+38 (044) 374-50-80 info@4b.ua

Патент на промисловий зразок в Україні

На території України існує можливість зареєструвати патент на промисловий зразок. Документ, в цьому випадку, буде захищати зовнішній вигляд продукту.

Щоб отримати його необхідно представити новий дизайн виробу.

Отримайте безкоштовну консультацію

Ваші дані захищені і не будуть
передані третім особам

Процес патентування в Україні промислових зразків: аспекти правового характеру

В Україні головним законодавчим актом, який займається промисловими зразками, вважається Закон України “Про охорону прав на промислові зразки”. Його остання редакція була видана в травня 2003 року.

Відповідно до термінології – це результат, який людина отримує внаслідок своєї творчості в сфері художнього зміни конструкції. Промисловим зразком можуть бути різні кольори, особливі малюнки або форми (також об’єднання цих параметрів). Саме вони є головними, коли визначається зовнішній вигляд виробу.

Необхідно звернути увагу, що документ захищає лише дизайн якого-небудь виробу, але не принцип його роботи, внутрішню конструкцію або взаємодію окремих частин. Для їх захисту необхідно патентування корисної моделі (в Україні) або винаходу.

Не можливоотримати патент (промисловий зразок) на наступні вироби:

 • архітектурний об’єкт (але не малі архітектурні форми), гідротехнічне, промислове, стаціонарне спорудження;
 • продукція друкованого характеру;
 • об’єкти, які створені з газоподібного, рідкої, сипучої речовини і мають аморфну ​​форму.

Хто такі патентні повірені, їх завдання та особливості роботи

Хто такі патентні повірені?

Патентними повіреними називають осіб, які надають допомогу в юридичних аспектах патентного права для юридичних та фізичних осіб. Також до їх завданнь відноситься надання захисту в суді їх інтересів, допомога в комерціалізації в майбутньому – тобто, можливість отримати прибуток від застосування патенту.

Атестація патентних повірених

Патентний повірений повинен бути зареєстрованим в Державному реєстрі Патентного відомства України і мати офіційний атестат. Ним може виступати особа:

 • у якої є не менше п’яти років досвіду в цій галузі;
 • яка отримала повну вищу освіту з охорони інтелектуальної власності.

Також патентний повірений повинен здати спеціальні іспити і пройти атестацію. Тільки після цього він отримує право займатися юридичною діяльністю. Варто розуміти, що від його кваліфікації залежить успіх подальшої реалізації права на дизайн виробу.

Задачі патентних повірених

Основні завдання патентного повіреного:

 • отримувати патентне право (промисловий зразок) на території України або інших країн світу;
 • продовжувати терміни реєстрації охоронних документів;
 • укладати угоди для передачі права власності, а також договори франчайзингу або ліцензійні договори;
 • проводити захист інтелектуального права під час суду або в досудовому порядку;
 • проводити дослідницькі та наукові роботи, в які входить дослідження патентів;
 • представляти інтерес власника патенту перед іншими особами (юридичними та фізичними), кредитними організаціями або судовими органами.

Які документи потрібні для патентування в Україні промислових зразків?

 • заява на отримання патенту;
 • набір зображень (фотографій) об’єкту з різних сторін, які надають повну інформацію про дизайн;
 • письмовий опис, схема, креслення, карта.

Патент на промисловий зразок діє протягом 5 років з моменту подачі вашої заяви. Його можна повторно продовжувати на термін до 5 років, але не більше, ніж на 25 років. Власник офіційного документа отримує право заборонити або дозволити використовувати своє рішення.

Безкоштовна консультація юриста 4B при замовленні послуги патентування промислових зразків в Україні

Перед подачею заяви на отримання патенту ви можете скористатися безкоштовною консультацією з юристом, на якій розповісти більш детально про ваш дизайн, про цілі реєстрації – якщо такі є, обговорити нюанси стосуються конкретно вашої ситуації.

На консультації ви отримаєте розгорнуту відповідь на всі питання, а також уточнення і нюанси патентування, про які ви раніше могли не підозрювати.

4B - надійний партнер в захисті ваших прав на глобальних ринках і світових маркетплейсах

Відгуки про нашу роботу

Спасибо компании 4B. Они всегда поддерживали нас - Амазон предпринимателей. Самое приятное - Вы можете рассчитывать на поддержку даже в трудные времена (вам никогда не откажут).

Denys Khmarskiy

img data-skip-lazy
Эта компания, которой я доверяю на 100% свои финансовые вопросы (как самое личное в жизни любой женщины). Мало того, что прилиные люди, еще и очень приятные.

Anastasiia Binyk

4B для мене вже значно більше а ніж підрядчик чи партнер! 4B це вже мої друзі! Це професіонали, на яких я можу опиратись, у яких я завжди можу отримати вископрофесійну консультацію, пораду, чи допомогу.

Назар Дронь

Хочу выразить свою благодарность компании "4В"! Короли своего дела !!! Заказывал TM UK и TM USA. Вопрос решен и дело доделано до логического завершения, благодаря усилиям команды "4В". 4В - рекомендую!

Vitalii Yaremych

Очень доброжелательное отношение к клиенту и его проблемам - всегда можно обратиться за советом и помощью даже по сопутствующим вопросам, и плюс ко всему качественные консультации по вопросам торговли в США. Респект Вам!

Павел Яранин

Обращалась в компанию по вопросу регистрации ТМ в США. Получила исчерпывающие ответы на все вопросы и подробный отчёт. Нравится ответственность и нормальная человеческая коммуникация с сотрудниками компании. От всей души желаю Вам дальнейшего процветания!

Elena Shvedova

Чому варто обрати саме нас?

Юридична компанія 4В на ринку 7 років, ми не “робимо все”, що свідчить про вузьку спеціалізацію та знання тонкощів конкретних ніш.
Надаємо послуги для 3 напрямків:

 • e-commerce;
 • IT-компанії;
 • виробники та експортери.
Гарантія повернення коштів за послуги компанії в повному обсязі, у разі відмови в реєстрації об’єкту інтелектуальної власності.

Інші наші послуги

Патентування в Україні

Патентування в УкраїніПатентування корисних моделей, винаходів і промислових зразків допомагає отримати захист якостей і основних властивостей послуг або товарів, які можна назвати конкурентними перевагами продукту.Отримайте безкоштовну консультаціюВаші дані захищені...

читати більше
Патентування в Китаї

Патентування в КитаїКитай - одна зі світових держав, де за останні роки в сфері економіки відбувається постійний розвиток. Інтелектуальна власність підтримується на законодавчому рівні, що дозволяє численним підприємствам у цій країні отримати можливість оформлення...

читати більше
Підтримка патенту

Підтримка патентуЯк тільки оформлення патенту на винахід, корисну модель або промисловий зразок закінчено, починається новий, не менш важливий і складний, процес – підтримка його в силі. Варто розуміти, що власник патенту отримує особливі права, що випливають з його...

читати більше
Патентування корисної моделі в Україні

Патентування корисної моделі в УкраїніПатентом називають документ, виданий офіційним органом, за допомогою якого можна підтвердити право фізичної або юридичної особи на той чи інший винахід і дає право власності на нього. Корисна модель є нематеріальним об'єктом...

читати більше
Патентування в Європі (згідно з договором PCT)

Патентування в Європі (згідно з договором PCT)При реєстрації патенту на території європейських країн, заявник отримує документ, що забезпечує охорону винаходу, виданий Європейською патентною організацією.Отримайте безкоштовну консультаціюВаші дані захищені і не будуть...

читати більше
Патентування в США

Патентування в СШАСША - це країна, де найчастіше оформляються патенти на різні пристрої. Щороку USPTO отримує величезну кількість заявок на патентування винаходів, приблизно половина з них надходить від громадян інших країн. І ці цифри постійно зростають. Але тільки...

читати більше

Ваш надійний партнер по реєстрації та супроводу бізнесу за кордоном, підготовці фінансових звітів та аудиту, реєстрації торгових марок

РОЗДІЛИ САЙТУ

ПРО КОМПАНІЮ

Учасник міжнародної мережі постачальників послуг:

КОНТАКТИ

Офіс в Україні:
Київ, вул. Парково-Сирецька, 4В
Тел.: +380 (44) 374-50-80
Email: info@4b.ua

Офіс в США:
26 Diplomat Parkway Unit CU2-15 Hallandale, FL 33009
Тел.: +1 609 775 99 04
Email: usa@4b.ua