+38 (044) 374-50-80 info@4b.ua

Реєстрація авторських прав на комп’ютерні програми в Україні

Існує багато різноманітних об’єктів авторського права, але в особливу категорію виділяються:

 • інтернет
 • комп’ютерні програми і технології.

Стрімкий розвиток цих галузей знань призвело до необхідності захисту прав інтелектуальної власності на ці об’єкти від третіх осіб.

Отримайте безкоштовну консультацію

Ваші дані захищені і не будуть
передані третім особам

Які комп'ютерні програми можуть бути об'єктом авторського права?

В інтернеті можна знайти чимало випадків, коли програмістам забороняли висувати претензії, якщо їх код використовується десь ще. Якщо ви зареєструєте авторське право на свій об’єкт, тоді подібного з вами трапитися просто не може.

Вперше авторське право на комп’ютерну програму було зареєстровано на території США в 1964 році. Сьогодні інтелектуальна власність в інтернеті захищається в усьому світі.

В українському законодавстві програмне забезпечення є набором інструкцій, які використовують слова, схеми, цифри, символи та код. Комп’ютер зчитує їх і діє саме так, як було задумано програмістом. При цьому авторське право може захищати тільки форму вираження, тобто сам код, написаний певною людиною. Але до цієї категорії не входять концепції, ідеї або принципи.

Авторське право може бути зареєстровано на:

 • завершені (оприлюднені) програми;
 • не завершені (не оприлюднені) програми;
 • окрему частину програми, якщо вона може працювати самостійно.

Які права набуває програміст в процесі реєстрації авторських прав?

Немайнові права:

 • визнання авторства – наприклад, на дисках або інших носіях, де буде виходити програма, буде вказано ім’я її творця;
 • можливість залишатися анонімним – якщо творець цього хоче, то він може заборонити вказувати своє ім’я або використовувати для цього псевдонім;
 • зберегти твір в цілісності, протидіяти його спотворенню або посяганню на нього.
Майнові права:

 • автор отримує виняткове право використовувати свою програму;
 • творець може дозволити або заборонити третім особам використовувати програму.

Під виключним правом мається на увазі можливість використовувати її в різних формах, встановлювати для застосування за прямим призначенням, записувати на носії, викладати в мережу для продажу або скачування, покращувати її.

Хто може реєструвати авторське право на комп’ютерну програму?

Один творець (фізична особа);

Кілька авторів, якщо вони працювали спільно (фізичні особи);

Юридична особа, якщо автор (и) працюють на дану компанію і створили об’єкт в рамках своїх службових обов’язків для цієї юр. особи (службовий твір).

Які матеріали потрібно надати для реєстрації авторського права на комп’ютерну програму?

 • Повна інформація про автора твору та заявника;
 • Декларація з підписом, яка підтверджує, що саме ця людина є творцем програми;
 • Дата створення;
 • назва об’єкта і сам об’єкт в спеціальному форматі .mid, .midi, .rmi (Musical Digital Interface), .mdb (Microsoft Access Database), db (Database File), db (Database File) або в .pdf (Portable Document Format) , doc (Microsoft Word Document), .htm, .html (HyperText Markup Language), .docx (Microsoft Word Open XML Document) (в разі, якщо подається код програми).

FAQ по процедурі реєстрації авторського права на комп'ютерну програму

1. Чи обов'язкова процедура реєстрації авторських прав на комп'ютерну програму?

Реєструвати авторські права на комп’ютерні технології – не обов’язкова процедура. Але вона буває досить корисною. Наприклад, якщо виникне суперечка щодо авторства коду, то творцем буде вважатися саме та людина, яка вказана в офіційному документі. Тобто, якщо хтось інший встигне раніше зареєструвати авторство вашої програми, то саме ви будете доводити протилежне через суд.

2. Чи може бути запатентованою комп'ютерна програма?

На території України комп’ютерні програми можуть отримати авторське право, але не можуть бути запатентованими.

Безкоштовна консультація юриста 4B при реєстрації авторського права на комп'ютерну програму

Перед реєстрацією ви можете скористатися безкоштовною консультацією з юристом, на якій розповісти більш детально про ваше ПО, про цілі реєстрації – якщо такі є, обговорити нюанси, які стосуються конкретно вашої ситуації.

На консультації ви отримаєте розгорнуту відповідь на всі питання, а також уточнення і нюанси реєстрації, про які ви раніше могли не підозрювати.

З нашою допомогою ваш продукт безпечно вийде на ринок, а ви зможете не переживати за свої гроші.

4B - надійний партнер в захисті ваших прав на глобальних ринках і світових маркетплейсах

Відгуки про нашу роботу

Спасибо компании 4B. Они всегда поддерживали нас - Амазон предпринимателей. Самое приятное - Вы можете рассчитывать на поддержку даже в трудные времена (вам никогда не откажут).

Denys Khmarskiy

img data-skip-lazy
Эта компания, которой я доверяю на 100% свои финансовые вопросы (как самое личное в жизни любой женщины). Мало того, что прилиные люди, еще и очень приятные.

Anastasiia Binyk

4B для мене вже значно більше а ніж підрядчик чи партнер! 4B це вже мої друзі! Це професіонали, на яких я можу опиратись, у яких я завжди можу отримати вископрофесійну консультацію, пораду, чи допомогу.

Назар Дронь

Хочу выразить свою благодарность компании "4В"! Короли своего дела !!! Заказывал TM UK и TM USA. Вопрос решен и дело доделано до логического завершения, благодаря усилиям команды "4В". 4В - рекомендую!

Vitalii Yaremych

Очень доброжелательное отношение к клиенту и его проблемам - всегда можно обратиться за советом и помощью даже по сопутствующим вопросам, и плюс ко всему качественные консультации по вопросам торговли в США. Респект Вам!

Павел Яранин

Обращалась в компанию по вопросу регистрации ТМ в США. Получила исчерпывающие ответы на все вопросы и подробный отчёт. Нравится ответственность и нормальная человеческая коммуникация с сотрудниками компании. От всей души желаю Вам дальнейшего процветания!

Elena Shvedova

Чому варто обрати саме нас?

Юридична компанія 4В на ринку 7 років, ми не “робимо все”, що свідчить про вузьку спеціалізацію та знання тонкощів конкретних ніш.
Надаємо послуги для 3 напрямків:

 • e-commerce;
 • IT-компанії;
 • виробники та експортери.
Гарантія повернення коштів за послуги компанії в повному обсязі, у разі відмови в реєстрації об’єкту інтелектуальної власності.

Інші наші послуги

Патентування в Україні

Патентування в УкраїніПатентування корисних моделей, винаходів і промислових зразків допомагає отримати захист якостей і основних властивостей послуг або товарів, які можна назвати конкурентними перевагами продукту.Отримайте безкоштовну консультаціюВаші дані захищені...

читати більше
Патентування в Китаї

Патентування в КитаїКитай - одна зі світових держав, де за останні роки в сфері економіки відбувається постійний розвиток. Інтелектуальна власність підтримується на законодавчому рівні, що дозволяє численним підприємствам у цій країні отримати можливість оформлення...

читати більше
Патент на промисловий зразок (в Україні)

Патент на промисловий зразок в УкраїніНа території України існує можливість зареєструвати патент на промисловий зразок. Документ, в цьому випадку, буде захищати зовнішній вигляд продукту. Щоб отримати його необхідно представити новий дизайн виробу.Отримайте...

читати більше
Підтримка патенту

Підтримка патентуЯк тільки оформлення патенту на винахід, корисну модель або промисловий зразок закінчено, починається новий, не менш важливий і складний, процес – підтримка його в силі. Варто розуміти, що власник патенту отримує особливі права, що випливають з його...

читати більше
Патентування корисної моделі в Україні

Патентування корисної моделі в УкраїніПатентом називають документ, виданий офіційним органом, за допомогою якого можна підтвердити право фізичної або юридичної особи на той чи інший винахід і дає право власності на нього. Корисна модель є нематеріальним об'єктом...

читати більше
Патентування в Європі (згідно з договором PCT)

Патентування в Європі (згідно з договором PCT)При реєстрації патенту на території європейських країн, заявник отримує документ, що забезпечує охорону винаходу, виданий Європейською патентною організацією.Отримайте безкоштовну консультаціюВаші дані захищені і не будуть...

читати більше

Ваш надійний партнер по реєстрації та супроводу бізнесу за кордоном, підготовці фінансових звітів та аудиту, реєстрації торгових марок

РОЗДІЛИ САЙТУ

ПРО КОМПАНІЮ

Учасник міжнародної мережі постачальників послуг:

КОНТАКТИ

Офіс в Україні:
Київ, вул. Парково-Сирецька, 4В
Тел.: +380 (44) 374-50-80
Email: info@4b.ua

Офіс в США:
26 Diplomat Parkway Unit CU2-15 Hallandale, FL 33009
Тел.: +1 609 775 99 04
Email: usa@4b.ua