+38 (044) 374-50-80 info@4b.ua

Реєстрація авторських прав на архітектуру в Україні

У нашій країні автори будь-якої архітектурної споруди або розробки її на кресленні можуть подавати заявку на авторське право, щоб твір був офіційно оформлений.

Отримайте безкоштовну консультацію

Ваші дані захищені і не будуть
передані третім особам

Об'єкти архітектури з можливістю реєстрації авторського права

Для оформлення авторського права є окрема категорія – Visual Arts. Творець може подати заяву як на окремий проект архітектурного типу, так і на документальні матеріали для спорудження об’єкту.

Можливо офіційно зареєструвати лише ті зведення та архітектурні споруди, які було споруджено тільки на території України.

Вікна, двері і різні компоненти, які входять до списку основних для проектів такого типу, не можуть виступати об’єктами авторського права.

Закон України «Про авторське право і суміжні права» визначає, що таке твір архітектури:

  • будь-яка будівля або споруда;
  • парк;
  • план міста, села чи іншого подібного пункту, а також їх креслення (моделі, ескізи)

Особливості реєстрації архітектури в якості авторського права в Україні

Захист своїх прав

Офіційне свідоцтво того, що саме ви створили ці будинки, спорудження або креслення, є сукупністю правових і цивільних норм, які допомагають регулювати будь-які відносини зі спорудження або використання певних будівель, скульптур та інших проектів. Творець об’єкта отримує правовий статус, його майнові і немайнові права захищаються на законодавчому рівні.

Форма об'єктів не має значення

Охорона будівель і інших типів архітектури після офіційної процедури відбувається без особливих формальностей. При цьому немає різниці, чи були об’єкти закінчені чи ні, яке у них призначення і чи є цінність. Форма і спосіб вираження також не грають ролі.

Договір про право використання

Якщо автор звичайна фізична особа, ніяких додаткових документів подавати не доведеться. Але в цій сфері часто заявник – юридична особа (тобто забудовник). Щоб не було ніяких проблем, необхідно додатково укласти Договір про право використання творів архітектури.

Склад заявки для реєстрації авторських прав в архітектурній сфері

Для офіційного підтвердження авторства, потрібно подати заявку. Вона включає в себе кілька обов’язкових матеріалів:

  • Повна інформація про заявника та автора (в тому числі ПІБ, дата народження, місце проживання і так далі);
  • Декларація з підписом, яка офіційно доводить, що саме ця людина є творцем об’єкта;
  • Документ, який підтверджує дату створення архітектурного твору;
  • Повна назва об’єкта.
Також необхідно подати матеріальний доказ самого об’єкта в форматі .tif, .tiff (Tagged Image File Format), .tga (Targa Graphic), .pub (Microsoft Publisher), .psd (Photoshop Document), .png (Portable Network Graphic), .pic, .pict (Picture File), .pdf (Portable Document Format), .jpg, .jpeg, .jfif (Joint Photographic Experts Group), .gif, .giff (Graphics Interchange Format), .dwf (Autodesk Design) , .dwg (AutoCAD Drawing), .bmp (Bitmap Image).

Яку допомогу пропонує компанія 4B під час реєстрації авторського права на архітектурний об’єкт?

проведення повноцінної консультації, щоб пояснити, як проходить оформлення свідоцтва;

правильне заповнення всіх пунктів заявки і збір документації;

робота фахівця на кожному етапі отримання реєстрації.

FAQ по процедурі реєстрації авторських прав в архітектурній сфері

Чи є альтернатива реєстрації прав на об'єкт архітектури?

Можна ризикнути і не реєструвати право на об’єкт архітектури, а просто поставити знаки копірайту на ескізах і проектах. У деяких випадках, при судових розглядах цього може виявитися недостатньо. Рекомендуємо відразу ж після створення креслення або споруди задуматися про реєстрацію вашого авторства.

Безкоштовна консультація юриста 4B при реєстрації авторського права на архітектурний об'єкт в Україні

Перед реєстрацією ви можете скористатися безкоштовною консультацією з юристом, на якій розповісти більш детально про ваш архітектурний об’єкт, про цілі реєстрації – якщо такі є, обговорити нюанси, що стосуються конкретно вашої ситуації.

На консультації ви отримаєте розгорнуту відповідь на всі питання, а також уточнення і нюанси реєстрації, про які ви раніше могли не підозрювати.

Наші фахівці допоможуть вашому продукту вийти на ринок, а вас позбавлять від необхідності витрачати свій час на вивчення правил реєстрації.

4B - надійний партнер в захисті ваших прав на глобальних ринках і світових маркетплейсах

Відгуки про нашу роботу

Спасибо компании 4B. Они всегда поддерживали нас - Амазон предпринимателей. Самое приятное - Вы можете рассчитывать на поддержку даже в трудные времена (вам никогда не откажут).

Denys Khmarskiy

img data-skip-lazy
Эта компания, которой я доверяю на 100% свои финансовые вопросы (как самое личное в жизни любой женщины). Мало того, что прилиные люди, еще и очень приятные.

Anastasiia Binyk

4B для мене вже значно більше а ніж підрядчик чи партнер! 4B це вже мої друзі! Це професіонали, на яких я можу опиратись, у яких я завжди можу отримати вископрофесійну консультацію, пораду, чи допомогу.

Назар Дронь

Хочу выразить свою благодарность компании "4В"! Короли своего дела !!! Заказывал TM UK и TM USA. Вопрос решен и дело доделано до логического завершения, благодаря усилиям команды "4В". 4В - рекомендую!

Vitalii Yaremych

Очень доброжелательное отношение к клиенту и его проблемам - всегда можно обратиться за советом и помощью даже по сопутствующим вопросам, и плюс ко всему качественные консультации по вопросам торговли в США. Респект Вам!

Павел Яранин

Обращалась в компанию по вопросу регистрации ТМ в США. Получила исчерпывающие ответы на все вопросы и подробный отчёт. Нравится ответственность и нормальная человеческая коммуникация с сотрудниками компании. От всей души желаю Вам дальнейшего процветания!

Elena Shvedova

Чому варто обрати саме нас?

Юридична компанія 4В на ринку 7 років, ми не “робимо все”, що свідчить про вузьку спеціалізацію та знання тонкощів конкретних ніш.
Надаємо послуги для 3 напрямків:

  • e-commerce;
  • IT-компанії;
  • виробники та експортери.
Гарантія повернення коштів за послуги компанії в повному обсязі, у разі відмови в реєстрації об’єкту інтелектуальної власності.

Інші наші послуги

Патентування в Україні

Патентування в УкраїніПатентування корисних моделей, винаходів і промислових зразків допомагає отримати захист якостей і основних властивостей послуг або товарів, які можна назвати конкурентними перевагами продукту.Отримайте безкоштовну консультаціюВаші дані захищені...

читати більше
Патентування в Китаї

Патентування в КитаїКитай - одна зі світових держав, де за останні роки в сфері економіки відбувається постійний розвиток. Інтелектуальна власність підтримується на законодавчому рівні, що дозволяє численним підприємствам у цій країні отримати можливість оформлення...

читати більше
Патент на промисловий зразок (в Україні)

Патент на промисловий зразок в УкраїніНа території України існує можливість зареєструвати патент на промисловий зразок. Документ, в цьому випадку, буде захищати зовнішній вигляд продукту. Щоб отримати його необхідно представити новий дизайн виробу.Отримайте...

читати більше
Підтримка патенту

Підтримка патентуЯк тільки оформлення патенту на винахід, корисну модель або промисловий зразок закінчено, починається новий, не менш важливий і складний, процес – підтримка його в силі. Варто розуміти, що власник патенту отримує особливі права, що випливають з його...

читати більше
Патентування корисної моделі в Україні

Патентування корисної моделі в УкраїніПатентом називають документ, виданий офіційним органом, за допомогою якого можна підтвердити право фізичної або юридичної особи на той чи інший винахід і дає право власності на нього. Корисна модель є нематеріальним об'єктом...

читати більше
Патентування в Європі (згідно з договором PCT)

Патентування в Європі (згідно з договором PCT)При реєстрації патенту на території європейських країн, заявник отримує документ, що забезпечує охорону винаходу, виданий Європейською патентною організацією.Отримайте безкоштовну консультаціюВаші дані захищені і не будуть...

читати більше

Ваш надійний партнер по реєстрації та супроводу бізнесу за кордоном, підготовці фінансових звітів та аудиту, реєстрації торгових марок

РОЗДІЛИ САЙТУ

ПРО КОМПАНІЮ

Учасник міжнародної мережі постачальників послуг:

КОНТАКТИ

Офіс в Україні:
Київ, вул. Парково-Сирецька, 4В
Тел.: +380 (44) 374-50-80
Email: info@4b.ua

Офіс в США:
26 Diplomat Parkway Unit CU2-15 Hallandale, FL 33009
Тел.: +1 609 775 99 04
Email: usa@4b.ua