати далі
Як отримати патент на винахід в Україні. Частина 1

Чим далі, тим швидшим стає процес технологічних змін: нові пристрої, нові методи, нові речовини, нові способи виконання звичайних завдань. Штучний інтелект кінець кінцем! Зараз не проходить дня, щоб десь не з’являлись нові технологічні продукти. І в умовах постійно зростаючої конкуренції патентування своїх винаходів – важливий інструмент боротьби за ринкові ніші і можливість забезпечити своєму бізнесу […]

читати далі
Як зареєструвати торгову марку у Великобританії

За даними урядового порталу Великобританії, кількість заявок на реєстрацію торгових марок у цій країні стрімко збільшується рік у рік. Якщо у 2016 році кількість охочих захистити свій бренд становила всього 65 710 осіб, то у 2021 році їх було вже 196 639. Експерти пояснюють таку тенденцію насамперед виходом Великобританії з Євросоюзу, про що свідчить велика […]

читати далі