+38 (044) 374-50-80 info@4b.ua

Реєстрація авторського права на фотографію в Україні

У Законі України «Про авторське право і суміжні права» передбачена можливість реєстрації авторства на фотографію. У цій категорії є свої особливості, про які необхідно знати до подачі заявки. В іншому випадку вам може бути відмовлено в оформленні документа.

Експерти 4b.ua допоможуть зібрати всі матеріали, проконсультують і будуть присутні на всіх етапах даного процесу.

Отримайте безкоштовну консультацію

Ваші дані захищені і не будуть
передані третім особам

Авторське право на фото: об'єкти і суб'єкти

В українському законодавстві є одна проблема – в ньому неможливо знайти чітке визначення того, що ж таке «фотографія». Відсутність терміну може стати причиною тривалого судового розгляду під час захисту авторського права.

Творці фотографій (фотографи) були визнані власниками авторського права не відразу. Фотографічні зображення довгий час вважалися результатом хорошого копіювання з використанням техніки (фотоапарата) і спеціальних хімікатів.

Визнавати фотографії як об’єкти авторського права в Україні почали з лютого 1992 року, коли були прийняті певні норми до Закону «Про авторські і суміжні права».

Об’єктом авторського права є фотографічний твір. Тобто зображення, яке зафіксовано на:

 • негативі;
 • папері;
 • комп’ютерному диску;
 • іншому матеріальному носії.

Його можна візуально сприймати на самому носії або за допомогою різноманітної техніки.

Які права набуває автор твору у вигляді фотографії при реєстрації авторських прав?

Автор твору у вигляді фотографії виступає суб’єктом авторського права, він може бути лише фізичною особою..

Немайнові права:

 • ваше авторство підтверджено в будь-якій країні світу;
 • захист репутації творця;
 • можливість публічного оприлюднення об’єкту.
Майнові права:

 • можливість дозволити або заборонити використовувати фотографічний твір через його поширення;
 • продаж фотографій;
 • переробка або зміна фото.

Фотограф отримує авторські права на зображення з дати отримання реєстрації. Вони діють ще 70 років після його смерті. Майнові ж зберігаються назавжди.

Особливості реєстрації фотографій як об’єктів авторського права

Не більше 750 фото

В одній заявці ви можете зареєструвати не більше 750 раніше неопублікованих фотографій (потрібно вибрати програму «Неопубліковані фотографії») або до 750 опублікованих фото (з додатком «Опубліковані фотографії»).

Наявність вихідних даних (RAW файли, негативи)

Якщо у вас цифрова фототехніка з чутливою матрицею, для доказу своїх прав на фотографічний твір необхідно включити спеціальну опцію, яка автоматично записує ім’я автора, зберігати негативи в RAW в архіві.

Можна пред’явити сам фотоапарат, який творець використовував під час зйомки, робочі файли або інші вихідні матеріали. Звичайно ж, на фотокамеру у вас повинні бути документи з проставленим вашим ім’ям. Для підтвердження права на аналогові фотографії, слід правильно зберігати негативи. Не зайвим буде ведення журналу для обліку відзнятої плівки.

Знаки копірайту і ліцензійний договір

Рекомендується не передавати створені фотографії в форматі RAW або PSD третім особам, а в інтернеті на всіх своїх роботах проставляти знак копірайту в прийнятому стандарті. Але найбільш надійним способом захистити свої авторські права на фото, є офіційна їх реєстрація. У цьому випадку будь-яке його використання буде охоронятися на законодавчому рівні і стане можливим тільки при наявності підписаного вами договору.

Що має включати в себе заявка на реєстрацію авторського права на фото?

Повна інформація про автора, який є також заявником;

Дата створення об’єкта;

Декларація з підписом, що саме автор створив фотографію;

Назва об’єкта і сам об’єкт в матеріальному вигляді (формати jpg, .jpeg, .jfif).

Безкоштовна консультація юриста 4B при реєстрації авторського права на фотографію

Перед реєстрацією ви можете скористатися безкоштовною консультацією з юристом, на якій розповісти більш детально про ваші фотороботи, про цілі їх реєстрації – якщо такі є, обговорити нюанси стосуються конкретно вашої ситуації.

На консультації ви отримаєте розгорнуту відповідь на всі питання, а також уточнення і нюанси реєстрації, про які ви раніше могли не підозрювати.

Наші фахівці забеспечать професійну допомогу, дадуть відповідь на будь-які ваші питання і допоможуть уникнути проблем під час реєстрації авторського права на фото. Ми надаємо й інші послуги, про які ви можете дізнатися на сайті або при особистій розмові.

4B - надійний партнер в захисті ваших прав на глобальних ринках і світових маркетплейсах

Відгуки про нашу роботу

Спасибо компании 4B. Они всегда поддерживали нас - Амазон предпринимателей. Самое приятное - Вы можете рассчитывать на поддержку даже в трудные времена (вам никогда не откажут).

Denys Khmarskiy

img data-skip-lazy
Эта компания, которой я доверяю на 100% свои финансовые вопросы (как самое личное в жизни любой женщины). Мало того, что прилиные люди, еще и очень приятные.

Anastasiia Binyk

4B для мене вже значно більше а ніж підрядчик чи партнер! 4B це вже мої друзі! Це професіонали, на яких я можу опиратись, у яких я завжди можу отримати вископрофесійну консультацію, пораду, чи допомогу.

Назар Дронь

Хочу выразить свою благодарность компании "4В"! Короли своего дела !!! Заказывал TM UK и TM USA. Вопрос решен и дело доделано до логического завершения, благодаря усилиям команды "4В". 4В - рекомендую!

Vitalii Yaremych

Очень доброжелательное отношение к клиенту и его проблемам - всегда можно обратиться за советом и помощью даже по сопутствующим вопросам, и плюс ко всему качественные консультации по вопросам торговли в США. Респект Вам!

Павел Яранин

Обращалась в компанию по вопросу регистрации ТМ в США. Получила исчерпывающие ответы на все вопросы и подробный отчёт. Нравится ответственность и нормальная человеческая коммуникация с сотрудниками компании. От всей души желаю Вам дальнейшего процветания!

Elena Shvedova

Чому варто обрати саме нас?

Юридична компанія 4В на ринку 7 років, ми не “робимо все”, що свідчить про вузьку спеціалізацію та знання тонкощів конкретних ніш.
Надаємо послуги для 3 напрямків:

 • e-commerce;
 • IT-компанії;
 • виробники та експортери.
Гарантія повернення коштів за послуги компанії в повному обсязі, у разі відмови в реєстрації об’єкту інтелектуальної власності.

Інші наші послуги

Патентування в Україні

Патентування в УкраїніПатентування корисних моделей, винаходів і промислових зразків допомагає отримати захист якостей і основних властивостей послуг або товарів, які можна назвати конкурентними перевагами продукту.Отримайте безкоштовну консультаціюВаші дані захищені...

читати більше
Патентування в Китаї

Патентування в КитаїКитай - одна зі світових держав, де за останні роки в сфері економіки відбувається постійний розвиток. Інтелектуальна власність підтримується на законодавчому рівні, що дозволяє численним підприємствам у цій країні отримати можливість оформлення...

читати більше
Патент на промисловий зразок (в Україні)

Патент на промисловий зразок в УкраїніНа території України існує можливість зареєструвати патент на промисловий зразок. Документ, в цьому випадку, буде захищати зовнішній вигляд продукту. Щоб отримати його необхідно представити новий дизайн виробу.Отримайте...

читати більше
Підтримка патенту

Підтримка патентуЯк тільки оформлення патенту на винахід, корисну модель або промисловий зразок закінчено, починається новий, не менш важливий і складний, процес – підтримка його в силі. Варто розуміти, що власник патенту отримує особливі права, що випливають з його...

читати більше
Патентування корисної моделі в Україні

Патентування корисної моделі в УкраїніПатентом називають документ, виданий офіційним органом, за допомогою якого можна підтвердити право фізичної або юридичної особи на той чи інший винахід і дає право власності на нього. Корисна модель є нематеріальним об'єктом...

читати більше
Патентування в Європі (згідно з договором PCT)

Патентування в Європі (згідно з договором PCT)При реєстрації патенту на території європейських країн, заявник отримує документ, що забезпечує охорону винаходу, виданий Європейською патентною організацією.Отримайте безкоштовну консультаціюВаші дані захищені і не будуть...

читати більше

Ваш надійний партнер по реєстрації та супроводу бізнесу за кордоном, підготовці фінансових звітів та аудиту, реєстрації торгових марок

РОЗДІЛИ САЙТУ

ПРО КОМПАНІЮ

Учасник міжнародної мережі постачальників послуг:

КОНТАКТИ

Офіс в Україні:
Київ, вул. Парково-Сирецька, 4В
Тел.: +380 (44) 374-50-80
Email: info@4b.ua

Офіс в США:
26 Diplomat Parkway Unit CU2-15 Hallandale, FL 33009
Тел.: +1 609 775 99 04
Email: usa@4b.ua