+38 (044) 374-50-80 info@4b.ua

Патентування в Європі (згідно з договором PCT)

При реєстрації патенту на території європейських країн, заявник отримує документ, що забезпечує охорону винаходу, виданий Європейською патентною організацією.

Отримайте безкоштовну консультацію

Ваші дані захищені і не будуть
передані третім особам

Патенти в Європі і їх переваги

Подавши всього одну заявку, ви отримуєте шанс захистити свої патентні права в 44 країнах. При цьому варто звернути увагу, що вона заповнюється на іноземній мові (одній з трьох): французькою, німецькою, англійською.

Подається документ через Патентне відомство України або ж безпосередньо в WIPO (Міжнародне відомство).

Ми проведемо швидкий патентний пошук, щоб дізнатися, чи є патенти на подібні продукти і убезпечити вас від можливих проблем до подачі заявки.

Переваги європейського патентування:

 • заявник економить кошти, адже подається лише одна заявка;
 • у заявника більше часу на те, щоб вирішити, в яких саме країнах йому потрібно отримати патент (не менше 30 місяців, а не один рік);
 • процедура оформлення значно спрощена, професійна перевірка, пошук і надання документа здійснюються тільки один раз;
 • при необхідності проходження валідації в державах, які входять в Європейську патентну конвенцію, умови переведення документації на національну мову спрощені до мінімуму.

Правила PCT та особливості процедури реєстрації патенту

Договір патентної кооперації

Подача заявки на проходження процедури патентування згідно PCT (Договір патентної кооперації або Patent Cooperation Treaty) – один з найбільш популярних способів виходу зі своєю розробкою на міжнародний ринок;

Немає захисту в усіх країнах, але ...

Варто розуміти, що поняття «міжнародного патентування» не передбачає можливість захисту вашого патенту одразу у всіх країнах світу. Але за допомогою заявки по PCT ви зможете отримати більше часу на те, щоб вирішити – які саме країни вам потрібні, проаналізувати ринки і вивчити основну інформацію;

Більше часу на підготовку

РСТ дає більше часу на те, щоб коректно перекласти всю необхідну документацію, пройти різноманітні випробування і тести, знайти додаткових ліцензіатів та інвесторів. Завдяки міжнародному пошуку, заявник зможе краще оцінити, чи є шанс отримання патенту, внести в документацію відповідні правки. Так ви застрахуєте себе від відмови.

Перевірка в кожній обраній країні

Необхідно розуміти, що при подачі заявки згідно з процедурою PCT, вона буде проходити не тільки міжнародну експертизу. Її перевірять в кожному окремому відомстві тих країн, де вам потрібен патентний захист.

Коли варто вибрати РСТ?

Випадки, коли рекомендується обрати саме процедуру по PCT:

 • розробка має бути зареєстрована в декількох країнах Європи;
 • ви ще не знаєте, на який саме ринок найкраще виходити для одержання доходу;
 • ви ще не закінчили всі випробування і не пройшли тести, вам потрібно більше часу на це;
 • заявник збирається знайти інвесторів.

Етапи отримання Європейського патенту

Подача заявка з усіма документами і матеріалами;

Проведення формальної перевірки вашої заявки – експерти дивляться, чи відповідає вона всім вимогам;

ЄПВ здійснює пошук, щоб визначити чи відрізняється ваш винахід новизною і практичністю;

Заявка публікується, а разом з нею і звіт за отриманими результатами пошуку;

Проведення істотної експертизи – визначається, чи відповідає об’єкт тим вимогам, які висуваються Європейською патентною конвенцією;

Експертна комісія приймає рішення видати патент чи ні і публікує документ в Європейському патентному бюлетені;

Проводиться національна валідація – матеріали заявки переводяться на національну мову обраних вами країн, оплачуються мита.

Які документи потрібні для патентування на території Європи?

 • заява на видачу патенту;
 • формула нового винаходу;
 • його опис та інша інформація;
 • при необхідності додаються зображення;
 • реферат.

Крім того, необхідно також заповнити бланк заяви PCT/RO/101.

4b.ua також пропонує послугу «Підтримка патенту», яка включає в себе сплату річних зборів у встановлений час, відстеження інформації зі зміни даних мит, визначення бюджету для підтримки та інші послуги, професійна консультація і допомога.

Безкоштовна консультація юриста 4B при замовленні послуги патентування в Європі

Перед реєстрацією ви можете скористатися безкоштовною консультацією з юристом, на якій розповісте більш детально про ваш винахід, про цілі реєстрації – якщо такі є, обговорите нюанси стосуються конкретно вашої ситуації.

На консультації ви отримаєте розгорнуту відповідь на всі питання, а також уточнення і нюанси патентування, про які ви раніше могли не підозрювати.

4B - надійний партнер в захисті ваших прав на глобальних ринках і світових маркетплейсах

Відгуки про нашу роботу

Спасибо компании 4B. Они всегда поддерживали нас - Амазон предпринимателей. Самое приятное - Вы можете рассчитывать на поддержку даже в трудные времена (вам никогда не откажут).

Denys Khmarskiy

img data-skip-lazy
Эта компания, которой я доверяю на 100% свои финансовые вопросы (как самое личное в жизни любой женщины). Мало того, что прилиные люди, еще и очень приятные.

Anastasiia Binyk

4B для мене вже значно більше а ніж підрядчик чи партнер! 4B це вже мої друзі! Це професіонали, на яких я можу опиратись, у яких я завжди можу отримати вископрофесійну консультацію, пораду, чи допомогу.

Назар Дронь

Хочу выразить свою благодарность компании "4В"! Короли своего дела !!! Заказывал TM UK и TM USA. Вопрос решен и дело доделано до логического завершения, благодаря усилиям команды "4В". 4В - рекомендую!

Vitalii Yaremych

Очень доброжелательное отношение к клиенту и его проблемам - всегда можно обратиться за советом и помощью даже по сопутствующим вопросам, и плюс ко всему качественные консультации по вопросам торговли в США. Респект Вам!

Павел Яранин

Обращалась в компанию по вопросу регистрации ТМ в США. Получила исчерпывающие ответы на все вопросы и подробный отчёт. Нравится ответственность и нормальная человеческая коммуникация с сотрудниками компании. От всей души желаю Вам дальнейшего процветания!

Elena Shvedova

Чому варто обрати саме нас?

Юридична компанія 4В на ринку 7 років, ми не “робимо все”, що свідчить про вузьку спеціалізацію та знання тонкощів конкретних ніш.
Надаємо послуги для 3 напрямків:

 • e-commerce;
 • IT-компанії;
 • виробники та експортери.
Гарантія повернення коштів за послуги компанії в повному обсязі, у разі відмови в реєстрації об’єкту інтелектуальної власності.

Інші наші послуги

Патентування в Україні

Патентування в УкраїніПатентування корисних моделей, винаходів і промислових зразків допомагає отримати захист якостей і основних властивостей послуг або товарів, які можна назвати конкурентними перевагами продукту.Отримайте безкоштовну консультаціюВаші дані захищені...

читати більше
Патентування в Китаї

Патентування в КитаїКитай - одна зі світових держав, де за останні роки в сфері економіки відбувається постійний розвиток. Інтелектуальна власність підтримується на законодавчому рівні, що дозволяє численним підприємствам у цій країні отримати можливість оформлення...

читати більше
Патент на промисловий зразок (в Україні)

Патент на промисловий зразок в УкраїніНа території України існує можливість зареєструвати патент на промисловий зразок. Документ, в цьому випадку, буде захищати зовнішній вигляд продукту. Щоб отримати його необхідно представити новий дизайн виробу.Отримайте...

читати більше
Підтримка патенту

Підтримка патентуЯк тільки оформлення патенту на винахід, корисну модель або промисловий зразок закінчено, починається новий, не менш важливий і складний, процес – підтримка його в силі. Варто розуміти, що власник патенту отримує особливі права, що випливають з його...

читати більше
Патентування корисної моделі в Україні

Патентування корисної моделі в УкраїніПатентом називають документ, виданий офіційним органом, за допомогою якого можна підтвердити право фізичної або юридичної особи на той чи інший винахід і дає право власності на нього. Корисна модель є нематеріальним об'єктом...

читати більше
Патентування в США

Патентування в СШАСША - це країна, де найчастіше оформляються патенти на різні пристрої. Щороку USPTO отримує величезну кількість заявок на патентування винаходів, приблизно половина з них надходить від громадян інших країн. І ці цифри постійно зростають. Але тільки...

читати більше

Ваш надійний партнер по реєстрації та супроводу бізнесу за кордоном, підготовці фінансових звітів та аудиту, реєстрації торгових марок

РОЗДІЛИ САЙТУ

ПРО КОМПАНІЮ

Учасник міжнародної мережі постачальників послуг:

КОНТАКТИ

Офіс в Україні:
Київ, вул. Парково-Сирецька, 4В
Тел.: +380 (44) 374-50-80
Email: info@4b.ua

Офіс в США:
26 Diplomat Parkway Unit CU2-15 Hallandale, FL 33009
Тел.: +1 609 775 99 04
Email: usa@4b.ua