+38 (044) 374-50-80 info@4b.ua

Реєстрація авторських прав на літературний твір в Україні

Для реєстрації авторського права на письмовий літературний твір і отримання відповідного свідоцтва, необхідно зібрати та подати до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України повний комплект документів.

Заявка буде розглянута лише у випадку, коли всі матеріали відповідають вимогам.

Отримайте безкоштовну консультацію

Ваші дані захищені і не будуть
передані третім особам
 1. 4b.ua
 2. »
 3. Реєстрація авторських прав на...

Які літературні об'єкти можуть отримати свідоцтво?

Об’єктами авторського права можуть бути як цілі романи чи поеми, так і невеликі статті. Авторське право охороняє будь-які предмети, в які входять подібні твори (брошури, книги).

Згідно із законом авторське право не може поширюватися на окремі ідеї, методи, процеси, математичні концепції та інші подібні об’єкти, навіть якщо вони описані автором у творі.

У Цивільному кодексі України та Законі України «Про авторське право і суміжні права» чітко зазначено, які саме твори можна віднести до літературних.

В перелік входять:

 • белетристика;
 • публіцистика;
 • різноманітні твори технічного або наукового характеру.

Переваги реєстрації прав автора на літературні об’єкти

Захист на законодавчому рівні

Після проведення реєстрації твору як об’єкта авторського права починає діяти захист на законодавчому рівні. Завдяки свідченням автор твору може без проблем довести, що саме він створив його.

Можливість міжнародної реєстрації

Незаперечним плюсом можна назвати і той факт, що зареєструвати авторські права можна не тільки в Україні, а й на території будь-якої іншої країни світу. Тобто, ви зможете представити свій літературний твір іноземцям.

Простота використання твору

Використання самого твору також зазнає суттєвого спрощення. Коли читачі будуть точно знати, хто саме є його автором, то зможуть звернутися до вас за додатковою інформацією при необхідності.

Можливість публікації

Якщо твір публікується через видавництво, то воно проходить обов’язкову реєстрацію. Йому також присвоюється ISBN – це міжнародний номер, який є стандартом для книг. Приблизно така ж процедура проходить при публікації в журналі, тільки об’єкт отримує номер ISSN і реєстрацію проходить весь журнал.

Охорона твору від крадіжки

Не маючи офіційної реєстрації, ви можете зіткнутися з крадіжкою результатів вашої роботи третіми особами, які будуть видавати їх за свої.

Після офіційної реєстрації ви отримуєте:

Можливість не доводити своє авторство в спірних моментах, адже у нього є офіційно отримане свідоцтво (діє не тільки в Україні, але і по всьому світу);

Можливість підписувати ліцензійні договори і передавати або продавати своє авторське право;

Закріплення вашого авторства для третіх осіб;

Можливість використовувати літературний об’єкт в якості статутного капіталу підприємства.

Які матеріали і документи повинні бути підготовлені для реєстрації авторських прав на літературний твір?

 • повна інформація про автора твору (ПІБ, дата народження, місце проживання на даний момент);
 • декларація з підписом, яка підтверджує, що саме автор створив цей об’єкт;
 • офіційна дата, коли твір було написано;
 • назва об’єкта, а також сам твір в форматі .doc (Microsoft Word Document), .txt (Text File), .docx (Microsoft Word Open XML Document), .rtf (Rich Text Document), .pdf (Portable Document Format).
Літературний твір на території країни може реєструватися на будь-якій мові. Це не впливає на терміни, вартість або можливість відмови.

Свідоцтво ви отримуєте в Державній службі інтелектуальної власності України.

Безкоштовна консультація юриста 4B при реєстрації прав автора на літературні об'єкти

Перед реєстрацією ви можете скористатися безкоштовною консультацією з юристом, на якій розповісти більш детально про ваш твір, про цілі реєстрації – якщо такі є, обговорити нюанси стосуються конкретно вашої ситуації.

На консультації ви отримаєте розгорнуту відповідь на всі питання, докладно розберете процедуру реєстрації, а також отримаєте уточнення щодо реєстрації, про які ви раніше могли не підозрювати.

З нашою допомогою ваш продукт безпечно вийде на ринок, а ви зможете не перейматися за свої кошти.

4B - надійний партнер в захисті ваших прав на глобальних ринках і світових маркетплейсах

Відгуки про нашу роботу

Спасибо компании 4B. Они всегда поддерживали нас - Амазон предпринимателей. Самое приятное - Вы можете рассчитывать на поддержку даже в трудные времена (вам никогда не откажут).

Denys Khmarskiy

img data-skip-lazy
Эта компания, которой я доверяю на 100% свои финансовые вопросы (как самое личное в жизни любой женщины). Мало того, что прилиные люди, еще и очень приятные.

Anastasiia Binyk

4B для мене вже значно більше а ніж підрядчик чи партнер! 4B це вже мої друзі! Це професіонали, на яких я можу опиратись, у яких я завжди можу отримати вископрофесійну консультацію, пораду, чи допомогу.

Назар Дронь

Хочу выразить свою благодарность компании "4В"! Короли своего дела !!! Заказывал TM UK и TM USA. Вопрос решен и дело доделано до логического завершения, благодаря усилиям команды "4В". 4В - рекомендую!

Vitalii Yaremych

Очень доброжелательное отношение к клиенту и его проблемам - всегда можно обратиться за советом и помощью даже по сопутствующим вопросам, и плюс ко всему качественные консультации по вопросам торговли в США. Респект Вам!

Павел Яранин

Обращалась в компанию по вопросу регистрации ТМ в США. Получила исчерпывающие ответы на все вопросы и подробный отчёт. Нравится ответственность и нормальная человеческая коммуникация с сотрудниками компании. От всей души желаю Вам дальнейшего процветания!

Elena Shvedova

Чому варто обрати саме нас?

Юридична компанія 4В на ринку 7 років, ми не “робимо все”, що свідчить про вузьку спеціалізацію та знання тонкощів конкретних ніш.
Надаємо послуги для 3 напрямків:

 • e-commerce;
 • IT-компанії;
 • виробники та експортери.
Гарантія повернення коштів за послуги компанії в повному обсязі, у разі відмови в реєстрації об’єкту інтелектуальної власності.

Інші наші послуги

Вебінар “Як зробити так, щоб ваші рахунки в українських банках не блокувалися?”

Вартість запису вебінару – 60$ Дізнайтеся секрет безпечного виведення коштів на рахунки в українських банках USD 60 Тривалість 64 хв.facebookinstagramПитання яке і досі залишається в тіні підприємців, які повадять бізнес в США або ЄС, мають закордонні компанії – як...

читати більше
Вимоги Amazon Europe до CE маркування товарів

З 16 липня 2021 в ЄС буде заборонено продати товарів без маркування CE. Які товари підлягають обов’язковому маркуванню? Що робити тим, хто продає на європейських майданчиках Amazon? Який алгоритм CE сертифікації? Про все це в нашому блозі.

читати більше
Вебінар “Як зробити так, щоб ваші рахунки в українських банках не блокувалися?” – Помилка платежу

Помилка платежу   Щось пішло не так   Для вирішення питання з оплатою та реєстрацією на вебінар зв'яжіться з менеджерами 4B через форму чату на цій сторінці або за телефоном: +38 (044) 374-50-80  Ваш надійний партнер по реєстрації та супроводу бізнесу...

читати більше
Вебінар “Як зробити так, щоб ваші рахунки в українських банках не блокувалися?” – Реєстрацію прийнято

Оплата пройшла успішно. Ваша реєстрація прийнята.   Вебінар відбудеться 10 червня о 17:00   На Вашу пошту відправлено підтвердження оплати. У день вебінару ми додатково надішлемо Вам email-нагадування за кілька годин до початку транляції.Ваш надійний партнер...

читати більше
Amazon Invoice Verification: що варто знати, щоб не заробити бан

Хочете дізнатися як Amazon перевіряє інвойси? Які інвойси точно не пройдуть перевірку? Яка інформація має бути в інвойсі і всіх чи постачальників продзвонює маркетплейс? Всі відповіді в матеріалі від наших партнерів, які вже не перший рік займаються розбаном акаунтів.

читати більше

Ваш надійний партнер по реєстрації та супроводу бізнесу за кордоном, підготовці фінансових звітів та аудиту, реєстрації торгових марок

РОЗДІЛИ САЙТУ

ПРО КОМПАНІЮ

Учасник міжнародної мережі постачальників послуг:

КОНТАКТИ

Офіс в Україні:
Київ, вул. Парково-Сирецька, 4В
Тел.: +380 (44) 374-50-80
Email: info@4b.ua

Офіс в США:
26 Diplomat Parkway Unit CU2-15 Hallandale, FL 33009
Тел.: +1 609 775 99 04
Email: usa@4b.ua