+38 (044) 374-50-80 info@4b.ua

Реєстрація авторських прав на музичний твір в Україні

Будь-який автор пісні, музичної композиції без слів та композитор подібного твору в Україні мають право реєструвати свої твори для отримання авторського права на об’єкти.

Отримайте безкоштовну консультацію

Ваші дані захищені і не будуть
передані третім особам

Як відбувається оформлення авторського права на музику в Україні?

Багато фізичних та юридичних осіб вважають, що оформлення реєстрації – легка справа. Але отримати відмову просто, якщо не знати певних тонкощів цієї процедури. Команда професіоналів 4b.ua допоможе з реєстрацією авторського права на музику або пісню, зібрати всю необхідну документацію, подати заявку і в цілому пройти весь процес успішно.

Як правило, в нашій країні реєструються:

 • окремі пісні;
 • альбоми, які складаються з декількох пісень;
 • музичні композиції без використання слів;
 • саундтреки, які застосовуються в різних радіопередачах, телепередачах або фільмах / серіалах;
 • різноманітний контент музичного плану.

Навіщо оформляти реєстрацію авторського права на музику?

Захист своїх прав

Отримати авторське право на музичний твір – це особлива форма захисту своєї інтелектуальної власності. При виникненні суперечки з іншими авторами, ви можете без проблем довести, що саме ви створили цей об’єкт.

Робота з замовниками

Свідоцтво допоможе при необхідності підтвердити точну дату написання музичної композиції. Іноземні замовники, при спілкуванні з українськими авторами, часто вимагають наявності реєстрації прав. Вважається, що це один з найпростіших і дієвих способів визначити, що саме ви написали твір.

Ліцензування

Якщо інший композитор або автор пісень хоче включити частину вашого твору до свого, то йому доведеться отримувати ліцензію і оформляти таке семплірування в письмовому вигляді. Авторське право захищатиме не тільки цілий твір, а й будь-яку його частину. Це ж стосується каверів, реміксів, рімейків, аранжувань та адаптацій.

Захист від звинувачень в плагіаті

У разі відсутності реєстрації самого автора можуть в майбутньому звинуватити в плагіаті і таке звинувачення буде вважатися цілком законним. У разі реєстрації, щоб використовувати ваш твір офіційно з вами доведеться підписувати Договір про право використання.

Алгоритм дій для реєстрації авторських прав на музику з 4b.ua

Музичний твір реєструється в категорії Performing Arts. Це можуть бути лайв виступи, цілі альбоми, дзвінки, аудіокниги, окремі композиції зі словами і без них, музичні ефекти, подкасти або біти.

Щоб оформити реєстрацію в Україні, необхідно зібрати і подати такі документи:

 • повна інформація про автора (авторів), яка включає в себе ПІБ, дату народження і місце теперішнього проживання – подається українською мовою;
 • декларація з офіційним підписом, яка вказує, що саме цей автор є єдиним творцем об’єкту;
 • доручення на право представлення інтересів учасника перед Міністерством економічного розвитку і торгівлі України;
 • назва і матеріальний примірник музичного твору – тут необхідно уточнити, що аудіозапис повинен подаватися в певних форматах (.aif, .aiff (Audio Interchange File Format), .wma (Windows Media Audio File), .au (Audio File), .rmi ( Resource Interchangeable File Format), .mp3 (MP3 Audio File or Layer 3 Audio Compression), .wav (Windows Wave Sound File), .ra, .ram (Real Audio File), .mp4, .m4a, .m4p, (MPEG -4 Part 14 Apple).

ТТільки у випадку, якщо всі документи є вірними і правильно поданими, заяву буде прийнято до уваги і розглянуто.

FAQ по процедурі реєстрації авторських прав на музичний твір

1. Чи можливо захистити неопублікований або навіть не закінчений твір?

Згідно до Закону авторське право захищає не тільки опубліковані, але і твори, що не були опублікованими. Також не має значення, завершили ви вже композицію чи ні. Як тільки автор її створює, він відразу ж набуває на неї право власності.

2. Хіба закон не захищає мої незареєстровані твори?

Охорона як зареєстрованих та і незареєстрованих об’єктів проходить на законодавчому рівні приблизно однаково. Але реєстрація дозволяє додатково отримати свідоцтво (офіційний документ), яке вказує, що саме ви є автором.

Безкоштовна консультація юриста 4B при реєстрація авторських прав на музичний твір

Перед реєстрацією ви можете скористатися безкоштовною консультацією з юристом, на якій розповісти більш детально про ваш продукт, про цілі реєстрації – якщо такі є, обговорити нюанси стосуються конкретно вашої ситуації.

На консультації ви отримаєте розгорнуту відповідь на всі питання, а також уточнення і нюанси реєстрації, про які ви раніше могли не підозрювати.

4B - надійний партнер в захисті ваших прав на глобальних ринках і світових маркетплейсах

Відгуки про нашу роботу

Спасибо компании 4B. Они всегда поддерживали нас - Амазон предпринимателей. Самое приятное - Вы можете рассчитывать на поддержку даже в трудные времена (вам никогда не откажут).

Denys Khmarskiy

img data-skip-lazy
Эта компания, которой я доверяю на 100% свои финансовые вопросы (как самое личное в жизни любой женщины). Мало того, что прилиные люди, еще и очень приятные.

Anastasiia Binyk

4B для мене вже значно більше а ніж підрядчик чи партнер! 4B це вже мої друзі! Це професіонали, на яких я можу опиратись, у яких я завжди можу отримати вископрофесійну консультацію, пораду, чи допомогу.

Назар Дронь

Хочу выразить свою благодарность компании "4В"! Короли своего дела !!! Заказывал TM UK и TM USA. Вопрос решен и дело доделано до логического завершения, благодаря усилиям команды "4В". 4В - рекомендую!

Vitalii Yaremych

Очень доброжелательное отношение к клиенту и его проблемам - всегда можно обратиться за советом и помощью даже по сопутствующим вопросам, и плюс ко всему качественные консультации по вопросам торговли в США. Респект Вам!

Павел Яранин

Обращалась в компанию по вопросу регистрации ТМ в США. Получила исчерпывающие ответы на все вопросы и подробный отчёт. Нравится ответственность и нормальная человеческая коммуникация с сотрудниками компании. От всей души желаю Вам дальнейшего процветания!

Elena Shvedova

Чому варто обрати саме нас?

Юридична компанія 4В на ринку 7 років, ми не “робимо все”, що свідчить про вузьку спеціалізацію та знання тонкощів конкретних ніш.
Надаємо послуги для 3 напрямків:

 • e-commerce;
 • IT-компанії;
 • виробники та експортери.
Гарантія повернення коштів за послуги компанії в повному обсязі, у разі відмови в реєстрації об’єкту інтелектуальної власності.

Інші наші послуги

Патентування в Україні

Патентування в УкраїніПатентування корисних моделей, винаходів і промислових зразків допомагає отримати захист якостей і основних властивостей послуг або товарів, які можна назвати конкурентними перевагами продукту.Отримайте безкоштовну консультаціюВаші дані захищені...

читати більше
Патентування в Китаї

Патентування в КитаїКитай - одна зі світових держав, де за останні роки в сфері економіки відбувається постійний розвиток. Інтелектуальна власність підтримується на законодавчому рівні, що дозволяє численним підприємствам у цій країні отримати можливість оформлення...

читати більше
Патент на промисловий зразок (в Україні)

Патент на промисловий зразок в УкраїніНа території України існує можливість зареєструвати патент на промисловий зразок. Документ, в цьому випадку, буде захищати зовнішній вигляд продукту. Щоб отримати його необхідно представити новий дизайн виробу.Отримайте...

читати більше
Підтримка патенту

Підтримка патентуЯк тільки оформлення патенту на винахід, корисну модель або промисловий зразок закінчено, починається новий, не менш важливий і складний, процес – підтримка його в силі. Варто розуміти, що власник патенту отримує особливі права, що випливають з його...

читати більше
Патентування корисної моделі в Україні

Патентування корисної моделі в УкраїніПатентом називають документ, виданий офіційним органом, за допомогою якого можна підтвердити право фізичної або юридичної особи на той чи інший винахід і дає право власності на нього. Корисна модель є нематеріальним об'єктом...

читати більше
Патентування в Європі (згідно з договором PCT)

Патентування в Європі (згідно з договором PCT)При реєстрації патенту на території європейських країн, заявник отримує документ, що забезпечує охорону винаходу, виданий Європейською патентною організацією.Отримайте безкоштовну консультаціюВаші дані захищені і не будуть...

читати більше

Ваш надійний партнер по реєстрації та супроводу бізнесу за кордоном, підготовці фінансових звітів та аудиту, реєстрації торгових марок

РОЗДІЛИ САЙТУ

ПРО КОМПАНІЮ

Учасник міжнародної мережі постачальників послуг:

КОНТАКТИ

Офіс в Україні:
Київ, вул. Парково-Сирецька, 4В
Тел.: +380 (44) 374-50-80
Email: info@4b.ua

Офіс в США:
26 Diplomat Parkway Unit CU2-15 Hallandale, FL 33009
Тел.: +1 609 775 99 04
Email: usa@4b.ua